Chytej.cz

Dalekohled necteno

14.1.2013 | revoke | 7.772 zobrazení | 26 odpovědí

DalekohledKolegové rybáři, chci si koupit nějaký dalekohled, který mi má primárně sloužit pro sledování vodní hladiny a okolního břehového porostu. Z toho vyplývají požadavky, které by měl mít: měl by být lehký (chodím k vodě pěšky), malý, s dobrou optikou a slušným přiblížením. Může jít klidně i o monokulár (tzn. pro jedno oko). Cena tak do 2000,– Poradíte prosím?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 21. září 2016 v 8:19 @ KubaA

Já si letos koupil tady http://www.dalekohledy-puskohledy.cz/dalekohledy-a30 Condor 10×56 a pecka. Super světelnost, na Mušově 5 na druhý břeh v červnu i v 9 hod, krása.

reagovat
Čtvrtek 30. května 2013 ve 14:07 @ Palivec reakce na …

Více: Manufactured by Zeiss, this binocular that once cruised the North Atlantic on a German battleship is exceptionally rare and has all the optical qualities you would expect from a binocular made by Zeiss for the German Fleet during World War Two. http://www.worthpoint.com/…c-binoculars

reagovat
Čtvrtek 30. května 2013 ve 14:05 @ Palivec

Máš na mysli něco takového?

reagovat
foto/forum/2013/th-img98873.jpg
Čtvrtek 30. května 2013 v 11:53 ® MajklM
MajklM

Ahoj, už máš? A jestli ano, jaký si si vybral? Možná by se ti líbil tento http://www.moderni-domacnost.cz/…-jd-025.html Je celkem lehký, akorát nevím, jak moc chceš přibližovat :-) Na kruhy na hladině by to mělo stačit.

reagovat
Pátek 12. dubna 2013 v 6:49 @ Musilda

Můžu doporučit Bushnell 10×50, který jsem si nadělil pod stomeček, váží 765g a cena je taky slušná. K vodě jako dělaný, zkus se podívat i na jiné dalekohledy, ještě fotečka toho co jsem pořídil.

reagovat
foto/forum/2013/th-img97478.jpg
Čtvrtek 17. ledna 2013 ve 22:42 ® vlčák reakce na …
vlčák

Nechtěl jsem to říct na plnou hubu.Snažil jsem se to okecat,Marně!!:-D :-))

reagovat
Čtvrtek 17. ledna 2013 ve 22:21 ® regulus reakce na …
regulus

vlčák> no napsal jsi to krásně, prostě šmírák … :-D

reagovat
Čtvrtek 17. ledna 2013 ve 21:44 ® vlčák reakce na …
vlčák

Já si myslím že rybář je tvor jako každej jinej.Chce vědět jestli kolega na druhém břehu chytil velkou nebo malou rybu nebo jaké má křeslo,pruty aj.Takže přes dalekohled zjistí že má větší rybu,lepší křeslo,pruty s korkem a i přes to je spokojenej že to má v merku :->

reagovat
Čtvrtek 17. ledna 2013 v 19:20 ® LuboO reakce na …
LuboO

Sterkac> ty si taky zvlastny chalanisko…

reagovat
Čtvrtek 17. ledna 2013 ve 12:04 ® nnnap
nnnap

člověče máš pravdu. Já si tak připadám s fotoaparátem v parku.:-D Čekám, kdy dostanu od některého po tlamě.

reagovat
Čtvrtek 17. ledna 2013 v 11:58 ® Sterkac

Většina rybářů s dalekohledem u vody se chová jak uchyláci.

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 17:41 @ Radekw reakce na …

Právě že to „malé kolečko na hladině“ bude při úzkém zorném poli vůbec problém najít. S brýlemi půjde pozorovat s každým dalekohledem co má vzdálenost výstupní pupily kolem 12–15 mm (pokud tento parametr prodejce nezná, nemá smysl u něj nakupovat…). Nejlepší je zajít do rozumného obchodu a vyzkoušet.

reagovat
Středa 16. ledna 2013 ve 13:19 ® hraji
hraji

Dalekohled, který jsem sem vkládal já, umožňuje i sledování s nasazenými polarizačními brýlemi.

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 8:32 ® vlčák
vlčák

Dalekohled Vortex je odolný proti vlhkosti a má min. ostřící vzdálanost už na pěti metrech ale polarízační schopnost optiky to těžko.Já jsem s ním pozoroval amury těsně pod hladinou na vzdálenost cca25m – jenom stíny Na menší vzdálenost a s jiným úhlem nemám skušenost:-|

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 1:21 ® revoke
revoke

Děkuji za odpovědi. Otázku jsem položil zejména z toho důvodu, že se v dalekohledech nevyznám a nechápu rozdíl v dalekohledech za 800,– a dalekohledech za 4000,–. Po pár odpovědích tedy otázku upřesňuji a to tak, že potřebuji dalekohled spíše na přiblížení konkrétního kolečka na hladině, než na plošné pozorování krajiny. Co myslíte?

Trochu jsem se koukal také po dalekohledech s polarizačními filtry, ale v podstatě jsem nic nenašel. Takové se nevyrábí? Chápu, že na větší vzdálenost to asi nemá moc smysl, ale dokáži si představit pozorování ryb z vyššího břehu na vzdálenost cca 15 metrů, kde bych uplatnění viděl.

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 ve 21:27 ® vlčák reakce na …
vlčák

To jsem se do toho ale zamotal 8-(

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 ve 21:08 ® regulus reakce na …
regulus

vlčák> tys tomu dal 7. pád … :-D

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 ve 21:07 ® Shrek reakce na …
Shrek

vlčák> a, bylo správně :-D

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 ve 20:48 ® vlčák reakce na …
vlčák

Pardon-ze zaostřením:-|

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 v 15:38 ® vlčák reakce na …
vlčák

Trochu jsem měl problémy se zaostřením(je to dost citlivé);-) Jediná vítka-absence krytek na skla8-(

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 v 15:32 @ Radekw

Klidně bych doporučil ten co je v otázce jako ilustrační foto Celestron 8×40 Jako důležitý parametr bych zvážil velikost zorného pole – při přehledovém koukání je to důležitější než zvětšení, průměr 40 je kompromis mezi váhou a obrazem za snížené viditelnosti. Kvůli odleskúm za slunečna bych chtěl kvalitní antireflexní vrstvy. Mám od celestronu 10×60 – 6° a je to už na hranici pro pohodové pozorování (váha i zvětšení) má sice pár optických vad, ale za 1400,– byl super. Počítám že ta 8×40 bude podobná, na procházky lepší.

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 v 11:50 ®  reakce na …

vlčák> tak ten je opravdu krásný – čoveče jsi me namotivoval, že už jej „potřebuju“ taky! Díky za tip :-)

reagovat
Úterý 15. ledna 2013 v 11:47 ®  reakce na …

Bahňák> ..no však rybaření je přece lov zážitků, ne? :-D

reagovat
Pondělí 14. ledna 2013 ve 22:27 ® vlčák
vlčák

Já mám toto.Dobrá optika,plněno dusíkem.

reagovat
foto/forum/2013/th-img91512.jpg
Pondělí 14. ledna 2013 ve 21:01 ® Bahňák

Kolega z práce jednou potkal rybáře vybaveného kromě jiného i dalekohledem, od té doby je skálopevně přesvěsčen, že rybaření je jen zástěrka pro šmírování dvojiček mrouskajících se v blízkosti vodních ploch

reagovat
Pondělí 14. ledna 2013 ve 20:06 ® hraji
hraji

Já si jako alternativu k velkému dalekohledu koupil tento Olympus 8×21 DPC I. Je lehký, malý a má slušné parametry. I cena vyhovuje zadání.

reagovat