Chytej.cz

VELETRH MODERNÍ RYBÁŘ 2013 necteno

31.10.2011 | HaD | 92.101 zobrazení | 1.110 odpovědí

Rybářská sezóna pro většinu rybářů pomalu končí, pro některé již skončila. Ale co si ji ještě o jeden víkend prodloužit? Jak? Nastává čas teoretických příprav, listování stránkami katalogů, brouzdáním po rybářských serverech atd. A také je tu možnost, osahat si novinky, výhodně nakoupit a setkat se s kolegy, na které jsme v průběhu sezóny neměli příliš času, nebo se známe jen z virtuálního světa. Výborná příležitost k tomu bude právě na nadcházejícím 3. ročníku veletrhu MODERNÍ RYBÁŘ, který se bude konat na výstavišti v pražských Holešovicích v termínu 21.-24.11.2013. CHY­TEJ.cz je tradičně generálním mediálním partnerem, na veletrhu nás najdete na tradičním místě.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 27. listopadu 2013 v 10:58 ® HaD reakce na …
HaD

Prizrak> fyzicky nebyl. Dovozci nedorazila tuším od záři zásilka. Byl z toho smutnej, ale to bylo tak vše, co mohl dělat.

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 0:59 ® Tacud11

Tak jsem se byl podivat v sobotu na výstavěl. Prohlížel jsem si nové hračky (pruty) na novou sezónu 2014. Celou výstavu jsme důkladně prolez a u každého stánku jsem se ptal na feeder jako ma akci a jestli má někdo zkušenost s danym modelem a byl jsem dost zklamaný. Az u stánku Browning/ Black Cat byli tam chlapy co chytají 1 ligu a u nich nebyl žádný problém s radou a zkušeností s pruty které vystavovali. Skvěle se s nimi podidalo o všem možným (montáže, akce prutů, rady a zkušenosti při lovu na feeder)… no prostě super. Byli mi doporučené feedery které jsem si už i rovnou objednal. A to nemluvím jen u feederu firma Browning se specializuje na každý styl rybaření od rybníku az po moře. Jestli budete mit možnost ještě setkat s tímto stánkem muzu jen a jen Firmu BROWNING doporučit! Díky

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 v 0:35 ® noba reakce na …
noba

Prizrak> já ho mam z ebay za 1300 a hloubku ukazuje celkem spolehlivě. Jinak nic extra. Za kolik na veletrhu byl?

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 22:59 ® Prizrak reakce na …

Nemám tucha…právě se chci zeptat na podrobnosti..

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 22:44 ® jepice-zruseno reakce na …

Prizrak> Tak nápad je to každopádně suprovej, ale při mým štěstí bych to druhým hodem upálil. Kolik ta věc vlastně váží?

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 22:15 ® malamut reakce na …
malamut

Prizrak> určitě to bude skvělý a moderní a pokrokový sportovec se bez té věci neobejde :-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 21:50 ® Prizrak

Zdravíčko, omlouvám se, že přerušuji vaši konverzaci. Chtěl bych se zeptat těch, co byli na výstavišti, zda tam viděli wifi fish finder od Lucky – http://www.modernirybar.cz/…je-rybolov/1 Co si o tom myslíte, nakolik to může být funkční, co to může stát? Stojí za to nad tím přemýšlet? Díky!

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 20:51 ® dam reakce na …
dam

kerob> dobře napsáno…hodně jsem zvětšil a je to jen ke spokojenosti…ale občas se ještě výjdu zabavit :-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 20:27 ® kerob reakce na …
kerob

dam> proste jsou to klacky na leto, v zime na hovnajs. Jinak jsou ocka mala, mensi, jeste mensi… a pak ty, co byly na tech favoritech.
Me to nijak moc netizi, maly ocka byly na prutech, ktery se me opravdu netykaj – nastrazni rybky nepouzivam a kdybych je pouzival, tak je nebudu lovit na vlacku, takze tyhle ultrahypersuper­light klacky at si uzije nekdo jinej. :-D

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 19:33 ® dam reakce na …
dam

Stanik> je to tak jak píšeš…ale pravdu má i Hraji…je to prut od prutu…nemá smysl dávat na prut kolem 250g naviják 200g…nebude to vyvážené

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 19:32 ® jepice-zruseno reakce na …

paolomaldini>

David H.> Měl jsem nějaké pruty s dělenou rukojetí v ruce, byly půjčené od kolegů. Normálně když chytám, tak to taky držím kolem navijáku nijak zásdně to nevnímám. Přitom chytání jsem z toho byl stejně celej nasvůj a moc jsem nechápal, čím to je. Jenže ono to je asi tím, že já neustále vycukávám nástrahu zpoza křoví, rozmotávám prut na špičce a taky, a to je dost znát, když převazuju nástrahu, mám držadlo v podpaždí nebo mezi kolenama a jsem z toho bezradnej. Jinak sedlo a držadlo v okolí navijáku mám nejradši jednoduchý, prst na blanku rozhodně nemám ani nemám pocit, že by mi to přineslo nějakou výhodu. Hmotnost těhle lehkejch krátkejch vláčáků neřeším – jak psal hraji, jsou pruty na plavačku těžší a taky se z toho nijak nestřílí. U těhle vláčůků je stejně nějtěžší naviják, kterej je přibližně v těžišti a má při UL vláčce cca 250 gramů, nějakej moderní zajonovej možná ještě míň :-D

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 19:32 ® dam
dam

kerob> kdyby tam byly očka větší, tak bude prut padat na hubu a kopat …to je jediný důvod…i Norstream má malé očka a létá to s přehledem…

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 19:22 ® Stanik reakce na …
Stanik

hraji> U krátkých prutů kolem 2 m(především UL) má i hmotnost navijáku velký význam. U prutu který váží 90 g je sakra rozdíl jestli ho osadíš navijákem co má 200 nebo 270 g. Nejvíc je to poznat pokud nahazuješ jednoruč.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 19:00 ® Robur
Robur

naviják ani prut nesmí vážit větší množství než malé:-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 14:35 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

hraji> Právě jak píšeš. Bavíme se o UL přívlačovém prutu o délce kolem 2m, kde každý gram hraje roli. Na 4m matchce na dělené rukojeti samozřejmě netrvám.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 14:15 ® hraji reakce na …
hraji

Bigpista> jistě, něco málo o tom vím, taková matchka váží cca 260 gramů, boloňka 320 a naviják stejně jako u přívlače. Zatímco vyvážit vláčecí prut je možné přidáním pár gramů, vyvážit matchku a nebo dokonce boloňku je v reálu nemožné. Nemluvě o 13 metrové děličce. Tam hraje obrovskou roli ne hmotnost, ale její rozložení a vyvážení prutu

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 14:09 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

hraji> Taky pravda, ale naviják držíš přímo nad těžištěm, takže při náhozu na pohyb navijáku vynakládáš relativně minimum energie. Váha prutu působí naopak v páce, takže třeba zápěstí zatěžuje víc. Když se budeš ohánět krumpáčem, tak ti taky bude záležet na tom, kde ho chytíš.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 14:04 ® HaD reakce na …
HaD

hraji> Je. Máš recht. Významné to není, ale např. Daiwa maká na snížení váhy všude možně a když se tomu pomůže, byť jen pár gramy i na prutu, není to rozhodně špatně. Zda je to poznat, je věc druhá.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:58 ® hraji
hraji

Není naviják asi tak trojnásobně těžší než ty opravdu lehké pruty? Má smysl se bavit o 15 gramech na prutu o hmotnosti 100 gramů, když na něj plácnu naviják, který má 340 gramů? Spíš než jen hmotnost je podle mé zkušenosti důležitější vyvážení, to způsobuje zatížení zápěstí.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:58 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> 15g ten korek nedá. Budou to jednotlivé gramy. Ale jak říkám, každý dobrý :-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:45 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Chodím občas plácat badminton a z vlastní zkušenosti ti povím, že rozdíl na hmotnosti rakety 15g za hodinu a půl hry poznáš spolehlivě. Při vláčení sice až tak často neházíš, ale zase to někdy děláš pomalu celý den…

paolomaldini> Tak to samozřejmě taky :-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:44 ® paolomaldini reakce na …
paolomaldini

Bigpista> a vyrobni naklady v drahem korku ;-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:41 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> no, nevím, jestli je to znát, ale každopádně pár gramů dolů nikdy neškodí :-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:37 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Stejně je to jednoručka. Tu bambuli na konci používám minimálně, jen když chci občas hodit „co to dá“. A aspoň to ušetří gramy, což po Xhodinovém házení ruka sakra pozná.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:27 ® HaD reakce na …
HaD

Bigpista> že jo :-)

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 13:10 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

David H.> Můj první podobný prut je ten Pezon, co jsem měl na Slapech na lodi. Měl jsem z toho strach, ale maximálně mi to vyhovuje. Teď pošilhávám po ještě lehčím proutku a jinou než dělenou rukojeť nechci.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 ve 12:03 ® karasek reakce na …
karasek

paolomaldini:Sy­napse mám rok,poradil mi ho kámoš ze slovenska,který je s favoritama hodně spokojený.Určitě s ním nešlápneš vedle.

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 11:27 ® HaD reakce na …
HaD

paolomaldini> Přesně tak. Dělená rukojeť podle mne může mít jen jedno negativum – konec prutu je o něco lehčí a může to být hůře vyvážené. Nicméně konkrétně u těhle prutů, které stejně téměř nic neváží a jsou krátké to ničemu nevadí. No a pokud je rukojeť z materiálu, který někomu nesedí, tak už to není o „dělení“ ale o sedle jako takovém…

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 11:18 ® irevalova

Zkusil a ještě se u toho natočil, ale netroufl si to sem dát. Až teď, když padla otázka. Je dobré vědět, co se může stát a jak reagovat. Jak to funguje zde: http://www.slapyreport.cz/…e-dnes-zitra

reagovat
Úterý 26. listopadu 2013 v 11:17 ® paolomaldini
paolomaldini

David H.> Kdyz jsme u toho Skeletoru tak tam mi naopak rukojet respektive sedlo vyhovuje maximalne spolu s obnazenym blankem si pohodlne dam prsty primo na nej a nemusim si natahovat slachy jak u jinych prutu abych se dotkl blanku.

reagovat