Chytej.cz

boilles ano nebo ne necteno

10.3.2014 | Frysi | 2.185 zobrazení | 20 odpovědí

Dobrý den zajímá mě jestli se dá na boilles chytat i tam kde ryby na to nejsou zvyklí,kde se chytá jen na kukuřici rohlík a podobně.Je i nějaký na které jdou všude.Někdo říká,že boilles je nejlepší a někdo že na to ještě nikdo nic nechytil,popřípadě mě poraďte jaké boilles když budu chodit na tři čtyři hodinky k vodě.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 12. března 2014 ve 23:52 ® Frysi
Frysi

Taky si myslim,ze po zime extra krmit nema smysl,rybam ted staci opravdu malo,takze nejlepsi bude maly krmitko na hacek cervika nebo rohlik a az bude voda tepla,tak se vrhnout na boilli,ale jaky poradte.

reagovat
Středa 12. března 2014 ve 12:44 ® FInnnp reakce na …

Kubajs> Ono je to trochu složitější.Jsou vody kde ti na týden stačí 1 kg boilie jsou,ale vody kde tě nestačí 5 kg na den.Navíc se dnes hodně používají koule které mají určitou dobu rozpadu a po nějakém krátkem čase se stanou potravou všeho živého ve vodě.Na takové koule jako byl třeba TOP SEKRET snad už dnes nikdo nechytá.Tu jsi hodil do vody v březnu a v listopadu vypadala stejně i voněla stejně.

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:48 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> a o to přesně jde,znát míru rozumu vlastního a řídit se podle toho.

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:45 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> samozřejmě taky víc vnímám tu stranu co popisuješ.Myslí si prostě že boilee je kouzlo a čím víc ho použiješ tím větší je šance.Patřím samozřejmě na druhou stranu a chytám s boile a peletami jen na feeder a pokud možno mám radši dlouhodobější krmení.Tzn.že když už házím samovolně nějaké kuličky do vody radši vyházím 0,5kg týden před chytáním,než první den výpravy

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:32 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> určitě dá a znám pár takových,kterým fandím,tady jsem psal spíše o té většině,která tady toto neřeší a celoročně pere do vody jedno a to samé a ve stejném množství.

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:30 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> házíš všechny do jednoho pytle,nemyslíš že se dá chytat na relativně malé kuličky nebo pelety na relativně slabých návazcích a kmenech třeba na feeder?

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:27 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> chytám na ně,ale začínám až koncem dubna kdy má voda 12 a více stupňů a kdy mám jistotu,že to co tam hodím něco sežere.Stačí,když vidím ty co sedí u svých koulí teď a denně,ale záběr se jim žádný nedostaví,když s nima začnu probírat důvod,tak jen mávnou rukou.

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:23 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> chytáš na koule nebo máš s tím nějaké zkušenosti?tím nemyslím jeden koupený pytlík boilee

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:15 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> ze začátku sezony je to převážně o násaďákách,ti starší zimují mnohem déle,ale i druhá stránka věci,kdy se chytá 100 a více metrů od břehu stojí za zamyšlení.Kapr se v této době brání jen minimálně,je lovcem vláčený z vody a vydá poslední síly které mu po zimě zbyly.Proč všichni se vším nedočkavě spěchají,nikdo nezapne mozek,každý se honí jen za trofejema a spoustou fotek s nima.Ale to není na diskuzi tady,je to zbytečné vysvětlovat.

reagovat
Středa 12. března 2014 v 0:09 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> voda se tim kazí to je samozřejmost ještě v takovém množství.Nejsem zastáncem masivního krmení,ale proti kuličkám nic nemám.Jak sem řek je to selektivní nástaha.Samozřejmě by nikdo neměl krmit tak aby to ryby nestihli zpracovávat na dně to pak chytá plíseň.Spousta kaprařů dělá tu chybu,že si myslí,že čím víc tak toho hodí tím rychleji a větší ryby přijedou ale opak je pravdou.Na druhou stranu pokud to s kuličkama umíš můžou ti posloužit jako nástroj jak se celoročně dostat k lepším rybám a mě už bohužel nebaví chytat násaďáka za násaďákem.

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:58 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> loni jsem těmto magorům po týdnu jejich krmení,podotýkám masivního krmení zajel člunem na krmné místo,asi po půl hodině močení podběráku po dně jsem jim přivezl 3 a půl kýble kuliček zpět na břeh docela v pevném stavu,když to viděli,tak teprve pochopili,že není léto.Letos ti samí chodí na ryby s napařeným rohlíkem,hrstkou krmení a jsou spokojení,jelikož mají dostatek záběrů.Ono toto vysvětlovat je problém,jelikož kuličkář chytá celoročně jen na kuličky,že na ně polovinu sezony nic nechytne…důvod nehledá,ale kazí tím vodu.

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:54 ® Kubajs
Kubajs

neřikám že bych chytal na 20mm kuličku,když už tak ořezanou,ale i tu 20mm kuličku nasaje 50cm kapr nebo cejn jak nic

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:53 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> samozřejmě je něco jiného mít pod háčkem na pva pár kuliček a něco jiného krmit kilogramy bůhvíčeho,ale i na svazovce je reálná šance si dobře zachytat

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:49 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> až na ty kýble kobrovaných koulí do vody,vážně někdy přemýšlím,kde rybářům zůstal rozum stát a těm idiotům,co rybáře k tomu přes reklamu vybízejí,těm bych vzal licenci.Na soukromáku s tímto druhem nástrahy určitě uspěješ,ale na svazovce si moc neškrtneš,proč do té vody všichni valí žrádla jak v létě.Ale...­....zbytečné písmena,je to o lidském mozku a né o nástraze,ta za to nemůže.

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:26 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> mám spousty kaprů na pelety a boilie z brzkýho jara a nemyslím si,že by to byla špatná nástraha.Neřikám,že červi nejsou pro četnost záběrů lepší,ale za účelem použití selektivní nástrahy v tom nevidím nejmenší problém

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:06 ® Petula reakce na …
Petula

FInnnp> jako každá jiná určitě,ale patří mezi takzv.tvrdé nástrahy-více méně letní a ona je stále ještě zima.

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 23:05 ® Petula reakce na …
Petula

Kubajs> jen to,že kapr tuto nástrahu v této době pozře jen omylem,zbytečně se valí do vody to o co nejeví sebemenší zájem ani bílá ryba.Teplota vody je něco okolo 6 stupňů.

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 22:52 ® Kubajs reakce na …
Kubajs

Petula> a co je na tom špatného?

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 22:39 ® FInnnp

Boilie je nástraha jako každá jiná.Jen je kolem ní mnoho mýtů,lží a polopravd.

reagovat
Úterý 11. března 2014 ve 21:06 ® Petula
Petula

boilles ano,ale né teď v tomto období.Pár magorů s 20mm kuličkou na prutu a kobrovaným 5kg kýblem kuliček už jsem letos potkal.

reagovat