Chytej.cz

Nepříjemní obyvatelé kolem vody necteno

20.8.2012 | Gustik | 7.086 zobrazení | 99 odpovědí

Nedávno se mi při mém chytání na nedalekém potoce stalo že jeden nejmenovaný pán na mě pustil dva psy. Taky se vám to někdy stalo ? Jak se to dá řešit ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 21. srpna 2012 v 18:37 ® Gustik reakce na …
Gustik

ve třebovicích za obchodem sem tam sel a psi na me stekali pak me videl ten chlap a sel ke psum a pustil je z boudy ven a oni vibehly k potoku a zacali prelejzat ke me

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:40 ® Bulldog.o
Bulldog.o

a kde přesněji se to stalo…

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:24 ® Robur
Robur

ne ne, napřed je třeba zodpovědět otázku, zda pán na Gustíka či na psy něco volal /např. trhej, vypaani z mého pozemku/ nebo prostě jen pustil psy a Gustík se cítil ohrožen.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:21 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Pravdou je, že by mě zajímalo jak to tedy bylo, ????? takže psi jsou ve vodě a dál???

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:19 ® Bulldog.o reakce na …
Bulldog.o

Ciffik> Předpokládám že to o hrdinství bylo myšleno na mě. Nejspíše si špatně pochopil moji radu,. Pokud se střetu nevyhneš a pes tě má kousnout, tak jde o to aby tě kousnul tak aby jsi měl šanci na obranu, takže pořád lepší ruka než krk. Mimochodem nepotřebuji chodit na žádný cvičák, nějakou dobu mně to živilo a ne jako pomocníka. Každý týden sem měl možnost vidět někoho s hezkým „kousnutím“. Taky nechápu jak se chceš dovolávat odvolání psa. Kolik máš na to vteřin, když se pes na tebe řítí. Tady nejde o frajerství,nebo hrdinství jde o přežití nebo zranění s co nejméně následky. Napiš tedy prosím co chceš dělat když není kam uniknout a máš dvě tři vteřiny (ani to ne) dle mě pochc.. ti nepomůže. Samozřejmě uznávám, že to všechno je jednoduší pro člověka který podobnou věc již zažil nebo se pohybuje v kynologických „kruzích“ , ví co má čekat. Těžko budeme řešit to, že se to nestává tady Gustík je tomu příkladem. Nechci se dohadovat, vím že se shodneme že na vině je vždy majitel psa,. každý pak zvolí co uzná za vhodné, ale jen chci říci, nepodceňujte člověka ještě pořád je to nejlepší predátor na světě.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:18 ® Robur
Robur

jak samozřejmě účastníci dikuse správně konstatovali, nůž i kočku je třeba míti po ruce

reagovat
foto/forum/2012/th-img20883.jpg
Úterý 21. srpna 2012 v 17:12 ® džigit

šílená debata a nakonec zjistíš,že psy pustil na druhém břehu aby se mohli okoupat a voni,co kdyby,mrchy jedny chlupaté zubaté :-)) mě poser

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:11 ® džigit reakce na …

Robur> dobře Ty :-D

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 16:51 ® siral reakce na …

100 bodov :-)

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 16:41 ® Gustik reakce na …
Gustik

Ne Ja sem byl na opačném břehu a on ty psi pustil, a jelikož je tam mala hloubka tak prone nebyl problem se dostat ke me

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 16:39 ® Robur
Robur

ještě chybí rada, že je dobré si do batoho přibalit kočku a tu v momente ohrožení pustit.-D.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 15:11 ® lunimus reakce na …

Ciffik> myslim, ze si to pekne zhrnul :-) je samozrejme, ze idealne je sa nedostat do konfliktu vobec, ale vsetci sme viac menej popisovali co robit, ked uz nahodou k tomu stretu dojde.

Akurat jedna vec, co sa tu neriesila je dovod, preco dotycny pan na Gustika psy pustil. Osobne som sa este nikdy nestretol s tym, ze by niekto na niekoho pustil psa, ak bolo vsetko o.k Zakladna otazka teda este je, ci Gustik nahodou nebol na cudzom pozemku, alebo ci sa nespraval drzo voci onomu panovi …

Takze zakladna rada od nas nemala byt tak ako sme vsetci prvoplanovo radili co robit so psami, ale sme skor mali poradit co robit, aby psy vseobecne neboli vypusteni … Takze zaklad je neliezt niekomu na pozemok … i ked je pravda, ze v zakone o rybarstve je napisane, ze majitel pozemku je povinny strpiet vstup na svoj pozemok za ucelom vykonu rybarskeho prava (teda samozrejme len na pozemky, na ktorych lezi voda zaradena do povolenky. Ale ako som uz vyssie spomenul, niektori majitelia pozemkov tento zakon nastudovany nemaju a svoj pozemok brania. V kazdom pripade vsak netreba veci hrotit a s kazdyb sa da slusne debatovat a niekedy je lepsie radsej ozeliet rybacku v danom useku, ako sa dostat do konfliktu …

To iste plati samozrejme aj pokial sa nachadzam na verejnom pozemku, ak sa niekomu nepaci moja cinnost, tak si to slusne vydiskutujeme bez hrotenia situacie …

Inak si neviem predstavit realny dovod, preco by na mna mal niekto pustat psy. Mimochodom (dnes uz nemam psa) ale neviem si predstavit, ze by pes len so zakladnym vycvikom nerafol realne po gustikovi, keby to ten pan myslel naozaj vazne a Gustik by nam dnes pisal z chirurgickeho oddelenia …

Takze tolko asi k primarnej otazke tohto fora …

Zvysok, co tu je napisane plati asi skor na tulave psy, ktorych som uz tiez dost postretal zvlast pocas cundrov, ale uz aj pri vode … a tieto psy i ked mali v minulosti vycvik, sa cloveka dost boja – zvlast ak ma palicu, alebo hadze kamene …

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 ve 14:36 ® Ciffik
Ciffik

kurník nejradši bych to teď po sobě smazal… koukám, že si rozumíme tak nějak všichni… ten, kdo má psa s výcvikem prostě tomu obětoval nějakej čas peníze a nestojí o pletky a problémy, naopak pes necvičený většinou couvne před sprškou šutrů dupotem roztaženou budnou a já nevím čím ještě co už tu bylo zmíněno…

nicméně stejně bych si nehrál na hrdinu a dovolával se odvolání psa/psů … střet(pokud bych měl na výběr) bych nechal jako poslední variantu

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 ve 13:45 ® Ciffik
Ciffik

než si hrát na hrdinu a pokoušet, zda je ten či onen pes kvalifikovaně vycvičen, zda mě sežere či ne raděj bych volil jak už tu padlo ústup do vody…pokud nám to teda bafan dovolí a nedýchá nám již na hrudník…

jinak pro hrdiny co radí nechat se kousnout a párat :-D zajděte si na první cvičák poproste je aby vás oblékli do ringa nebo jen rukáv a nechali na vás poslat nějaké štěně, pak si povíme…nevím jak vy, já už to zkoušel – snažím se o vypomáhat na našem cvičáku ve figurantství (pokud podmínky a úrověň psa dovolí – rozumněj jsem lama) a ano poprvé jsem se málem pochc..a to na mě bafík jen vyštěkával … člověk si zvykne časem ví, co může čekat co se může stát, ale přesto neznám takové frajery jako některé pisálky níže…

pokud jste z Ostravy či okolí dejte vědět rád vám tuto zkušenost umožním …myslím že už takovou kravinu neplácnete

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 ve 12:46 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

džigit> No taký kavkazák si kousne rád i do člověka, sou na to dělaný… Proto mam svoje mazlíky, který lidi raspektujou. Pokud mi teda nenapadnou, bo mojí rodinu. :->

Mrakoš> I pejska sem zabil a nebyl malej! ;-) Záleží, zabít umim, ale nedělam to rád!!!

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 ve 12:12 ® džigit reakce na …

Mrakoš> už si rozumíme ;-) Proto ty odkazy.Mít psa,či psy na ringu, nebo na těle je trochu jiná věc. Tady bude hrát roli nezpanikařit a vyhodnotit míru rizika.Většina se stejně posere a reaguje tak nějak pudově.Ono dost psů skončí,pokud zůstaneš jak solný sloup :-))

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 ve 12:04 ® Mrakoš reakce na …

džigit> Psi jsou nebezpeční když umí „lovit“ ve smečce, stačí když jsou sehraní dva. Jestli mají kde nasbírat zkušenosti pak jsou opravdu nebezpeční. Ale aby útočili na člověka, to v sobě nemají, to je někdo musí naučit. Pokud by na mě útočil takhle cvičený pes tak uznávám není na místě žádný šachování ale jen co nejrychlejší zranění a zabití. Na vině bude majitel psa.
To jsou ale jen takový planý debaty, takovýhle věci se prostě nestávají. A to že se tady předháníme v tom co by kdy by, to jsou zase naše pudy. Chybí nám kde by jsme si je vybili tak si tu takhle plácáme játra aby nám hodinka před obědem rychleji utíkala. Jenže kdo z nás by zabil aspoň ovci?

Jinak máš pravdu, nějak úplně jsem tě nepochopil.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:49 ® džigit reakce na …

Mrakoš> nepochopils,proto jsem to tu nedal.Jsou tam věci,které se dá pes naučit a je toho opravdu hodně,takže pokud by někdo chtěl,musel by hodně,ale hodně vědět.Spíš jsou to modelovky,aby dotyčný napadený „viděl“,jestli mi rozumíš.
Znovu opakuji lze se ubránit,ale proti takto vycvičeným velmi špatně.Sportovní a služební kynologie je sakra rozdíl.Jenže ten výcvik „něco stojí“ a majitel toho jistě nezneužije.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:49 ® Mrakoš reakce na …

džigit> Bullové jsou tím známí. Proto si radši myslivci pořizujou jagteriéra nebo něco takovýho co má mozek a uhne to. Jasně že při lovu se může stát všechno, je to boj. Ale faktem je že bullové mají násobně větší úmrtnost než plemena s mozkem.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:47 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Pevně věřím že člověk co pošle psa na patnáctiletýho kluka, nemá schopnosti tak kvalitně vycvičit psa do stavu níže uvedených odkazů. Předpokládám, že cvičáků je všude plno a „kousání“ je možné spatřit na vlastní oči. A´t si každý udělá představu sám. Fakt je ten, že je lepší pro svoji záchranu udělat něco než-li nic…

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:44 ® džigit reakce na …

Mrakoš> známému kanec rozcupoval Bulla,cvičeného na tento lov/pírkování/ Bachyně ho držela v šacu a z boku „lokomotiva“.Než stačili něco udělat,byl na lopatu a igelitový pytel :-((

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:44 ® Mrakoš reakce na …

džigit> Tohle jsou nacvičený situace. Pes ví že mu nic nehrozí. Jasně že takhle zblblej pes zaútočí stejně i mimo cvičák, teda dokud poprvý nenarazí. Jenže mimo cvičák mu to jako oběť usnadńovat nebudeš. Uděláš všechno pro to abys ho vyvedl z tý jeho rychlosti a skoku, vymyslíš něco co nečeká. Nebo si to jen namlouvám?

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:44 ® lunimus reakce na …

Mrakoš> Mozem potvrdit z vlastnej skusenosti … tiez som sa pri nocnej prechadzke lesom dostal medzi staru a mlade … bezala po mne max 20–30m a ked videla, ze spolahlivo utekam dalej, tak sa vratila k mladym

Diviak napadne len v troch pripadoch:

  • je poraneny
  • siahnes mu na mlade
  • dojde k prekvapivemu stretu, kedy ta diviak necaka (ani ty jeho) a dostal si sa do tesnej blizkosti, kedy nema sancu na otocku a utek …

U diviaka je napr zaujimave to, ze sa nedokaze otocit na jednom mieste, ale potrebuje spravit male kolecko.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:36 ® Mrakoš

Sakra, tady je testosteronu. Většina psů se dá podle mě zastrašit. Jsou to jen psi. A divočák? Kamarád jednoho sejmul trubkou když mu při naháňce vběhl na dvůr. Byla kovová, instalatérská, měla i to kolínko na konci jako golfová hůl. Stačila jedna rána. Nějak ho to inspirovalo a vykoval si oštěp, jenže pak už se nikdy tak blízko nedostal. Ránu od divočáka jsem viděl jen jednou. Byl postřelenej a myslivec za ním lezl do mlází. Rána to byla slušná, tak 40 cm roztrženýho svalu. Jen tak, sám od sebe tě divočák honit nebude, to spíš jen zastrašovat předstíraným útokem. To už se mi stalo když jsem se omylem dostal mezi bachyni a pár selat.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:29 ® džigit
Pár odkazů,co dokáží psi,neb některé názory zde jsou docela úsměvné http://www.israeldogs.com/…eoclips.html Ovšem psa na člověka bezdůvodně pošle úplný debil,kterému to nemyslí!!! Ten patří vykastrovat!!! reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:05 ® Bulldog.o reakce na …
Bulldog.o

Dawemaster> Snad nikdo nebude na nikoho štvát divočáka. Já už jsem jednoho pěkně ochočenýho viděl, jmenoval se „fotbal“, byl jak pes, ale pobízet se nechal jen do žrádla.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:56 @ Dawemaster reakce na …

Bulldog.o> Jj voda je dobrá :-D ,dá se použít například i k útěku před divočákem..taky dobrá volba,když není po ruce strom,protože utíkat nemá cenu a bojovat s prasetem pomocí nože,to už vyžaduje opravdu výborné bojové schopnosti a nadpřirozenou fyzickou sílu.. :-D D. Když tě sundá prase tak to je jak když tě sejme malý auto. Následně tě rozdupe a roztrhá klektákama rychleji než stihneš říct „oh shit“ :-D D,takže útěk do vody je jasná volba..neváhal bych ani minutu..

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:52 ® lunimus

este som zabudol doplnit, ze sucastou povinnej vybavy je podberak, ak mas so sebou nejaky väcsi, tak psa dokonale zmäties, ak mu strcis hlavu do sietky.

Druha sucast povinnej vybavy je uvolnovac hacikov – idealne asi pean, ktorym je mozne zasadit psovi par krasnych bodnych ran. Ako uz bolo pisane, idealne do krku, pripadne do hrudnika – prepichnut par krat pluca a v idealnom pripade zasiahnut srdce …

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:49 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Dawemaster> Ta voda je výborná poznámka, úplně jsem na to zapoměl. S tou větví a čumákem zas tak nesouhlasím,. Pes je na to cvičenej a spíše ho to rozzuří. Ale zase je klacek a klacek. Asi se shodneme že pro rybáře je nejlepší řešení ústup do vody.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:48 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Bulldog.o> buldog ten se vyzná.

reagovat