Chytej.cz

Pomoc při výběru vláčáku necteno

9.8.2012 | Qaay | 10.386 zobrazení | 78 odpovědí

Ahoj, chtěl bych pomoc s výběrem vláčáku. Vím, že je takových diskusí už mnoho, ale nenašel jsem takovou, která by splňovala mé parametry. Budu chytat na přehradě Rozkoš (rozloha 1000 hektarů). Mám již prut na gramáž 5–20g, ale chci zkusit větší. Myslel jsem, že by mohl měřit 3m a víc, jelikož budu chytat jen na přehradě a chci házet daleko. A gramáž tak od 20g. Mám v plánu chytat na wobblery a poppy tak okolo 10–16 cm. Nemám moc velkou zkušenost poraďte prosím jak konkrétní pruty tak i třeba jiné vlastnosti. Můj cenový strop je 2500Kč. A poraďte prosím jaký naviják by k tomu šel, myslel jsem RedArc od SPRO Děkuju moc Juran

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Středa 15. srpna 2012 v 7:55 ® Shrek reakce na …
Shrek

pepanek> dovolím si odpovědět za Ospreye – mluvil o lovu na větší vzdálenosti a pokud chceš na velkou vzdálenost štiku nebo candoše zaseknout, je vhodná právě šňůra kvůli nulové průtažnosti. Samozřejmě není dáno, že jí musíš mít, ale je to jistě vhodnější.

reagovat
Středa 15. srpna 2012 v 6:05 ® pepanek reakce na …

osprey> Proč musí mít na candáta a štiku šňůru??

reagovat
Úterý 14. srpna 2012 v 19:42 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Ak chces tahat woby nad 10cm a hadzat to daleko, tak zabudni na prut v gramazi do 20g. Z takouto zuvackou to nezvladnes. Obzeraj sa po niecom tvrdsom od 2,7 metra vysie. Ja mam Dragona Express Spinn do 40g/2,45m. Chytam z nim na V.Domasi, Z.Sirave,ale aj na malych riekach a jazerach. Je to lahky, rychly, vykonny prut. Zaujimava je aj cena. Zvladne woblery v pohode o 40g a dokaze navzdory dlzke, presne a daleko nahodzovat. Nema problem zo zasekom na velku vzdialenost. Navijak je vec do ktorej musis investovat ja by som sa pozrel po Zaubery a Okume Trio, ktore som mal v ruke aj napr…pod znackou Dragon.

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 15:52 ® kerob
kerob

Co treba Sportex Black Pearl 3002…3m, odhoz cca do 55g. Nebo se da jeste sehnat predchudce Black Stream 3051…3m a do cca 40g.

Black Pearla mam (jina delka) a za ty penize spokojenost, necha si libit neskutecne moc.

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 15:44 ® osprey reakce na …
osprey

Qaay> Exceler bude proti Destině těžší a má levnější očka. Destina má Fuji Alconite.

Nevím, co chceš tahat. Já na to chytám boleny a candáty tam, kde je třeba daleko házet a štiky, když potřebuju dlouhý prut. Je to tuhé a nástraha kolem 20 g je takový dobrý základ.

Mám na to zatím bolena 76 cm a štiku 84 cm. Ani jedna ta ryba ten prut moc nezaměstnala. Ale nemám ho jako nějaký vykošťovák – chci jen, aby daleko házel a na tu dálku dobře zasekával. To splňuje velmi dobře. Lovit na 60 m není problém. Na bolena stačí vlasec, na candáta a štiku musíš mít šňůru.

Jinak druhý „Destinkář“ tady je Scanix. A to není zrovna člověk, který by měl problém potkat se s rybou.

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 ve 14:10 ® jajco reakce na …
jajco

troutkiller> Já to zkouším všechno a pořád to obměňuju,časem se mi nějaký prut,naviják přestane líbit,tak ho vyměním.Dost dělá dneska i reklama,člověk něco uvidí,potom podruhé už se zakouká,jde si to osahat a koupit.Letos už nákupy musím tajit i před manželkou,aby mě nepřizabila!:-93;

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 ve 13:39 ® troutkiller reakce na …

jajco>Víš že dřív sem byl skoro jen Daiwa a dnes je to pul na pul Daiwa- Sportex:-))

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 ve 13:09 ® jajco reakce na …
jajco

troutkiller> Taky ho chci pustit k vodě a koupit sportex.Né,že bych k němu měl nějaké zvláštní výhrady,ale tak nějak mám potřebu zkusit něco nového.

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 ve 12:54 ® troutkiller reakce na …

jajco>Taky sem s Dragonem házel ale chvilku,pak praskl:-(

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 10:05 ® jajco reakce na …
jajco

Qaay> Dragony jsou celkově tvrdší v porovnání třeba se shimanem,to jsou zase žvejkačky.Ja na dragona 10–35gramů v pohodě házím 36ti gramového slidera.je to sice už pocitově na hraně,ale jde to.

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 9:59 ® wlada
wlada

Tak na to co si popsal je dobrý YAD Sagato 2,7m 20–60g. A jak psal osprey, ten dragon destiny je výborný prut.A tu Daiwu jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale asi bych se nebál toho, že to bude špatný prut.

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 9:54 ® kubas reakce na …
kubas

Qaay> Vím, že ten Exceler 40–80g se běžně používá na sumcovláčku…

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 9:30 ® Qaay

ahoj no ten drayon destiny ma asi podle mne malou gramaz. myslel jsem co takle daiwa exceller 30–60 nebo 40–80 ten vypada docela dobre. Nemate s nim nejake zkusenosti?

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 9:30 ® Qaay

ahoj no ten drayon destiny ma asi podle mne malou gramaz. myslel jsem co takle daiwa exceller 30–60 nebo 40–80 ten vypada docela dobre. Nemate s nim nejake zkusenosti?

reagovat
Čtvrtek 9. srpna 2012 ve 23:14 ® osprey
osprey

Dobrý třímetr za 2500 Kč, to nebude lehké. Asi nejrozumnější volba se mi zdá Dragon Destiny 305 cm do 42 g. Mám ho doma, odpovídá tomu, co požaduješ. Tvrdý, rychlý, lehký.

Dobrý je i Berkley Skeletor do 32 g, ale je o něco dražší a ta dnešní generace má ten plast takový divný na dotek. Rychlý, živý, ne tak ostrý jako Destinka.

Další pruty z téhle kategorie, co znám, jsou už dost nad tvou cenu.

reagovat
Čtvrtek 9. srpna 2012 ve 22:44 ® Qaay

Ahoj, no ja myslel že cenový strop 2500Kč jen na prut a zhruba stejný na naviják. Chci si vyrábět woby sám ze smrkového dřeva a tak jejich gramáž bude min 20g. Chci chytat štiku, candáta a velké okouny.

reagovat
Čtvrtek 9. srpna 2012 ve 20:22 ® wlada
wlada

Red Arca rovnou vyřaď, jelikož ti nezbyde rozpočet na prut. Je sice hezký, že by si chtěl tahat woblery 10–16cm, ale důležitá je spíš jejich gramáž (tahám 13cm woblera na lehčím blanku :-D ). Takže spíš upřesni jak těžký woblery bys tahal, popřípadě zda i jiný nástrahy. Navíc na tebou zmiňovaný revír by ti bohatě stačil prut 2,7m… Ujasni si proto nejdřív co přesně chceš tahat a jaká by byla cílová ryba…

reagovat
Čtvrtek 9. srpna 2012 v 19:46 ® Shrek
Shrek

:-(( Tak když jsi ta témata pročítal, mohl jsi ho oživit a svůj požadavek do něj napsat. Ne zakládat nové. Víš, on bude problém v tom, že nejen mě (přestože o mě se to již veřejně ví) již tato fóra s vláčecími pruty značně sejří. Právě protože jich je milion.
Já sám Ti, kolego, neporadím. Stačím si s 2,7m a předpokládám, že Ti mnoho lidí neporadí. Vím jedno, pokud máš cenový strop 2500Kč na prut i naviják dohromady, tak na RedArca vůbec nekoukej. :-)

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1