Chytej.cz

Pomoc při výběru vláčáku necteno

9.8.2012 | Qaay | 10.386 zobrazení | 78 odpovědí

Ahoj, chtěl bych pomoc s výběrem vláčáku. Vím, že je takových diskusí už mnoho, ale nenašel jsem takovou, která by splňovala mé parametry. Budu chytat na přehradě Rozkoš (rozloha 1000 hektarů). Mám již prut na gramáž 5–20g, ale chci zkusit větší. Myslel jsem, že by mohl měřit 3m a víc, jelikož budu chytat jen na přehradě a chci házet daleko. A gramáž tak od 20g. Mám v plánu chytat na wobblery a poppy tak okolo 10–16 cm. Nemám moc velkou zkušenost poraďte prosím jak konkrétní pruty tak i třeba jiné vlastnosti. Můj cenový strop je 2500Kč. A poraďte prosím jaký naviják by k tomu šel, myslel jsem RedArc od SPRO Děkuju moc Juran

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Úterý 30. října 2012 ve 12:39 @ vsivak

Zdar,můj tip je DAIWA EXCELER,je velkej výběr gramáží a do ceny se vejdeš.Nejtvrdší je 3m a 100gr zátěž.ale na 16cm woby to bude asi málo.Připlat si za SPORTEX CARBOFLEX NG,mám ho ve 3 metrech a 120gr zátěž a je to super prut,používám stejné nástrahy jako píšeš

reagovat
Pátek 14. září 2012 v 19:31 ® Kazan reakce na …

smejky7> ona je spíš potíž v tom, že naviják neustojí ten provoz. Samozřejmě že ryba se nechá vytáhnout na ledačems, pokud jsou k tomu podmínky.

reagovat
Pátek 14. září 2012 v 18:45 ® smejky7 reakce na …

no prave ze momentalne sem financne hodne omezen :/ ale stim si poradim :-) tahal sem sumce z vybavou za 300kc sice to je v meznich hranicich ale to je o tom zdolani trva podstatne dele ale je to ten pravej boj az na doraz :-) to se mi prave libi :-) samozrejme az budu mit navic samozrejme se podle toho vybavim :-) protoze tohle je nadhernej sport :-) a od moji prvni stiky sem tomu plne propadl :-)

reagovat
Pátek 14. září 2012 v 15:58 ® osprey reakce na …
osprey

smejky7> A ty chceš vláčet baitrunnerem?

Je možné, že ten naviják chceš používat na víc technik a ono to i nějak půjde. Ale nechtěj, abych psal, že je to dobrá volba. Kolegové vláčkaři by pak nade mnou kroutili hlavou.

Je mi jasné, že každý má nějaké finanční limity. Nevím, kolik si můžeš dovolit utratit za rybařinu, ale přívlač, má-li za něco stát, nějaké ty peníze sežere. Slušný naviják je jakýsi základ. Podívej se třeba po WFT Braidspin, SPRO Passion, Okuma Trio v původní verzi, Viva Alure Spin, Ryobi Ecusima.

Není to tak drahé a vláčet bych s tím mohl.

reagovat
Pátek 14. září 2012 v 15:43 ® smejky7 reakce na …

No ktomu 2,4m 12–40g a presneji je to tenhle navijak http://www.parys.cz/…di-omega.php?…;

reagovat
Pátek 14. září 2012 ve 14:35 ® osprey reakce na …
osprey

smejky7> Který přesně (délka, gramáž)?

reagovat
Pátek 14. září 2012 ve 12:46 ® smejky7 reakce na …

No ja byl na poslednich zavodech ze starym laminatakem :-D jen navijak sem mel novejsi :-) a zcela jiste sem se tam nezahambil :-) ja chytam od svych 10let tudiz jiz 11 :-) ale nikdy sem nepouzival vlacak :-) takze myslis ze je vhodnej treba rekneme i z tesim navijakem rekneme 350g ?

reagovat
Pátek 14. září 2012 ve 12:40 ® osprey reakce na …
osprey

smejky7> Ale jo, normální levnější vláčecí prut. Kdybys viděl, s čím většina z nás začínala před lety…

reagovat
Pátek 14. září 2012 ve 12:33 ® smejky7

Ahojte Lidi :-) moc vas prosim chci si kupovat vlaceci prut po dlouhych vyberech sem si zvolil tento je vhodnej na takovou stredni privlac? woblery trpytky atak.. co myslite? http://www.parys.cz/…hayasaki.php?…

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 v 10:17 ® kerob reakce na …
kerob

osprey> na tahacku i na bolenovlacku pouzivam snuru, vyhovuje mi to vic. Samozrejme mam ale povolenejsi brzdu vic, nez obvykle. Kdyz to tak vezmu, tak vlacet s vlascem jsem nebyl pekne dlouho… pod nohama negumuju (pres leto v podstate vubec negumuju) a na vse ostatni mi snura vyhovuje vic.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 17:55 ® Piscicapus reakce na …

Stroft> tak a teď to dostává konečně smysl. Jak jsem již dříve psal, někdo o koze a někdo o voze.

Má diskuze s Mírou se ale nevedla okolo lovu na gumové nástrahy. Třeba až si přečteš o čem byla původní řeč, tak pochopíš.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 17:49 ® Stroft reakce na …
Stroft

Piscicapus> Už jsem to psal, gumovačka s monofilem je holý nesmysl.Vyjímkou je, chytání pod nohama.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 17:26 ® Piscicapus reakce na …

Stroft> prosím tě, vyjádři se přímo.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 17:22 ® Stroft reakce na …
Stroft

Piscicapus> Je to marný, je to marný.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 16:56 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> Další výjimka je podle mě tahačka. Jednoznačně preferuju silnější vlasec – vem si tu ránu, když do toho vlítne něco většího. Já to zatím zažil jen s vázkami, ale ono to úplně stačí.

A pak bolenovláčka. Pokud točíš rychle (u bolena je to víceméně standard), rybu sekneš krásně i s vlascem a není to pro ni taková rána. Taky se pak líp zdolává. Už jsme se tu na to téma kdysi s někým dohadovali.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 ve 14:13 ® Piscicapus reakce na …

Stroft> cením si tvého zájmu. Pro jistotu se ale zeptám – cože to mám vyzkoušet?

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 ve 13:32 ® Stroft reakce na …
Stroft

Piscicapus> Chtěl jsem poradit, toť vše.Vyzkoušej a uvidíš.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 10:50 ® kerob reakce na …
kerob

osprey> chytani na blizko je presne ta vyjimka, ale jina me fakt nenapada. Nicmene stejne davam na konec pletenky vlasec – ruzne dlouhy – podle toho, co od toho chci. Kus vlasce funguje jako amortizer a pritom jsou zabery stale krasne citelne a ma to i dalsi vyhody…

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 8:59 ® Piscicapus reakce na …

Stroft> ze tvých slov vyzařuje tolik moudra a vědění, že se ten kozovůz nestačí červenat.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 ve 2:16 ® Stroft reakce na …
Stroft

Piscicapus> Kdo nechce pochopit nepochopí.Až se to naučíš, tak to pochopíš.

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 ve 22:40 ® wlada
wlada

Tak jak se psalo níž, rozdíl na tu vzdálenost u pletenky a vlasce je dost rapidní. Letos jsem přešel, společně s novou výbavou, na pletenku a nemohu si stěžovat. Záběry jsou hned znatelnější, ale zase musí víc pracovat prut, takže se na druhou stranu ukáže jak moc dobrou akci má. :-D Když o tom přemýšlím, tak bych se k vláčení na dlouhé vzdálenosti s vlascem už nevrátil. Zkusil jsem to letos jednou přehodit zpět na vlasec a ten rozdíl je dost znatelný. Stejně je na každém jak se rozhodne, tedy zda bude tahat nástrahy z dálky na vlasci nebo na pletence.

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 ve 21:46 ® pepanek

Někdo vláčí-někdo gumuje.

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 ve 21:16 ® Piscicapus

Jo a ještě bych rád dodal, že by možná bylo vhodné, kdyby si zbylí přispívající přečetli o čem si to vlastně s Mírou píšeme. To proto, aby se někdo nebavil o koze a někdo o voze.

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 ve 21:12 ® Piscicapus

Stroft> v době kdy jsi jezdil k vodě s trabantem jsi nahazoval do jaké vzdálenosti?

Proč se onehdy neslo nad hladinou tolik hubování? To mě skutečně zajímá.

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 ve 20:39 ® troutkiller reakce na …

Stroft>Jasné:-) Když skáču s gumou po dně musim poznat tukanec hlavy o dno,s tim vlascem to dost dobře nejde:-(( Atˇsi Pisci říká co chce:-)) )

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 v 19:50 ® osprey reakce na …
osprey

kerob> Dodnes mám největší okouny i candáty na vlasec, nakrátko s ním gumuju pořád (ono je tam i něco výhod, zejména, když už ta ryba visí). Ale jak člověk loví dál a hloub, rychle kouká po něčem neprůtažném.

Uvidíme letos, když je loď. Loni to byly spíš branné sporty než rybolov – zasrkali okouni 50 m ode mě a za pět minut jsem tam někdy i byl:-))

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 v 19:43 ® Stroft reakce na …
Stroft

troutkiller> Kdo to tvrdí, tak tahu gumu, jak děcko gumového kačera, tedy souvislý nepřerušovaný tah. Ale to je dobře, alespoň ve vodě ještě něco plave.:-)

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 v 17:54 ® kerob
kerob

Stroft> gumovat s monofilem samozrejme jde, ale az na vyjimky k tomu nevidim absolutne zadnej duvod. Stejne jako s tim Trabantem…jezdit s tim taky jde stejne jako pred lety, ale proc bych to mel dnes delat mi nikdo nevysvetli, i kdyby se snazil sebevic :-D

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 v 17:51 ® troutkiller

Stroft>Nejde a za tím si stojím:-)) Abych nahradil 0.12 Powerku musel bych použít 0.30 hodně dobrej vlasec!I to mám vyzkoušený a ten kontakt s nástrahou na hloubce neni tak dobrej jak se šnurou:-((

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2012 v 16:57 ® Stroft
Stroft

troutkiller> Jak čteš, tak němu to jde, nebo si to alespoň myslí:-)

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1