Chytej.cz

Která rybářská kniha je top? necteno

31.12.2009 | Poldík | 20.065 zobrazení | 100 odpovědí

Ahoj,za posledních deset let,jsem koupil,nebo dostal několik krásných rybářských knížek,ke kterým se pořád rád vracím,ale zjistil jsem,že přece jen jedna je pro mne tou top. od Jaromíra Říhy 1000+1 rada pro rybáře.Které jsou pro Vás?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Pátek 15. srpna 2014 v 17:11 @ Palivec reakce na …

Makin Tom> A co http://www.antikvariat-bosorka.cz/…ribehy-stiky

reagovat
Čtvrtek 14. srpna 2014 v 15:45 ® jeewee
jeewee

Petr Kettner – Ráj tichých bláznů…stylem je to takový Karel ČApek, ale vše o rybářích a o rybách. Královsky jsem se pobavil :-)

reagovat
Středa 6. srpna 2014 ve 22:48 ® džigit reakce na …

pepanek> včil nehoři :-)

reagovat
Středa 6. srpna 2014 ve 22:13 ® pepanek reakce na …

džigit> jsi mě předběhl,vidím že guglíš a udírna ti hoří.))http://an­tikvariat11.cz/kni­ha/tejcka-jaroslav-pribehy-stiky-1947

reagovat
Středa 6. srpna 2014 ve 21:01 ® džigit reakce na …

Makin Tom> http://muj-antikvariat.cz/…aroslav-1947 :-O

reagovat
Středa 6. srpna 2014 ve 20:07 @ Makin Tom

Chlapi, nemohli byste někdo Příběhy Štiky od J. Tejčky naskenovat, hodit do pdf a pak nahrát třeba někam na Ulož to? Kniha už prakticky nejde sehnat, projel jsem všechny internetové antiky a nikdy už ji nejsou schopni objednat. Prosím, kdo ji má, podělte se o ni s námi. Nejen, že to udělá ohromnou radost zde přítomným, rovněž se, to jistě díky úžasným dobrodružstvím rybího dravce coby hlavní postavy, kdekdo naučí zacházet s rybami poněkud humánnějším způsobem. A to jistě stojí za tu námahu.

Díky všem, kdo by o tom jen uvažovali!

Tomáš

reagovat
Neděle 4. května 2014 v 18:15 @ Tereza223

Reklama smazána! admin

reagovat
Pondělí 8. října 2012 ve 20:00 ® nnnap
nnnap

ale bylo to fajn. Musím říct, že přicházím o dost fotek, kdy to chip, viděné v hledáčku, kdy to bylo u filmové emulze i přenositelné do filmu, do černobílé určitě, nezvládá. Zas na druhou stranu je pravda, že se mi po stole válej už druhý rok nějaké kodaky, kinofilmové zrcadlo mám také a ne a ne a vůbec jsem shnilý si i nechat vyvolat poslední naexponovaný film před rokem.

reagovat
Pondělí 8. října 2012 v 19:41 ® Kazan reakce na …

osprey> no, ono kdo neměl pro materiál cit, tak se sakra nadřel.

reagovat
Pondělí 8. října 2012 v 17:25 ® osprey reakce na …
osprey

Zby…> Lidi nejsou blbí. Předkové věděli a uměli. Jak nedávné generace, tak ti na úrovni doby kamenné.

Četl jsem nějaké texty zapsané jako projevy nějakého indiánského náčelníka a kvalita jazyka byla na dnešní dobu naprosto výjimečná, většina maturantů by neměla nárok.

Nebo jsem pozoroval cit starých řemeslníků pro materiál, to už dneska taky není moc často k vidění.

reagovat
Pondělí 8. října 2012 ve 13:02 ® Prichy
Prichy

Přívlač na mimopstruhových vodách od autora Václava Fikara – to je základ.

Jinak je dobrá záležitost Říční rybolov-přívlač Autor: Marek Szymaňski

reagovat
Pondělí 8. října 2012 v 8:11 ® Neutron reakce na …
Neutron

Zby…> Z knihy „Rybářský sport“ bych vyzdvihl ještě ponaučení ze strany 45. „Také nejsem velkým přítelem ocelových (teleskopických) prutů, zvláště muškových, poněvadž mají značný zpáteční výkyv a dlouhotrvající chvění (vibraci) špičky, čímž mušku strhují, mimo to jsou při bouřce jako dobří vodiči nebezpečné, a kdyby náhodou lovec zavadil jím o drát s elektrickým proudem o vysokém napětí, více již sportovati nebude.“

reagovat
Neděle 7. října 2012 ve 21:46 ® Zby...

A mně se nedávno podařilo DOSTAT knihu od Jaroslava Tejčka „Rybářský sport“,vydáno v r 1934,„ZEMĚDĚLSKÉ KNIHKUPECTVÍ A.NEUBERT“.Původně přečtu a zbavím se.No a po přečtení pár stránek,např.o cho­vání k rybám,tuto používám k výchově mládeže v kroužku.Samoz­řejmě,že se nedá použít celá,ale jsou v ní statě,které bych doporučil přečíst i těm debilním blbům z různých našich povodí!Např. str 189 atd. A jinak pánové,třeba to co se píše dnes v muškařských knihách,naši předkové věděli(jenom na to neměli ten správný materiál).

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 14:12 ® Neutron reakce na …
Neutron

osprey> To máme velmi podobné.Knížek které bych chtěl a nemám,je ještě poměrně hodně,nejsou drahé,ale špatně se chytají.U prutů a navijáků,které si nutně pořizuji,mám výčitky dlouhé týdny.Nebojuji s tím,jen si to musím nějak logicky zdůvodnit a hlavně tomu i uvěřit :-) .

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 12:58 ® osprey reakce na …
osprey

Neutron> Zjistil jsem, že u nás je několik stěžejních publikací, které vlastnit chci, ba musím.

Zbytek nepotřebuju a tak ho nemám. Jediná věc, u níž nejsem schopen ovládnout své pudy a vášně jsou vláčecí pruty a navijáky. A to s tím bojuju ze všech sil…

reagovat
Sobota 6. října 2012 v 8:49 ® Neutron reakce na …
Neutron

Kazan> Docela mě ten počet zajímá a tak jak různě otravuji sběratele s dotazy,padařilo se mi zjistit,že pokud započítáš i literaturu příbuznou,jako řeky,řasy a vše s rybařinou nějak související,tak to číslo je kolem tisíce.Kolik té literatury je,asi stejně nikdo nespočítá.To, že jsou tam i slabší kusy, je jasné.

reagovat
Sobota 6. října 2012 v 8:23 ® Kazan reakce na …

Neutron> ono asi bylo vydáno poměrně dost literatury a rybařině ale něktré tituly byly s odpuštěním totální sračky.

reagovat
Sobota 6. října 2012 v 7:24 ® Neutron reakce na …
Neutron

osprey> Klidně bys to mohl mít u mě :-) .

reagovat
Sobota 6. října 2012 ve 2:49 ® osprey reakce na …
osprey

Neutron> To asi jo. Ale mít doma bych to nechtěl. :-)

reagovat
Pátek 5. října 2012 ve 20:15 ® Neutron reakce na …
Neutron

osprey> Já si myslím, že když sběratel započítá do své sbírky i učebnice, zdravovědu, rybníkářství, sportovní rybolov, beletrii, odborné příručky různých ministerstev, atlasy, historii atd. Tak by na ten počet mohl vystačit i s češtinou a slovenštinou.

reagovat
Pátek 5. října 2012 v 16:52 ® osprey reakce na …
osprey

Neutron> Já myslím, že člověk, kterého se ptáš, bude mít ty knihy ve vícero jazycích. Dokonce i já mám doma několik knih v cizích řečech. Nějak se to tak sešlo. V češtině bys asi 300 titulů nedohledal.

reagovat
Pátek 5. října 2012 ve 13:12 ® sunet

Dovolil bych si vyzdvihnut knihu od ing. Zdeňka Šimka „Z rybářova zápisníku“. Nenápadné dílko, ale jeho hloubka je nedocenitelná. Vždy, když se potřebuji odreagovat a na chvíli zapomenout, ponořím se do ní a nechám se vtáhnout do jejich příběhů.

Vřele doporučuji a nejen rybářům.

reagovat
Čtvrtek 4. října 2012 ve 21:57 ® Neutron reakce na …
Neutron

osprey> Myslel jsem knihy psané česky a slovensky. Vím,že třeba knížky Slávy Štochla byly překládány do mnoha dalších jazyků a tiskly se u nás,ale ty nepočítám.

reagovat
Čtvrtek 4. října 2012 ve 20:58 ® osprey reakce na …
osprey

Neutron> Jde o to, v kolika jazycích

reagovat
Čtvrtek 4. října 2012 ve 20:14 ® Neutron reakce na …
Neutron

odpovídač> Děkuji,úctyhodné číslo. Zajímalo by mě kolik toho opravdu vyšlo, řekněme od první republiky do roku 1989, včetně beletrie a nepočítaje časopisy a věstníky.

reagovat
Čtvrtek 4. října 2012 v 10:21 ® 

Sice je již trochu „přežitá“, ale u mě to je 1000+1 rada. Ukazuje směr a možnosti a je jen na fantazii a chuti rybáře si z toho něco vzít a umět použít. Obsahuje spoustu dnes již zapomenutých a stále 100% fungujcích rad a informací „mezi řádky“.. a hlavně není to komerční sračka. Učí rybáře vnímat přírodu a zkoušet, objevovat, radovat se..

reagovat
Čtvrtek 4. října 2012 v 10:17 @ odpovídač

Neutron> No co já vím, s fotopublikacemi snad 300.

reagovat
Středa 3. října 2012 ve 22:35 ® pepanek

RH> Měl jsem tu knihu,je dobrá.

reagovat
Středa 3. října 2012 ve 22:34 ® pepanek

1000+1rada je pro malé děti.

reagovat
Středa 3. října 2012 v 8:38 ® valdos

Říha a jeho 1000+1 je sice stará ale dobrá :-)

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...