Chytej.cz

Výroba plandavek necteno

27.6.2012 | JKemr | 9.865 zobrazení | 43 odpovědí

Ahoj, určitě je mezi Vámi spousta kutilů, proto využívám diskuzi a prosím o rady a typy při domácí výrobě plandavek. Jde mi o to, jaký použít materiál, jakl vytvarovat a správně prohnout plech atd. Předem díky za všechny příspěvky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Neděle 1. července 2012 ve 2:51 ® Fryw reakce na …
Fryw

Luccini> vyzkoušeno. před dopadem zaklapnu naviják a je to. Dnes se to ani jednou nezaháklo :-)

reagovat
Sobota 30. června 2012 v 17:14 ® Luccini reakce na …

Fryw> U tohohle typu je to celkem bezne, vetsinou staci trochu pribrzdit vlasec tesne predtim nez dopadne do vody. Nic lepsiho asi nevymyslim.

reagovat
Sobota 30. června 2012 v 16:45 ® Fryw
Fryw

Ahoj. Mám takovou pěknou plandavku. Dostal jsem ji bez háku a tady ten jsem na ni přikoupil. Velikost se mi zdá akorat. Ale je s ní problém. Zhruba 1 z 5 náhozů se hák zahákne za lanko a ja ji tahnu vodou nefunkční. Zkouším to nahazovat ruzně ale nemá to moc vliv. Nemáte nějaky nápady, někdo kdo ma s vyrobou nebo upravou plandavek zkušenosti? Něco přidat, menší nebo větší hák…?!

reagovat
foto/forum/2012/th-img20728.jpg
Pátek 29. června 2012 ve 14:11 ® Robur reakce na …
Robur

JKemr> radu mám, jmenuej se vyhledávač:-D , http://www.zbozi.cz/?…

reagovat
Čtvrtek 28. června 2012 v 15:52 ® radimekk reakce na …

nevím, jestli je to přesně ten tvar, ale minimálně něco podobnýho třeba tady..... http://www.rybarskysvet.cz/…dava-sellior

reagovat
Čtvrtek 28. června 2012 ve 13:31 ® JKemr reakce na …
JKemr

Máš nějakou radu kde sehnat třeba tenhle tvar a velikost ve výprodeji za cenu kolem 20Kč?? Možná špatně hledán ale za tuhle cenu jsem nic nenašel.

http://www.sema-louny.cz/…uct_info.php?…

reagovat
Středa 27. června 2012 ve 13:47 ® hraji reakce na …
hraji

JKemr> pokud jsi můj příspěvek pochopil jako povzbuzení, abys do toho šel, tak se omlouvám. Měl ti objasnit, že vynaložené úsilí a prostředky nebudou nikdy adekvátní k výsledku. Jistě je možné vyrobit doma funkční třpytku, ale považuji za rozumější tento čas investovat do něčeho přínosnějšího.

reagovat
Středa 27. června 2012 ve 13:25 ® Robur
Robur

plandavek je za 20kč ve výprodejích mraky. Jiank s názory na tvar bych nesouhlasil. Ten plech ve vodě vždycky bude něco dělat a pokdu dravec bude mítchuť a hlad, tak mu to bude šumák.

reagovat
Středa 27. června 2012 ve 13:01 ® Kazan reakce na …

JKemr> kolik jich budeš dělat že chceš formu na prolis? Určitě nezůstaneš jen u jednoho tvaru a velikosti. Moc to neřeším, planda která se mi líbí, nebo návrh obkreslím na plech vystřihnu nebo vyřežu (podle síly plechu) a vyklepu kladívkem do požadovaného tvaru. Kladívko si buď zabruš do oválna a nebo tak jako já, navař tam kuličku z ložiska. Otestuj u vody, ty co se ti nezdají, nebo nechodí jak si představuješ doma opět douprav.

reagovat
Středa 27. června 2012 v 10:37 ® JKemr reakce na …
JKemr

Diky za rady. Premyslim jak udelat tu formu na prolis. Nemate nejaky vykres

reagovat
Středa 27. června 2012 v 10:11 ® nnnap
nnnap

co jsem začal jezdit z hospody autem, jsem přestal plandavky vyrábět.:-D Ostatně- volně potulující se ožraly by měli na ulicích sbírat. Není to pěkný pohled.

reagovat
Středa 27. června 2012 v 9:57 ® -tom-

Taky jsem zkoušel, testoval jsem hlavně měď a mosaz. Největší problém jsem měl právě se správným tvarem (když jsem neobkresloval kupovanou) a prohnutím, nechodily mi pořádně. Ve výsledku, když jsem to počítal, mi výroba jedný pěkně fungující plandavky trvala dýl, než výroba wobleru. Je to složitější, než se na první pohled zdá.

Ale určitě je to „vo voku“, opakování dělá mistra :-)

reagovat
Středa 27. června 2012 v 8:52 ® hraji
hraji

Materiál je jen na tobě, může to být ocelový plech, měděný plech, mosazný plech. Tloušťka od 0,8 do 1,5 milimetru, u velkých třpytek na sumce i 2 mm. Vnější tvar se stříhá, ale to chce mít střihací nástroje, takže budeš asi stříhat ručně a brousit. Prohnutí se dělá ve formě na lisu, dá se udělat i podomácku jednoduchá forma na prolisování prohnutí. Povrchová úprava je na tobě, u mědi a mosazi stačí vyleštit a zalakovat. U oceli je možno použít chemicky vyloučenou povrchovou úpravu v lázni.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1