Chytej.cz

VELETRH MODERNÍ RYBÁŘ 2013 necteno

31.10.2011 | HaD | 92.101 zobrazení | 1.110 odpovědí

Rybářská sezóna pro většinu rybářů pomalu končí, pro některé již skončila. Ale co si ji ještě o jeden víkend prodloužit? Jak? Nastává čas teoretických příprav, listování stránkami katalogů, brouzdáním po rybářských serverech atd. A také je tu možnost, osahat si novinky, výhodně nakoupit a setkat se s kolegy, na které jsme v průběhu sezóny neměli příliš času, nebo se známe jen z virtuálního světa. Výborná příležitost k tomu bude právě na nadcházejícím 3. ročníku veletrhu MODERNÍ RYBÁŘ, který se bude konat na výstavišti v pražských Holešovicích v termínu 21.-24.11.2013. CHY­TEJ.cz je tradičně generálním mediálním partnerem, na veletrhu nás najdete na tradičním místě.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 29. listopadu 2013 v 16:03 ® HaD
HaD

Něco pro moderního rybáře. Ovšem na kajak či belly boat bych to nebral :-D

reagovat
foto/forum/2013/th-img103335.jpgfoto/forum/2013/th-img103336.jpg
Pátek 29. listopadu 2013 v 11:15 ® hraji reakce na …
hraji

jepice> já nenapsal, že není co vylepšovat. Napsal jsem, že umím chytat ryby (jestli dobře nebo špatně, to něchť posoudí povolaní). A baví mě to pořád a hodně.

reagovat
Pátek 29. listopadu 2013 v 11:09 ® jepice-zruseno reakce na …

hraji> Vidíš, to já o sobě říct nemůžu, přesto že se to snažím naučit celej život. Kdybych to uměl a nebylo co vylepšovat a zkoušet, tak mě to snad ani nebaví.

reagovat
Pátek 29. listopadu 2013 v 10:06 ® hraji reakce na …
hraji

jepice> nemusím být moderní rybář, stačí mi, že umím chytat ryby.

reagovat
Pátek 29. listopadu 2013 v 1:00 ® nnnap reakce na …
nnnap

paolomaldini> mrkni sem http://www.mobilmania.cz/…default.aspx
Za půl.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 22:31 ® jepice-zruseno reakce na …

hraji> No mělo tam bejt zařízení, který s mobilem komunikuje, tudíž se evidentně moderní rybář bez mobilu neobejde. Konec konců, kompaktní mobilní telefon na ryby doporučuje ve své knize „Coars Fishing“ z roku 1995 i Matt Hayes. Edit: Cituji z českého překladu: Důležitá je životnost baterií a měl byste si vybrat výrobek, který vydrží alespoň devět hodin.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 22:16 ® hraji
hraji

Na Moderním rybářovi byl nakonec stánek i s mobilama? No skvělý.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 22:13 ® jepice-zruseno reakce na …

malamut> Otázka je jak to dopadne, když ti místo mobilu spadne letadlo.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 22:03 ® malamut reakce na …
malamut

OBr> fotka vesnice se dá udělat z pohodlí letadla a nemusíš lézt na střechu :-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 21:55 ® OBr reakce na …
OBr

malamut> to sice jo, ale tahat na hřeben stodoly zrcadlovku, jenom kvůli blbej fotce vesnice, mi přišlo o dost méně chytré, navíc, když je ten telefoun „odolnej“… příště se na to vyprdnu úplně.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 21:24 ® malamut reakce na …
malamut

OBr> no dobrá, snad jsi se poučil, aspoň jsi zjistil, že na střeše se nemá telefonovat, tam se má makat, já to klukům vysvětluju každou chvíli :-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 21:11 ® OBr reakce na …
OBr

malamut> nic chytřejšího jsem po ruce neměl, tak jsem vzal chytrý telefon, připadalo mi to jako chytrý nápad. :-) A kladívko jsem potřeboval na přibití hřebenáčů, to se holejma rukama blbě dělá. :->

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 20:36 ® malamut reakce na …
malamut

OBr> brát chytrej telefon na střechu moc chytrý není, a na co na betonovejch taškách potřebuješ kladivo, to snad ani nechci vědět, i když, no dobře, pár situací by tě k tomu opravňovalo :-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 20:33 ® malamut reakce na …
malamut

jepice> to nevím, ale dělaj i chytrej model, zaslechl jsem snad něco o spolupráci s HTC. Ono je to celkem šumák, hlavně, že to není překabátěná Nokia. Fakt jsem s ním hodně spokojenej, nemám, co bych vytknul, a to je co říct :-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 20:29 ® skwor
skwor

Bude nějaký článek z letošní výstavy?

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 20:28 ® OBr reakce na …
OBr

malamut> já ze svýho „chytrýho“ odinstaloval pitomosti, co jsem při prvotním nadšení nainstaloval a vydrží mi při běžném volání 5 dní, což je na smártfoun dobrej výkon :-> Bohužel mi teď při práci na střeše vypadl a ve snaze jej zachytit jsem ho připlácnul kladivem na betonový tašce, displej to nedal, takže jeho perfektní odolnost vůči vodě už přes prasklej displej nebude jako za mlada :-((

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 20:26 ® jepice-zruseno reakce na …

malamut> Můžu se zeptat, co je to „převlečenýho“? Předpokládám, že to je zodolněnej nějakej konvenčnější mobil. Nebo ne?

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:59 ® malamut reakce na …
malamut

paolomaldini> Evolve se mi jeden válí doma, Survivor se myslím jmenuje, taky spokojenost, chytrej nechci, nikdy, potřebuju telefonovat, nanejvýš SMS, na ostatní činnosti jsou jiný prostředky, k tomu určený, na focení fotoaparát atd. Pracovat na čtyřpalcovým displeji se fakt nedá.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:50 ® paolomaldini reakce na …
paolomaldini

malamut> Ja mam Sony Xperia Active (uz bych asi nechtel, docela dost poruch a dalsich nesvaru ale…)

mam vyhlidnuty tento http://www.czc.cz/…8560/produkt

pochopitelne primo z distribucniho kanalu abych tu nedelal reklmau pro CZC ;-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:46 ® paolomaldini reakce na …
paolomaldini

malamut> Vydrz baterie resim vypnutim nebo omezenim telefonj a zapnutim nebo zapnutim funkce az v moment kdy ji potrebuju ;-) Prave kvuli utopeni jsem si radeji poridil vodotesnej a od te doby jsem se cvakl snad trikrat…

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:44 ® malamut reakce na …
malamut

jepice> jestli netrváš na chytrým a nemusíš být nutně in, tak ti i z vlastní zkušenosti můžu doporučit tohle: http://www.alza.cz/…-d364094.htm?… Za ty kačky hodně muziky a odolnost dost vysoká.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:32 ® jepice-zruseno reakce na …

malamut> S tím dosahem s tebou zatím spíš nesouhlasím (byť nemám info). S tou vybitou baterkou u chytrýho telefonu ano – je to asi hlavní důvod, proč bych ho asi nepořídil. Přecijen mě čeká výměna mobilu a trochu mi „ujel vlak“, vůbec netuším, co ty nový mašinky umí, neumí a jakej si mám vlastně vybrat. To s tou vybitou baterkou ale u kolegů pozoruji docela často.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:28 ® jepice-zruseno reakce na …

paolomaldini> Hm – no já jsem telefon, který disponoval foťákem utopil kvůli děravým broďákům loni v létě na Nežárce. Broďáky mám nový, telefon jsem vyhrabal doma starej bez foťáku a dosud slouží dobře. Když je zima, jezdím na brodící ryby minimálně ve dvojici a míváme s sebou v autě alespoň základní náhradní hadry.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:20 ® malamut reakce na …
malamut

jepice> já proti telefonu nenapsal ani slovo, jen si myslím, že na rybářské výpravě je jedna z důležitých vlastností výdrž baterky, což u „chytrých“ není zrovna silný místo. A připadá mi švihlý párovat nějakou sondičku s telefonem a zkoušet měřit hloubku (věřím, že někteří s tou věcí budou i vyhledávat ryby), navíc si myslím, že dosah asi nebude nijak ohromující. To bych spíš věřil těm odhozovým echolotům s vlastním přijímačem, co jsou občas za pár korun k dostání v Lídlu nebo jak se ten chrám konzumu jmenuje :-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 19:05 ® paolomaldini reakce na …
paolomaldini

jepice> Telefon na ryby nosim vzdycky, velmi casto brodim a kolem reky nachodim i desitky kilometru za den. X krat jsem se cvakl, x krat natloukl na mokrem kameni atd… telefon mam narazuvzdorny a vodotesny k tomu pravidelne pouzivam GPS a led diodu. Telefon me u vody vubec nevadi nebot okamzite po prichodu k vodni hladine prepinam na rezim letadlo nebo tichy rezim a mam naprosty klid a pouziju mobil jen kdyz to potrebuju nebo chci ja. A navic me docela bavi si obcas natocit ci udelat snimek hezkeho nebo zajimaveho ulovku trebas jak ho poustim pod vodou.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 18:33 ® jepice-zruseno reakce na …

malamut> Telefon na rby je skvělá věc, kdyby se mi něco stalo. Ale jinak je to většinou spíš k nasr…, protože někdo votravuje (něco potřebuje). A čím je mobil chytřejší, tím snáze nás někdo otravuje :-D

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 16:10 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> no zrovna tohle mi příjde jako naprostej úlet. Ale před lety jsem viděl nějaké pípáky s příposlechem, kde přijímač byl zároveň i MP3 přehravačem, takže asi čas od času trh vyprodukuje něco podobnýho. Hlavně to bude in, protože kdo vše neřeší přes chytrej foun, jako by ani nebyl.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 13:23 ® Prizrak reakce na …

paolomaldini> Jsem na tom úplně stejně jako ty. klasickej echolot si nemůžu dolovit, protože je drahej a hlavně chytám na místech, kde nemůžu s lodí, takže by pro mě měl význam akorát tak ten bezdrátovej. Takže jsem uvažoval nad tím bezdrátovým, jak k němu máš ještě extra display. Teď jsem ale uviděl toto a to by mě lákalo mnohem víc, protože by to bylo o krám k vodě míň. Jen mám trochu obavu o funkčnost, respektive jestli se to spáruje tak snadno.. Uvidíme, jestli to koupím, tak až před sezónou..

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 12:05 ® paolomaldini
paolomaldini

Prizrak> Premejslel jsem o tom ze to objednam z ciny za „par“ kacek. Na takovy to osahani hran a zlomu to asi staci, nevim s echolotama nemam zadnou zkusenost nejsem kaprar, ale v pripade ze si to koupis tak napis nejaky postrehy, budu ti vdecnej kdyz ze sebe udelas pokustona ;-)

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 11:02 ® HaD
HaD

malamut> často s Tebou souhlasím, ale v posledních dnech to rozjíždíš trochu moc. Přibrzdilo bych. Např Tvůj poslední příspěvek je zcela mimo a úplně zbytečný! Tak troch „za každou cenu“

reagovat