Chytej.cz

Vlasec nebo pletenka? necteno

5.3.2005 | Tomash | 16.475 zobrazení | 95 odpovědí

Zajímalo by mě, jestli při přívlači upřednostňujete vlasec, nebo pletenou šňůru? Jaké průměry volíte? Na jaký druh přívlače. atd. Lehká přívlač, střední, těžká… Předem díky za odpovědi!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 16. června 2010 v 19:05 ® Robur reakce na …
Robur

mckvak8>to nevím, ale hlavně saje lehce vodu, takže pak je to v mrazu nepoužitelné, bo z toho máš něcojako drátek:-D

reagovat
Středa 16. června 2010 v 18:41 ® ART
ART

Je pravda v tom, že pletenka když zmrzne tak praskne?

reagovat
Úterý 15. června 2010 v 7:22 ® džigit reakce na …

Robur> jj,žlutou jsem koupil větší čpuli a s úspěchem používám dodnes.Jen jsem někde přemotal začátky.Ne,že by se trhala,ale z estetického hlediska/chlu­patost/ :-D

reagovat
Úterý 15. června 2010 v 0:10 ® osprey reakce na …
osprey

FISHERBOY> Já jsem se s tím setkal v praxi. Trhá to ty rybí tlamy fakt skvěle. Ale zase záleží na způsobu zdolávání, na akci prutu a tak. Nic není černobílé.

reagovat
Pondělí 14. června 2010 ve 20:19 ® Robur
Robur

já jsem z jedné koupě získal pocit, že mnoho prodejců tvrdí, že má fireline, ale pak prodají něco jiného než FL Berkley možná potvrdí kolega Prutos, který ode mne čás překoupil a byl nějaký nespokojený, ale už jsme nějak neřešili proč. Jen můj osobní pocit je, že ta šňůra byla trošku horší než před tím kupovaná žlutá fireline. Obě byly z návinu, ale cívku jsem nějak nekotroloval. Ťa lepší byla žlutá, horší tmavá. Ale zas o tolik horší nebyla. Netvrdím, že jsem to popsal inteligentně:-D

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 19:33 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Kolovr@tek> Já ji používám na sumce, do vody s velkým počtem vázek… Je toho prostě víc.

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 18:31 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

Jak.novi> Mám stejnej názor jak Jak.novi ,protože ja používám šňůru jen na sumce.S vlascem cítim krásně záběr a určitě s pletenkou jde cítit líp ale nešel bych do toho podruhý, protože je fakt ,že mi jich docela dost spadlo ,když jsem se snažil chytat candaty na 0.10 crystal.

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 18:13 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

Kolovr@tek> Já pletenku už nějaký čas na přívlač vůbec nepoužívám, jedině u těžký vláčky a u dalších vyjímek (dobré zkušenosti s novou Firelinou). Zrovna candáti mají docela tvrdou hubu a při použití té pletenky se opravdu dokáží setřepat z nástrahy. Ovšem pletenka má jedno velké plus u lovu candátů a to, že candátí berou někdy opravdu opatrně a nejlépe ty záběry zaregistruješ právě díky té pletence. Všechno své plusy i mínusy a odsoudit hned nějakou věc není zrovna dobré.

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 18:10 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

Kolovr@tek> Na silonu v delce 40–50 m jak zabere candat na gumu nevim jak ho zatneš bez šnury,mi nepadaji řadne.

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 17:51 ® Kolovr@tek reakce na …
Kolovr@tek

tucnak11> Používáš pletenku na cándáta?Mě to nevyhovovalo hodně padaly.Tak na candáta zásadně používám vlasec .

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 17:07 ® tucnak11
tucnak11

Na candaty jen pletenka,take na Popy a Slidery,lepši je kontakt.okoun a jelec silon 0,16 mm-0,18 mm.Pletenku 0,16 mm a 0,12 mm.Použivam ot Sufixu-Performace.

reagovat
foto/forum/2010/th-img13973.jpg
Pondělí 14. června 2010 ve 12:59 ® FISHERBOY
FISHERBOY

setkal jsem se s nazorem ze díky neprůtažnosti šňůry při prudším záseku roztrhnete rybě hubu.......co je na tom pravdy?

reagovat
Pondělí 14. června 2010 v 11:15 ® kerob
kerob

Lip se mi chyta s vlascem, ale pro nektery situace je pletenka vhodnejsi. Pouzivam Fireline Crystal (ten nejtenci) a SpiderWire (0,12 a 0,17 myslim) a docela spokojenost.

reagovat
Neděle 13. června 2010 ve 20:53 ® osprey
osprey

Na trhu je nová generace šňůr. Nová Fireline, nová Spiderwire, dost málo známé (ale vynikající) šňůry firmy Stren, velice solidní klasika Power Pro.

Starou Firelínu bych bral už jen z nostalgie nebo kvůli ceně.

reagovat
Neděle 13. června 2010 v 10:54 ® Kolovr@tek
Kolovr@tek

PV> Měl jsem spidwire minulej rok a nic moc .Říkám nic moc ,protože mě docela dost nenadchla.Hodně se třepila a tím pádem se hodně trhala .Třeba sem narazil na špatnej kus ,ale byla fakt špatná.Co bych mohl dopotučit je šnůra whispash a crystal fireline ,ty mi docela vyhovovaly ,ale tento rok vyzkouším invisible braid dragon na to jsem zvědavej.

reagovat
Úterý 8. března 2005 v 16:19 ® PV

když jme u těch pletenek, jaké máte zkušenosti se Spiderwire??

reagovat
Neděle 6. března 2005 ve 14:04 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

spiningman:A to,se vyplatí!!!!!

reagovat
Neděle 6. března 2005 ve 13:28 ® spinningman

ted jsem se dival na braunstar a zjistil jsem ze za tech 600kc co dam za civku se 110m,muzu met 160metru za stejnou cenu a to je podle me lepsi.

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 22:36 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Firelina sla ted hodne dolu s cenou,urcite bych do toho sel

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 22:30 ® Hadik

Spiningman: Určitě 110m stačí. Předpokládám že máš na mysli cívku se 110m. Namotávaná bývá u něco levnější.

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 22:21 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

spiningman:Kdyz to mas podotaný a nechystáš se na nějaký extra velký vody,tak si myslím,že určitě…

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 22:00 ® spinningman

a myslite ze staci 110metru fireline na stredni vlacku????

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 21:49 ® Hadik

Z vlastní zkušenosti ti mohu doporučit Fireline, je perfektní. Jak už zde bylo psáno, Whiplash i když je při udáváném průměru o něco pevnější, různě se třepí apod. Typické je to tehdy, kdy se ti udělá uzlík. Fireline se dá bez problému rozvázat, do nějaké smyčky uzlíku nasunu hrot háčku a je to. To se ti s Whiplesh nepodaří, hned se začnou vytahovat jednotlivá vlákna. Co se týče vlasec vs. pletenka, mohu opět doporučit Fireline, není nad přímý kontakt s vláčenou nástrahou, příp. rybou. I v případě, že zůstaneš někde viset, je zde větší pravděpodobnost vyproštění díky větší nosnosti. Nevýhodou pak je vyšší cena, ale někde jsem viděl fireline prodávat něco přes 3 Kč za metr, což již ujde. V případě koupě nové fireline, se nelekej její „drátovitosti“. Po pár náhozech zmizí, a stane se podajnou.

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 21:47 ® HaD
HaD

já jsem v minulosti používal „fajrlajnu“. Nelíbilo se mi na ní chlupacení a tvrdost charakteru drátu. Na jednu výpravu do Norska na lososy jsem si pořídil k lososovému prutu krásně vláčnou maxilonu tuším 0,20. Do dnes ji považuju za jednu z nej. šňůr, které jsem kdy měl a ještě předloni po 6 letech jsem ji používal na sumčí přívlač. Někdo s ní měl ale zkušenosti špatný. Možná jsem trefil dobrou sérii. Nevím. Pak jsem měl whiplashku-docela mi vyhovovala, je velmi pevná a vláčná, ale stačí o ní vzít záděrou a vytrhnou se vlákna. Pak jsem používal na lehkou přívlač 5-kilovou šňůru tuším od Damu. Poslední dva roky používám na přívlač pouze vlasec 0,14–0,18 (na lehkou a UL přívlač), na štiky občas tu whiplashku 0,10 a na sumce mám šňůru vždy(maxilonu nebo fireline-ta mi ale vloni dost praskala).

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 20:15 ® WildTiger

já používám zásadně vlasec (protože jsem na střední a tudíž nemám tolik peněz abych si mohl dovolit šňůru) ale sem s vlascem spokojený a ani mě šňůra neláká

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 19:59 ® Tomash
Tomash

Hrouzek a denyg : Na okiše, jelce, parmy mám 0,18mm Byron Ghost a jsem spokojený. Pletenku si chci pořídit na střední a těžkou přívlač – štiky, boleni, sumci… Nevím, rozmýšlím se. Rybáři říkají, že Fireline je nej, jiní, že je na prd, že se hodí jen na zimu. Nevím,nevím…

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 15:42 ® Hrouzek
Hrouzek

Thomas-jdi do FireLine-Whiplash jsem měl a po roku trápení jsem to vzdal,pořád se motá a navíc moc silná. FireLine je pohoda a hodí se i do mrazu,protože tolik nenasákne-je chráněná a o dost tenčí… Pokud nemáš tvrdé pruty,tak je to paráda. Cejtíš všechny záběry a hned a to je na přívlači nej… Ale zas na druhou stranu na okouny používám spíš vlasec 0,14 od Shimana-nahazování s lehkými nástrahami..

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 15:25 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

A na co budeš chytat?

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 15:24 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Já ani nevím,člověče. rozmýšlím se mezi berkley Sensithin ultra(měky,vrstva proti oděru,minimální průtažnost),ale zase jsem slyšel,ze ten muj osvedceny stroft je nej. nevím,a ty?Jaky mas na ne nádobíčko?

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 15:12 ® srami
srami

denyg:díky a s čím jdeš na zahájení já asi s vlasem 19 a vidím to na Malši nebo Vltavu popřípadě Ostravice nebo Lubina-Severní morava

reagovat