Chytej.cz

Klub příznivců značky Shimano necteno

18.4.2013 | feederar | 5.980 zobrazení | 71 odpovědí | upravit

Daiwa i Quantum už svůj fanklub mají, Shimano zatím chybělo. Posílejte fotky prutů, navijáků, pište svoje zkušenosti atd. :-)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Pondělí 16. září 2013 v 6:41 ® troutkiller reakce na …

cormaxx>Což to určitě:-)) Když ho naperu futrem tak má 100g,nahodíš a stahneš ho 6× za hodinu a je to:-)) )

reagovat
Neděle 15. září 2013 ve 22:25 ® cormaxx reakce na …
cormaxx

troutkiller> Fíbr je vyzkouší určitě líp,jak vysedávání v pípákách…

Já jen chtěl říct, že velký naviják za 4 litry musí na feederu vydržet pár let.A 60g krmelec není zas tolik olova. To je na Labe slabší průměr :-)

reagovat
Neděle 15. září 2013 v 17:52 ® troutkiller reakce na …

cormaxx>Vono na druhou stranu kolikrát s ním nahodí kaprař a koliktát fídrař?Mám pocit že za ty cca 3 měsíce co makaji na fídru by odmákly tak 3 roky na kaprácích.

reagovat
Neděle 15. září 2013 ve 13:53 ® cormaxx reakce na …
cormaxx

troutkiller> 60g krmelce pro „kaprařskej“ naviják přeci nemůže být nikdy problém :-) To OCčko by se mi líbilo na stalkrový proutky,ale zatím tam slouží normální 40 navi.

reagovat
Neděle 15. září 2013 ve 13:30 ® troutkiller reakce na …

skwor>Ty navi na fídru makaji dobře a dostávaji naložíno fest(hlavně ta Ultegra na hevíčku)Včera pul dne stahovala 60g krmelce z 60m a pohoda:-) No nevim ale na vláčku ještě pro šímo čas nedozrál:-(( Hlavně mám tolik kvalitních navi že to za 20 let neochytám.

reagovat
Neděle 15. září 2013 v 11:41 ® skwor reakce na …
skwor

troutkiller> Na druhou stranu. Technium FC sice vůli vůbec nemá, ale jde vcelku ztuha (na naviják za trojku). Zatímco bojovkový Twin má vakl jako prase, ale chod krásně hladký. Tak si vyber :-)

reagovat
Sobota 14. září 2013 v 8:01 ® troutkiller reakce na …

skwor>Nedávno sem na fídr pořídil Ultegru XSC 5500 a Baitruner OC a tam je to v klidu tak se necháme překvapit.

reagovat
Čtvrtek 12. září 2013 ve 20:12 ® skwor reakce na …
skwor

troutkiller> Bez vůle bylo už FCčko, takže toho bych se nebál.

reagovat
Čtvrtek 12. září 2013 v 17:47 ® troutkiller reakce na …

skwor>Proč né,pokud odstraní ty vule na kličce nemám problém.

reagovat
Čtvrtek 12. září 2013 v 16:54 ® skwor
skwor

Už se začínají objevovat novinky. Cena slušná, ale vzhledově mi to moc nesedí http://bohemiafishing.cz/…nium-2500-fd

reagovat
Pondělí 6. května 2013 ve 3:47 ® Bahňák reakce na …

Palivec> proč to cpeš i sem když na to máš extra fórum

reagovat
Neděle 5. května 2013 v 7:39 @ Palivec

Shimano je za gyotaku!

Asi to neznáte – stará japonská tradiční technika: gyotaku- rybář natře ulovenou rybu barvou a otiskne na papír, hedvábí a pod. Pro vzpomínku…

https://www.google.cz/search?…

reagovat
Sobota 4. května 2013 v 15:53 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> to lze ale vykládat různě. Někdo mění auto po prvním klepáni, někdo až když je zralé na šroťák :-)

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 19:59 ® kerob reakce na …
kerob

David H.> jako zivotnost beru dobu, po kterou je ona vec schopna fungovat tak, abych nemel duvod onu vec nahradit.

reagovat
Pátek 3. května 2013 ve 14:58 ® romanek26 reakce na …
romanek26

Bahňák> Dával jsem za něj tuším cca 2500 a mám ho třetí sezónu.Zastávam názor kupovat zlatý střed.Osobně jsem sním spokojen,nějakou tu rybku už vytáh.Jen jsem zvědav na názor jiných.

reagovat
Pátek 3. května 2013 ve 14:07 ® Bahňák reakce na …

romanek26> a za kolik je

reagovat
Pátek 3. května 2013 ve 13:31 ® romanek26 reakce na …
romanek26

Zajímal by mne názor na SEIDO 3000SFA.Dík:->

reagovat
Pátek 3. května 2013 ve 13:29 ® Libor reakce na …
Libor

džigit> no vidíš a nedošlo mu to :-))

reagovat
Pátek 3. května 2013 ve 12:29 ® troutkiller reakce na …

Libor>Já vim že se to blbě kouše:-)) ))Ber to tak že šímo neni pupek světa,jen reklamní masírka jak u kol:-((

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 11:58 ® džigit reakce na …

Libor> dobrý :-))

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 11:49 ® Libor reakce na …
Libor

troutkiller> hele, asi Ti nedošlo, že tady je klub příznivců :-D (čímž tě nevyhazuju teda)

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 11:35 ® troutkiller reakce na …

Segoves>Což to je zase jiná kategorie,ale mužu s klidem prohlásit že třeba Atlantis bych se nebál dát do duelu s mořskou zázvorkovou.Jediný kde by prohrál je váha jinak nic.

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 11:16 ® Segoves reakce na …
Segoves

troutkiller> to je pěkně vidět na navijáku Penn v nějakým starším duelu se byl porovnávanej s twinem a vyhrál ne plný čáře

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 10:49 ® Dali.k

Pokud se „natrefí“ na dobrej kus, tak navi za méně peněz může ( netvrdím že musí ) fungovat déle, než o dost dražší.

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 10:10 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> co si představuješ pod pojmem životnost? To, že ta věc ještě existuje, nebo je schopna nějak navíjet, nebo funguje ± úplně stejně jako na začátku?

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 9:41 ® kerob
kerob

Alov> Mam navijaky v cenovy relaci 1000 az cca 6500 Kc a rozdil tam je – a velkej. Nicmene jsem presvedcenej, ze ten rozdil je spis v komfortu pouzivani, designu a celkovym pocitu. Ze by byl nejakej zasadni rozdil v zivotnosti jsem si nevsim – stejne jako u tech aut – 5× drazsi auto nevydrzi 5× dele, ale behem sve zivotnosti bude delat vetsi radost a to je to, za co se plati.

reagovat
Pátek 3. května 2013 v 9:12 ® troutkiller reakce na …

regulus>Značka stojí nejvíc.Nedavno v telce říkal nějakej ekonom že oválné logo Ford je ohodnoceno cenou dvou třetin hodnoty celého majetku f.Ford.Pak je jasný že navi Shimano nebo Daiwa za 5000 nebude nikdy materiálově ani kvalitativně na urovni mnohem menší značky která dělá navi za stejný kačky.

reagovat
Čtvrtek 2. května 2013 ve 20:05 ® HaD reakce na …
HaD

regulus> Jojo, značka taky.

reagovat
Čtvrtek 2. května 2013 v 19:29 ® regulus
regulus

David H.> zapomněl jsi na cenu za značku. Stojím si za tím, že jaksi renomovanější značka (což je čistě imaginární pojem) stojí víc než značka, která si na tom trhu tak dobře nestojí. Nemám konkrétní příklad, ale dovedu si to docela dobře představit. V dnešní době už naprostá většina výrobců vyrábí v Asii, nemyslím tím zrovna Japonsko. Už jsem to tu kdesi psal, asiati dokážou, zjednodušeně řečeno vyrábět zhruba ve třech kvalitativních rovinách:
1/ Za strašně málo, kvalita práce a hlavně materiálů stojí za hovno.
2/ Za přiměřenou cenu, kde by se to dalo kvalifikovat jakž takž, tedy něco to vydrží, ale žádná hitparáda to není.
3/ V relativně solidní kvalitě, která ovšem velmi často mírně a někdy i značně zaostává za světovou špičkou.
No a protože asi skoro všechny firmy přesunuly svoji výrobu z vlastních zemí za levnější pracovní silou, tak je třeba konstatovat, že opravdu kvalitních kolovrátků je na trhu jako šafránu a možná ještě míń. Bohužel to vůbec neznamená, že co je drahý to je dobrý, respektive cena velmi často převyšuje kvalitu. Ceny některých navijáků pomalu odpovídají cenám čistě manuálně a velice přesně dělanýho prototypu.
Ještě v této souvislosti poznamenám, respektive okomentuji reklamní bláboly ohledně čehokoliv digitálního. Úplně každej díl v navijáku u úplně všech výrobců je je dělanej na CNC mašině, pokud je to odlitek nebo výlisek, tak na nějakým počítačem řízeným zařízení a možná tak finální montáž je dělaná ručně. Každej strojař ti řekne, že přesnost CNC obrábění je jen do určité míry, záleží na konkrétní mašině a konkrétním výrobku, pak už se to musí dělat rukama a musí to dělat člověk co umí. Docela pochybuju, že by jakýkoliv díl na sériově vyráběným navijáku byl dělanej ručně a to včetně těch za desetitisíce. Pochopitelně závisí z valné části na materiálu, ale i sebelepší materiál se při větší nepřesnosti než je ta správná více opotřebovává. Řekl bych, že ať kuchneš jakejkoliv smekací naviják, tak se dobereš k více méně stejnýmu, značně namáhanýmu převodu a jsem přesvědčenej, že i ty navijáky za tisíce budou mít ten převod více méně na stejným principu, jen asi z kvalitnějšího materiálu a možná lepší uložení. Pokud pominu navijáky za litr, tak jsem docela přesvědčen, že naviják za 15 tisíc nevydrží 5× víc než naviják za 3 tisíce a ani 3× víc než naviják za 5 tisíc, pokud se budeme bavit o kolovrátku ve stejný velikosti.
Asi je něco úplně jinýho naviják na moře na BIGFISH a naviják na rybaření v tuzemsku. V našem případě bych skoro viděl jako výhodnější než koupit navi za desetitisíce, raděj častěji obměnit naviják za 5–7 tisíc u řekněme té silovější rybařiny. Určitě to nejsou navijáky, který by se rozlouply když náhodu zapřáhneš větší rybu.

reagovat
Čtvrtek 2. května 2013 v 19:04 ® timbab
timbab

troutkiller> No to je kus od kusu.Viděl jsem Fóbie co měli nalítáno mnohem víc a pořád byli slušné a taky spoustu citráků co měli míň a byli na odpis.
O služebácích vůbec, zkus půjčit navi mezi lid a uvidíš jak ho zmordujou :-)) To jen tak aby řeč nestála :-D

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1