Chytej.cz

Mouční červi necteno

23.3.2011 | Jirkasss | 10.024 zobrazení | 24 odpovědí

Zdravím, chci se zeptat jestli někdo používá jako nástrahu moučné červi a jak se vám osvědčili. Chystám se na ryby a náhodou se mi červíci dostali do rukou tak bych je chtěl trošku vyzkoušet. Díky předem za reakce Petru ZDAR !

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 17. října 2014 v 16:23 @ standa25 reakce na …

no me by zajimalo co na to de chytit

reagovat
Úterý 26. dubna 2011 ve 21:31 ® Márty
Márty

já moučnými červy krmím pavouka ale na ryby je netahám :-> :-D

reagovat
Pondělí 25. dubna 2011 v 0:34 ® Stroft reakce na …
Stroft

Scorpionius> Mno, na to bych se nepoléhal.Ale jak píšeš, bez příslušného vybavení nemá smysl se o sumce pokoušet.

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 18:23 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

Stroft> tak mě taky baví plavana a přívlač ale i kaprařina.na sumce nemam načiní tak si na něj netroufám :-D možna že při vlačce nějakeho,někde ulovím ale uvidime ;-)

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 17:55 ® Stroft
Stroft

Scorpionius> Plavanou a přívlač, poslední dobou i sumec.

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 17:36 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

Stroft> aha,a jakej rybolov preferuješ?

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 16:56 ® Stroft reakce na …
Stroft

Scorpionius> Nepovažuji se za kapraře. Tyto vodní prasátka chytám jen pro zkrácení času do 16.6.

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 15:44 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

To mas pravdu.na to jsem zapomel.jeste mas nejakou rady ohledne kaprařiny?

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 15:35 ® Stroft reakce na …
Stroft

Scorpionius> Při vyplavování krmiva z košíku, ti kukly vyplavou k hladině.Pokud ovšem nemáš v krmítku krmnou směs ale betonovou hroudu.

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 15:00 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

Proc ve sklenici s vodou?vsak je budu mit ve srotu,ktery davam do krmitka a to se potopi.

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 ve 14:51 ® Stroft reakce na …
Stroft

Scorpionius> Paní měla pravdu, jen ti zapomněla říct, že kukly musíš uchovávat ve sklenici s vodou.Jinak budou plavat stejně jako moučňáci.

reagovat
Neděle 24. dubna 2011 v 10:29 ® Scorpionius reakce na …
Scorpionius

ahoj,taky jsem zkoušel chytat na moučné červy ale jak psal Stroft,pavou.a kdyz jich narveš na haček plno tak se sice potopi ale ryby neberou.masaci jsou v tomto pocasi a období dobra nastraha.jinak se podělím o radu.v jednom obchodě rybařskem kdyý jsem kupoval masnaky tak pani mi rikala ze kdyz je budu mit v lednici a zakukli se mi tak ze je to dobra potrava pro kapry,at ty zakuklene přidam do šrotu :-)

reagovat
Sobota 26. března 2011 v 16:26 ® Jirkasss reakce na …

Jo jasně vím že masňáci jsou asi lepší nástrahou a samozřejmě dostupnější, ale zajímá mě to, protože jsem kdysi četl v knižce že jsou mouční červi celkem dobrá nástraha a nyní se mi dostali po ruce tak jsem si říkal že bych je mohl vyzkoušet. Toť vše :-)

reagovat
Pátek 25. března 2011 ve 23:41 ® Fischer

Syn s tím (jsou to larvy brouka potemníka, ne červi) kdysi krmil obří pavouky, co choval a já to zkoušel na ryby a nechytil jsem ani rybičku. Ve vodě byla tá larva okamžitě mrtvá. Jeden hnoják lepší jako 10 deka těchto larev. Tady se píše, že jsou na ryby výborní…http://ww­w.hobbystranky­.cz/zajimavos­ti/rady-pro-rybare-jake-jsou-nejlepsi-zive-nastrahy

reagovat
Pátek 25. března 2011 ve 22:52 ® osprey reakce na …
osprey

Jirkasss> Ten moučný červ se mi nejeví oproti bílým červům jako zásadní výhoda. Z uživatelského hlediska jsou klasičtí masňáci, kostňáci a já nevím, jak se jim ještě říká, dostupnější a praktičtější.

reagovat
Pátek 25. března 2011 ve 21:32 ® Jirkasss

Masnaky koupim taky ale toto chci vyzkoušet protože mě to docela zajímá. Jinak díky za odpovědi :-)

reagovat
Pátek 25. března 2011 ve 21:19 ® Tino reakce na …
Tino

no když plavou, tak se hodí aspoň na plavanou, ne? ;-)

reagovat
Pátek 25. března 2011 v 19:11 ® Marfi69 reakce na …
Marfi69

a i na pánvičku něco zbyde… :-)

reagovat
Čtvrtek 24. března 2011 v 19:43 ® Stroft reakce na …
Stroft

Jirkasss> Neexperimentuj a kup si litr masaku za cca.120kč a máš jak do futra tak i na háček:-)

reagovat
Čtvrtek 24. března 2011 v 19:28 ® Jirkasss reakce na …

Stroft> Ano čtu. Omlouvám se neuvědomil jsem si to když jsem psal „použití červů do návnad“. Teď si dokážu odpovědět i sám. :-)

reagovat
Čtvrtek 24. března 2011 v 16:12 ® Stroft reakce na …
Stroft

Jirkasss> Hele, ty nečteš? Psal jsem, že plavou!!!

reagovat
Čtvrtek 24. března 2011 v 15:19 ® Jirkasss

Díky za reakce na ryby bych chtěl jít příští víkend ale uvidím podle počasí. Určitě je vyzkouším. A co je zkusit dát do návnady? Máte s tím někdo zkušenosti?

reagovat
Středa 23. března 2011 ve 23:10 ® pepanek

Kdysi jsem to zkoušel a nic moc.

reagovat
Středa 23. března 2011 ve 23:07 ® Stroft
Stroft

Zkoušej, zkoušej.Ale ke každému jednomu musíš uvázat šutr ke krku, neb ti moučňáci plavou.

reagovat