Chytej.cz

Podložky pod ryby necteno

15.9.2013 | tomas54 | 5.621 zobrazení | 17 odpovědí

jaké máte skušenosti s podložkami pod ryby a nebo co používáte jako podložku? Mě se nechce kupovat podložku stačilo by něco jiného.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 26. května 2014 v 17:54 ® nnnap
nnnap

naštěstí o tom se mnou na soukromáku nikdo nediskutuje. To je velký štěstí pro rybu. Jsem za ni vděčný, i když většinou následuje rána do hlavy. Zdá se mi, že se diskutuje zase jenom v črs.

reagovat
Středa 21. května 2014 v 9:13 ® JosefTykac

A na kratší vycházky, když jdu jen na několik hodin, tak mám tuto malou http://www.carpium.cz/…ti-90x137cm/ je velmi skladná.

reagovat
Středa 21. května 2014 v 9:11 ® JosefTykac

Já používám toto podložku plovoucá od SURETTI http://www.carpium.cz/…ti-90x137cm/ a jsem si ní maximálně spokojený. Kapr v ní pěkně sedí a nevyklouzne. Pouštění zpět do vody je snadné, jen rozepnu a ryba odplouvá. Používám ji několik let.

reagovat
Sobota 5. října 2013 v 17:59 @ Josee

Nejlepší podložka pro lov kapra je určitě bazénkovka. Většina je jich až zbytečně velká. 120cm dlouhý bazén je ve většině případů k ničemu. Po nějakém hledání jsem konečně narazil na pěknou 90cm dlouhou. http://www.ngtfish.cz/…-Carp-Cradle Dokonce jsem ji nemusel objednávat ale zajel jsem pro ni kousek do vedlejšího města. Doporučuju ji všem, kdo chtějí dát kaprům bezpečí a přitom nechtějí zbytečně velkou podložku. Jinak si myslím, že podložka by měla být i v povinné výbavě pro lov kaprů, stejně jako podběrák.

reagovat
Pátek 27. září 2013 v 11:49 ® skwor reakce na …
skwor

revoke> Je pravda, že tady v okolí mám vodu, kde mají speciální podmínky kvůli kaprům. Mimo jiné zákaz pletenky na celé cívce navijáku – což bych zrovna tam při vláčce ocenil, ale hádej se s někým.

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 ve 22:21 ® Mrknato reakce na …

Robur> .....a nestačí pěna na holení?

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 ve 22:19 ® Mrknato reakce na …

revoke> U nás v MO máme zase přikázán slunečník… aby ryba neoschla a aby se mozek rybáře nezapařil a nezkratoval se.....

reagovat
Středa 25. září 2013 v 17:05 ® Ondras
Ondras

Nazdar, já používám podložku při kaprařině od Cormomoranu, za rozumný peníz. Myslím si, že na výrobci vůbec nezáleží a kvalita je + – stejná, jen musí plnit pár požadavků co tady uvedl David. Při lovu Sumců používáme velkou gumovou plachtu :-) . Nejduležitější je stejně ryby polévat vodou, Petrův Zdar

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 ve 21:31 ® Kubajs
Kubajs

http://www.tropicliberec.cz/…zka-pod-rybu

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 ve 13:43 ® HaD reakce na …
HaD

hraji> já vzhledem k rybolovným způsobům také ne – 99% ryb vyháknu ve vodě a na sumce si vozím jako podložku postel :-D

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 ve 12:59 ® hraji
hraji

Podložka pod ryby je skvělá věc, dnes už ji moc nepotřebuji, ale moc pohodlně se na ní sedí.

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 ve 12:16 ® HaD
HaD

Podložka je důležitá ze dvou důvodů – jednak by měla být měkká, aby se na tvrdém povrchu ryba nemohla zranit a měla by mít hladký povrch, který nebude rybě stírat sliz. Defakto může postačit filc potažený igelitem, který napřed poliješ vodou. Pokud ale chceš používat podložku často, vzal bych hotovou. Jednak tyhle požadavky splňuje a navíc v ní často můžeš nechat vodu a ryba je tak téměř úplně bez rizika, lze zavřít a rybu tak tmou zklidnit, lze v ní vážit, lze v ní ryba i odnést zpět do vody… Jak to jednou vyzkoušíš, náhražky chtít nebudeš a šetrné chování k rybám je dnes pro světlé zítřky nutnost!

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 v 0:00 ® revoke
revoke

Poslouží i kus staré karimatky.

Btw: přijde mi vtipné, že v naší organizaci máme podložku přikázánu mít sebou při lovu, ale vůbec se nezohledňuje způsob lovu (třeba přívlač).

reagovat
Neděle 15. září 2013 ve 20:08 ® troutkiller reakce na …

tomas54>Spíš praktický.

reagovat
Neděle 15. září 2013 v 19:14 ® tomas54 reakce na …

troutkiller> ty si ale vtipny

reagovat
Neděle 15. září 2013 v 17:56 ® Robur
Robur

mokrý podběrák, karimatka, jakási pěna, co se dává pod plovoucí podlahy

reagovat
Neděle 15. září 2013 v 17:54 ® troutkiller

Já používám od F.Tescoma s Teflonen,má užasnej povrch a na odřeniny si ještě žádná fiš nestěžovala:-)) )

reagovat