Chytej.cz

Echolot na přívlač z belly boatu/lodě necteno

2.4.2013 | sethy | 9.304 zobrazení | 50 odpovědí

Potřeboval bych poradit s výběrem echolotu. Absolutně se v tom nevyznám. Na co si dát pozor, na jaké parametry se zaměřit, případně jaký konkrétní model vybrat? GPS nepotřebuju, čím bude menší, tím líp. Používán bude především na řekách.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 22. května 2013 v 10:24 ® jiris reakce na …
jiris

koubic> každý má něco jiného.

Já bych to vyřešil, koupit oboje jedno na ryby druhé na dno, ikdyž i na DSI jdou ryby celkem slušně poznat :-)

reagovat
Pondělí 20. května 2013 v 15:19 ® koubic reakce na …

sethy> když se z něj naučíš „číst“ a správně ho nastavit, měl bys být schopen ryby rozlišit

ale to, už asi všechno víš

reagovat
foto/forum/2013/th-img98622.jpg
Pondělí 20. května 2013 ve 14:27 ® sethy reakce na …
sethy

koubic> Musel bych to dohledat v SZ a osobkách, už fakt nevím. Večer to projedu.
Ale já teda považuji i ty ryby za podstatné. Např. na K. jak jsme se loni potkali, byly ryby na 15metrové hloubce asi ve třech metrech…

reagovat
Pondělí 20. května 2013 ve 14:16 ® koubic reakce na …

sethy> chápu, že na sumcařinu (vábničku) je echo s DSI nevhodný. Ale co se týče vykreslení dna, což považuji já u vláčky za důležitější než vykreslení ryb obloukama, je echo s DSI jednoznačně lepší. Ale hlavní je, abys věděl co od toho očekáváš.

čím všichni argumentují?

nesnažím se tě lámat, jen mě zajímají ty argumenty :-)

reagovat
Pondělí 20. května 2013 ve 13:31 ® sethy reakce na …
sethy

koubic> Protože mě od toho všichni odrazují.

reagovat
Pondělí 20. května 2013 v 10:36 ® koubic reakce na …

sethy> čau, proč si zavrhnul to DSI? naopak si myslím, že na řeku je ten úzký paprsek dobrý, stejně tě táhne proud, takže ti to krásně vykreslí padlé stromy, apod.

s „obyč“ kuželem najdeš díry a hrany, což dokáže DSI taky.

copak tobě by se nelíbily takovéhle obrázky? :-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img98617.jpg
Neděle 19. května 2013 ve 21:46 ® sethy reakce na …
sethy

zedus> Taky jsem o něm uvažoval, ale toho místa na boatu moc není :-((

reagovat
Neděle 19. května 2013 ve 14:40 ® zedus reakce na …
zedus

sethy> Nazdár já žiju a jenom monitoruju. :-) Já mám mark 5× pro. Mám rád vetší obrazovky.

reagovat
Neděle 19. května 2013 ve 14:22 ® sethy reakce na …
sethy

zedus> Zdravím tě, ty žiješ :-)
Fakt jen v té barevnosti? Pak mi to přijde zbytečné platit jednou tolik.
A copak máš ty?

reagovat
Neděle 19. května 2013 ve 14:14 ® zedus reakce na …
zedus

sethy> Rodíl je jenom v té barevnosti ne? To víš, když přišla na trh barevná telka, tak byla taky drahá. Vysílat ti to bude stejně, aj novu na tom naladíš. :-)

reagovat
Neděle 19. května 2013 v 11:28 ® sethy
sethy

Tak už vybírám jen mezi 2ma. Lowrance X-4 PRO a Lowrance Elite 4X. Dokázal by mi někdo říct v čem je Elite o tolik lepší (kromě barevnosti) a zda se vyplatí za něj dát jednou takové peníze?

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 v 16:26 ® džigit reakce na …

sethy>

reagovat
foto/forum/2013/th-img97316.jpg
Čtvrtek 4. dubna 2013 v 16:05 ® sethy reakce na …
sethy

džigit> Tak to je trošku mimo můj limit :-))

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 v 15:38 ® džigit reakce na …

sethy> jo,udělá to nějakou šmouhu :-)) Já přebíral přebíral a zakotvil u Humminbird 748× 3D

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 v 15:25 ® sethy reakce na …
sethy

džigit> Ale ono by to přece mělo zaznamenat i ryby, pokud se tam vyskytují (samozřejmě že ne jako oblouky).
A co že to máš zač? :-)
Z pohledu použití na řece bych využil spíš dno, ale na větších přehradách, bych rád věděl že na 20m metrové hlouce jsou ryby ve čtyřech metrech ;-)

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 v 15:03 ® HaD reakce na …
HaD

petrikveprik> nemám s tím zkušenosti a kdybych chtěl pracovat s echy „po staru“, vypnutí, resp. přepnutí do 2D stínů bych ocenil.

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 14:17 ® džigit

to by někomu mohlo pomoct
http://www.sports.sk/…-hlbke.xhtml

http://www.sports.sk/…r/3288.xhtml

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 14:15 ® džigit reakce na …

sethy> DSI je určitý druh zobrazení,jakoby dvou či vícebarevná fotka dna.Vidíš dno bez ryb,pokud na něm tedy neleží.Taky jsem to studoval,ale nakonec skončil u 3D,které si na vodě přepínám na 2D. U 2D vidím hloubku a rybí oblouk a u 3D zobrazení dna.Nějak jsem si chtěl pořídit něco,co zobrazuje,zda jsem na ploše,nebo mám v podélné ose úklon a jaký

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 13:39 ®  reakce na …

David Havlíček> Proč bys to vypínal? Je s tím nějaký problém? Chápu to tak, že pokud je to „přesnější vykreslování“ tak to bude (asi) lepší (?) Ne že bych chtěl do této problematiky nějak vrtat, ale prd tomu rozumím a pozorně sleduji tuto diskuzi, protože tu mašinku x4 nebo x5 (buď z DSI nebo bez) bych si také rád pořídil – uvažuji o tom již delší dobu, tak budu také rád za jakékoli poznatky, doporučení…at­d. Díky!

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 12:56 ® sethy reakce na …
sethy

David Havlíček> Myslím že nejde, páč je tam jiná sonda. Kdyby to šlo volně přepínat, tak to neřeším a beru :-)

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 12:51 ® HaD reakce na …
HaD

sethy> aha. Předpokládám, ze to jde vypnout

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 12:41 ® sethy reakce na …
sethy

David Havlíček> Down Scan Imaging – Mělo by to mít přesnější vykreslování, ale zas to zabírá jiný prostor (aspoň co jsem tak zatim vyčetl)

https://www.google.cz/search?…

reagovat
Čtvrtek 4. dubna 2013 ve 12:38 ® HaD reakce na …
HaD

sethy> co je DSI?

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 17:17 ® sethy
sethy

Má někdo echo s DSI, někdo kdo je ochotný napsat pro a proti?

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 16:32 ® sethy reakce na …
sethy

mvincik> Mrknu i na něj. Díky.

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 15:54 ® mvincik
mvincik

sethy> S tím Lipnem máš naprostou pravdu. Když tam lovíš na nějakých 2–5m pár desítek metrů od břehu, nepotřebuješ GPS, páč ten flek poznáš odhadem, např. podle stromů, břehu a podobně…osobní zkušenost. Stejně tam ty fišle neustále migrují.

A jinak. Já jsem loni zakoupil Humminbird Fishfinder 565 za cenu cca 5000,– a musím říct, že max. spokojenost. Používám ho na přehradách, zkusil jsem i na řece a minulý týden ho řádne protáhl i na Ebru. A obstál všade. Na Ebru jsem ho navíc mohl porovnávat i s jeho lepším bratrem a ukazoval velice podobně, dobře. Myslím, že by to pro tvé potřeby byla naprosto dostačující, dobrá volba.

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 15:39 ® sethy reakce na …
sethy

jiris> tož dík za odpověď :-D
To by ses divil, já plavu furt, bez zastavení :-)

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 15:28 ® jiris reakce na …
jiris

sethy> http://www.zbozi.cz/…echolot-x-4/

vem tohle, je to malý, hloubku to ukáže přesně a navíc je to levný

zbytek neřeš, DSI na boutu nevyužiješ, na boutu stojíš na místě

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 15:20 ® sethy reakce na …
sethy

jiris> Ty máš DSI že jo. Mohl bys mi trošku popsat výhody nevýhody. Klidně na skype nebo někam :-)

reagovat
Středa 3. dubna 2013 v 15:14 ® jiris
jiris

GPS na Lowrance, osobně 100% ukazatel. Co si zaznačím, tak příště najdu znovu.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1