Chytej.cz

Nanofil necteno

27.1.2012 | Soho | 65.928 zobrazení | 226 odpovědí

NanofilAhoj Máte někdo nějakou zkušenost s nanofilem Berkley? Docela mě to láká,ale recenze a názory se hodně různí. Zdravím. S.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:51 ® 

osprey> Jestli se tu bavíte o jerkování,tak to byl můj příspěvek mimo mísu.Ale máš pravdu ta průtažnost je tam pak tak dost zásadní rozdíl → mono x nanofil

sus1> Místo bivaku stavíš boudičku u vody? :-))

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:44 ® osprey reakce na …
osprey

mannice> A taky má průměr vlasce vliv na průtažnost. S šestnáctkou se jerkovat nedá, se čtyřicítkou snadno – abys ji natáhl, potřebuješ daleko větší sílu.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:43 ® Alov reakce na …
Alov

LeoC> No uvidíme. Tak vysoko jako předloni už to asi dlouho nebude. Ale zajímavé to bude, až se začne odbahnovat Kružberk. Prý to má být v nejbližších letech. To pak bude lítačka s vodou a myslím, že se dočkáme historického minima :-((
Kua, ale o tom už asi v domovské diskusi :-)

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:41 ® Alov reakce na …
Alov

osprey> To jsou samozřejmě vcelku známé věci. Myslím ten výrobní proces. Proto si myslím, že nanofil bude kvalitnější za nějaký čas. Ale opět to bude jak od koho, jestli ten dražší je fakt lepší a ta cena odpovídá kvalitě atd. No co už. Aspon bude o čem diskutovač ni? :-)

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:40 ® sus1 reakce na …

mannice> Jo to máš pravdu ,utratí.
To máš – dlaždičky,cemen­t,futra,okapy,ok­na,.....:-))

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:35 ®  reakce na …

LeoC> Kolikátku používáš monofil na vláčku? A jaký ryby chytáš.On ti i průměr vlasce slušně protáhne nához.

Ale nanofil stojí minimálně za zkoušku,kolikrát rybář utratí za mnohem horší věci,aniž by si to uvědomil.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:31 ® LeoC reakce na …
LeoC

Alov> jen aby to zase do června nestačili upustit. Právě kvůli Harty mám zájem o nanofil a to nejen na vláčku, ale i na feeder. Třeba to prodloužení náhozu spolu s gumou mi přinesou toužebně očekávané úlovky

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:31 ® osprey reakce na …
osprey

Alov> Dodneška mám špuli 270 m original Fireline 0.25 mm na zlé časy. Právě proto, že ji prodávali za stejné prachy jako z návinu a byla to ta původní opěvovaná. Jenže šňůry mezitím utekly někam jinam a ze mě se stal publicista, který musí jít s dobou. Tak mi tu leží.

Ale ten rodíl malá cívka x návin je už dlouho diskutované téma.

Taky si všimni, že některé ultratenké šňůry se dodávají jen na malých cívkách a jsou dražší než větší průměry (např. některé od Momoi). Je to právě tím, že Japonci tvrdě hlídají kvalitu a u toho malého průměru se každá chyba projeví. Myslím si, že vybírají nepoškozené úseky a zbytek se vyhodí.

Ve chvíli, kdy je technologie dokonale zvládnutá už pak rozdíly nebývají velké. Ale je třeba si uvědomit, že průmyslová výroba je umění možného (dodržování výrobního procesu, povolené tolerance, výstupní kontrola,…).

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:23 ® Alov reakce na …
Alov

LeoC> No právě. Do půlky ledna šla voda v průměry 4 cm za den nahoru. Ted na kopečkách napráskalo 2 m sněhu, takže zas upouštějí. Záleží, kolik to do tání nechají spadnout. Ale pokud to bude kolem 3 m pod max, tak po tání bude Harta full a to já rád, páč zmiznou pláže a já se můžu zašít někde do křáků a mám klid :-)

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:21 ® Alov reakce na …
Alov

osprey> O tom jsem právě nevěděl. Ale víš jak. Dojdeš do kamenky a zeptáš se borce, kolik druhů nanofilu mají. Odpověd: „6!“ Jo, ale průměrů debil a vše jen v big návinech :-((

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:15 ® LeoC reakce na …
LeoC

osprey> krásně se nám rozjela diskuse a až se pstruhozabiják rozpovídá, to pak bude počteníčko…:-> :->

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:12 ® LeoC reakce na …
LeoC

Alov> kór na Hartě! Jen jsem zvědavý, jak vysoko letos bude hladina. Poslední 2 roky byly dosti extrémní. Loni jsem si alespoň prohlédl, jak vypadají moje oblíbené fleky, když je o 3 m nižší hladina.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:10 ® osprey reakce na …
osprey

Alov> Ono jak je to schopné trvalejší deformace, tak to může mít na velkém návinu potíže.

A je otázka, jak jsou schopni garantovat neměnné vlastnosti v dlouhém návinu. Ono se o tom nikdy moc nemluví. Raz za čas nějaká zpráva uteče a člověk si to pak dává všelijak dohromady.

Každopádně Berkley už problémy, kdy se lišila kvalita malých cívek a velkokapacitního návinu, v minulosti měl.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 22:04 ® Alov reakce na …
Alov

troutkiller> & Kazan> Jste mě teda ukecali. Na vláčku teda zakoupím ještě v origo špulce a zkusím. Pokud bude problém, tak to zřejmě bude mezi prutem a ramenama :-D Láká mě to kvůli těm delším náhozům, protože u vláčky ze břehu se každý metr počítá :-)

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:43 ® Kazan

Alov> mě se to kdysi stalo u FL, jeden návin, taky ze stáčeného velké balení praskal jak papír. On už tu o tom psal osprey že velká balení jsou patrně kontrolována po daleko větších úsecích než špulkové které je kontrolováno důkladně. Takže nechat si stočit je tak trochu sázka do loterie.
Jinak já mám stáčenou 0,12 a 0,20 dvacka bez problémů, 0,12 mi jednou při odhozu praskla a to ještě asi na zhruba 40tém metru, svázal jsem to dohromady, pak již bez potíží.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:43 ® troutkiller reakce na …

Alov>Dělej jak umíš ale já s nim fakt problém nemám:-) Chytáme na něj 4 v bandě a nikdo problém nemá!Máme to v čichni ze špukek a né z návinu!

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:40 ® Alov reakce na …
Alov

troutkiller> No tak možná v tom rozdíl být může. Já jsem totiž takový vůl, že pokud ten rozdíl je, tak to ještě zkusím no :-D

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:36 ® troutkiller reakce na …

Alov>Já 135m z origo špulky a no problémo!

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:19 ® Alov reakce na …
Alov

Kazan> Odmotával mi prodavač z 1000 m špulky, takže ano. Špatně?

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:18 ® Alov reakce na …
Alov

troutkiller> Ano. Nenamrzání jsem zapomněl zmínit. Dost důležité samozřejmě…

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:04 ® sus1 reakce na …

troutkiller> Fajn.:-)

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:02 ® Kazan reakce na …

Alov> předpokládám že jsi si kupoval stáčený, když ti to tak praskalo.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 21:02 ® troutkiller reakce na …

sus1>Mám 0.12 a 0.20,cívka zaplněná 1mm po okraj a nikdy žádná motanice,praskání ani problém!

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:57 ® sus1

troutkiller> No vidíš a už píš,tak nedělej ,, Zagorku " a piš dál.:-)
Někomu třeba pomůžeš se lépe rozhodnout.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:53 ® troutkiller reakce na …

Alov>Vidíš a mně to ruplo akorád když sem to evidentně užízl o skálu:-(( Já osobně sem si nano koupil hlavně kuly jedné jediné funkci a to je ta že nano při zimním lovu v mrazu NENAMRZNE!!!!To o šnuře nikdo říct ani když bude ze zlata:-((

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:50 ® Alov
Alov

LeoC> Měl jsem ho tak cca 5 mm zapuštěný v cívce a motalo se. Nějak špatně jsem odhadl podklad, proto to zapuštění…

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:48 ® sus1 reakce na …

troutkiller> Ale však jo,vždyt jsem to psal 10 a 10.Prostě pokud to nevyzkoušíš sám,tak to 100% nezjistíš nikdy.Takhle to funguje u mě.

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:45 ® Alov
Alov

Osobně jsem odzkoušel po 100 metrech nanofil 0,06 a 0,12. O tom tenčím mi bylo řečeno, že jsem koupil blbě. Asi jo, protože když se mi nějakým nedopatřením udělal na nanofilu uzlík, tak to prdlo jak nic. Věčně jsem to měl zamotané na cívce a čas trávil rozmotáváním. Tudíž jsem přešel na 0,12. Ta už drží lépe, ale problém s motáním se tím nevyřešil. Bohužel.
Celkově jsem s nanofilem naházel cca 100 prutohodin ( z toho jsem asi 5 hodin rozmotával) a zrovna odvázaný z toho nejsem. Jednoznačným pozitivem je, že to s ním parádně lítá, řekl bych tak 20 – 30% dál. Horší to je s nahazováním s ul nástrahama proti větru. Nevím proč, ale nanofil oproti vlasci působí jako lodní plachta. S 0,06 to ještě jakž takž šlo, ale s 0,12 už to bylo i v na podzim běžném větru horší.
Co se týče záběrů, tak úspěšnost šla dolů. Lepší to bylo až po přidání cca 2 m návazce z FC. Ale nutno podotknout, že 100 holdin je dost málo na to porovnávat úspěšnost záběrů. Takže toto mohlo být čistě náhodné.
V poslední řadě bych chtěl říct, že jsem tuto novinku přivítal s nadšením, protože většinou vláčín na Hartě, která je v příbřežních oblastech plná vázek, takže jsem si od toho sliboval menší ztrátovost nástrah. Jak jsem se hluboce mýlil. U pletenky 0,10 od Krystonu (přezný typ si nepamatuju) mi ve většině případů praskl jig nebo háček na wobu, kdežto u nanofilu 0,12 ty vždy prdlo někde na cestě mezi nástrahou a špičkou prutu, což mě doslova šokovalo.
Za mě říkám, že už nanofil nikdy. Možná na vláčku z lodě může být dobrý, ale to jsem neměl šanci zkusit. Osobně se vracím k FC a pletence. Jediné pozitivum oproti mnoha negativům je prostě málo. Tohle se nepovedlo… :-((

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:43 ® troutkiller reakce na …

sus1>O cenu vubec nejde!Mám třeba šnuru od Daiwy která byla za raketu a nemám problém napsat že mi vubec nevyhovuje a neni to zázrak:-(( To Nano mám 1000× radši!

reagovat
Pondělí 30. ledna 2012 ve 20:40 ® sus1

troutkiller> I to je možná důvod ( … NENI moc lidí co s ním má odchytáno …),proč ještě neni taková zkušenost a tolik ,, kladných " info mezi lidma.Ono je totiž dost odrazuje i cena a to je fakt.
Což vlastně u tebe nepaltí.:-))

reagovat