Chytej.cz

Nanofil necteno

27.1.2012 | Soho | 65.928 zobrazení | 226 odpovědí

NanofilAhoj Máte někdo nějakou zkušenost s nanofilem Berkley? Docela mě to láká,ale recenze a názory se hodně různí. Zdravím. S.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 20. prosince 2012 ve 22:53 ® sidla reakce na …
sidla

David Havlíček> Obrázek máme? jen jestli to vážu jinak,špatně nebo stejně.dííík

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 19:49 ® HaD reakce na …
HaD

troutkiller> bezuzlovka je jistota – podepisuju – taky 90% řeším s ní.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 19:48 ® HaD reakce na …
HaD

sidla_napajedla> já nanofil používám jen v 0,06 na okouny a pstruhy. Silnější mě nijak neláká, tam jsem víceméně spokojen s běžným šňůrami.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 17:27 ® sethy reakce na …
sethy

sidla_napajedla> Není zač. Ty vendety se mi moc nelíbily, každý má ale jiné požadavky.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 17:01 ® troutkiller reakce na …

sidla_napajedla>Tak bez mučení se přiznám že bych nešel ani do jednoho z nich:-(( Na Céčka potřebuju rychlej prut 2,70m kolem 40g.když jdu ze břehu.Prut č.1 bych vyměnil za 300m šnury PP,Skelouše sem vlastnil a už nevlastnim a a ta poslední varianta je Skelouš v jiném barevném provedení:-(( Jedinej Skelouš kterej mi seděl byla ta první řada ale ta už se cca 8 let nedělá.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 15:19 ® sidla reakce na …
sidla

troutkiller> potřebuju něco tvrdšího na nadcházející sezonu,něco na boleny-sumíky a kdybys viděl s čím to chytám ted :-D ten candátový ještě došetřím. který se jeví líp ? http://www.rybolov.cz/…endetta-spin

http://www.rybolov.cz/…keletor-cast

http://www.rybolov.cz/…skeletor-pro

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 15:05 ® troutkiller reakce na …

sidla_napajedla>Pru­ty ABU nejsou nič moč:-(( Bejvala to dobrá značka ale to už je dávno:-(( Skelouš nebo Vendeta pořát Pure Fishing tudíž jeden a ten samej čong:-((

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 15:02 ® sidla reakce na …
sidla

sethy> jojo paráda,podívám se. dneska jsem byl u štiky na ty pruty. padl mi do okna abu garcia vendetta spin 2,7 15–40g na nějakou menší plandu a woblera, akorát ho neměli na prodejně, jen 2.4 10–30g.tak jsem poprosil at ho tam dodají tak uvidíme. ta 2.4 se jevila tužší,a takový mi schází. na ty skeletory je to tam na hovno, od každé délky mají jednu gramáž a to jinou,člověk nemá klid to tam pořádně koukat. zitra tam pojedu repete jestli dojde ten prut tak uvidíme. díky za rady!!!

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 ve 14:51 ® sethy reakce na …
sethy

sidla_napajedla> Normálně to svážu (uzel je jednoduchý, neumím ho popspat, ukážu třeba na dírkách (až zamrzne)).
Do 0,40 beru tohle http://www.rybolov.cz/…ocarbon-50-m
Nad 0,50 tohle: http://www.los-cormoran.cz/…aster-leader

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 ve 14:48 ® sidla reakce na …
sidla

sethy> jde to pěkně napojit 0.2 šnura na 0.8 fc, nebo tam hodíš obratlík?

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 ve 14:37 ® sethy reakce na …
sethy
sidla_napajedla> Za mě tyhle FC
na okouny 0,20
candát stoják – 0,30 (0,40 pokud je tam hodně mušliček a šutrů)
cokoliv při střední vláčce na řece – 0,40
sumci na čistší vodě – 0,60
sumci na vodě s hodně šutry 0,80 – ani tenhle FC na řece nevadí jakékoliv rybě.
reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 ve 14:01 ® sidla reakce na …
sidla

David Havlíček> jak jsi tu psal o kombinování nano + fluocarbon, na candáty používáš jaké průměry toho fluocarbonu? na štiky určite 0.30 ne? ale na candáty? na sumíky dáváš taky nebo klasicky 0.50 monofil

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 ve 12:56 ® troutkiller reakce na …

Tibi>To jo,pak se mužeme vrátit k prutum z Lísky:-( Proč to dělat líp když to jde blbě.

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 10:52 ® Tibi reakce na …
Tibi

troutkiller> Ja som si nesťažoval.....iba som napísal svoje skúsenosti!!! Súhlasím s Tebou že by bolo rozumnejšie používať bezuzlové spojenie!!! Pýtali sa tu na skúsenosti s použitím nanofilu, tak som sem napísal svoje skúsenosti …o nič iné mi nešlo! :-)

reagovat
Čtvrtek 20. prosince 2012 v 6:55 ® troutkiller reakce na …

Tibi>Tak trhej a nastěžuj si:-((

reagovat
Středa 19. prosince 2012 ve 21:58 ® Tibi reakce na …
Tibi

troutkiller> Máme ho na slovensku ale mám rašej klasický uzlový systém.....možno som staromódny ale nepomôžem si.....ale dík za radu :-)

reagovat
Středa 19. prosince 2012 v 10:52 ® troutkiller reakce na …

dam>Já už taky jedu jen Nano a šnuru:-))

reagovat
Středa 19. prosince 2012 v 10:51 ® dam reakce na …
dam

troutkiller> celý podzim jsem skoro nenasadil vlasec, pořád točím 0,04, 0,06, 0,12 a 0,20…A bezuzlová spojka je absolutní jistota…pomalu už šňury u mě mají útrum:-)

reagovat
Středa 19. prosince 2012 v 6:56 ® troutkiller reakce na …

Tibi>Počkej až na slovensko dorazí bezuzlové vázání:-)) )To bude teprve spokojenost:-)) )

reagovat
Středa 19. prosince 2012 v 6:54 ® troutkiller reakce na …

regulus>Odpověd je snadná:-) Mám na jerkování sestavu Daiwa Pluton a Daiwa Ryukon.Narvat na tenhle multík 200m monofilu 0,40mm je nemožné a při tom jerkování mám rád jako při obyč vláčce když s prutem škubnu tak se pohyb beze strát dostane od prutu k nástraze.A proč 200m?Už sem zažil případ že sem při Jerkování podsekl Tolstoje a ten mi vyndal skoro celej návin:-(( Vážil přez 25kg.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 22:23 ® Tibi
Tibi

Minulí rok v novembri som sa dostal prvý krát k Nanofilu od Berkley. Kúpil som si 0.08 k malým smáčkom a gumičkám na ostrieže. Samozrejme od začiatku som používal uzol ktorý odporúčala firma a žiadne problémi som nebadal.Na jar som si zohnal aj 0,15ku a používal na prívlač na Dunaji s gumami a woblermy. Podotýkam že spomínaný Nanofil pracoval velmi spolahlivo.Na spomínanú 0,15ku som bez problémov zdolal aj 11 a 15 kilových sumcom na Dunaji v tečúcej vode a bez zbytočne dlhého zdolávania! Musím ale priznať, že tak ako p. Fikař vo svojej recenzii píše,stalo sa mi, že bez vätšieho zaťaženia sa šnúra v pri uzli pretrhla. S rybou sa mi to stalo iba raz a viac krat pri naväzovaní karabínky. Vždy stačilo opätovne naviazať karabinku o 10 – 15 centimetrov ďalej a už šnúza držala!!! Ani ja si túto „anomáliu“ neviem nijako vysvetliť.....možno sa časom dozvieme kde bol alebo vlastne je ten problém!!! Celkovo ale musím podotknúť že ja ososbne som s Nanofilom spokojný. Momentálne používam priemery 0,06 0,10 0,15 a 0,20…všetko na prívlač. S pozdravom Tibi :-)

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 21:23 ® regulus reakce na …
regulus

troutkiller> vím, trochu jsem se vloudil mimo téma, o nanofilu vím prd a popravdě nevím kde bych ho uplatnil, ale třeba na to někdy dojde. Předpokládám, že je jako pletenka málo průtažnej a z toho plynula i moje otázka, jakej máš důvod používat na jerkování něco co skoro nepruží. Abychom se nebavili jeden o voze a druhej o koze, mám na mysli jerkování s prutem okolo 2m, gramáží přes 100g a akcí podobné tyčce k rajčatům (ber to s rezervou) na tahání 15-ti a více centimetrových monster, vážit to včil nepůjdu. Alespoň mě na tohle pletenka vůbec nevyhovuje, jak už jsem psal, používám vlasec 0,45 mm, jeho určitá průtažnost trochu eliminuje malou pružnost prutu a to ani ne tak při zdolávání jako při práci s jerkem. Chytám pochopitelně taky s multíkem.
Proti gustu žádnej dišputát, jen mě zajímalo co tě vede k používání pletenky?

Ještě jednou omluva za vetření se do fóra mimo téma.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 ve 21:01 ® troutkiller reakce na …

regulus>Jerkuju zásadně s multíkem a proto ta šnura.Pokud si přečteš návod tak Nanofil je doporučen výhradně na smekáče.Na jerky si nedovedu vlasec představit,pru­tažnost a tak.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 19:46 ® LeoC reakce na …
LeoC

sidla_napajedla> Stačila by 0,17 viz níže

0.02 mm – 1.415 kg

0.04 mm – 1.964 kg

0.06 mm – 3.357 kg

0.08 mm- 4.012kg

0.10 mm – 5.732kg

0.12 mm – 6.934 kg

0.15 mm – 7.659 kg

0.17 mm – 9.723 kg

0.20 mm – 12.649 kg

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 18:43 ® regulus reakce na …
regulus

troutkiller> docela by mě zajímalo, proč bys na jerkování preferoval Nano nebo patrně pletenku, pokud jsem dobře pochopil to PP ???

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 16:47 ® HaD reakce na …
HaD

sidla_napajedla> mě se na jerky zdá vlasec lepší – díky jeho jisté pružnosti. Nicméně šňůra se taky dá. Chce to ale mít dobrý prut a ruku. Z jerků díky jejich vyšší váze častěji padají ryby. Ten vlasec, tím, že funguje trochu jako guma, pomáhá.

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 16:34 ® sidla reakce na …
sidla

troutkiller> jo ale on se ptal ,,teoreticky,,. vlasec jak píše david 0.35 má nosnost když budu důvěryhodný 10kg, a 0,10 nano má 5kg , tudíž 0,20 nano by se použit dala? nebo jsou jiné důvodu proč vlasec?

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 11:03 ® HaD
HaD

RuSaKsRo> na jerky bych vzal spíš vlasec cca 0,35mm

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 7:05 ® troutkiller

sidla_napajedla>Tak větší pruměr má hlavně větší nosnost:-)) ))0.10mm Nanofilem 9cm Slider upráskneš při náhozu a budeš ho hledat v lese:-)) )

reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 7:04 ® troutkiller

RuSaKsRo>Na Jerky bych použil bud Nano 0.20mm nebo jako normálně PP 0.23mm.Mám v bedně kousky i okolo 100g a na to už potřebuješ pořádný lano:-)) )

reagovat