Chytej.cz

Když je rybář masařem necteno

25.7.2011 | | 38.248 zobrazení | 247 odpovědí

Od kdy se rybář stává masařem? Je nějaký všeobecný pohled na takového rybáře? Co si o něm myslíte a jaký má pro to důvod? Jaká hmotnost ponechaných ryb u vás znamená,že je rybář masař?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   9 8 7 ...
Pondělí 11. srpna 2014 v 16:05 ® HaD reakce na …
HaD

nnnap> Však já to nemyslel zle.

reagovat
Pondělí 11. srpna 2014 v 16:01 ® nnnap reakce na …
nnnap

David H.> :-D , to víš, nechám se lynčovat, hehe.
Normální rybník, není to kaprodrom. Normální lidi. Odpadky vynášeny, cesty udržovány, ryby doplňovány, nonstopka, zdravý rozum- candoš a sumec po chránění zpátky nesmí… Za podobný prachy jak v črs. Nevím, proč to někde jde a jinde nejde. Prostě dík za každé kapitalistické ráno, si říkám.

reagovat
Pondělí 11. srpna 2014 v 15:51 ® HaD reakce na …
HaD

nnnap> Na jakém soukromáku vlastně chytáš?

reagovat
Pondělí 11. srpna 2014 v 15:38 ® nnnap reakce na …
nnnap

Jarda Knajfl> vrátiš papíry RS sám nebo tě k tomu máme morálně donutit?
Taková zakomplexovaná …autoedit… individua u vody nechci.

Ježíš marjá já jsem zapomněl- ČRS. Hovado masař, hovado stráž. Já jsem zapomněl. Sorry ale vůbec se mi po vás nestýská.

reagovat
Neděle 10. srpna 2014 ve 21:45 ® Mrknato reakce na …

Martin Chmelík> No já bych byl spíš pro silové testy, že si dotyčný umí ubránit svůj úlovek, tedy dvoukiláče a štikosana....., aby mu je nějaká pseudo RS nevyfoukla z „kabelky“......

reagovat
Neděle 10. srpna 2014 ve 21:41 ® Mrknato

Priatělja a odkedy sa stáva rybár kokotom? Ja by som povedal, že od vteda, keď že svoju potrebu ventiluje na rybárskych severoch… pardón, servech.....

reagovat
Sobota 2. srpna 2014 ve 14:47 ® Vladis
Vladis

David H.> ahoj. Prosím o smazání mého příspěvku, včetně foto – „Úterý 29. července v 15:34 ® Vladis reakce na …“ Netušil jsem, že se jednalo o pouhou provokaci jednoho, nyní již ex člena, který se vydával za Marka Votavu. Tu tečku mezi jmény jsem bohužel přehlédl a na ty vidle si naskočil s rozběhem… Mrkos mívá někdy podobně laděné příspěvky ale tentokrát v tom byl opravdu nevinně. Mrzí mě, že jsem ho napadl a tímto se mu veřejně omlouvám.

reagovat
Sobota 2. srpna 2014 ve 13:09 ® Martin Chmelík

To jsou věci. Jsou už lidi, co přidělují 2 dvoukilové kapry, či jednoho dravce na roční povolenku. Zaprvé panáček asi ani neumí počítat a asi mu něco spadlo v Tescu na hlavičku, když rybáře označuje za zloděje. Já to říkám stále, že před vydáním státního rybářského lístku či povolenky, by měl uchazeč absolvovat psychotesty.

reagovat
Čtvrtek 31. července 2014 v 16:58 ® malamut reakce na …
malamut

Jarda Knajfl> kdepak na Trutnovsku chodíš na kontroly? Nevím, kde by tu bylo možný mít v květnu padesát kaprů

reagovat
Čtvrtek 31. července 2014 ve 14:18 ® Vladis reakce na …
Vladis

Jarda Knajfl> právě ji názorně předvedl, jak by se Rybářská stráž jakožto „úřední osoba“, neměla nikdy veřejně presentovat a proč je jeji kredit mezi rybáři tak nízký.....Podobně primitivní a vulgární projev je k zamyšlení, kdo všechno je držitelem placky… Tvé soukromé, urážlivé a žalovatelné výlevy pod hlavičkou výkonu RS, si tedy pro příště laskavě ventiluj v soukromí..... Není ani právem ani povinností RS hodnotit osobu a pohnutky rybáře ani množství úlovku, pokud se tato osoba pohybuje v intencích platné legislativy, nýbrž se pouze a výhradně řídit ustanoveními zák.99/2004 Sb a její prováděcí vyhl. 197/2004. Nic více a nic méně…

Pokud jsi již zapoměl svá práva a povinnosti, tedy si je zde můžeš připomenout:

§ 16 Oprávnění rybářské stráže Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna

  1. kontrolovat
  1. osoby lovící ryby nebo vodní organizmy, zda jsou k tomuto lovu oprávněné a zda provádí lov řádně a způsobem, který umožňuje tento zákon,
  2. osobám lovícím ryby nebo vodní organizmy rybářské nářadí, obsah rybářské loďky, nádrže nebo jiného zařízení užitého k uchování ryb a rybářské úlovky, z hlediska dodržení rybářského práva,
  3. osoby lovící ryby pomocí elektrického proudu, zda vlastní povolení příslušného rybářského orgánu k tomuto způsobu lovu, jakož i zda vlastní potřebné osvědčení prokazující jejich způsobilost k práci s elektrickým zařízením při lovu ryb a osvědčení dokladující bezpečnou použitelnost elektrického zařízení k lovu ryb,
  4. užívání jezů, stavidel, zdymadel, výpustí a jiných zařízení z hlediska dodržování právních předpisů a opatření na ochranu výkonu rybářského práva,
  5. způsob a rozsah užívání vod a jejich kvalitu;
  1. požadovat
  1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
  2. od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu,
  3. součinnost, popřípadě pomoc orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, nemůže-li zajistit vlastními silami a prostředky výkon funkce rybářské stráže;
  1. zadržet
  1. povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto zákonem, a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal,
  2. úlovek, rybářské nářadí nebo nástroj osobě, která tím spáchala přestupek nebo trestný čin, nebo z jehož spáchání je důvodně podezřelá;
  1. vstupovat na pozemky, stavby, jezy, rybí přechody a jiná zařízení v souvislosti s výkonem funkce rybářské stráže, a to v rozsahu nezbytně nutném, a užívat k tomu v nezbytné míře existující přístupové cesty;
  2. ukládat a vybírat pokutu v blokovém řízení za spáchání přestupku podle tohoto zákona a podle zákona o přestupcích.

§ 17 (1) Rybářská stráž je při výkonu své funkce povinna a) nosit služební odznak na viditelném místě, b) prokazovat se průkazem rybářské stráže, c) kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem, d) zjišťovat zdroje a příčiny znečištění vody v rybářském revíru, e) oznamovat neprodleně zjištěné závady a škody podle jejich povahy uživateli rybářského revíru a příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který ji ustanovil, popřípadě orgánu příslušnému k ochraně přírody a krajiny nebo Policii České republiky.

reagovat
Čtvrtek 31. července 2014 ve 13:49 @ Jarda Knajfl

No když kontroluju povolenky a nějaký dědula tam má v květnu už 50 kaprů, X plevelky, tak to je masař jako … No a v tuto dobu mají povolenky popsané že to je jak harmonika. Když se ho zeptáte co s tím dělá, tak odpověď zní : Já si to zaplatil, tak co se staráš mladej. Chce se mi blít.Když ho pak vidím jak to čenžuje za pívo u stánku a nemůžu mu to dokázat, protože ho prý daroval. U nás na Trunovsku běžný jev. TAK TO JE MASAŘ A TOTÁLNÍ PRASE,kdo to má pro vlastní potřebu mi nevadí.

reagovat
Středa 30. července 2014 ve 14:49 ® Pecky reakce na …

Tesat do kamene!

reagovat
Středa 30. července 2014 v 8:47 ® kubas reakce na …
kubas

Mysak1> Nejvýstižnější a nejpravdivější věta co tady kdy zazněla snad :-) .

reagovat
Středa 30. července 2014 v 8:09 ® džigit reakce na …

Mysak1> on nemože, bo o něm nevi :-))

reagovat
Středa 30. července 2014 v 6:22 ® Mysak1

Masařem je každý blb který nepoužívá rozum.

reagovat
Úterý 29. července 2014 v 18:03 ® dral
dral

Ještě otázka pro všechny: Jak se definuje masař? Někdo totiž označí za masaře toho kdo si vezme mírovou rybu, jiný zase, když si někdo bere ryby častěji. Podle mě může být masařem nazván jen ten, kdo si od vody odnáší více ryb, než mu dovoluje RŘ.

reagovat
Úterý 29. července 2014 v 15:02 ® 

masař je rybář co si odnese víc ryb než kolik stojí povolenka. Tudíž zakoupením povolenky má právo na dva dvoukilové kapry nebo jednoho dravce. Všechno navíc je jen čecháčkovská rozežranost, vychcánkovství a parazitování jedince na úkor ostatních, kterým krade jejich ryby ze společného revíru. Když mám chuť na rybu tak jdu do Teska a rybu si koupím, brát ryby z volné přírody je přežitek a není to nutné pro přežití. Rybář co zabije sotva mírovou štiku, candáta, okouna nebo pstruha by neměl dostat novou povolenku. Osádky našich revírů pak odpovídají stavu, že chytá každý vandrák.

reagovat
Úterý 22. července 2014 ve 12:45 ® superweb
superweb

Jsou 2 uhly pohledu na to co je masar
a) ten, co si odnese maso – kazdy kdo necti 100% C&R a odnese si treba jen jednou za rok nejakou rybu na maso
b) ten, co chyta kvuli masu – A tady si troufnu tvrdit ze 99,5% rybaru do kategorie masaru nezapada. Nevidim lidem do hlavy, ale jsem presvedcen ze i ten typicky predhazovany „dedek, co si denne odnasi 2 kapry“, nechyta primarne kvuli masu, ale proto, ze ho to bavi.. Jsem pesvedcenej ze i vetsina pytlaku bez papiru, co treba vlaci stiky v breznu, to dela spise pro zabavu nez pro maso. To maso je jen prijemnej bonus.

reagovat
Neděle 6. července 2014 v 17:07 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

alfík>Kamarade te koupene stoi za prd.:-> Take chytim spoustu kapru,je pravda že kapra nemusim jen Candatka a uhoře tak si neham někdy.:->

reagovat
Pátek 4. července 2014 v 8:34 ® malamut reakce na …
malamut

alfík> správně :-)

reagovat
Pátek 4. července 2014 v 7:53 ® alfík
alfík

Rybaření je můj koníček, ročně nachytám cca 100 ks kapra, 20–30 candátů, 20–30 štik, 10 – 20 úhořů, ale domů si odnesu cca 15 ks kapra, 3–5 candátů, 3–5 štik a cca 5–10 úhořů a dávám tyto ryby i na mražák abych mohl později vyudit najednou více ryb, nebo ugrilovat na různé způsoby a při různých příležitostech. Byl bych lepší rybář kdybych všechny ryby pouštěl a na jídlo si je kupoval ? I ty koupené musí někdo vylovit. A a jako rybář si nedovedu představit vánočního kapra z obchodu. Rybář, který nejí ryby, ať si vše pouští. Nenuťte lidi, aby byli všichni stejní, (vegetariání, ChaP, naturisti, ekologové atp.)

reagovat
Čtvrtek 3. července 2014 ve 22:38 ® malamut reakce na …
malamut

Blbina> těžko mě může rozhodit blb, co je zde anonymně, a na ryby jedu, zítra v poledne. A ty jdi kam patříš, tedy do prdele.

reagovat
Čtvrtek 3. července 2014 ve 21:06 @ Blbina reakce na …

malamut>Podle tvých příspěvků tě tipuji, že nemáš vychozenou ani celou základku. Ale když myslíš a dělí ti to dobře, běž fakt raději na ty ryby.

reagovat
Sobota 21. června 2014 v 18:27 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

malamut> když myslíš.

reagovat
Sobota 21. června 2014 v 7:14 ® malamut reakce na …
malamut

Martin Chmelík> asi mi kolega ten dobrý lov nepřál, žádný z úlovků nevykazoval parametry, které by ho předurčily do kuchyně :-)

reagovat
Pátek 20. června 2014 ve 13:56 ® Martin Chmelík reakce na …

tenodvody> jjj,malamutovi prý můžeš popřát dobrý lov, mě třeba dobrou chuť. Kapr není kámoš, kapr je žrádlo. Proti CH&P vůbec nic nemám, ba naopak. Alespoň ve vodách zbude více ryb pro rybáře, co rádi rybu na talíři. :-)) )

Jinak nic ve zlém, každý má rybolov postaven trochu jinak. Jen nelze „buzerovat“ rybáře za to, že si ryby berou. Pokud je to v mezích limitů, co připouští RŘ, je to v absolutním pořádku.

reagovat
Pátek 20. června 2014 v 5:10 ® malamut reakce na …
malamut

tenodvody> já jsem úplně v klidu, jen nemám rád tohle pokrytectví, dnes je celkem běžný, že je maso k jídlu každý den, ne jen v neděli, tak proč ne kapr, nebo jiná běžná ryba, a pokud je člověk rybář, tak je zdroj snad jasnej. Osobně si myslím, že ti co pouští, z velké části pouští proto, že neumí, nebo jsou líní, úlovek zpracovat. Kaprů si samozřejmě zmasím kolik chci, kolik sním a kolik mi pravidla dovolují, taky i jiných ryb, právě se na ně chystám, tak mi jako masaři můžeš popřát dobrý lov :-)

reagovat
Čtvrtek 19. června 2014 ve 22:14 ® tenodvody
tenodvody

Martin Chmelík> njn každý má něco.

reagovat
Čtvrtek 19. června 2014 ve 22:12 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

malamut> Sory, ale seš uplně mimo! Já neříkam, že vzít si rybu je spatné, ale měl by to každý člověk dělat trochu inteligentně, ty ses asi urazil, protože prostě pro mě seš masař, ale to neznamená, že se tu musíš čertit, zde se má řešit, kdy je rybář masařem, já ti svuj názor řekl, pro mě za mě si zmasti kolik kaprů chceš. A nebuď tak výbušnej.

reagovat
Čtvrtek 19. června 2014 v 19:25 ® malamut
malamut

tenodvody> pokud někdo nechce jíst „červený“ maso a nehodlá se cpát polskou kvalitní drůbeží, proč ne, nakonec z peněz daňových polatníků byla sponzorována kampaň za zvýšení konzumace ryby domácí, a těžko chtít po rybáři, aby si ji kupoval. Každej tady má plnou hubu ochrany přírody a raději si koupí lososa nebo mořskou rybu, než by zmasil kapra, ale ve své prostotě zapomíná na důsledky těžby ryb z moří a oceánů, nebo umělého chovu lososa. Já nemám problém sežrat šedesát kaprů ročně, o průměrné váze těsně pod tři kila, a to jen proto, že nemám čas jich nalovit víc. Je potřeba, aby se C&R probrali a uvědomili si, že ani krkovice a klobásy, jejichž grilováním tráví čas na rybách, nerostou na stromech a keřích, ale jednou to byl živej tvor. Potravní řetězec má svý zákonitosti, a pokud je málo ryb, je třeba hledat příčiny i jinde, třeba v devastaci přirozenýho životního prostředí ryb a vodních organismů, ale vystoupit proti tomu je trošku složitější a málokdo na to má koule. Tak je pak lepší povykovat na webu o masařích. Mít plnou hubu keců o ochraně ryb a cíleně je lovit a pouštět není úplně normální, když chránit, tak nelovit.

reagovat
novější starší
Stránky:   9 8 7 ...