Chytej.cz

Fotografování ryb necteno

1.3.2009 | filip111 | 694.576 zobrazení | 18.360 odpovědí

Tohle téma je pro lidi, kteří rádi fotí ryby a přírodu kolem vody. Můžeme si tu psát postřehy, „návody“ atd. na focení. Pište i čím fotíte, hodně tím pomůžete lidem, kteří uvažují o koupi nového foťáku. Třeba nám toto fórum pomůže, abychom se zlepšili v naších foto výsledcích.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 25. října 2013 ve 14:50 @ rliebzeit reakce na …

Ahoj, kolik jsem měl ohnisko, to už teď nedám, asi kolem 250. Mám Zoom 120–300mm a Nikon D3100, takže nemám full čip ,jako profesionální zrcadla čip 39×24mm. Nicmméně, má to i svou výhodu. 300mm je jako 450mm u full čipu. Už jsem se mockrát přesvědčil , že důležitější je dobrá fotografie, než samotný foťák. Nicméně drahý zrcadlo a 500mm objektiv bych taky chtěl mít.

reagovat
Středa 23. října 2013 ve 21:45 ® ZN reakce na …
ZN

nnnap> jsou tam některý moc fajn fotky. Něco je pro mne přes závit, ale tak to chodí.

reagovat
Úterý 22. října 2013 ve 22:32 ® Fryw
Fryw

Apsc

reagovat
Úterý 22. října 2013 v 19:25 ® nnnap
nnnap

můžete se inspirovat http://kultura.idnes.cz/…e-umeni.aspx?…

reagovat
Úterý 22. října 2013 v 19:24 ® nnnap reakce na …
nnnap

Fryw> záleží I na velikosti čipu. Prý standardní 300, haha.
Kuwa stodvácu na vás…Šáde.

reagovat
Úterý 22. října 2013 v 15:23 ® HaD reakce na …
HaD

Fryw> osobně bych tipl tak někde mezi 200–300

reagovat
Úterý 22. října 2013 ve 12:57 ® Fryw reakce na …
Fryw

rliebzeit> Ahoj. Na jakým ohnisku to je focený?

Mám zoom 70–210. Přijde mi to dost krátký, ale nevím jestli by mě standardních 300 mm nějak vytrhlo. Jde o procházky po lese, srnky, zajíci, ptáčci na tromech…

reagovat
Úterý 22. října 2013 ve 12:47 @ rliebzeit reakce na …

Ahoj, jelen byl skutečně impozatní a zážitek ještě větší. Jeleni v říji trkají parohy do všeho co se hýbe a nehýbe. Nabírají parohy stromky, trávu a vše s čím jde zápasit. Proto ta tráva v parozích. Dle mého to dokresluje atmosféru děje a přirozené chování jelena. Kdyby tam bylo ještě víc trávy, bylo by to ještě zajímavější.

reagovat
Pondělí 21. října 2013 ve 22:44 ® nnnap
nnnap

už jsem nedoufal. Já bych ho klidně vyretušoval, nějaké drobnosti bych kolem toho dodělal.

Konečně nějaký materiál pro práci s kompozicí a alespoň trochu mástru.

reagovat
Čtvrtek 10. října 2013 v 9:10 ® nnnap reakce na …
nnnap

rliebzeit> a není to náhodou kráva jako jelen? :-))

No, ale to zátiší není moc čisté- co ta tráva v paroží…

reagovat
Středa 9. října 2013 v 15:01 @ rliebzeit

Tak jdu náhodou s foTákem na krku a co nevidim, jelen jako kráva. Kdo by odolal ho nevyfotit…

reagovat
foto/forum/2013/th-img102121.jpg
Pondělí 30. září 2013 ve 14:55 ® Ftmči reakce na …
Ftmči

nnnap> Obávám se, že tady pláčeš na špatném hrobě :-) .

Přítomnost data ve fotce má však jednoduché vysvětlení. Datum tam být musí, jinak by porota mohla dojít k mylnému závěru, že se třeba jedná o jarní či letní podvečerní snímek a tím by autor přišel o jinak tutové místo na bedně.

Chtěl jsem napsat něco podobného už před týdnem s otázkou, proč ty výtvory HaD nenechá rovnou vymazat (pak jsem to nechal plavat, ale když jsi to vytáhl). Extrazdvořilým řešením by pak bylo dotyčného o této skutečnosti informovat pomocí SZ.

reagovat
Pondělí 30. září 2013 ve 14:44 ® nnnap
nnnap

a může vás člověk prosit abyste nedávali do soutěže předpaženky… Jako, já si vůbec nedělám o nikom iluze, já vím, že ikve se nedá koupit ale i tak mne dokážete překvapit. … Autocenzura rači. Prozraďte- jakou máte motivaci pro odeslání záběru do fotosoutěže, je to cena, pro kterou se vám zatmělo, je to víra v sebe sama, je to přesvědčení o tom, že se mi něco povedlo až tak geniálně, že třeba datumovka je už nepodstatný detail, nebo ten ejpeg z nokia 1111 bez úpravy je to pravé ořechové, čím přispějete ke kvalitě soutěže, protože takové záběry jste ještě nikde na fotosoutěžích neviděli…Já také ne. Tak asik josik.
Panebože, do čeho duši dal si.

reagovat
Sobota 28. září 2013 ve 23:04 ® nnnap
nnnap

ma-ma-maso-masa-masakr.

reagovat
Pátek 20. září 2013 ve 22:13 ® peta128 reakce na …
peta128

David H.>Mám za to,že to je foceno přes polarizačky.

reagovat
Pátek 20. září 2013 v 0:03 ® HaD reakce na …
HaD

peta128> kdyby se to ořízlo … Každopádně absence odlesků na hladině je zvláštní.

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 ve 22:01 ® peta128
peta128

Ted koukám,že má pěkně zas… objektiv:-| ,to mu dám pěkně sežrat.

reagovat
Čtvrtek 19. září 2013 ve 21:58 ® peta128
peta128

Z požehnáním „fotografa“Zdendy Samce sem dávám jeden cvak kterej se mi moc líbí,ale zajímalo by mě jestli dobrý nebo špatný.Jen upozorním,že je to jedna fotka z asi 10 která takhle vyšla.Díky za názor.

reagovat
foto/forum/2013/th-img101748.jpg
Středa 11. září 2013 v 10:13 ® džigit reakce na …

David H.> mně ty „malí“ Olíci docela líbí.Mladej pořídil po těch EP,či jak jim tam, OM-D a na toulky stačí.Tohle vypadá „vážněji“,enem se bojim ceny…
Mam doma stareho C 5060 wz a nedam na něho dopustit.

reagovat
Středa 11. září 2013 v 9:48 ® HaD reakce na …
HaD

Pěkná hračka. Pořizuješ?

reagovat
Úterý 10. září 2013 v 16:39 ® džigit

http://www.digineff.cz/…us-om-d-e-m1

reagovat
Pondělí 26. srpna 2013 v 19:57 ® jiris reakce na …
jiris

David H.> ano tak nějak. Čím starší tím lepší elektronika. Staré alkately, nokie atd jsem koupal obden a vydržely :-))

Novější elektronika je mnohem náchylnější, nicméně na dotykovej samsung mi šplouchla trocha slané vody a kaput, stejnej model jsem spláchl do wc a jede :-))

reagovat
Pondělí 26. srpna 2013 v 17:23 ® HaD reakce na …
HaD

jiris> je to lepší, ale nemusí. Já už takhle vysušil několik mobilů, echolot, dokonce i vyprané mikroporty ke kameře. Ale je to riziko velké, to je fakt.

reagovat
Středa 21. srpna 2013 v 18:03 ® jiris
jiris

Pokud to člověk chce opravit, tak hned servis. Sušením ta elektronika zkoroduje.

reagovat
Středa 21. srpna 2013 v 18:02 ® jiris reakce na …
jiris

zlomiljsemprut> vyber si novou :-)) )

Oprava v servisu Tě vyjde tolik co bazarovej kousek. Já tělo nerozchodil, objektiv ano.

reagovat
Středa 21. srpna 2013 v 15:17 @ rliebzeit reakce na …

Ahoj , sám trnu, že spadnu s výbavou do vody. Jak radil kolega. Vyndat baterku, sundat objektiv a nechat to týden na topení vysušit. Pak uvidíš. Další možnost, je to odnést do servisu. Za drahý peníze Ti řeknou, že foťák nejde a že oprava bude stát víc než nový. Bohužel to jsou mé zkušenosti s českým servisem. Zrcadlo je drahé , tak bych zkusil obě možnosti, nic jiného ti stejně nezbyde. hodně štěstí

reagovat
Středa 21. srpna 2013 ve 13:10 ® HaD reakce na …
HaD

zlomiljsemprut> osobně bych okamžitě vyndal baterku, vše co jde otevřít otevřel, sundal objektiv a nechal zhruba týden schnout. Ještě lépe samozřejmě odnést ihned do servisu.

reagovat
Úterý 20. srpna 2013 ve 21:00 ® zlomiljsemprut
zlomiljsemprut

Dobrý den, kolegové,

prosil bych o drobnou radu. Asi před hodinou jsem na přibližně pět vteřin utopil zrdcadlovku…

Byl by tady, prosím, někdo tak laskavý a dal mi radu, jak se pokusit zvrátit nenávratný konec fotopřístroje? Mám ho rozebrat a nějak vysušit? Může to pomoci?

Ráno se pokusím vyhledat odbornou pomoc, ale do té doby nechci nic nedělat…

Díky za případné rady.

Přeji příjemný zbytek večera. :-)

reagovat
Úterý 20. srpna 2013 v 19:02 ® Mates(původní)
Mates(původní)
Nasajte atmosféru, zvuk je žalostnej reagovat
Úterý 20. srpna 2013 v 18:55 ® Mates(původní)
Mates(původní)

Vy pokleslí jelenové na mítince. Kdyby jste viděli jak mi vláli nohavice. Jé tam bylo krásně. Vrátil jsem se zničenej v sobotu večer a od neděle se mi stejská.

Mě se třebas líbí ta fotka z kina b-čkových hororoů, nebo ta s tím vozíkem, či co to je. Ale já jsem ovlivněnej festivalem.

reagovat