Chytej.cz

retro oblečení rybářů necteno

24.8.2013 | | 5.960 zobrazení | 17 odpovědí

Přátelé, máte někdo povědomost o tom jaké oblečení na ryby používali naši dědové r.1910 až 1950?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 31. srpna 2013 ve 21:09 ®  reakce na …

opravdu pěkné vzpomínání,díky

reagovat
Sobota 31. srpna 2013 ve 20:41 ®  reakce na …

Vážený příteli, děkuji za nabídku a velice rád ji přijmu. Posílám i meil : z.hrivnak@seznam.cz, velice rád pokud s tím budeš souhlasit bych tyto věci použil při tom,když na požádání přátel v našem spolku dávám k nahlédnutí právě retro věci,které mám doma ve sbírce. Souhlasím s Tvým názorem na předávání naší záliby další generaci.Mě je 63 let, ale mám jednu výhodu,že moje vnučka ,která má 10 let je stejný" blázen" jako já a už dnes se mě ptá zda jí to dám a to je pro mě proč to dělám,že to nezapadne. Alespoň to tak vypadá.
Pokud budeš chtít napsat,tak to udělej.

Děkuji palovák 62

reagovat
Sobota 31. srpna 2013 ve 20:29 ®  reakce na …

Promiň,že odpovídám až nyní. Není to žádná recesitická akce. Jsem sběratel starého rybářského náčiní se, kterým chodím k vodě lovit a v poslední době také při několika rybářských akcích našeho spolku jsem byl požádán o vystavení toho co mám doma. Proto mne napadlo,že by nebylo na škodu se k tomu dobově obléci. Proto tento zájem a vítám,že jste se někteří k diskusi připojili.

Díky palovák 62

P.s.číslo v nicu62 značí sktečný můj věk

reagovat
Středa 28. srpna 2013 ve 23:16 ® Fryw reakce na …
Fryw

Typicky rybářského oblečení z těchto let toho asi moc nebude. Snad jen holínky a broďáky.

reagovat
Středa 28. srpna 2013 ve 22:55 @ Palivec reakce na …

palovák62> Jak jsem ti už napsal,sežeň si nějaké starší knihy (Šimek, Tejčka, Liška, Dyk) a tam hledej. Pokud nejsi knihomol, tak sem hoď mailovou adresu, naskenuji ti nějaké obrázky a pošlu. Mám hromadu knih a svého času jsem nakoupil hromadu starých (předválečných) rybářských časopisů. Jsem také dost starý a když si mne vezme zubatá, nahází to potomci všechno do kontejneru. I ty hromady CD s fotkami a vídei (mnozí si myslí, co potomkům nezanechají za poklady, já ne…).

reagovat
Středa 28. srpna 2013 ve 22:49 @ Palivec reakce na …

jepice>Já ho chápu. Retro rybaření se rozmáhá a chce být kompletní. Nevím, či víš, že existuje skupina ortodoxních kaprařů, co loví výhradně v anglickém stylu. Myslím, že na mrku jsem o tom četl.Hlavně výbava musí být všechna Made in GB. Každý si blbne po svém…

reagovat
Středa 28. srpna 2013 ve 22:46 @ Palivec reakce na …

Sakra, fotky jsem přiložil a neposlal.

reagovat
foto/forum/2013/th-img101199.jpgfoto/forum/2013/th-img101200.jpgfoto/forum/2013/th-img101201.jpgfoto/forum/2013/th-img101202.jpg
Středa 28. srpna 2013 ve 22:44 @ Palivec reakce na …

karasek> Tu sem tu už snad prezentoval. Króner nebyl oblečením nějak zvlášť „retro“. Oblékal se i na ryby dost civilně a obyčejně. Trochu zajímavěji se oblékl, když se ucházel o flek zbojnického kapitána – http://youtu.be/J7a7EvJNFYk. Užil tehdy chemické zbraně, stejně jako US agenti v Sýrii. I tatíček Masaryk, když pobýval v Martině (na Bystričke) a muškařil na Turci, chodil oděn veskrze civilně. Fotky jsem tu taky dával.Myslím i ty nikde nepublikované.

reagovat
Úterý 27. srpna 2013 ve 23:26 ® jepice-zruseno reakce na …

palovák62> Můžu se zeptat? (jestli to není tajné) Otázka je jenom čistý zájem, nebo snad dokonce se chystá nějaká recesistická či jiná výprava na ryby?

reagovat
Úterý 27. srpna 2013 ve 21:01 ® 

Všem ,kteří jste reagovali a poslali příspěvek velký dík.Zejména fota mají inspirační hodnotu. Velký dík.

reagovat
Úterý 27. srpna 2013 ve 14:45 ® karasek reakce na …
karasek

Palivec:Jak to že nemáš fotku Jožku Krónera?

reagovat
Úterý 27. srpna 2013 ve 14:33 ® jepice-zruseno

Tady je video, na který jsem už dával někam jinam odkaz. V tomto díle Hledání ztraceného času je i kousek z rybářských závodů na Vltavě, ze soutoku s Berounkou. Mimochodem kdo to tam zná si jistě povšimne proměny té řeky i okolí. http://www.ceskatelevize.cz/…5-sama-voda/

reagovat
Úterý 27. srpna 2013 ve 14:22 ® jepice-zruseno
Tatínek v mládí chodil na ryby se starším p. Kovářem, členem MO Hostivař, který vedl tehdejší mládež ke sportu, závodům v plavané nebo ve 4-boji či 3-boji. Na Sázavu prý chodil v laclových kalhotech, košili, kravatě a saku. Pokud brodil, měl broďáky prdelačky. Sice se jedná o dobu poměrně vzdálenou od 40. let, ale myslím, že tento pán si mohl dochovat odívací zvyky ze svého mládí. Přiložím odkaz na scénu z filmu nevídáno neslýcháno, který je bohužel až z roku 1957: reagovat
Neděle 25. srpna 2013 ve 22:26 @ Palivec
reagovat
foto/forum/2013/th-img101129.jpgfoto/forum/2013/th-img101130.jpg
Neděle 25. srpna 2013 ve 22:20 @ Palivec
reagovat
foto/forum/2013/th-img101121.jpgfoto/forum/2013/th-img101122.jpgfoto/forum/2013/th-img101123.jpg
Neděle 25. srpna 2013 v 8:26 @ Palivec

Absurdně všeobecná otázka. Období 40 let, bez konkretizace stylu.

Tak jako se to začíná vyhraňovat i teď (kdo na to má a kdo ne), bylo to v období, na které se ptáš, výrazně rozvrstvené. Dobře situovaní „sportsmani“ chodili muškařit a vláčit. Pokud chytali ze břehu, měli často slušivé polobotky, pumpky, sakom, košilku a motýla. Na hlavě slušivý klobouček, či spíš šiltovku. I při brodění patřilo k dobrému tónu mít sako, vestičku, motýla. Mlynář Karel Liška z Dobřívy, nosil i při brodění vlněné punčochy, kabátek z celtoviny a kožené okované baganče. Řádný klobouk číslo 65 byl automatickou součástí. Plebs dost pytlačil a pokud měl povolení, módní přehlídku nedělal. Napsal jsem to dost nahrubo a asi i povrchně. Toto není téma na diskusi. Sežeň si nějaké starší knihy (Šimek, Tejčka, Liška, Dyk) a tam hledej.

reagovat
Neděle 25. srpna 2013 v 0:14 ® Shrek
Shrek

předpokládám, že maskáče vz.95 to nebyly.. V té době bych to viděl na tepláky,nějaké plátěné oblečení. Co tu během války mohlo být? Koukni na Smrt krásných srnců na p. Hrušínského.

reagovat