Chytej.cz

TENKARA necteno

1.12.2011 | regulus | 40.225 zobrazení | 54 odpovědí

Už se to tu objevilo někdy na jaře jako video, vložil to myslím osprey. Pro ty co nevědí oč se jedná, tak je to ve své podstatě „muškaření s bičem“. Technika údajně pochází z Japonska a jak už to tak bývá někdo se toho chytil a začal to propagovat. Technika to je trochu svérázná, ale má nejspíš svoje kouzlo, je to jako se vším, každá mince má rub a líc.
V nějaké diskusi jsem zahlédl, že někdo psal že tak chytá, tak nebude asi od věci vytvořit prostor kde by se o tom dalo pokecat.

Tady jsou nějaký odkazy:

http://www.tenkarabum.com/index.html

http://www.tenkarausa.com/video.php

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pátek 16. ledna 2015 v 10:40 @ Palivec reakce na …

javasaki> Že nevíš, je dosti statečně jasné.

Celý dlouhý život se ptám, proč idioti oznamují, co nevědí a vydávají svoje nevědění za vědění. Tohle je klasický příklad: přizná, že neví, že nechápe, ale hned napíše, že on to vymyslel, ještě když sral do plínek jako Karl fon Orlas.

reagovat
Čtvrtek 15. ledna 2015 v 19:41 ® javasaki

nevím o čem diskutujete ale podle toho co jsem viděl na těch vašich videích tak si myslím že je to obyčejná plavaná na bič jenom nástraha asi může bejt muška nebo cokoliv co si tam dáte.Takhle jsem chytal v 80 :-D tých letech.:-D :-D pivo

reagovat
Čtvrtek 15. ledna 2015 v 15:32 @ Palivec

Tak jsem zabrouzdal do staré diskuse o tenkara stylu a vidím, že ten prodavač norem je krom jiného i slepý.

Slovenská Vyhláška 185/2006 vydaná na základě zákona 139/2002, bohužel jasně definuje, co je lov muškařením. Na Slovensku proběhla na toto téma i diskuse s Radou SRZ, (což byla blbost ze strany redakce Slovenského rybára, která je evidentně v právním bezvědomí – zákonodárnou moc má výhradně parlament a výklad zákonů je výhradně v kompetenci Ústavního soud)která odmítla tenkaru jako muškaření. Bohužel, Rada SRZ ani tu blbou vyhlášku změnit nemůže. To by byl totální bordel. Co se píše v té vyhlášce? Ocituje přesně, snad to i normalizátor pochopí:

§ 17 Spôsoby lovu rýb

(6) Lov rýb muškárením je spôsob lovu rýb jednou udicou, ktorá sa skladá z muškárskeho prúta, muškárskeho navijaka, muškárskej šnúry a nadväzca s použitím umelých mušiek ako nástrahy. Zaťaženie mušiek musí byť súčasťou mušky. Pri tomto spôsobe lovu nemôže byť nahodená ďalšia udica. Lov rýb muškárskou udicou v lipňových vodách s použitím strímra nad 5 cm ako nástrahy sa považuje za lov rýb muškárením pri love hlavátky.

NELÍBÍ SE MI TO A POKUD APLIKUJI TENKARU NA SLOVENSKU, NEJEN ŽE NERESPEKTUJI PRÁVNÍ NORMU, ALE RISKUJI TRESTNÍ STÍHÁNÍ PRO PYTLÁCTVÍ, NEBOŤ PYTLÁCTVÍM JE NA SLOVENSKU KAŽDÝ ZPŮSOB KROM DEFINOVANÝCH.

reagovat
Pondělí 11. února 2013 ve 12:08 @ maxime

Hello, i don't know if you know this mark. It's the first European mark and close to Républic tchèque with hight quality rod made in Japan. You have some videos in new zeland and in France. www.tenkara.fr

Enjoy!

reagovat
Středa 25. ledna 2012 ve 13:21 ® All Armor
All Armor

Ňákej Regulus založil linku „o hovně“ pro ty, co chtějí kecat o hovně. Aby s kydy o Pennu nešpinili linku o tenkaře. Objednal jsem si na tenkaru slušný prut. Radši měkkej 5:5. Nejsem baba. Objednejte si i vy. http://www.tenkarabum.com/…ra-rods.html

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 9:16 ® jajco reakce na …
jajco

regulus> Máš PENN Captivu,že si to tady oživil!:-))

reagovat
Středa 25. ledna 2012 v 1:47 ® regulus
regulus

Když už se oživuje … :-93;

reagovat
Úterý 6. prosince 2011 ve 12:21 ® sunet

A abych jen neplácal na prázdno, zde je jeden odkaz na používané mouchy.

http://www.tenkarausa.com/index.php?…

reagovat
Úterý 6. prosince 2011 ve 12:08 ® sunet

Tak koukám, že slibně rozjeté téma pomalu pohaslo. Jak tak čtu vlákno, byl bych pro možnost moderování diskuze zakladatelem fóra. Máme sice demokracii, ale pro ní musí mít lidé určitou morální úroveň. V opačném případě pak stačí mít připojení na internet, schopnost něco naťukat na klávesnici, kliknout na ikonu odeslat a vychutnat si ten slastný pocit nesmírně originální, hluboké, všeobsahující pravdy, která se objeví ve virtuálním vesmíru.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 12:48 @ vinylka14

Původní text smazán

vinylka14 – Doporučuji použít tuto záložku http://www.chytej.cz/reklama/

reagovat
foto/forum/2011/th-img19052.png
Sobota 3. prosince 2011 ve 20:05 ® hraji
hraji

Titus Lucretius Carus to naprosto trefně vyjádřil již dávno. Budu se jeho citátu držet.

reagovat
Sobota 3. prosince 2011 v 11:53 ® kerob reakce na …
kerob

Kazan> jako na houpacce…asi podle vyse hladiny utisujicich leku :-D

reagovat
Sobota 3. prosince 2011 v 9:49 ® Kazan reakce na …

Max Well> Koukám že se nám tu zas začínáš po svém projevovat...­.........:-))

reagovat
Sobota 3. prosince 2011 v 9:02 @ Max Well reakce na …

hraji> A abych byl kompletní: s osobním útokem jsi začal ty, miláčku. Neověřil jsi si, o jakých předpisech píšu a dělal jsi ze mne vola, že nemám ppravdu. Dyť si přečti, co jsi vehemntně drístal za blbosti. Miláčku, já nikdy nezačínám, ale pokud do mne někdo kamenem, odpovím dvěma. Minimálně. Ono je tu dost slabomyslných imbeculů, kteří útočí jen proto, že něco nedokáží pochopit. A ještě jedenkrát: nechlemté tu vasrůvku z té kaserne, blejó do teho zkalené machři a chčijó do teho morgoši!

reagovat
Sobota 3. prosince 2011 v 8:57 @ Max Well reakce na …

Mario6121> Hmmm, dost. dražší jsou asi jen bamboo mušáky. Ty jsou nabízené i za cenu kolem 100 tis.CZK.

reagovat
Sobota 3. prosince 2011 v 8:55 @ Max Well reakce na …

hraji> Chytáš se slovíček. Samé hlouposti. Právě jsem se nalogoval na www.chytaj.sk. Ty to nějak vidíš? Né, že? :-D :-D Ono se to jen překlopí na chytej.cz. Takže tvé kecy, že jsem šel na chytej.cz a ty jsi cosi nevěděl (je toho asi hodně),jsou scestné. Prostě pokud nevíš, odkud kolega-pacient píše, nemůžeš emitovat exkrementy, co si si nacvičil v kurze svazu. Já, když se kecá o české rybářské stráži, koukám do zákona platného v české džamahíriji. A pomodli se…

reagovat
foto/forum/2011/th-img19024.jpg
Pátek 2. prosince 2011 v 9:00 ® LuboO reakce na …
LuboO

Max Well> takze si presvedceny o tom, ze je to muskarenie, nie plavana alebo polozena?

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 8:09 ® hraji reakce na …
hraji

Max Well> ale já nejsem nepozorný, to jsi mohl lehce poznat, kdybys pečlivě četl, co jsem napsal (to o tom trestném činu). Já jen opravil tvůj omyl, protože ty jsi psal o zákoně, a zákon, ten má označení 139/2002 Z.z. a o navijácích na muškařské udici v něm opravdu není ani zmínky. Ty sis prostě jen spletl zákon s vyhláškou. A k tomu tvému druhému příspěvku nemá cenu se vyjadřovat. Jsi chudák, který musí osobně útočit, protože na věcnou argumentaci nemá.

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 ve 2:05 ®  reakce na …

Mario6121> Dobře,tak to už sem asi malinko zabloudil.

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 1:58 ® Mario6121 reakce na …
Mario6121

ne – tohle jsem nevidel

„KYOT“ – vypada jako na fotce

na stojaty vode jsem nikdy v JP nebyl, takze nemuzu soudit

reagovat
foto/forum/2011/th-img19016.jpgfoto/forum/2011/th-img19017.jpg
Pátek 2. prosince 2011 v 1:46 ® 

Mario6121> Nebude náhodou tohle ta technika KYOT?Je to hodně podobný „klasický“ plavaný.

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 1:31 ® Mario6121 reakce na …
Mario6121

Max Well> v podstate mam stejne zkusenosti s tenkarou u nas (chytani na kratke pruty do 4m)

pokud mi dorazi ta JP verze bicu ...... uvidime, je to uz par let co jsem to mel v ruce, ale na velkych rekach, pod jezem, ..... velka hloubka, …

  • jen pro zajimavost, tenkrat (rok 2005) stal 11m prut na nase kolem 80K
reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 1:27 ® Mario6121 reakce na …
Mario6121

ano – nasel jsem prodejce na webu, co dodava i do CR

jsou tam k mani pruty vsech kategorii

nebo napr:

http://www.allfishingbuy.com/

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 1:24 ® 

Ještě přidám něco co sem našel,třeba to někomu pomůže.

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 1:11 ® 

Hledal sem na youtube něco málo a našel jsem nejspíše jen styl Tenkara.Našel sem jen něco co mi přijmulo Kyoto a byl sem překvapen,když jsem viděl nejspíš japonce v saku jak chytá ryby.Zvláštní

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 0:55 @ Max Well

Mario6121> Uvázal jsem si mušky podle tenkarausa.com. Spíš ze zvědavosti (ty s těmi dopředu „překlopenými“ nožičkami). V podstatě fungují (závisí to od použitého materiálu) podobně jako klinkhammerky. Na proudných vodách se mi na pstruhy nejvíc osvědčily mušky typu palmer, nebo mokrá klasika (March Brown). Pruty jsem používal od 3 m (trojkový Kola Salmon) a dlouhý bič Mitchell (asi 4,5 m). Musím přiznat, že mne tenkara zlákala spíš jako něco nového (pro mne). Žádný zásadní přínos jsem nezjistil. Klasická krátká nymfa mne příliš nebaví i když je účinná. Na francouze mi někdy nestačí oči.

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 0:43 @ Max Well

Mario6121> Na MRKu jsi se ptal na možnost zakoupení prutu (pokud si pamatuji dobře). Jsi už v kontaktu s prodejcem?

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 0:38 @ Max Well

hraji> Miláčku, přiložil jsem link na vykonávací vyhlášku 185/2006 a i jsem z ní citoval. Jsi nedbalý, miláčku. A nepozorný. Takovejch sem už v životě potkal, že mne ani nebavíš.A miláčku tě oslovuji, protože jsi můj miláček, checheche. Eště že si nekritizoval tu fotku a neoznačil mne za pytláka.. Škoda.

reagovat
foto/forum/2011/th-img19015.jpg
Pátek 2. prosince 2011 v 0:33 @ Max Well

hraji> Utkvělá představa ? Co to je? To je dobrý, checheche. Poradim ti, kémo, nechlemté tu vasrůvku z té kaserne, blejó do teho zkalené machři a chčijó do teho morgoši! Proč používáš množné číslo? Napsal jsem ti snad 2 věty a to 1×. Ale spletl jsem si tě s Jholcem (ozvi se mi na email JHolc@email.cz . Moc rád bych si s Tebou popovídal o chytání na Slovensku… Dík.)a jen proto, že to bylo v debatě o centrepinu, kde si se odbavoval.

reagovat
Pátek 2. prosince 2011 v 0:27 @ Max Well

LuboO> Muškaření s bičem. A já používám všechny druhy mušek, resp. chytání. Suchá, mokrá, nymfa…hmmmmm, strímry jsem použil jako mokré mušky, většinou to dělám tak. Muška se dá použít různě. Nedávno jsem na jedné přehradě viděl chytat s mokrými muškami a se strímry za použití 40g sbirolina plavajícícho. Rybáři s tím hází velmi daleko na hluboké vodě. Nelíbí se mi to, ale funguje to.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1