Chytej.cz

3D tisk nastrah necteno

1.3.2013 | sm.sm | 10.397 zobrazení | 30 odpovědí

Zdravim, uz delsi dobu si rikam, ze by stalo za to zkutit vytisknout nejakeho woblera na 3d tiskarne. Je tu nekdo takovy, kdo to zkousel? Asi by to chtelo bud sehnat nejake modely, na netu jsem teda nenasel. A nebo pokud by mel nekdo treba 3d scanner, tak nejake uz existujici modely nascanovat a pak vytisknout. Co vy na to, udelat si takovou opensource databazi modelu wobleru vhodnych pro tisk? Myslim, ze takova zalozka by chytej.cz hooodne slusela. Martin

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 3. října 2017 ve 14:53 ® geriatrix

Tak jsem myslel, že to tu trochu rozjedu.....a nerozjedu. Takže admine ty dál mazej příspěvky a já mažu tenhle web z oblíbených. Vy co hledáte něco na tohle téma, tak se tu ani neobtěžujte a hledejte ne google. Tady budete jen ztrácet čas. Je tam toho dost, tady nesmíte dát odkaz na výrobce tiskáren, nebo web, kde můžete downloudovat soubory. Dole admin někomu vyhrožoval, že to vlákno smaže, admine, klidně ho smaž, to ti jde asi nejlépe.

reagovat
Úterý 25. července 2017 v 18:30 ® revoke
revoke

KoVanda, LuBOŠeK12, Vlcka52 a Petr36 je jedna a tatáž osoba. Takže ještě jeden příspěvek a smažu celé vlákno… admin

reagovat
Úterý 25. července 2017 v 17:49 @ Petr36

Díky za videa a odkazy pomohly, přidejte ještě víc aspoň je co procházet a z čeho vybírat.

reagovat
Úterý 25. července 2017 v 17:42 @ Vlcka52

Dobré odkazy, youtube i stránky. to se mi moc líbí

reagovat
Neděle 16. července 2017 ve 21:11 @ KoVanda
Všechny věci kolem 3D jsou super. Koukněte se třeba na tohle reagovat
Neděle 16. července 2017 ve 21:06 ® Falcon

Jak říká Deadshot skenery jsou super a ty 3D zvlášť.

reagovat
Úterý 6. června 2017 ve 23:08 @ Deadshot reakce na …
Tak komentář sice nic moc, ale pokud se chceš kouknout jak funguje 3D zařízení v praxi tady je na jeden odkaz: reagovat
Úterý 27. září 2016 v 16:20 @ Jarekmaly12 reakce na …

my mame to ...... je za moc dobrou cenu

EDIT: zkuste si tu reklamu dělat méně okatě, jo? OBr

reagovat
Pondělí 26. září 2016 v 17:18 @ matys223

Ja premyslim nad koupi 3d tiskarny felix bud pro1 nebo 3.1 ale nevim no co je podle vas lepsi? diky za nazory

reagovat
Čtvrtek 14. května 2015 v 15:06 @ Dejw

A co takhle nechat si model vytvořit na zakázku a rovnou si jej nechat vytisknout od externí firmy? Odpadla by pruda v podobě hledání vhodného modelu.

reagovat
Úterý 26. března 2013 ve 13:44 @ PKmodel

Nevím, co je wobler, ale určitě nebude problém ho vytisknout, pokud mi k němu pošlete buď 2d výkres nebo raději 3d datový model.

reagovat
Pondělí 4. března 2013 ve 23:19 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

abraxas> Absťák? :-) Dej si perníček ;-)

Prichy> Nejvíc lidí nasereš dobrou náladou ;-)

reagovat
Pondělí 4. března 2013 ve 22:43 ® OBr reakce na …
OBr

David Havlíček> nic neslibuju, do středy školím a už dneska jsem grogy, ale tohle je výzva!

reagovat
Pondělí 4. března 2013 ve 22:24 ® HaD reakce na …
HaD

OBr> PŘIVEZEŠ? :-)

reagovat
Pondělí 4. března 2013 ve 22:24 ® Prichy reakce na …
Prichy

OBr> Šílený nápady jsou nejlepší ;-) Kolegu abraxase to tolik nepobavilo, ale jak vidět nebylo to uplně marné :-)

reagovat
Pondělí 4. března 2013 ve 22:03 ® OBr reakce na …
OBr

David Havlíček> perníčky taky, ale když vidím v obrysech tu jistou podobu s mým „panáčkem“ ze srazu, dostal jsem šílenej nápad ;-)

Prichy> díky za odkaz, mám z něj převelikou radost!

reagovat
Pondělí 4. března 2013 v 18:53 ® Prichy reakce na …
Prichy

abraxas> takže perníčky, no alespoň něco na tom půjde ;-)

reagovat
Pondělí 4. března 2013 v 10:23 @ abraxas reakce na …

Prichy> Čekal jsem takové dílo od odlévače gum. Ale dotaz byl na tisk woblerů, že? Problém se čtením? Mezi třáslavou gumou a woblerem je mírný rozdíl, že? Mírný, ale je. Řádový v nákladech na výrobu. Mezi „vytisknutím“ „3D“ asymetrické gumy, výrazně dražší, jako je ta odlitá do formy a vyrobením wobleru i s povrchovou úpravou a kováním je přece jen rozdíl. A to NEBETYČNÝ. Jinak je to OK. Prichy, když si odleju vaše gumy do sádry, kterou vystříkám silikonovým sprejem a roztavím v MW staré gumy a odleji je do té sádrové formy, stojí mne jedna guma houbeles. A ty taddy dáváš rady, jak to samé, ake spíš horší, produkovat řádově dráž. Co jsi se srazil s koněm?

reagovat
Neděle 3. března 2013 ve 20:27 ® Prichy reakce na …
Prichy

David Havlíček> Nepochybně a asi bych člověk na to chytil větší kousky, než největší sumár v česku :-D

reagovat
Neděle 3. března 2013 v 17:22 ® HaD reakce na …
HaD

Prichy> tím by se daly dělat i perníčky, ne? :-) Na vánoce :-D

reagovat
Sobota 2. března 2013 ve 21:26 ® nnnap reakce na …
nnnap

Prichy> ono je celkem jedno, jestli to uděláš ručně, natlačíš do nějaký formy nebo necháš podložku nebo rameno hýbat nějakým plotrem. Ryba to prostě veme. Myslím, že jí to je celkem fuk.

reagovat
Sobota 2. března 2013 ve 21:09 ® Prichy
Prichy
zde je řešení, až to budeš mít hotové, doufám, že zvěřejníš výsledek :-) reagovat
Pátek 1. března 2013 ve 20:43 @ abraxas

Ale i 3D print poskytuje pěkné výsledky. http://www.google.cz/search?…

reagovat
Pátek 1. března 2013 ve 20:35 @ abraxas

Ekonomický nesmysl s nejistým výsledkem. Když se podíváte na ceny okovaných woblerů třeba sem http://www.rsp-fishing.cz/umele-nastrahy/, tak představa, že se vyplatí vyrábět kopie woblerů, či realizovat vlastní návrhy i s kováním a povrchovou úpravou, je přeukrutně naivní. Ta „tiskárna“ vám nevytiskne wobler i s povrchovou úpravou, pokud si to z neinformovanosti, snad myslíte. V polovině 90. let byla moje firma asi první, co ve střední Evropě provozovala na báze pronájmu z USA stereolitograf. Stálo to tehdy cca 10 mil korun, k tomu pracoviště s grafickou stanicí SG a 3D modelářem pro generování řídících dat. Začali jsme brzy, nikdo to neznala a společníci si mysleli, že je to na hraní. Také šlo o technologii prototypiingu, tedy o technologii na kusovou výrobu, na výrobu prototypů. Myslím, že lepší, ale výrazně dražší (polymerace např. akrylátů laserovým paprskem v roztoku monomeru). Jako fanda jsem samozřejmě nechal poměřit několik woblerů Rapala a cvičně jsme je vyrobili. Problém byl s kováním, hlavně s dráty uvnitř. U 3D tiskárny to asi jde. Woblery byly postupně rozdané, dnes nemám žádný. Je to už řada let. Tady máte obrázky. Po nás se na to dala pražská firma a úspěšně funguje už řadu let. http://www.google.cz/search?…

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 19:29 ® superweb reakce na …
superweb

nnnap> Ja to osobne nemyslel tak, ze bych kopiroval komercne prodavane..to se pir objednavce pres komercniho 3d tiskare ani nevyplati asi..ale ta moznost navrhnout si sveho pro ty sikovnejsi a pak vyrobit 1ks..Rekl bych ze i vleci vyrobci dost mozna neco takoveho pouzivaji pro vyrobu testovacich prototypu..

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 16:52 ® nnnap reakce na …
nnnap

regulus> protože to přece potřebujem!

:-D

Proč si lidičky něco neuplácáte z moduritu, nevypálíte ve sporáku, proč proboha furt potřebujete něco po druhých? Si ho můžete koupit origoš, nemusíte všechno ukrást.

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 16:51 ® HaD
HaD

Dobrý nápad, nicméně zatím neznám nikoho, kdo by ji měl…

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 16:11 ® regulus
regulus

Vidím v té vizi jeden základní problém, vlastně jich je víc. Kdo má 3D skener a pokud ho někdo má nebo k němu spíš má přístup, tak musí mít taky odpovídající počet woblerů na skenování a v neposlední řadě čas je naskenovat, následně to celý zpracovat, optimalizovat a potom vystavit na net.

Uniká mi jedna věc, proč???

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 16:05 ® superweb
superweb

Pred casem sem na to koukal z jineho duvodu..je to celkem draha sranda. Viz. treba http://tisknu3d.cz/ (prodavaji tiskarny i tisknou z dodaneho modelu na miru). Napad zajimavej..

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 15:50 ® sidla
sidla

viděl jsem pořad o 3D tiskářně, a mohlo by to být zajímavé! promin za zbytečný koment,ale zajímá mě jak to tu dopadne

reagovat