Chytej.cz

Orlík - závážení, vnadění, bivakování necteno

22.5.2012 | R-y-b-a-r | 22.175 zobrazení | 23 odpovědí

Ahoj. Možná už to tu někdy v daleké minulosti bylo, ale nechce se mi prohledávat celé fórum. Chtěl bych se zeptat jak je to s vyvážením nástrah a návnad na ÚN Orlík, popřípadě s bójkama. A za druhé bivakování. Povoleno či ne? Případně s nebo bez podlážky. Díky za rady.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 21. května 2015 v 15:42 ® Mary reakce na …
Mary

vlnac> Takže tato věta: ,,je úplně jedno, jakou má podlážku),,

se tluče s tvojí informací. čauky

reagovat
Čtvrtek 21. května 2015 v 15:39 ® Mary reakce na …
Mary

Ahoj, informace od vody, kterou máš od RS nemusí být pravdivá. Znám pár RS a ti nevědí vše. Mě se dostalo takovéto odpovědi z ÚS Západočeského kra­je.

,,a otázky týkající se bivakování a táboření či rybářských přístřešků odpovídám téměř denně. Upozorňuji na články v časopise Rybářství, které se uvedené problematiky dotýkají, a to zejména v číslech 3/2009, 1/2005, 11/2004, 4/2004, 12/2002, ale zejména článek Ing. Vrány v čísle 9/2010, který se týká táboření a dále v čísle 5/2012 (pobyt na pobřežním pozemku mimo dobu lovu, č. 5/2002 týkající se rybářských přístřešků, č. 10/2002 pojednávající o soukromém vlastnictví pozemků a výkonu rybářského práva).

Při samotném lovu smíte vstupovat (nikoliv vjíždět) na pobřežní pozemky a užívat je k výkonu rybářského práva, a to bez souhlasu vlastníka pozemku. Bivakování není činnost potřebná k výkonu rybářského práva. Takže můžete mít samozřejmě ochranu před povětrnostními vlivy, jako deštník, přenosný přístřešek a podobně, ale k lovu nepotřebujete bivak, stan, rozdělaný oheň atd. Na pozemcích, které nejsou pobřežními pozemky (tedy třeba na přilehlých loukách apod.) smíte tábořit jedině tehdy, jestliže to nezakazují obecně závazné předpisy, např. zákon o lesích, zákon na ochranu přírody a krajiny, nebo také obecní vyhlášky. Druhou podmínkou je, že s tím souhlasí vlastník pozemku. To samé ovšem platí i pro pobřežní pozemky v době, kdy nelovíte. V tu dobu nejste rybář a tudíž můžete takový pozemek užívat jako kdokoliv jiný, tedy zase se souhlasem jeho vlastníka a není-li to zakázáno speciálními předpisy. Za táboření se obecně považuje postavení stanu, bivaku (je úplně jedno, jakou má podlážku), rozdělávání ohně atd. Zcela přesná definice není. Jednoduchá rada : Lovíte-li, věnujte se plně lovu a když prší, tak se přiměřeným způsobem chraňte, když nelovíte, můžete se na pozemcích chovat jako každý jiný občan, tedy se souhlasem majitele pozemku na něm pobývat, třeba i stanovat, rozdělávat oheň, tábořit, pokud to ovšem navíc nezakazují zákony nebo vyhlášky. Táboření není činností, kterou lze zahrnout pod výkon rybářského práva. Znamená to, že pokud Rybářská stráž zjistí nedovolené táboření, může na to rybáře pouze upozornit a dále upozornit příslušné orgány (např. ochrany přírody, obecní policii apod.). Protože však nejde o rybářský přestupek, nesmí rybáři např. zadržet povolenku.,,

reagovat
Čtvrtek 21. května 2015 v 11:53 ® Mary reakce na …
Mary

čau, a prdlajs jsem se dočetla, zda bivak s lehátkem , jestli je kempování. :-| :-)

reagovat
Středa 23. května 2012 ve 13:36 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

CeP> Přesně! Sem pro mnohem tvrdší postihy. Co to je zadržení povolenky to nebolí. Koukni na slovensku tam za to vyfásneš pár let natvrdo a tak to má být! Kyž se neumíš řídit danym předpisem. A vůbec kolem přírody a ekologie je to tady trizna… :-O Zdechnem vomotaný egelitem s mobolem v haxně. :-|

reagovat
Středa 23. května 2012 ve 12:32 ® CeP
CeP

vlnac> „Rybáři si nedají říc a porušují řád!“

A nejen RŘ a o tom to je…

reagovat
Středa 23. května 2012 v 8:43 ® vlnac
vlnac

Ahoj všichni, Tak info přímo od vody po diskusi s RS.. bivaky povoleny pouze s onímatelnou podlážkou! Tyčová bojky v celé délce!!!žádné provázky, pevně ukotvená do dna. Osobně jsem pozoroval v neděli když jsem se vracel lodí z ryb pet lahve a polistyreny!!! Bacha na to jdou po tom berou nekompromisně papíry!! Co nám RS říkala už mají 40 zadržených povolenek. Rybáři si nedají říc a porušují řád! Jinak rybářů dost , ryby celkem berou. Přeji všem mnoho uspěchů.

reagovat
Středa 23. května 2012 ve 2:01 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Jasná věc! Taky nemam na co taky? Když uh du na dýl stačí mi furt celta a deka. :-D

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 23:16 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Mě si můžeš představit v bivaku snadno – ovšem v cizím. Existuje celá řada věcí, kterými je mne možno přilákat a někdy i jistou dobu udržet na provnaděném místě.

Ale představa, že bych utratil peníze za něco, jako je bivak? :-))

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 22:37 ® Beer.Beda
Beer.Beda

MIG-35>RE:Strakonice jsou dobrý. :-))

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 21:43 ® CeP reakce na …
CeP

MIG-35> tak jo. máš pravdu. náměstí sice nemáme a jabka s hruškama taky nemícháme.

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 21:27 ® Char reakce na …
Char

CeP> máš pravdu, v řádu to nenajde, ale v soupisu revírů určitě, nebo alespoń já to tam mám

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 20:40 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

CeP> A jéjé… Odpovídam na dotaz a používam Mírovo citaci. No a já si zase dokážu víc představit Ospreye v bivaku než Strakoňce s náměstím. ;-) Řád mam prostudovanej i s dodatkama k dotazům od povodí a RS. 9-)

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 20:25 ® CeP reakce na …
CeP

Char> teda nechci bejt za rypáka ale kde se v RŘ hovoří o zavážení, plavební dráze a nonstopu?

reagovat
Úterý 22. května 2012 ve 20:02 ® Char
Char

R-y-b-a-r> vyvážet a krmit můžeš, bojku taky můžeš ale neměla by být v plavební dráze, od 16.6 do 31.8. můžeš nonstop, vše je uvedeno v ryb. řádu

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 18:58 ® CeP reakce na …
CeP

MIG-35> nic ve zlém ale řád si prostuduj především sám.. (dva vykřičníky).

jinak jsi mně ale fakt rozesmál. je mi jasný že jsi odpověď směřoval spíše někomu jinému a já si totiž dovedu představit spíše zamrzlé peklo něž Míru v bivaku.. :-D

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 18:47 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Už loni držkovali na bivaky a letos to budou kosit! Pořádně si prostuduj řád!! Zavážení v poho a tyčová bojka povolena. :->

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 18:28 ® Fryw reakce na …
Fryw

CeP> Díky za info. Je tam toho opravdu dost.

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 18:11 ® CeP
CeP

Fryw> mrkni taky na rybsvaz dotaz c.96 a příloha k němu.

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 18:05 ® CeP reakce na …
CeP

a ten RŘ už jsi četl?

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 17:49 ® Fryw
Fryw

Pánové, omluvte vsuvku. Pokud nebudu mít stan ani nic takového. Jen a pouze spacák, tak by neměl být dle řádu se spaním u svazové vody problém?

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 17:10 ® R-y-b-a-r reakce na …

Ano já to tam četl. A právě o to mi šlo jestli bude bivakování bráno jako stanování či kempování nebo ne. A ještě k druhé části mé otázky. Ptal jsem se na to vyvážení a vnadění. Je tam psáno akorát, že lov z plavidel i hlubinná přívlač z plavidel je povolen. Ale zda je povoleno pomocí plavidel vyvážet a vnadit tam nic není. Stejně jako o používání bójek.

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 16:35 ® osprey
osprey

Letos má podnik Povodí jakožto vlastník pobřežních pozemků k bivakování nějaké výhrady. Už sem to ale zapomněl – nemám bivak a tak to jde mimo mě.

reagovat
Úterý 22. května 2012 v 16:31 ® CeP
CeP

1)Netřeba prohledávat celé fórum. Stačí si přečíst Rybářský řád.

2)…na pozemcích, které jsou součástí vodní nádrže, tedy zejména na jejich břehových částech, je dle pokynů správce pozemků Povodí Vltavy, s. p. zakázáno: provádění jakýchkoli terénních úprav, stanování, kempování, budování pevných přístřešků, rozdělávání ohňů, odhazování odpadků, znečišťování území a vodní plochy. Parkování dopravních prostředků je povoleno pouze na místech vymezených k parkování a řádně vyznačených dopravním značením…

Bivak není pevný přístřešek, tutíž jeho postavení není v rozporu. Je ale spaní v něm stanování, nebo kempování??

Doporučuji počíst si tady

reagovat