Chytej.cz

Vlasec nebo pletenka? necteno

5.3.2005 | Tomash | 16.475 zobrazení | 95 odpovědí

Zajímalo by mě, jestli při přívlači upřednostňujete vlasec, nebo pletenou šňůru? Jaké průměry volíte? Na jaký druh přívlače. atd. Lehká přívlač, střední, těžká… Předem díky za odpovědi!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 24. dubna 2014 ve 20:44 ® Petula reakce na …
Petula

Bigpista> Netušil jsem však,že to bude až tak slabé,alespoň mám zkušenost.:)

reagovat
Čtvrtek 24. dubna 2014 ve 20:36 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Petula> Tak ona to není ani tak vada, jako spíš vlastnost. Výrobce na výrazně sníženou pevnost nanofilu v uzlu upozorňuje. Sponka je řešení, ale špatně se shání menší velikosti.

reagovat
Středa 23. dubna 2014 v 17:27 ® Petula reakce na …
Petula

kerob> Mně jde spíše o to,že používám nanofil na vláčku,kde se mi to vždy u navázané nástrahy nebo karabinky urve a nemusím vyvíjet žádnou sílu,asi přejdu na pletenku-docela zklamání za tu cenu!!!

reagovat
Středa 23. dubna 2014 v 17:14 ® kubas reakce na …
kubas

kerob> A tento uzel ti nefunguje? Já takto spojuju pletenku s vlascem a nemůžu proti němu říct půl slova…

reagovat
foto/forum/2014/th-img106329.jpg
Středa 23. dubna 2014 v 17:10 ® kerob
kerob

Petula – všechny uzly, který pouzivam nejsou s Nanofilem mozny, takze zustavam u Fireline crystal nebo exceed. Sponka, kterou sem daval Dzigit je sice reseni, ale ja potrebuju, aby uzel prochazel očkama – delam na konec snury 1–3m navazec z monofilu.

reagovat
Středa 23. dubna 2014 v 16:07 ® džigit reakce na …

Petula> „sponka“ na bezuzlové vázání ;-) https://www.google.cz/images?…

reagovat
Středa 23. dubna 2014 v 15:48 ® Petula
Petula

Máte někdo podobný problém z Nanofilem jako já?Vyzkoušel jsem mnoho způsobů vázání,ale vždy to snadno v uzlu praskne.Je na tento material nějaký spejšl uzel,který nepraskne?

reagovat
Středa 16. dubna 2014 ve 22:41 ® Ouklejobijec
Ouklejobijec

no já jednoznačně vlasec … nicméně se stále snažím přijít na to kde dělám chyby v použití šňůry neboť přesto, že si myslím, že její výhody jsou zcela jasně popsané (stejně i nevýhody) nedokáži ty výhody zužitkovat v okamžiku kdy to potřebuji :-)

reagovat
Středa 16. dubna 2014 ve 20:41 ® Stroft reakce na …
Stroft

BigMike> Hm8×, nyní i za slušné peníze.

reagovat
Středa 16. dubna 2014 v 18:31 ® cujo reakce na …

já používám dvanáctku spiderwire ultracast invisi. Žádnej problém v tom nevidím, když se mi nechce tahat víc věcí a procházím celej revír, tak na ňu během dne vytáhnu jak sumca, tak potočáka . . . .

reagovat
Středa 16. dubna 2014 v 11:55 ® BigMike

Blíží se 16.6. a uvažuju testnout nějakou novou pletenku. Používám pořád Fire line, okolo 0,15 – 0.17mm, loni verzi Braid. Co je nyní na špici? Nanofil nechci.

reagovat
Sobota 5. února 2011 ve 22:28 ® osprey
osprey

Já chytám ryby, nezachraňuju wobblery.

Používám to, co se mi v danou chvíli jeví lepší. Častěji jsou to vlasce.

reagovat
Sobota 5. února 2011 ve 20:18 ® PetrC reakce na …

břitva> ty vole břitva, ty vole, ty seš koukám všude, vole…

:-O :-O
reagovat
Sobota 5. února 2011 v 19:55 ® břitva
břitva

pletenka střední

reagovat
Středa 16. června 2010 ve 22:08 ® tomashr reakce na …

mckvak8> Pletenky dost zlevnily – pro běžné vláčení ti stačí 100m doplněné o poddvin z běžného tlustšího vlasce, což je cenou někde kolem 300 korun. Za slušný vlasec 100 korun dáš taky – to je rozdíl cca 200, což je 1–2 zachráněné wobblery za normální cenu nebo 4 „ty tvoje pochybné“ – to se ti klidně může vrátit během jediné sezóny…

reagovat
Středa 16. června 2010 ve 20:05 ® Robur
Robur

to není podivín, to je Sethy:-D

já jen hledal vhodné argumenty pro koupi pletenky:-) , záporem je, že mne dnes v dešti dost štvalo, když jsem chtěl nasadit rotnu, tak jsem měnil cívku s pletenkou za vlasec, ale pokud jdu na větší ryby a priorotně s woby, tak sáhnu po pletence, pokud tedy nemrzne

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:35 ® ART
ART

Robur: Vloni na rybách mě kontaktoval takovej podivín. Dal mi vizitku se slovy že má doma spoustu rapalek a at se ozvu že 1kus je za 50kč. Druhý den mi to nedalo a zavolal jsem mu. On mi okmažitě poslal mail s množstvím co může nabídnout. Hned jsem si jich vybral 25. Obchod proběhl vpohodě. Z těchto kusu mám 24 jednoho jsem nechal někde mezi kořeny. Tím nechci říct že je správné nakupovat kradené věci (teda mě připadlo, že ten chlápek se krad rovnou z fabriky)ale najdou se prodejci, co nabízejí věci ohromně pod cenou

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:30 ® Robur
Robur

pokud ti nosnost pletenky zachrání 2 woblery, máš peníze zpět

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:30 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

Jak.novi> Jojo dík snad to vyjde.:)Kdyžtak kdyby se něco povedlo dám foto.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:28 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Kolovr@tek> Tak ať se daří! :-)

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:27 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

mckvak8> Jojo přesně tak.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:26 ® ART reakce na …
ART

Kolovr@tek> Tak až začnu vydělávat, tak jí zkusim. Jak jsem řikal roburovi moc peněz nemám. Slyšel jsem o tom že candáti se s ní chytaj dobře díky neprůtažnosti a celovému rychlému kontaktu s rybou.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:24 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

mckvak8> Tak pak ti je šnůra skoro na nic ,ale někdo na ní chytá candtty s úspěchem.Je to o vkusu rybáře a jak je s vlascem zžitej a nebo s tou šňůrou ,ale určite to stojí za vyzkoušení.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:23 ® ART reakce na …
ART

Robur> Nejsem moc při penězích. A ještě vláda chce zavést placení studia a to není pro mne dobrá zpráva a proto si vždy vystačím s vlascem. Jeho největší negativum je, že se prodře.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:21 ® Kolovr@tek
Kolovr@tek

Jak.novi> Zachvilku, na sedmou je u mě kamoš a jdeme na ně .Zkusim chvilku na slidra ale pak nasadím Dt,možna jointed 11cm uvidíme jak budou lovit.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:21 ® ART reakce na …
ART

Kolovr@tek> Na vousáče jo ale já jsem víkendový vláčkař a sumce na vláčku chytim jednou do roka a je ještě do 50cm

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:20 ® Robur reakce na …
Robur

mckvak8> děláš velkou chybu, nebo možná jen chybu

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:16 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Kolovr@tek> A kdy jedeš na fousatý ty?

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:15 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

mckvak8> Na sumce je to hodně dobrá věc.

reagovat
Středa 16. června 2010 v 19:12 ® ART
ART

Tak to mi stačí vědět abych si jí nepořídil

reagovat