Chytej.cz

Lov jehlic rohozubých necteno

22.6.2010 | Jak.novi | 7.297 zobrazení | 26 odpovědí

Jelikož se zde stále objevujou fóra typu: jak na kapra
jak na štiku
atd. Tak jsem se rozhod, že založím fórum trochu exotické. Pokud jste už někdy lovili jehlice, pochlubte se způsobem, kterým jste je chytali. Způsob rybolovu nechám na vás. A fota nejsou na škodu! :-)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 1. prosince 2016 v 19:59 ® Veverka BL

Ahoj kolikátku vlsec na ně použít?

reagovat
Středa 14. července 2010 ve 23:44 @ roboot

zdárek letos jsem se s nima setkal na Bali lovil jsem je tam s domorodcema na klubíčko na kterým bylo asi 10–20 návazcú s háčky na kterejch bylo kousek alobalu od tavenýho sýru nic jinýho si dovolit nemohli ale i tak byli dost úspěšný jak se najde hejno tak lítá jedna za druhou bohužel fotky z lovu nemám ale jednu přeci jen

reagovat
foto/forum/2010/th-img14375.jpgfoto/forum/2010/th-img14376.jpg
Pondělí 12. července 2010 v 1:49 ® osprey reakce na …
osprey

BoBo-Falknow> Nemůžu se hádat, máš desetkrát větší zkušenosti. Já musel házet daleko, aniž bych vstoupil do vody – byla celkem hluboká.

reagovat
Pondělí 12. července 2010 v 1:21 ® Prichy reakce na …
Prichy

Robur: momentalne testujeme nove vzory barvy atp …vim o Vas kluci ;-) vse pro ceske rybare

PS: myslel jsem, ze umrznu

reagovat
Pondělí 5. července 2010 v 11:30 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

osprey: Úplně s Tebou nesouhlasím :-) Sbirem sice hodíš výrazně dále než muškař, ale daleko rychleji vše poplašíš. X-krát vyzkoušeno v Dánsku, kdy jsem chytal vedle vláčkařů a zatímco po příchodu k vodě jsme jehly lovili téměř pod nohama, po cca 10 min už to bylo na hranici hodu se sbirem. Když jsem s mouchou zabrodil pěkný kus od vláčkařů, tak jsem jehly tahal klidně hodinu v kuse a nemusel jsem překonávat rekordy. Ono u moře obecně nejde o žádné extra vzdálenosti, pokud se hned nenaleze do vody, tak je možné jehly i pstruhy tahat kousek od břehu.

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 16:51 ® Robur
Robur

Bobo, kolega nemuškař se povedl, nějak tak si předtavuji kapucína ke kafi:-) , Přichy vem si na sraz zásoby a za mnou přijď jako první…

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 16:22 ® osprey reakce na …
osprey

Jak.novi> Ve startu na nástrahu ano. Na prutu se nemůže o vodu moc opřít a tak za neustálého kroucení a mrskání jde ven.

A souhlasil bych s Bobem, že možná nejlepší způsob lovu bude ta moucha a sbirolino (kvůli vzdálenosti). Ne každý hodí 30 m mušákem, ale skoro každý bude schopen hodit 40 m sbirulinem.

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 15:41 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

BoBo-Falknow> Kvůli tvaru jejího těla předpokládám, že to bude docela slušná sprinterka. :-)

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 0:23 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

Není zač ;-) Jinak jen pro doplnění – boj nic moc, občas pěkně skáčou, ale to je vše. Aby si člověk zatahal, musí je tahat po dvou :-) Asi nej zážitek byl, když se pověsily dvě – jedna přes 60 a druhá přes 70 a obě byly za hřbet…

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 0:21 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

BoBo-Falknow> Mimochodem, to s těma červama si dokážu živě představit. :-))

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 0:19 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

BoBo-Falknow> Hle, někdo se odvážil a vložil fota týdlenctý ,,tyčky". Díky! :-)

reagovat
Pondělí 28. června 2010 v 0:04 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

V Chorvatsku a na Krétě jsem je chytal poměrně bez problémů a ve slušném množství na plavanou a červíky (s červama byla při odbavení na letišti celkem prdel :-) )

Teď už je nějaký pátek lovím v Dánsku na mušku. Když se trefí správné místo a čas, dají se jich vytahat mraky. Mušky používám oranžové lury na dvanátce háčku. Kolegové nemuškaři je loví na stejné nástrahy v kombinaci se sbirem.

reagovat
foto/forum/2010/th-img14206.jpgfoto/forum/2010/th-img14207.jpg
Čtvrtek 24. června 2010 ve 20:15 ® barn
barn

tak já je chytám na systémky na makreli,klasický peříčka na přívlač.Pár jich nachytám do roka.

reagovat
Čtvrtek 24. června 2010 v 19:50 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

osprey> To ti věřím.

reagovat
Čtvrtek 24. června 2010 v 19:48 ® osprey reakce na …
osprey

Jak.novi> Tak to ses soustředil málo. Musíš jet na nějaké soustředění a tam se soustředěně soustředit, aby se ti podobné věci nestávaly.

Já se k tomu vyjadřovat nemůžu, do Chorvatska jsem si prut nikdy nebral. Ale můžu ti popsat, jak vypadá jehlice, když ji potkáš pod vodou v potápěčských brejlích. Je mnohem hezčí než na suchu.

reagovat
Středa 23. června 2010 ve 23:48 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

osprey> Na cípaly jsem se soustředil ve Španělsku. Dostat záběr byla nehorázná dřina a když už jsem ho dostal, stejně mi spadl. Pár kousků mohlo mít i 40 cm.

reagovat
Středa 23. června 2010 ve 23:38 ® osprey reakce na …
osprey

Jak.novi> V Chorvatsku bych se soustředil na cípaly. Jsou hojnější a snadno se najdou. Jehlice může být a nemusí. I když jako úlovek je atraktivnější.

reagovat
Středa 23. června 2010 ve 21:34 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

osprey> Díky! Letos Chorvatsko padlo, je Egypt. Příští rok bych se tam rád zase podíval a zkusil bych ty jehlice. :-)

reagovat
Středa 23. června 2010 ve 21:32 ® Jak.novi
Jak.novi

Díky všem za odpovědi! Teď přemýšlím nad dalším exotickým tématem. A nebo neobvyklým, jelikož člověk nidy neví, kdy se mu to bude hodit. :-)

reagovat
Středa 23. června 2010 ve 21:31 ® osprey reakce na …
osprey

Jak.novi> Vhodné místo k lovu je to, kde dostaneš záběry. Tam, kde jsem by v Chorvatsku, byla jehlice tak vzácná, že bych se o ni ani nepokoušel.

Tam, co jsem byl ve Švédsku jsem se na pár jehlic nadřel jako vůl a parta, co bydlela o 15 km vedle, je tahala pomalu po desítkách na cokoli.

Moje místo byl poloostrov s členitým okolím, četnými přechody do hloubky a bohatými porosty řas.

Zkušenější kolegové často vyprávěli o lovu z přístavních mol. Měl jsem ale záběry i v zátokách – na plný nához plandavkou od břehu (nesekl jsem to).

reagovat
Středa 23. června 2010 ve 21:25 ® petrcech
petrcech

Jak.novi> Teď v Itálii jsem chytal v přístavech a na plandu jedna. Něvěděl jsem totiž jak na ně.

reagovat
Středa 23. června 2010 v 9:50 ® Filip00
Filip00

viděl jsem je v chorvatsku chytat z mola na splávek na tak 5 cm kus ryby

reagovat
Úterý 22. června 2010 ve 23:56 ® LuboO reakce na …
LuboO

Jak.novi> v Chorvatsku pri molach. A medzi morskymi rastlinami. Inak, najlepsie je zobrat hacik velkosti 2–4, nahriat ho, vyrovnat do priamky a zachovat protihrot. Vznikne hacik vhodny na ihlice, a bez protihrotu, omoce sa cervenou nitou, namoci do rybieho oleja a niekedy to ta potvora vcucne do seba az po prdel. A to je potom prdel vyberat obustkom.

reagovat
Úterý 22. června 2010 ve 23:06 ® Jak.novi
Jak.novi

A jaká jsou vhodná místa k lovu?

reagovat
Úterý 22. června 2010 ve 23:02 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

osprey> Díky, tušil jsem, že odpovíš. :-)

reagovat
Úterý 22. června 2010 ve 23:00 ® osprey
osprey

Plandavka rychle tažená asi metr pod hladinou, možná ani to ne.

Potíž je v tom, že hodně padají – z pěti záběrů jedna na prutě a to ještě člověk každou nedotáhne ke břehu.

Lepší by byl možná strímr s jednoháčkem, protože do té jejich pinzety se trojhák stejně pořádně nevejde.

reagovat