Chytej.cz

Nezväzové vody. necteno

8.8.2012 | slunce3 | 10.260 zobrazení | 16 odpovědí

Ahojte mám otázku. Ako je to s vodami, kt. nie sú revírom a nikto ich nespravuje. Može sa na nich chytať alebo nie? Ďakujem.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 22. srpna 2012 v 17:53 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> vim ze praskam mne prez zimu prasko jezirko,no je pravda ze ten rybník se neudrzuje.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 11:16 ® lunimus reakce na …

Martin Mošna> by si neveril, jak beton dokaze praskat … ak to nema pritok, tak ti to je schopne za sezonu vytiect komplet …

Ak to ma pritok – napr v karpatoch mas na X potokoch spravene poziarne nadrze – v principe betonove vane. Ale taky potok so sebou nesie ciastocky piesku a hliny, popadane listie … a v tychto nadrziach sa voda spomali natolko, ze sa cela nadrz za 1–2 sezony spolahlivo zanesie … preto, ze neexistuje zodpovedna osoba a ak aj existuje, neexistuje zdroj financii, nehovoriac o tom, ze tieto kaly sa nemozu len tak vybagrovat a vylozit vedla potoka, tak je z toho nakoniec par peknych blatovych kaluzi, kde stredom preteka povodny potok

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:42 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Kdež je betonovej tak by to mnelo vydržet ne?Na tom veselí je betonevej ale neni tam žádnej přítok nic 8-(

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 10:11 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> Z mnoha. Většinou je na vině přírodní proces zvaný sukcese – zarůstání a zanášení. Z tůně se postupně stává bažina. Párkrát pak vymrzne nebo se přehřeje v létě a zbydou tam tak karásci. Dnes většinou stříbřití. Později zmizí i oni.

reagovat
Pondělí 20. srpna 2012 ve 22:44 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

osprey> z jakého duvodu zanikaji?:-O

reagovat
Pondělí 20. srpna 2012 ve 13:09 ® osprey reakce na …
osprey

slunce3> Všechny tyhle izolované vody se v průběhu času rychle mění. Jsou takové, u kterých jsem stačil vidět jak vznikly, zarybnily se a dnes už zanikají.

reagovat
Pondělí 20. srpna 2012 ve 13:04 ® slunce3 reakce na …
slunce3

dakujem, budem čakať :-D A ak mám byť úprimná ja som na tiktaku nechytala ani sa mi do toho nechce, si pamatám jak tam bolo auto utopené ani neviem či to od tial niekdto zobrala alebo len potlačili hlbšie. Mne sa ale zdá že to jazero bolo kedysi vyššie, tiež som tam jak decko chodila, bolo tam pekne čisto ešte teda vo vode, si videl až na dno skoro

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 16:43 ® lunimus reakce na …

slunce3> tiktak je ale hlavne na pozemku cisticky a musis v principe nelegalne preliezt dierou v plote. Neverim, ze by som dostal povolenku tam chytat ryby, i ked sprave cisticky to bude 100% jedno, ci im odtial nieco vytiahnem, alebo nie … ich bude trapit, ze im leziem na pozemok … i ked ako maly chalani sme sa tam nalietali na bicykloch jedna radost :-)

ostatne vody co su u nas v okoli su napr strkoviska, kde sa este tazi strk a je tam teda zakaz vstupu z tohto dovodu … a keby som pri avione chcel chytat ryby v tej malej diere pri kruhovom objazde, tak by som asi vyzeral dost smiesne, nehovoriac o tom, ze je otazka, ci tam vobec zije nieco okrem hmyzu :-)

… no a dalsie vody v okoli maju vsetky svojich spravcov, takze moc neviem, kde by sa mohlo dat chytat :-) … ale ak nieco zistim, tiez sa ozvem :o)

reagovat
Pondělí 13. srpna 2012 v 16:59 ® slunce3 reakce na …
slunce3

tiktak pri letisku je fajn, ale teda klesnuté to je riadne a zarastené je to tam celé. pekná voda, taká divoka. na ťažko by som tam nechytala :-D No práveže som moc zatiaľ takéto vody nesondovala kedže som nevedela ako to s nimi je. Ale ak budem vedieť hodím echo :-D

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 16:27 ® osprey reakce na …
osprey

hraji> Smazal jsem to. To mě zas čeká veselé odpoledne, než ho to přestane bavit…

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 16:26 ® hraji
hraji

jarek335> já tedy nevím, ale nepřipadá ti to jako nebetyčná drzost, takto se prezentovat zrovna zde?

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 11:36 ® lunimus reakce na …

slunce3> jj presne tak … ak mas povolenie majitela, tak nie je ziaden problem … to mas nieco podobne, ako ked ta niekto zavola ku nim na zahradu, aby si si dosla obrat ceresne.

co sa tyka bydliska, viac v sukromnej sprave :-)

Btw. mas nejaky zaujimavy tip na vodu mimo spravy rybarskeho zväzu v blizkom okoli BA? … napr Tiktak pri letisku?

reagovat
Pátek 10. srpna 2012 v 10:28 ® slunce3 reakce na …
slunce3

:))) super takže stačí mať povolenie od majitela, najlepšie písomne no pekne a kde bývaš?

reagovat
Středa 8. srpna 2012 ve 12:51 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Je pravda že každá voda každý pozemek někomu patří. Tak jedine by to muselo být obce.A nebo se zeptat.Jeden pan u nas ma malí rybník chova v nem kapry a já tam můzu chytat s podmínou že je pouštim.Tak jedine na obecní ja taky chytal na obecnim no vlastně ještě chytam jednou za čas a taky se tam da chytyt od hrozka prez karase plotici cejna po kapra a byly tam pred lety i lini.U nas mame rybník a na katastru nemovitostí je napsané že to vlastní pět lidí.přitok je samostatny a potom zbytek rybníku je mezi čtyřmi lidmy.Ti lidé se nezhodnou a tim padem je to težké protože v rybníce jsou ryby ja osobně jsem tam tři kapry hodil ale těch kaprů je tam malo cca 20 ks. bylo jich tam vic a byly tam i lini.Jsou tam štiki sam jsem jednu chytil a nezpočitatelno cejnu.par okounu a td. Místní lidi mluvi i o sumci i ja tomu vjerim protoze je cim dal tim tesi chytit kapra.No nic lidi se nezhodnou tak to nechali byt a vsichni tam chytají.Jednou jsem tam chytal s kamaradem pred lety a jedem pán chytil Kapra 98cm ja mu řikal ať ho pustí ze na jidlo je to na nic a ze si to zaslozí žíít a snazil jsem se mu to rozmluvit ale on si ho vzal a ostatní lidi připravil o zažitek.Teď se chystam na jeden svazovej na kterym jsem byl naposledy před pěti lety.Tak znad neco chytim.

reagovat
Středa 8. srpna 2012 ve 12:50 ® lunimus

Tak, ako pisal Hraji. Na vode nezaradenej do zväzovej povolenky sice nepotrebujes rybarsky listok, ale voda ma svojho majitela, cize potrebujes jeho suhlas.

Kedze voda nespada pod vykon rybarskeho prava, ani bezna RS nie je opravnena ta kontrolovat. A to ci mas, alebo nemas povolenie moze skontrolovat v tomto pripade asi jedine majitel a mozno policia … Tazko vsak povedat, ci by si v pripade, ze by si lovila bez povolenia, bola obvinena z kradeze (resp. pokusu o kradez) a vniknutia na cudzi pozemok, alebo by si tiez bola obvinena z pytliactva …

V Slovenskom pravnom systeme su to dve rozdielne veci – za pytliactvo sa ide natvrdo sediet, i ked by si nic neulovila a za kradez a vniknutie na cudzi pozemok sa prihliada na vysku sposobenej skody a je to tiez nasledne zavisle od toho, ci majitel proti tebe vznesie obvinenie, alebo to necha tak …

V kazdom pripade povolenie majitela je vhodne :-)

Btw. ked uz pisem, tak tvoj oblubeny revir mi tecie 500m od baraku :-)

reagovat
Středa 8. srpna 2012 ve 12:13 ® hraji
hraji

Každá vodní plocha má svého majitele. I když to vypadá, že ne. Lovit ryby na takové vodě je možné pouze se souhlasem majitele. V žádném případě však na takové vodě nelze vykonávat rybářské právo.

reagovat