Chytej.cz

Okouni na Orlíku necteno

2.12.2009 | oxiana | 6.965 zobrazení | 44 odpovědí

Můžete mi prosím někdo poradit nějaká místa, kam se dá jet na okouny na VN Orlík?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Úterý 29. prosince 2015 v 18:06 ® samotm reakce na …

cry.wolf> Tak rozhodně se k nim zachoval líp než ty! Ty je rovnou sežereš!

reagovat
Pondělí 28. prosince 2015 v 15:38 ® cujo reakce na …

Tak to nevim,okyse poustim a jeste se mi nestalo, ze bych chytl jenom jednoho

reagovat
Neděle 27. prosince 2015 v 16:27 @ cry.wolf reakce na …

No u nás okuon naštestí lovnou míru nemá, má sice jarní hájení ale na žížalu nechytám, tak nemusím řešit zažraný hájený ryby. Když je chycenej okoun malej tak ho odnesu pustit zpátky do vody kus vedle(hodím bokem 5–6 metrů). Kyblík nosit kolem vody mi přijde zbytečný. Pokud člověk ryby pouští tak je nesmíš dávat ani do kyblíku jestli nemají lovnou míru a ponechat si je nechceš nebo nesmíš.

Tuhle na facebooku sem viděl exemplárního „kreténa“(faklub přívlače Hracholusky), kterej celý nachytaný hejno dával do vezírku( uzlovanýho) a když si zachytal tak hejno z toho vezírku vysypal zpátky do vody, ještě se u toho nafotil že bude za borce. Tohle mě udělat před očima u revíru, asi bych mu to vysvětlil jak se chová k lovené rybě.

reagovat
Neděle 27. prosince 2015 v 11:11 ® Lubova reakce na …
Lubova

cry.wolf> s tim se da souhlasit, parkrat sem chytil jen jednoho , problem je kdyz ma mene nez je lovna mira. Jak to pak resis ?

reagovat
Sobota 26. prosince 2015 ve 22:09 ® vaneja21 reakce na …

cry.wolf> existuje takový plastový předmět já například mu říkám kyblík zkus si ho vygooglovat

reagovat
Sobota 26. prosince 2015 ve 20:00 @ cry.wolf reakce na …

To máš pravdu, že jak okouna pustíš, zbytek hejna vezme do zaječích. Mě naučil děda že okoun se prostě nepouští, když se teda jde chytat okoun. Naučil sem to i mladýho. Jak přilákáš hejnko okounů do dosahu, doprovázejí zdolávanýho až ke břehu a zatím co čekají až se jejich pruhovanej kámoš vrátí, tak se vrátí do vody jenom gumová rybička pro dalšího z hejna. Když si je člověk nevyplaší tak se dá hejnko vybrat skoro do posledního. To je pak jiná chytačka když z jednoho místa jich lapneš deset, když dojdou tak jdeš na další flek, tam vyndáš dalších osum a je splněno, můžeš jít za hodinku s nachytaným domů. Chudáci rylísáci si tak komplikujou život, nezávidím jim.

reagovat
Pátek 11. prosince 2015 v 9:45 ® mvincik reakce na …
mvincik

Wole! :-D

reagovat
Čtvrtek 10. prosince 2015 ve 12:32 ® Draky reakce na …
Draky

BigMike> Na teplý bonz je potřeba používat žůžové magneto! :-D

reagovat
Čtvrtek 10. prosince 2015 ve 12:13 ® HaD reakce na …
HaD

BigMike> no to by si možná tolik nezachytal, ale příště je co lovit. Tímhle stylem ani howno :-((

reagovat
Středa 9. prosince 2015 ve 20:12 ® BigMike reakce na …

mvincik> kdybys je pouštěl, nezachytal by sis, už ten první, druhej by to řekli zbytku a třetího by ses už nedočkal! Ten co je bere nedopustí teplý bonz ve vodě a vybere je všechny – tak to prostě je!

reagovat
Úterý 8. prosince 2015 v 18:26 ® kubsta reakce na …
kubsta

mvincik> tak jelikož ryby nijak extra zvlášť nejim, tak od vody odnesu minimum, letos asi tak, že zatim mam povolenku prázdnou co se týče odnesených úlovků :-) nemám nic proti lidem co si rybu od vody odnesou když na ní mají chuť, ale jsou i tací co to dávají psům slepicím, rozdávaj to po známejch. Prostě odnesou co jde a to jen protože můžou…

reagovat
Úterý 8. prosince 2015 v 10:46 ® mvincik reakce na …
mvincik

kubsta> Chytit se dají, osobně mám většinou jednoho či dva za vycházku. Řekl bych spíše náhodné ryby.

Jeden známej do nich ale nedávno trefil. První den padesát, z toho 35 odnesl (ve dvou), druhej den deset atd. Škoda, že je takhle potkají většinou ti, co je sežerou. Já bych si je třeba jen moc rád zachytal. Ale mám smůlu. :-) Pokud je takhle potká více lidí a zachovají se stejně jako ten známej, důsledek se dostaví. Vlastně, on už se dostavuje leta…

reagovat
Sobota 28. listopadu 2015 ve 14:08 ® kubsta reakce na …
kubsta

Bahňák> to je jedině dobře.

reagovat
Pátek 27. listopadu 2015 v 19:12 ® Bahňák

Nevím jak na Orlíku ale koncem srpna jsem byl na Slapech a tam jich bylo hafo. Ale má tam nejmenší lovnou míru 20 cm což s ním dost komplikuje lov na živou rybičku.

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 23:16 ® kubsta reakce na …
kubsta

David H.> mno tak to je pěkný, tyhlety sucha a průtok dole na Vltavě a v Labi byl čert dlužen… budu muset najít nějakou jinou lokalitu na okyše a Sázava, kterou mám nejblíž to asi fakt nebude, leda bych kreslil pruhy tloušťům :-((

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 22:47 ® HaD
HaD

Zatím nic extra. Chviličku ráno za šera a pak to rychle uvadá. Navíc s klesající vodou se přesunuli kdoví kam…

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2015 ve 21:23 ® kubsta
kubsta

Jak to vypadá letos na Orlasu s pruhatcema ? zajet směrem k hrázi nebo k přítokům ?

reagovat
Neděle 6. prosince 2009 ve 20:28 ® osprey reakce na …
osprey

lowend> Samozřejmě, že není. Hodně dravců loví v mělčinách. Důležité je, aby tam člověk po ránu byl. Já s tím mám trochu problém.

A pak je otázka, kdy a co k těm břehům najíždí.

Další otázka je, co dělat, když jsou ti pruhovaní od břehu za hodinu pryč.

Ale to už teoretizuju. Každý z nás dvou má jiné možnosti a od toho se i odvíjí jak a kdy může chytat a i to, jak na to chytání nahlíží. Pro mě prozatím Orlík zůstává okrajová záležitost, zatímco tekoucí vody jsou něco, bez čeho se neobejdu, i když s rybami je to tam čím dál slabší.

reagovat
Neděle 6. prosince 2009 ve 20:02 ® lowend reakce na …

Na hledani rybich zimovist postradam trpelivost. Nicmene si myslim, ze prave okouny neni treba na prehradach po ranu a vecer hledat na velkych hloubkach.

reagovat
Neděle 6. prosince 2009 v 0:13 ® osprey reakce na …
osprey

lowend> Moje doména jsou řeky. Tam je to v tuto roční dobu záležitost hledání rybích zimovišť. Na Orlíku se ryby jen přesunou na hlubší vodu a je vymalováno. Lov na hloubkách 10 – 20 m ze břehu je už dost nezáživná a ztrátová věc – pokud člověk nezná nějaký top flek.

reagovat
Sobota 5. prosince 2009 ve 21:21 ® lowend reakce na …

osprey> to je asi pravda. Odpovida to i mym zkusenostem ze Slap nebo Trnavky. Nekdy je lepsi zustat na plazi. Na Trnavce se mi casto vyplatilo sledovat rybky. Na Slapech to nema cenu, tam jsou rybky narvane v hustem pasu skoro kolem celeho brehu. Na Trnavce stacilo najit vystresovane rybky narvane u brehu. Okouni vetsinou stali pobliz.

reagovat
Sobota 5. prosince 2009 ve 21:15 ® lowend reakce na …

Char> nekonal se. Snad zitra. Pokud to vyjde, strcim sem nejake filtrovane info :-) .

reagovat
Sobota 5. prosince 2009 ve 20:35 ® Char reakce na …
Char

lowend> jak se povedl lov okounů na orlíku?

reagovat
Sobota 5. prosince 2009 ve 20:24 ® osprey
osprey

lowend> Kdysi jsem lezl ty stráně nahoru dolů, šplhal po skalách s prutem v zubech a až po letech jsem zjistil, že je to sice samostatný a velice zajímavý druh sportu,ale k velkým rybám tato cesta moc nevede.

Ale je to pěkné a některá místa vypadají, že na ně dosud lidská ruka nepoložila nohu.

reagovat
Sobota 5. prosince 2009 v 18:45 ® lowend reakce na …

Ale kdepak za den, cm po cm, mm po mm, pid po pidi, prolezu ho jako cervi prolezou starej hrib a to da zabrat :-)

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 ve 22:53 ® osprey reakce na …
osprey

Char> Ty sezónní pohyby potvrzuju. Já se pohybuju na přítoku a tam je to naprosto markantní. Ryby na jaře přijedou, ve vlnách, každý druh jindy. Na podzim mizejí postupně – už proto, že se jich hodně pobije.

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 ve 22:12 ® -tom-

Docela mě rozesmála představa, celej Orlík obejít za den, jelikož jsem si ho poctivě kolem vody obešel celej a vím, že mi to trvalo 4 dny a to jsem celkem slušně spěchal :-D

Jinak poradit se asi fakt nedá, mám ho rád a celkem to tam znám, ale téměř nikdy tyhle pruhovaný kluky nenajdeš 2× na stejným místě, některý lokality jsou lepší, jiný horší, ale vždycky je to dost o náhodě. A to je to krásný.

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 ve 21:17 ® Char
Char

osprey> když už jsme u orlíku a tažných ryb, tak z pozorování za několik let jaem zjistil že místní štiky taky táhnou za kořistí a nejsou vyloženě teritoriální, tento rok jse dokonce zjistil že v jedné zátoce se na jednom fleku toči čtyři štiky různých velikostí, jedna chytne rybku odjede do hlubší vody a na její místo najede jiná.

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 ve 21:11 ® osprey reakce na …
osprey

Char> Ono se to postupně zvedá. Důležité je, aby ten trend vydržel.

Já mám ale ten okouní Orlík dost z ruky. Ještě tak zjara jezdím na přítok feedrovat.

reagovat
Pátek 4. prosince 2009 ve 21:07 ® Char
Char

osprey> jo orličtí okouni jsou tahouni, ikdyž tento rok si nemohu stěžovat a podle máho přijdou ještě lepší roky, generace 15–20 cm je hodně silná a pokud bude k podzimu dost vody a hnou se z hloubek tak bude dobrá žehlírna.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1