Chytej.cz

Švédská jezera a chytání štik necteno

26.2.2011 | LeoC | 42.154 zobrazení | 106 odpovědí

Plánujeme na září týdenní chytačku ve Švédsku a nejsme zcela rozhodnuti o lokalitě. Přivítáme jakékoliv zkušenosti, rady a tipy, do kterého místa, jakou cestou a s jakýma vybavením vyrazit.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 23:12 @ Herva

Zdravim ja rybaril na Vanernu v okoli Karlstad a Grums nevim jestli ma nekdo zkusenosti,rad si vyslechnu protoze vyrazim letos na konci kvetna znova po dvoulete pauze

reagovat
Čtvrtek 16. února 2012 v 6:33 ® Barr

Byl jsem o kousek severněji,má to být jižní Laponsko – Gafsele http://www.rybolov.com/ozajezdu.php?…. Je to obdobný charakter jako Giman,ale bez řeky s lipany.Veliké a členité jezero,loď s motorem je výhodou,protože některé místa jsou přístupná jen lodí.V okolí jsou další,menší jezera,se pstruhy,štika­mi,okouny.Ryb­natost skvělá. Kdy tato jezera rozmrzají? Něco jde zjistit na jejich stránkách,podle toho co vidím když jedu v dubnu,květnu do Norska,tak v tuto dobu(horské revíry jižněji při hranicích s Norskem jsou na tom obdobně.30.5. jsem jednou při cestě na Soroya chytal někde za Lulea,bylo hezky,akorát přes noc jsem měl na spacáku jinovatku.Jinak jsem tam byl vždy koncem srpna,začátkem září,počasí od 0 – 25st,něco jako u nás v horách.Teplotu vody a vliv na braní nemohu posoudit,nemám s tím zkušenosti,ale co jsem četl na švédských stránkách,největší štiky chytají hned zjara.Myslím,že to nebude problém,ryby jsou tam aktivnější než u nás.Ještě – čím nepřístupnější revír,místa -tím lepší možnosti úlovku.

reagovat
Středa 15. února 2012 ve 21:04 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

skwor> na to ti nejsem schopen relevantně odpovědět. Jen logická úvaha, muže se stát (v závislosti na termínu), že bude voda chladnější, může být delší zima, nevím kam až se chystáte.

reagovat
Středa 15. února 2012 ve 20:55 ® skwor reakce na …
skwor

MP-E65mm> Ty jsi byl s Liborem na Gimanu, že? Tam to znám. Ale teď právě míříme ještě severněji, tak by mě zajímalo, jestli se ten charakter vod bude nějak výrazněji lišit.

reagovat
Středa 15. února 2012 v 19:14 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

skwor> V létě jsem se ve Švédsku pohyboval, Laponsko to určitě nebylo. Asi 100km severovýchodně od Sundsvallu.

reagovat
Úterý 14. února 2012 ve 23:35 ® ART
ART

To fakt nikdo nebyl ve Švédsku? Pan škvor jede na expedici a každá rada mu bude dobrá

reagovat
Pondělí 13. února 2012 ve 20:36 ® skwor
skwor

Zkusím to tady oživit. Nenavštívili jste už revíry v severní části Švédska případně Laponsku?

reagovat
Středa 25. května 2011 v 11:00 ® HYMI

Jenom poznámka k článku. Do Švédska už jezdíme 10 let vlastním autem. Spíme ve stanu v divočině. Do dneška se mi tam nic neztratilo – nikdo mi nic neukradnul, a to jsem 3 dny nechal u hlavní silnice otevřené auto se všemi věcmi. Nahoře ve Švédsku, Norsku a Finsku se nekrade jako u nás. Příklad v Mo I Rana (N) jsme si chtěli prohlédnout město a nechtěli jsme se tahat s báglama (byli jsme tam stopem – stan, 2 spacáky, 2 karimatky, 2 velké bágly). Jedna paní nám poradila, ať si necháme věci na lavičce před vlakovým nádražím a jdeme si na celý den do města a večer si ty bágly máme vyzvednout. Vzpomněl jsem si na park před hl.nádr. v Praze (Sherwood) a polil mě studený pot, i když vemku bylo 32 st. C -červenec. Tak jsme si vzali pouze peníze, doklady a foťák. Za 4 hodiny jsme se vrátili a bágly byly nedotčené. 4 hodiny jsem trnul a potom jsem nevěřil vlastním očím. Vážení je to tak – na severu Skandinávie se fakt nekrade, ale za to si všichni pomáhají. Prosím opravte si tento názor.

reagovat
Středa 30. března 2011 ve 21:10 ® skwor reakce na …
skwor

jižan> Teď mě nic konkrétní nenapadá, ale pokud bych něco potřeboval, napíšu. Díky.

reagovat
Středa 30. března 2011 ve 20:53 ® jižan

skwor: Na Nedre Dalälven jsem byl a to hned několikrát, potřebuješ něco konkrétního? Jinak je to prostě Švédsko, krásné a romantické. Revír je hodně členitý se spoustou zátok, nic moc hluboký a pestrou rybý obsádkou.

reagovat
Středa 30. března 2011 ve 20:39 ® Prasek_2007 reakce na …
Prasek_2007

Fischer> máme doma kocoura. Celou sezónu . :-)

reagovat
Středa 30. března 2011 v 19:47 ® Fischer reakce na …

Prasek_2007> Na začátku sezóny jsou ke každé cimře 2 kočky.

reagovat
Středa 30. března 2011 v 19:01 ® Prasek_2007 reakce na …
Prasek_2007

Fischer> jj. 3 ložnice,proto je ta cena vysoká.My tam ale bude jen čtyři. Teď už je dost probráno,ale na začátku sezóny byl výběr velikej.

reagovat
Středa 30. března 2011 v 18:08 ® Fischer reakce na …

Prasek_2007> Tá chata je pro kolik našinců? 6? Název Novasol na mne působí jako název šamponu na psa, ale vidím, že jsou zo kvartýrmachři.

reagovat
Středa 30. března 2011 ve 14:43 ® Prasek_2007 reakce na …
Prasek_2007

Fischer> ahoj, chatu jsme vzali přes NOVASOL. Cena za týden je 24.000,– . Není to nejlevnější,ale je to parádní bydlení se saunou,lodí… Té rozlehlosti se trošku děsím,ale věřím, že si poradíme. Vezeme si s sebou 8k benzínový motor,který by nám měl umožnit prohledat poměrně velké území.

reagovat
Středa 30. března 2011 v 11:45 ® Fischer reakce na …

Prasek_2007> Jdeš pŕímo, nebo přez cestovku? Co tě stojí bydlení? nebyl jsem tam, ale je to údajně dobré, kamarád mi říkal, že o tom slyšel. Snad jsi viděl: http://www.rybarenisvedsko.cz/ nebo http://www.rybareni-svedsko.cz/lokality.html Když jsem jel poprve na Giman, Vänern jsem si prohlížel.A hodně km jsem urazil za volantem s Vänernem na dohled. Je to po jezerech v Rusku největší jezero v Evropě. Na můj vkus je ro příliš velká voda. Na druhé straně je v ní i losos a je to relativně blízko.

reagovat
Středa 30. března 2011 v 10:25 ® Prasek_2007
Prasek_2007

Zdravím podobně naladěné kolegy.Letos se chystám poprvé do Švédska. Mám rezervovanou chatu na jezeře Vanern ( na severu – u města Karlstad )koncem června. Níže bylo toto jezero zmíněno,je tu někdo,kdo na něm chytal? Díky Prášek

reagovat
Neděle 27. března 2011 ve 20:05 ® skwor reakce na …
skwor

Fischer> Díky za tip, prohlídnu to.

reagovat
Neděle 27. března 2011 v 19:08 ® Fischer reakce na …

skwor> Tam jsem se nedíval. Ale informace má a na tom se dá stavět.

Tady ti jistě poradí: Nedre Dalälven Grano Road 10 SE-810 21 Gysinge

Tel. +46 (0) 291–211 80 Fax. +46 (0) 291–211 81 E-post: info@nedredalalven.se

I toto je zajímavé:http://rybolov-svedsko.com/

reagovat
Neděle 27. března 2011 v 18:23 ® skwor reakce na …
skwor

Fischer> Citace z rybolov.com u Dalalvenu: S ohledem na opakované technické potíže s rezervacemi v oblasti Nedre Dalalven a enormní nedodržování oficiálních rybářských předpisů i základních pravidel rybářské etiky v této oblasti jsme se rozhodli ukončit prozatím spolupráci s tímto revírem.

Mají to tam napsané v sekci termíny a ceny.

reagovat
Neděle 27. března 2011 v 18:06 ® skwor reakce na …
skwor

Fischer> Jj, to je ono. Tu řeku jsme cestou na Giman přejížděli a byla krásná. Navíc jak píšeš, je to blíž. Na příští výpravu by mě ta voda lákala.

reagovat
Neděle 27. března 2011 v 17:28 ® Fischer reakce na …

skwor> Zajímavé, že se píše, sezóna štik je nejlepší v období září-začátek prosince, ale např. na Gimanu, který je severněji a víc ve vnitrozemí, je v září na štiky už pozdě (i když chytit se cosi dá).

reagovat
Neděle 27. března 2011 v 16:16 ® Fischer reakce na …

skwor> Nebyl jsem tam, ale vypadá to dobře. A je to přece jen blíž, jako třeba Giman. Ve Švédsku asi není špatný revír. Hrůza vody je tam. Přístí rok bych se tam zase rád podíval.Ale možná s mušákem na lipany… Pokud budeš na Dalalvenu, tak nám napiš, jak se ti dařilo.

reagovat
Neděle 27. března 2011 v 16:02 ® Fischer reakce na …

skwor> Toto je co? http://www.rybolov.com/…alalven.html

reagovat
Neděle 27. března 2011 ve 13:40 ® skwor
skwor

Nějak tahle otázka zapadla… Chtěl jsem se zeptat, nebyli jste někdo na řece Nedre Dalalven? Tahle voda mě poměrně láká, ale CK Pepa zájezdy na ní bohužel momentálně nenabízí. To ale na druhou stranu není problém, existuje internet a anglicky se domluvím.

reagovat
Pátek 18. března 2011 v 11:41 ® Hanys76 reakce na …
Hanys76

Fischer> Mám s jednoháčkem. Slyšel jsem, že je to opravdu dobrá nástraha právě do Švédska…

reagovat
Pátek 18. března 2011 v 11:39 ® Hanys76 reakce na …
Hanys76

rybař13> Děkuji za tip, zvážím to a třeba příští rok pojedu dle Tvého doporučení.

reagovat
Pátek 18. března 2011 v 11:31 ® rybař13
rybař13

Jestli dovolíš tak bych ti dal tip jak prožít rybařskou dovolenku ve Švédsku.Jestli jsi ten pravý rybař,který chce něco uvidět a hlavně ulovit,tak za prvé se vyprdni na nějaké cestovky a Edelmana, na kompu si najdi,ted ti třeba dám příklad povodí řeky Dalalven a kempy Osta Hedesunda a jine kolem řeky, napiš tam mejl,že máš zajem tam přijet tak trochu tvá představa o chatě kolik místa pod. počet lodí cena volné terminý všude jsou ochotni a napíšou ti.Pak si nejlépe přes polskou cestovku zařid lístky na trajekt někdy jsou zajímavé slevy jed autem do Gdanska a trajektem do Nynesham trajek pluje přes Balt 20hod a tam už ti začíná ta správná ryb. dovolená plojou tam party ryb. a je se o čem bavit s Nynesham je asi 150 km na Dalalven Povolenka v Osta stojí 200kor kanystr benalu 70kor ubytuj te se v chatě nabalte si proviant na týden a jedte na vodu třeba deset dnú přespáváme v ryb srubech chatu používáme jen jako zázemí nebo v případě nemoci jinak jsme pořad pryč a můžu ti říct že to je to správné dobrodružství,než chrapat v chatě. Cesta autem přes pl je už o něco lepší,do auta si můžeš naložit co chceš,nástahy si vem jaké máš doma v každém kempu je obchod a tam si můžeš koupit top nastrahy oni ti řeknou na co jdou a když ryby neberou tak tam můžeš hazet co chceš tak jako u nás ted cena při osmi lidech mne to výjde na 7000 tis v ceně je trajekt tam a nazpět ,chata a lodě 1000 na benzín a nezbytná výměna na povolení ajestli chlastáš tak si vyměn víc na trajekt šofeři nepít při vylodění švedové davaji hned foukat za první zatáčkou ve 12 ti lidech tě to vyjde na 6500kč tak že tak cestovka a ero tě vyjde rozhodně dráž tak nasbírej partu a jed ja už tak jezdim od r 98 čau rybař13

reagovat
Pátek 18. března 2011 v 11:30 @ Fischer reakce na …

Hanys76> Není minnow spoon ja minnow spoon. Upozorňoval jsem, že ty s trojhákem jsou k ničemu. Jedině toto provedení má smysl: http://www.lureshop.eu/…n-p-6cm.html

reagovat
Pátek 18. března 2011 v 11:06 ® Hanys76
Hanys76

Fischer> Nečetl jsem staré recenže, jelikož nebývám na tomto portále. Minnow spoon samozřejmě znám, mám je.

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...