Chytej.cz

Nepříjemní obyvatelé kolem vody necteno

20.8.2012 | Gustik | 7.086 zobrazení | 99 odpovědí

Nedávno se mi při mém chytání na nedalekém potoce stalo že jeden nejmenovaný pán na mě pustil dva psy. Taky se vám to někdy stalo ? Jak se to dá řešit ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Úterý 21. srpna 2012 v 10:43 ® lunimus

volat policiu … to je jasne + podat trestne oznamenie To je co sa tyka toho cloveka … ale v danom okamihu sa budes musiet v prvom rade ubranit psom, takze:

Co sa tyka plynovej pistole, tu sice so sebou nenosim, ale ak ju niekto ma, tak urcite vie, ze do toho existuju nie len „rachotiace“ naboje, ale aj naboje s obsahom slzneho plynu specialne proti zvieratam … dost casto som to videl u postarov na dedinach :-)

inac zo skusenosti mozem povedat, ze psa (ak nie je specialne trenovany) zastavi, ak po nom hodis cokolvek, co lezi pri tebe na zemi (idealne kamen), nasledne sa zohnut (idealne zobrat dalsi kamen) a ostat v postoji, ze chces znova hodit. Pes si udrzi odstup.

Pripadne pouzit prut ako palicu na udrzanie psa od tela … v pripade poskodenia pruta by si urcite vysudil nahradu skody a keby aj nie, radsej pridem o prut, ako sa necham dohryzt psom.

A nebal by som sa vyuzit nastrahu/ krmitko/ olovo/ woblera ako stredoveku zbran ředmih. Pes si tiez vselico rozmysli, ked dostane trojhakom cez drzku.

Dalsia vec, co funguje pri obrane pred psom na boj zblizka ze zväzok klucov zovrety v pästi tak, aby par klucov trcalo pomedzi prsty ako bodaky. Utociaceho psa par udermi do oblasti krku (idealne krcnej tepny) dokazes spolahlivo usmrtit.

U väcsiny psov tiez funguje, ak sa ti podari mu strcit ruku co najhlbsie do papule – idealne az do zaludka. V psovi vyvolas minimalne daviaci reflex, kedy sa prestane venovat tebe a zacne sa venovat daveniu …

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:42 @ Dawemaster

Nejlepší varianty jsou buď co nejrychleji ustoupit do vody tam kam pes nedosáhne,tam už psa při nejhorším v pohodičce utopíte :-) ,nebo popadnout nějakou bytelnou větev a psa s ní trošku pohladit po čumáku a v nejhorším případě bych použil nůž ale to už opravdu jen na souboj z blízka…základní je udržet si psa od těla. Dobrý je taky slzný plyn,představte si co asi udělá byť jen nepatrné množství slzáku s psím čumákem,když ho má několikanásobně citlivější… :-D . Další základ je taky nezpanikařit,nez­tuhnout,a jednat velice rychle,protože takové psisko je proklatě rychlé.. :-D . Dobrý je se taky na takové možné setkání připravit,protože je sice hezký že si koupíš slzák a rambonůž :-)) ale když ho budeš mít v batohu tak tam ti nebude moc platný…chce to mít vše při ruce abys mohl rychle reagovat..je dobrý si taky dát telefon do nepromokavého pouzdra abys ho mohl po případném útěku do vody použít na zavolání PČR :-) . Útěk do vody nebo co nejrychleji vyšplhat na strom,pokud je nějaký v dosahu je asi nejlepší varianta,furt je lepší být trochu mokrej a zmrzlej než si hrát na pána šelem :-D a šermovat kudlou se dvouma vlčákama..navíc jak jsem psal,ve vodě už se pak lehce ubráníš,psa jen chytneš za kůží za krkem a za p.rdel a utopíš ho jak kotě..možná budeš trochu pokousanej a poškrábanej ale ve vodě má pes mnohonásobně menší sílu a bojové schopnosti,takže si s ním celkem snadno poradíš…

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:41 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Mrakoš> Tak pokud na tebe někdo pošle psa, dá se předpokládat, že tě ať chceš nebo ne pokouše. Raději ať tě kousne tak jak je to pro tebe nejvýhodnější. Pokud jsi pravák tak mu nastav levou ruku, nebo něco v ní do čeho se zakousne (bunda, mikina, rybářská brašna), zase pozor aby se zakousnul do „ruky a nesnažil se jít po krku“. Kousnutí není tak hrozný, problém je to trhání které příchází když pes drží, ale to už musíš útočit ty. Pes ti vysí na levé ruce a ty máš pravou ruku na to abys mu zasadil co nejvíce tvrdých bodných ran (nejlépe stylem pravého háku)., nůž drž opravdu pevně ať ti nesjede ruka na ostří když náhodou narazí čepel nože na kost nebo lebku psa. Rány musí být opravdu razantní protože kožich psa není máslo. Je taky si třeba uvědomit, že pes něco váží když na tebe naskakuje. Dle mého názoru při střetu se psem jde člověku o život, takže zde není prostor pro hledání alternativ. Člověk psovi neuteče, takže čas který ztratíš snahou o únik věnuj přípravě střetu. Nůž do pravé ruky, nějak zvětšit odolnost té levé, stabilní pevný postoj, klidně řev ať si dodáš odvahu (a i ten pes si to možná rozmyslí)., tělu stačí okamžik a přepne se do „bojového“ režimu a najde v sobě síly a schopnosti o kterých samotný člověk nemá ani tušení. Nejde o to kdo je silnější ty nebo pes, jde prostě jen o tvoje přežití buď chceš a uděláš maximum nebo nechceš a padneš jak ovce na porážce. Jistě můžeme se tady bavit o různých plemenech psů a jejich schopnostech,.. ale to je nekonečné, stejně je to všechno o majiteli psa a výcviku jeho čtyřnohého kamaráda.,

Já plynovku k vodě nenosím, ale nůž ano a když už ho mám u sebe, tak vím kde ho hledat, což může být další malér -nůž na dně batohu a útočící pes běžící proti tobě "-)

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:36 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Mrakoš> Na moje psy bys potřeboval samopal! Ale já je na nikoho neposílam, dou sami a chtěj podrbat. Nesmíš je překvapit tichym příchodem a když tak stačí promluvit. Před 2 lety mě chtěl překvapit pán z RS.. Ten čuměl, když na něj naběh pesánek. Nic neudělal jen 2m od něj štěkal. Pán byl neslušnej a ani nepozdravil tak sem ho nechal 10min bát, zbalil cajky a pak psa odvolal. :-> Kdyby na mě někdo poslal psy tak jak píšou kolegové, natočim a zavopal pomáhat a chránit. ;-)

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:22 ® Kazan reakce na …

Mrakoš> svého času na ,,drsném severu,,:-D bouchačku a padesát ostrých

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:08 ® Mrakoš reakce na …

Bulldog.o> Kousnout bych se teda dobrovolně nenechal. Jednou jsem zastavil vlčáka co útočil na mýho psa plácnutím kšiltovkou přes čumák. Víc jsem prostě nestih. Netušil jsem jakej to bude mít účinek :-)) ) Ještě jsem dostal sprďana od majitelky že jí týrám psa. Ty s sebou taháš k vodě plynovku?

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 9:54 ® Bulldog.o reakce na …
Bulldog.o

Mrakoš> Já s tím nožem v tomto případě souhlasím, nicméně o výsledku vzájemného souboje nejsem přesvědčený. Jedině nechat si ho zakousnout do ruky (obdobně jako na rukáv) a pak „nožovat“. PLynová pistole by taky mohla zafungovat, už ten hluk většinu psů pokud na to nejsou cvičeni odradí. Každopádně tak nebo tak volat PČR.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 7:53 ® Mrakoš

V tomhle případě už bych ten nůž vytáhl a myslete si o mě co chcete. Doufal bych že majitel psy odvolá. Když ne, je tam ještě ten tupý konec nože, ten by mohl stačit.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 7:11 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Okamžitě zavolat PČR, domů a Rey Koranteng to ještě uvede v 19:30. Ale určitě příště zavolej PČR., věřím že napadení psem nikdo ignorovat nebude. A jestli tě kousnul nebo ne to vůbec neřeš, od toho je policie a další instituce které prověří zda se pán choval v mezích zákona. A málem bych zapoměl natočit na mobil a ihned vložit na youtube, a Rey ten záznam taky bude potřebovat.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1