Chytej.cz

Dva pruty na položenou necteno

16.10.2013 | 00Inferno00 | 4.760 zobrazení | 23 odpovědí

Zdarec, znovu začnu rybařit a k dispozici mám jen prut z polska a obstarožní otavu, tak mi prosím pomožte s výběrem kvalitních prutů na položenou. Jestli teleskopy nebo děličky si nechám poradit. S cenou za oba bych se chtěl vejít do 2500,– Díky za pomoc

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 14. ledna 2016 ve 22:56 ® Robur
Robur

však to dokonce píše:-)

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 18:30 ® hraji reakce na …
hraji

Opravdu má cenu radit někomu při koupi prutu po dvou letech? Asi už si pruty koupil.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 18:19 ® kapras

Kup si 2 teleskopy 360cm cormoran za 800kc.Ja na ne dostal kapra 25kg

reagovat
Pondělí 21. října 2013 v 18:56 ® toms

Tak já jsem si koupil tyhle dva proutky a supr http://www.rpkotva.cz/…1-1-d306.htm

reagovat
Neděle 20. října 2013 v 16:29 ® nnnap
nnnap

slabé, přidejte nebo si tu budete mlčet sami.

reagovat
Neděle 20. října 2013 v 11:16 ® 00Inferno00

Koukám, že se to tu rozjelo :-D Nakonec jsem v kamenném obchodě koupil 2ks Alcedo Pride Carp III 12"/3lb. V blízké budoucnosti je doplním o navijáky Okuma Power Liner PL 860 PLUS.

reagovat
Neděle 20. října 2013 v 11:09 ® mastrof reakce na …

nnap- právě že kňučíš a si uraženej, udělej si taky e-shop a nebreč ! a dej si pozor aby sis při tom blití nepoblil svoje socka boty…

reagovat
Sobota 19. října 2013 ve 21:12 ® pepanek reakce na …

nnnap> já někde kňučel? co takhle být konkrétnější? tuším kam míříš.

reagovat
Sobota 19. října 2013 ve 13:54 ® nnnap reakce na …
nnnap

pepanek> já jsem socka, akorát nemám důvod si to nepřiznat. A taky s tím něco dělám a nebrečím. Doporučuji následovat a nekňučet.

reagovat
Pátek 18. října 2013 ve 23:02 ® jam

Co tohle kamoš si ho bral a je spokojenej http://www.mojerybarina.cz/…gor-carp-60/

reagovat
Čtvrtek 17. října 2013 ve 14:44 ® pepanek reakce na …

nnnap> proč nadáváš do socek?? co jsi ty?

reagovat
Čtvrtek 17. října 2013 v 9:53 ® nnnap
nnnap

a což ho tam i koupit, aby sis tam mohl třeba příště koupit červy.
Hele, já mám asi tak 15 prutů, nevím, prostě to nevím, je mi to uprdele, přesto sem si všechny koupil v kamenným krámě. Zkuste socky zůstat lidmi. Jako když už nemůžu okrádat zaměstnavatele, tak vymilovat vlastně s kdekým, abych si přihřál svou proletářskou písničku- kdo nekrade, okrádá rodinu. Máme to hodně v sobě. Moc. Nezapomeňte si vsadit do rekordního džekpotu, abyste už nikdy v životě nemuseli pracovat. Fakt je mi na blití.

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 23:18 ® 00Inferno00

Díky za reakce, zkusím v místních obchodech osahat ten Giants Fishing Distant Carp MX 50. Ten se mi papírově zamlouvá :-)

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 14:18 ® troutkiller reakce na …

kerob>V tomto máš pravdu,dyt to stejně celou dobu leží ve vidlích:-((

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 14:01 ® nnnap reakce na …
nnnap

00Inferno00> výpis slušných značek je ti celkem k ničemu, když se musíš prohrabat konkrétníma zbytkama na krámě. Proto bych se díval spíše po dražších, ať se nehrabu v levné popelnici. Je běžné, že si někdo vezme na krám slušnou střední třídu a neprodá. 2, 3 roky na to sedá prach a pak se nakaká a dá za půl.

Řešíš cenu, neřeš značku. Prostě si musíš vybrat z toho, co na krámě je. Spíš bys měl mít vyřešené- teleskop, 2díl, 3 díl. Na benešov normálně nějakou 3,6–3,9m, prostě běžné délky a akci podle vkusu každého soudruha. Víš, abys pak neposlouchal keci typu žvejka, poleno apod. Prostě když vím co chci, pak chodím a dívám se, když najdu, vyhovuje, značku neřeším. Je spousta dobrých výrobků.

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 13:44 ® HaD
HaD

nebál bych se něčeho takového: http://www.mivardi.cz/…-m-50-100-g/

Já s podobnými pruty kdysi odchytal většinu vycházek.

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 13:23 @ Palivec reakce na …

troutkiller> je to začátečník a „slušnej prut“ je pojem převelice subjektivní. Nezaměňuj „slušnej“ za „špičkovej“.

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 13:07 ® džigit reakce na …

troutkiller> občas třa projit bazar.U sousedů je furt něco,jen vědět ;-)

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 13:06 ® kerob reakce na …
kerob

troutkiller> pri chytani na tezko je to stejne fuk :-D

reagovat
Středa 16. října 2013 ve 12:43 ® troutkiller reakce na …

00Inferno00>Problém je v tom že za 2500kč moc slušnejch prutu neseženeš:-( (

reagovat
Středa 16. října 2013 v 11:18 ® 00Inferno00

Výpis slušných značek by nebyl na škodu, v tomhle se vůbec nechytám :-)

reagovat
Středa 16. října 2013 v 11:01 ® nnnap
nnnap

jo, určitě si vyber něco ve výprodeji 1+1. Podívej se po slušných značkách a na roští se vyto. Jako tři roky starej špičkovej prut, který je v těch vašich panelákovejch sockovnách neprodejnej a prodejci dojde trpělivost, je nejlepší kauf. Ale počítej s částkou alespoň 3–5000 kč

reagovat
Středa 16. října 2013 v 9:18 ® Bigpista
Bigpista

V tom případě bych využil nějaké akce 1+1, na kaprové pruty je má hodně prodejců. Děličky jsou méně praktické při transportu, ale obecně mají lepší vlastnosti u vody. Dělají se dvoj i trojdílné. Délky obvykle 3,6m nebo 3,9m. Pak se liší „tuhostí“. U kaprových prutů se udává v librách a obvykle najdeš pruty v rozsahu 2,75 – 3,5 lbs. Obecně platí, že tvrdší prut využiješ na řekách, jemnější na stojaté vodě. Tvrdším nahodíš těžší montáž, ale zas si tolik neužiješ rybu. Hodnota 3 lbs je rozumný kompromis. U délky zas platí, že delší prut dál hází. Samozřejmě to dost zobecňuji. Jako příklad mě napadá tohle: http://www.tropicliberec.cz/…0lb-akce-1-1

reagovat