Chytej.cz

Naviják na přívlač okolo 2000kč necteno

25.12.2010 | Vincnetibm | 16.607 zobrazení | 199 odpovědí

Ahoj, jaký pořídit naviják na lehčí přívlač v cenové hladině okolo 2000kč ? Je jich na trhu hodně, ale který je dejme tomu lepší než ostatní? Mám vyhlídnutý Exage 2500 FC ale nechám si poradit od zkušenějších.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:30 ® sus1 reakce na …

PetrC> V tomhle směru a dle mě??asi neni co závidět.:-)
Kdo je na druhou stranu nejvíc spokojenej?!, jsou samo děti.:-)

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:27 ® PetrC reakce na …

sus1> takže mám závidět? Skutečně závidět? Opravdu hodně závidět? Neskutečně závidět? Umím závidět…

:-D :-D
reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:25 ® sus1 reakce na …

PetrC> Dost je slovo slabé,velice slabé,hodně slabé,…:-))

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:23 ® PetrC reakce na …

sus1> jak se daří? Doufám, že jsi zdráv a máš tam dost sněhu. Tedy hodně sněhu. Opravdu hodně sněhu. Neskutečně moc sněhu.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:22 ® sus1 reakce na …

tomashr> Ale dyt ty šílenej rybář zase nejsi,ruku na srdce.:-)

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:21 ® sus1 reakce na …

PetrC> Ahoj.:-)

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:17 ® PetrC reakce na …

sus1> zdravím do Klatov.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 ve 12:17 ® PetrC

Kolegové, jaký je podstatný (ale vážně podstatný) rozdíl mezi navijáky, a to buď při stejné ceně anebo bez rozdílu ceny a také s přihlédnutím k té které značce a bez rozdílu značky.

Ač jsme stejného druhu, jsme každý jiný. Někdo muže vidět podstatný rozdíl v lesklosti navijáku a počtu odvrtaných děr a kličce, kdežto jiný hledí na počet ložisek a další upřednostňuje funkčnost. A to všechno za ňákou cenu, kterou jsme ochotni investovat. A kolik je kdo schopen/ochoten investovat, to je další věc.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 11:58 ® tomashr reakce na …

sus1> A co si představuješ pod pojmem „stejná služba“? Ano, pokud bude mým jediným cílem vytáhnout kapra k sežrání, tak mi úplně stačí, aby se naviják „tak nějak přiměřeně“ točil – výsledek bude patrně vyhovující už s navijákem v ceně někde od cca 500 korun. Ale stále více lidí si jde k vodě odpočinout a pohrát si a k tomu prostě patří i ta estetika a dobrý pocit z výbavy – a fakt je, že v tomhle ohledu rozdíl mezi mými lepšími a horšími navijáky poznám i poslepu.

Co se týče životnosti, tak tam je problém v tom, že prostě není objektivní srovnání. Dejme tomu, že jsem u toho Trabucca odhadl životnost na tři roky naprosto správně. No jo, ale to je odhad pro mou četnost docházek a styl chytání – vsadím se, že spoustě lidí vydrží (tak maximálně s občasným promazáním) klidně 10 let, naopak ale znám pár šílenců, u kterých plně věřím, že ho odrovnají za necelou sezónu. Odsud taky pramení rozpory v diskusích, proč někomu naviják X vydrží dlouho a někdo jiný stejně přesvědčeně tvrdí, že to je šmejd který se za půl roku rozpadne – dost neřešitelné…

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 11:39 ® sus1

kerob> Asi tak,o pocitu.Taky neni moc slyšet od lidí,co mají ten ,,drahej " naviják,že by byl nějak moc špatnej,(atd.,at­d.),aby to nevypadalo,že jsou ,,za blbce" a vyhodili peníze za něco,co by jim udělalo stejnou službu, jako ten ,,levnej".:-)
Někdo tady kdysi napsal(samo, že pravdu),že drahá výbava nedělá z člověka rybáře.:-)

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 10:58 ® kerob reakce na …
kerob

Kazan> drazsi navijak je hlavne o pocitu dokonalosti – nekdo (treba ja) holt chce, aby se navijak tocil podle jeho predstav. Jinak je to presne jako s tema autama, jak psal Sethy. 5× drazsi auto nevydrzi 5× dyl nez to levny. A taky je to o pristupu – moje navijaky a to ani ty hodne stary (cca 20 let) nejsou obouchany, civky maj hranu jako novou, osa je rovna… navijaky nenicim, pruty nelamu, klidne si koupim kvalitni vec za vic penez.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 10:38 ® sethy
sethy

Někdy před cca 17lety (když jsem začínal rybařit) jsem dostal silstar za zhruba 1000Kč. Dobrých 8 let jsem chytal jen s ním a to jsem již tehdá hodně vláčel. Nedávno jsem na něj narazil ve sklepě. Chod je stejný jak při koupi, jen by potřeboval promazat. Počítá se to taky?
Kazan: Já si třeba nemyslím že je to jen o výdrži. Lepší naviják si kupuji i proto, že z něj mám lepší pocit, víc se mi líbí atd. Když to přeženu tak člověk co si koupí třeba 5kové BMW si ho taky nekupuje s tím že vydrží 5× déle než fábia…
A zpět k otázce. Mám Exaga asi 5 let. Rok jem s ním vláčel, od té doby ho vytáhnu občas na plavačku a každý rok ho vozím na dovolenou k moři. U moře většinou vždy začne drhnout, po máchání ve slané vodě, ale po propláchnutí ve vodě vodovodní je zas OK. Jen z něj prostě nemám ten dobrý a bezchybný pocit při lovu (a to už nebyl ani v krámu), ale funguje.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 10:17 ® LuboO
LuboO

osprey> tak ja nieco prihodim. Jezisko mi na vianoce 2007 nadelil navijak Tica Spinfocus GT2050R. Tu je link:

http://www.fish-hunt.sk/?…

V roku 2008 som ho vyuzival takmer vyhradne na privlac, potom som si v roku 2009 kupil dve Catany (2500FA a 1000FA), cize Tica privlacou klesla a skor som ju mal na matchke a v roku 2010 uz bola len na feedri.

Popis Ticy je v linku, len rozdiel je, ze mam dve kovove cievky, nie jednu plastovu. Vlacil som s nim woblery do 10 cm a gumy do 10g. Mozem povedat, ze to prezil velmi dobre, je stale tichy, ma malicku volu, ktora nevadi, preklapac v pohode (mozno je to tym, ze po nahodeni zasadne preklapam rukou, nie kluckou navijaku), nema ziadne vady typu vlasec pod cievkou, lepenie brzdy. Jedine ta brzda by mohla byt jemnejsia, ale clovek si zvykne. Cena bola okolo 52 €. Cize podla mna dobra volba.

Tie Catany su v podstate tiez v pohode, len asi tyzden po zakupeni na obidvoch odisiel cvrcek na cievke. Vola bola na nich uz pri zakupeni, na 2500 sa zvysenou namahou zvacsila. Na 1000 je taka ista, ale tam som tahal len smaky a pidigumy, pripadne rotacky do vel. 1. Celkove mi pridu labilnejsie ako Tica, napr. ramienko preklapaca nesuce rolnicku je z plastu, co sa zatial nijak neprejavilo, ale neviem, nakolko je odolne voci uderu. Cena bola 33 €.

Potom som na privlac zacal pouzivat Aspire a Stradic a s tymi som spokojny.

Preto v tomto malom suboji pre mna vitazne vysla Tica, ale nemal som moznost porovnat ju s cenovo podobnym navijakom, lebo Catany su nizsie a Aspire so Stradicom vyssie. Bolo by dobre to porovnat s tym Exage-om, to su cenovo podobne navijaky.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 9:57 ® Kazan

No ono je to poměrně diskutabilní, je pravda že dražší navijáky by měly více vydržet, ale…, pokud člověk vláčí hodně se pohybuje, neubrání se i tomu že sebou občas někde majzne, většinou to odnáší naviják škrábanci, zničené okraje cívky, ohnuté osy atd. Pokud vezmu že po 3 letech itenzivní vláčky jsem opotřeboval stradica do té míry, že je to na opravu(ne žy by s ním nešlo chytat, ale jsou tam větší vůle, občas sám překlopí a jiné, a to nemluvím o otřískaných hranách cívky způsobených pády navijáku) Vychází mi raději si koupit při cenách navijáků třeba tři dragony. Vycházím z toho že dragonem začínám 4 sezonu. A to jsem si plně vědom toho že za ty peníze nemůžu čekat žádné skvěle opracované a bytelné převody. Na druhou stranu, když sebou říznu na Orlíku ve skalách, rozhodně to rozdejchám daleko lépe než třeba stellu od šíma, o které tu osprey napsal že to zas takový zázrak taky není(tuším tu padlo neco o vůlích) A je rozdíl dát za naviják za 15 kil nebo 9 litrů.

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 7:20 ® sus1 reakce na …

tomashr> Noo, vzhledem k tomu,že lidi nemají moc práci,tudíž peníze,bych řekl,že tvůj príspěvek může tak lidem ,, pomoct '' akorát bejt nasranej,protože si dovolit koupit Trabuco a pak následně 3× Stradic???během chvíle,kterou zde uvádíš??!!:-)

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 0:49 ® PetrC reakce na …

osprey> kdybys věděl, co všechno jsem na základce napsal, to by dalo na disertačku. A stejně by mi to nikdo nevěřil, což je s podivem, protože když se nad tím zamyslím, tak už jako dítě jsem byl v kolektivu oblíbený. Miloval mě nejen učitelský sbor a kolektiv dětí, ale i sbor dobrovolných hasičů apod. Byl jsem prostě jedním slovem jedinečný a to mi zajisté zůstalo.
Dobrá sranda před půlnocí, co?

:-93; :-93;
reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 0:36 ® tomashr reakce na …

osprey> Já klidně příklad napíšu – mám shodou okolností přesně desetiložiskové Trabucco FCX 3000 – http://rybarske-potreby.vipa-sro.cz/…-FCX-FD-3000 . Loni (tedy vlastně už předloni) jsem s ním vláčel poměrně hodně, k tomu dost feederu.
Nejprve to dobré – naviják je pořád funkční, údržby minimum, brzda docela přesná, tohle je celkem OK.
Ale teď to horší – je poměrně bez debaty, že po roce intenzivního užívání se tam nějaké vůle a další nectnosti objevují. Na odpis ještě určitě není, ale kdybych pokračoval stejným tempem, tak si myslím, že maximálně za dva roky už bude stav dost na pováženou. Naštěstí pro tohle Trabucco jsem si mezitím koupil tři Stradicy, čímž jeho využití hodně kleslo, takže jako pomocný naviják bude asi sloužit ještě poměrně dlouho. Pokud by to ale pro někoho byl primární naviják, tak mu dávám dvě sezóny, nejvýš tři :-((

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 0:18 ® osprey reakce na …
osprey

PetrC> Hele, tobě nemohli dát napsat na základce referát z Oty Pavla, protože bys tam vpašoval informaci, že strejda Prošek přibil na vrata okouna za předkožku:-))

reagovat
Pondělí 3. ledna 2011 v 0:12 ® PetrC reakce na …

osprey> Míro, on se někdo, kdo napíše „pravdu“, najde. Neboj.
Tedy boj, neznám nikoho, kdo by psal.
Tedy znám, ale byl by stažen jako ta předkožka.
Tedy přetažen.
Tedy co to melu, to by jaksi nešlo přibít na celá vrata.
Tedy já ti nevím.

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 23:39 ® osprey
osprey

A kudy dál s touhle dikuzí?

Vzhůru lesem a údolím černým kolem bílých skal? :-)

Celý problém s těmi navijáky do 2000,– je v tom, že do střev tomu nikdo nevidí, kvalitních recenzí je málo (výrobci a distributoři o přesné a poctivé recenze moc nestojí) a tak se nakonec ví o mašinkách jako je Exage, které si dík reklamě koupí hodně lidí a na síti se dohodnou, že se to s ním dá.

Ale je mraky dalších navijáků s nálepkami mnoha firem. S mnoha se na krámu točí velice hezky. Jenom nikdo neví, co to bude dělat za rok.

Takže abych to postrčil – vlastní tady někdo nějaký naviják do 2000 Kč, s nímž odvláčel víc než sezónu a je s ním spokojen? Já jak na potvoru ne. Ale už dlouho uvažuju o tom, že koupím pár těch úžasných desetiložiskových „perel“ za pár stovek a napíšu článek o jejich cestě do pekel. Jenže to by mohlo chytej přijít o inzerci a HaD by ze mě stáhl kožu a přibil ji na vrata:-((

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 23:07 ® kerob reakce na …
kerob

velice decentne reseno.

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:38 ® PetrC reakce na …

sethy> ne nadarmo se říká: „…je to marný, je to marný…“

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:36 ® sethy reakce na …
sethy

kubas> aspoň se tu něco děje ne :-93;

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:15 ® tomashr

kubas> Hele upřímně – fakt si myslíš, že ten „výplod“, co jsi odkázal může nějakému laikovi pomoci? Já bych to viděl spíš na opak :-((

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:12 ® PetrC reakce na …

kubas> tak proč se tady oháníš „myšlenkami pana Fikara“?
A nesváděj to na laickou veřejnost.

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:08 ® PetrC

Znovu a znovu si pročítám jeho texty a jsem celý tak nějak ono to je jako tak opravdu vážně na mou duši a protože tak a tak příště určitě jóóó protože jinak popravdě vážně na také i jinak a jóóó…

:-93; :-93;
reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:08 ® kubas reakce na …
kubas

sethy> Se to zvrhlo zase někam jinam, Fikara bych fakt neřešil… :-)

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 21:05 ® PetrC reakce na …

sethy> on je pan Fikar tak nějak jiný.

;-) ;-)
reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 20:56 ® PetrC

kubas> je chválihodné, že myslíš na laiky.
A budeš se divit, pomohlo to i mě.
A budeš se divit, zajímá mě všechno zajímavé.

reagovat
Neděle 2. ledna 2011 ve 20:52 ® sethy
sethy

PetrC> ono pan Fikar perlí i jinde např. jeho podpora lovu štik bez lanka – má přece víc záběrů:-D

reagovat