Chytej.cz

Woblery - jednoháček bez protihrotu necteno

12.5.2011 | jackubr | 9.762 zobrazení | 62 odpovědí

Ahoj, loni jsem začal překovávat menší woblery (do 7cm) na jednoháčky bez protihrotu, bohužel pořád nemohu najít správný typ buď háčku s kroužkem (zkoušel jsem BL háčky Owner v kombinaci s mikrokroužkem Gull) bohužel ani pro nejmenší nástrahy (CD5) to nebylo ideální. Očko háčku je buď moc malé, nebo je už háček z moc silného drátu. Prosím poraďte mi jak jste to řešili vy, pokud vůbec, a nebo jestli nemáte vyzkoušené vhodné háčky.

Díky Jakub

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Sobota 21. května 2011 ve 23:46 ®  reakce na …

mvincik> tam pak je moznost asi jeste pouzit celkove jemnejsi proutek aby to nepadalo. Ale presne – potrebuju se na rybach uklidnit a ne nasrat :-))

reagovat
Sobota 21. května 2011 ve 23:39 ®  reakce na …

Doudleban> ano obcas i „trknou“ :-) Pekny vyraz.

reagovat
Pátek 20. května 2011 v 19:23 ® Ftmči reakce na …
Ftmči

petrikveprik> Nemůžu souhlasit. Zrovna tloušti do nástrahy časato jen ,,trknou" zavřenou hubou a pak je z toho prázdný záběr. Na woblery s jednoháčkem bez protihrotu chytám už 2 roky a záběry proměňuji normálně a ryby mi také niják zvlášť nepadají. Někdo taky doporučuje dávat u štíhlejších woblerů háček na bříško wobleru a né na konec.

reagovat
Pátek 20. května 2011 v 18:43 ® mvincik reakce na …
mvincik

petrikveprik> Tak nějak musim souhlasit. Já měl během jedné vycházky na prutě tak 10–12 ryb a z vody se dostaly jen 4, zbytek se oprostil. Je to pak k nasrání, ale mají rybky větší šanci…

reagovat
Pátek 20. května 2011 v 16:12 ®  reakce na …

mvincik> jj hornet je takova nastraha ze ten chodi i bez jakehokoli hacku.. pojmem „aby pracoval“ jsem nemel ani tak na mysli aby se hezky ve vode vlnil, ale aby i pres jednohacek chytal ryby..

Jinak jednohacky na wobech zkousim uz hodne dlouho a mam v tom jasno…

Vyhoda – vcera jsem na jednoho takto upraveneho woba s 1hakem bez protihrotu chytil pekneho tlouste viz fotka.

Nevyhoda – dalsich 10 zaberu jsem kvuli jednohacku prodrbal.

Vim ze je treba setrit a chranit ryby, ale ja osobne k vode chodim primarne ryby chytat. Ochranu ryb vidim zavislou hlavne na jinych opatrenich.

reagovat
foto/forum/2011/th-img17614.jpg
Středa 18. května 2011 v 19:46 ® mvincik
mvincik

Po včerejší odzkoušené můžu v klidu říct, že Hornetům jednoháčky vůbec nevadí. Jejich chod je naprosto plnohodnotný. Stejně tak u některýcg rotaček…

reagovat
Úterý 17. května 2011 v 16:17 ® jackubr reakce na …

tohle jsou shodou okolností přesně ty které jsem na woblery osazoval já a není s nimi žádný problém. Jsou perfektně ostré, vydrží… Akorát očko je na můj vkus malé (pouze na velmi malé mikrokroužky) a háček je ze silného drátu…

reagovat
Pondělí 16. května 2011 ve 23:56 ® mvincik reakce na …
mvincik

petrikveprik> Uvidím zítra. Někdo tu psal, že u malých Hornetů je to fuk. Tomu nevěřím, když budou pracovat podezřele, vytáhnu svůj gumovej arsenál a pak nastane to pravé tóčo… :-)

reagovat
Pondělí 16. května 2011 ve 23:03 ®  reakce na …

mvincik> ještě aby i ten wob pracoval :-))

reagovat
Pondělí 16. května 2011 ve 22:28 ® perch2 reakce na …
perch2

zdají se dobrý..uvidíš jak u vody ;-)

reagovat
Pondělí 16. května 2011 ve 20:38 ® mvincik reakce na …
mvincik

perch2> Dnes jsem v ČB něco málo pokoupil, ale nejsou pod tímto označením. Jsou to nějaké 50168 BL. Očka celkem solidní, uvidím, jak budou pracovat ve vodě ještě…

reagovat
Pondělí 16. května 2011 v 19:46 ® perch2
perch2

Ty ownery jsem u nás bohužel taky nenašel.:(..kdyby to někdo teď objednával dejte vědět, určitě bych taky něco vzal!;)

reagovat
Pondělí 16. května 2011 v 17:45 ® mvincik reakce na …
mvincik

upbraider> Kdyby jsi něco objednával, dej vědít, třeba bych něco taky vzal…

reagovat
Pondělí 16. května 2011 v 16:59 ® upbraider reakce na …
upbraider

děkuji za info

reagovat
Pondělí 16. května 2011 v 16:14 ® hastopír

niekoho by mohlo zaujímať aj : http://www.plat.co.jp/…-s-31-2.html konkrétne tabuľka Power Class. S-21 sú vyrobené z naozaj tenkého materiálu

reagovat
Pondělí 16. května 2011 ve 14:57 ® xtr2007 reakce na …

upbraider – nema, mozem Ti dat tel.cislo a skusit sa s nimi dohodnut, ci by boli ochotny poslat do CZE na dobierku, prip. sa dohodnut na inom sposobe dorucenia. +421–905–600240, p. Baranek

reagovat
Pondělí 16. května 2011 ve 14:19 ® upbraider reakce na …
upbraider

A má ta trenčínská prodejna e-shop?

reagovat
Pondělí 16. května 2011 v 10:58 ® jackubr reakce na …

Tak nakonec budu muset tyto háčky od vás objednat. Pokud je používáš, mohl by jsi mi doporučit jaká velikost k čemu zhruba pasuje. Alespoň pro představu, třeba: F-5 velikost 10, další už si odvodím sám. Přeci jen velikosti a číslování se dost od výrobce k výrobci mění.

Díky moc!

reagovat
Neděle 15. května 2011 ve 20:56 ® jackubr reakce na …

Bohužel jsem je pokoušel sehnat u nás (CZ) a bez úspěchu, zkoušel jsem se domluvit i v ryb. potřebách, ale prý má prodejce na autě pár typů a tyhle speciálky nevede…

reagovat
Neděle 15. května 2011 v 17:43 ® xtr2007 reakce na …

upbraider – Kupujem to u nas v Trencine.

reagovat
Sobota 14. května 2011 ve 22:32 @ Timber Jack

petrikveprik> Už jsem měl dost problémů s tím nepoškodit rybu co měla sešitou tlamku i při opatrné manipulaci s jemným peánem. Je to pro mne nepříjemné… Nejhorší je, pokud jde o zachycení žaber. Jednoháčky, většinou BL mám i na plandavkách. S woblery je to někdy problém. Na velkých nechávám trojháčky, na menších mám jednoháčky. Většinou Tiemco, pokud stačí velikost, tak 2499BL.

reagovat
Sobota 14. května 2011 ve 20:02 ® upbraider reakce na …
upbraider

Ahoj. Kde prosím tě kupuješ takovýhle kroužky od Ownera. Můj sen něco takového sehnat u nás/sr. Dík za info!

reagovat
Sobota 14. května 2011 v 19:15 ® xtr2007

Mozno to este niekomu pomoze, ale odfotil som este tie bezprotihrotove, je to typ S-35 BL. Tieto su na plandavky, je to tam vzdy vyznacene aj na baleni tou fajkou vpravo. Robia sa vo velkostiach 6, 8, 10, 12. Maju teraz u nas dost tych 10 a 12. (+ som cvakol aj vhodne kruzky).

reagovat
foto/forum/2011/th-img17579.jpgfoto/forum/2011/th-img17580.jpg
Sobota 14. května 2011 v 0:35 ® Rendy

Problém s jednoháčky na malých woblerech jsem řešil při výrobě vlastních modelů. Je to opravdu problém. Ideální by bylo vsazovat háček do očka bez kroužku při jeho výrobě , ale to bohužel dělá problém při konečných úpravách. Jinak na kroužek malý háček co by odpovídal velikostně nejde nandat. Ještě mě napadla varianta jiná. Dvojháček jde nasunout velice dobře i bez kroužku a na nástraze mi sedí mnohem lépe, spodní hrot nevázne . Problém jednoháčku to ale neřeší. Pokusím se kontaktovat pana Knápka co háčky vyrábí jestli neudělá sérii háčků pro tyto účely s větším očkem. Když pochodím nabídnu na www.rybarweb.cz a dám vědět i tady pokud mě zase někdo nenapadne že jde o reklamu. Aby se člověk bál něco napsat.

reagovat
Pátek 13. května 2011 ve 22:33 ® upbraider
upbraider

Nezkoušel jsem ale pošilhávám po těchto Owner Single hook S-55BLM:

http://www.slaviacentrum.sk/…id-2942.html

Jestli jsou to ony BL Owner háčky cos už zkoušel, omlouvám se za mystifikaci a zbytečný příspěvek. Zase tak moc se v kódech Ownerů neorientuji..

reagovat
Pátek 13. května 2011 v 15:59 ® jackubr reakce na …

přesně tak jsem to myslel.

reagovat
Pátek 13. května 2011 ve 14:35 ® jarda01

U Illex Tiny Fry jsou jednoháčky v balení. Kdo chce, může si je vyměnit. Vzhledem k tomu, že je tam dává výrobce, bych obavy ze špatného chodu neměl.

reagovat
Pátek 13. května 2011 ve 14:02 ® mvincik reakce na …
mvincik

xtr2007> Až je seženu, zkusim to a uvidim, jakou změnu to vyvolá…

reagovat
Pátek 13. května 2011 ve 13:36 ® xtr2007

Pri pouziti na Hornete od Salma by som sa toho nebal – je to taka humpolacka nastraha, ktora Ti bude pracovat aj s tym originalnym trojhakom, aj ked ho vymenis za trojhak Owner UL roznych velkosti alebo za jednohak. Ovlynit chod to moze pri vobleroch s jemnych chodom typu Illex Tiny Fry 3,8 cm alebo potom podobne japonske voblery, ktore u nas tazko zozenies – Seiji Kato, Megabass, Jackall, Daiwa, … Velkost neviem :-)) ), mam doma viac velkosti, proste to prilozim k tomu a ktory sa mi dam od oka najviac pozdava, ten tam dam. To zase netreba tolko dramatizovat.

Jackubr myslel dolepenie polky brocku na brusko voblera kvoli dovyvazeniu malej nastrahy.

reagovat
Pátek 13. května 2011 ve 13:29 ® mvincik
mvincik

jackubr> Jak to myslíš, nalepením bročku, můžeš sem dát nějakou ilustrační fotku??

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1