Chytej.cz

Světlo necteno

4.9.2008 | Robur | 5.933 zobrazení | 41 odpovědí

Čím svítíte při nočním rybolovu? Jak na pruty, tak na ruce. Případně zda si myslíte, že to rybám vadí či odrazuje? Kladu tuto otázku v kontextu orlického videa a lovu nonstop, kdy je povinost mít místo lovu i světelně označeno.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Neděle 21. února 2016 v 18:24 ® Twisp258 reakce na …

už tomu nerozumim :-) ale ohřál :-D když je dobrej diplomat :p

reagovat
Pátek 19. února 2016 v 15:17 ® hraji reakce na …
hraji

Twisp258> nepsal jsem snad nic o tom, že by měla mít RS problém. Nicméně, RS je ze zákona povinna sledovat víc, než jen dodržování zákona 99/2004Sb., tedy by ji mohlo zajímat, proč rybář založil oheň tam, kde to zákon nedovoluje. A mohla by přivolat buď orgán ochrany přírody a nebo, to častěji, orgán PČR. K tomu oprávněna je. A pak už by se asi rybář s ohníčkem v místě, kde se to nesmí, moc neohřál.

reagovat
Pátek 19. února 2016 v 15:04 ® Twisp258 reakce na …

hraji> když to není teda psáno v RŘ jak si psal. Tak proč by měl by měla mít RS problém s tím že si někdo udělá ohýnek nebo že má petrolejku ? Díky :-)

reagovat
Čtvrtek 18. února 2016 v 9:31 ® hraji reakce na …
hraji

milfej> no, jenže abys ten text na straně 55 našel, když nevíš, že je právě tam, musíš těch předchozích 54 stran projít, poměrně pečlivě. A to je opruz. Důležitá ustanovení by měla být logicky seřazena na prvních stranách.

reagovat
Čtvrtek 18. února 2016 v 9:08 ® Twisp258 reakce na …

Mysak1> přesně jak řikáš je to blbost…

reagovat
Čtvrtek 18. února 2016 v 1:52 ® regulus reakce na …
regulus

Mysak1> Robur tě nachytal na švestkách hihihi … :-D :-D :-D

reagovat
Čtvrtek 18. února 2016 v 0:45 ® Mysak1

A do @iti, teď koukám, že reaguji na cepův příspěvek z roku 2009. Sorry.

reagovat
Čtvrtek 18. února 2016 v 0:30 ® Mysak1 reakce na …

CeP> no strycu na SM máme v těch bpvrp napsáno: lovíci je povinen na osvětlení lovného místa použít ELEKTRICKÉ!!!!!!!!!!, nikoli UMĚLÉ světlo tam už neobstojíš s tvým výkladem, nicméně nepopírám ,že je to pitchovina.

reagovat
Úterý 16. února 2016 ve 23:02 ® Twisp258 reakce na …

každopádně Vám děkuji za odpovědi…:) stejně malej ohýnek bude :p ještě se zeptám chlapi jak je to s tím zmíněným bílým světlem ? to musím mít když chytám večer osvětlené místo lovu? svítíval sem petrolejkou a žádný problém nebyl(zatím) :-D sice asi vypadám jako hlupaňa co u vody nemá co dělat že nic nezná :-D ale já na takové prkotinky moc pozor nedávám, spíš si chci v klidu zachytat a rybku vrátit zpět vodě. Kdybych měl brát vpotaz každou takovouhle drobnůstku jako je bílé světlo tak bych byl už zavřenej v blázinci :-D díky chlapi

reagovat
Úterý 16. února 2016 ve 22:51 ® milfej reakce na …

hraji> Jseš MRS a klega Twisp258 co se ptal je Ustečák.Reago­valjsem na tvuj příspěvek ale měl patřit jemu,moje chyba A jinak, přečíst jednu stránku--- tak to je opruz– sory.

reagovat
Úterý 16. února 2016 ve 21:45 ® hraji reakce na …
hraji

milfej> nic takového v našem nemáme. Nemusíme to tam mít, vyplývá to z předpisů, které jsem uvedl. Náš RŘ, pokud tak tomu budeme říkat, má 14 stran komplet. Hledat něco na straně 55 je slušný opruz. Pokud to máte v RŘ uvedeno, jen těžko se to bude obhajovat, protože zákon sice zmocňuje k vydání bližších podmínek výkonu rybářského práva, ale rozdělávání ohňů s výkonem rybářského práva nesouvisí.

reagovat
Úterý 16. února 2016 ve 20:41 ® milfej reakce na …

hraji> Mám před sebou soupis MP revíru,pro držitele celosvazových povolenek.A na straně 55 máš dodatek o zakazu rozdělání ohně a táboření .

reagovat
Úterý 16. února 2016 v 19:27 ® hraji reakce na …
hraji

Twisp258> nepíše se to v RŘ. RŘ není jediný předpis, kterým se musí rybář, potažmo občas ČR, řídit. Platí například zákon o ochraně přírody, zákon o lesích, zákon o vodách. Tyhle všechny by měl občan znát, aby se s nimi nedostal do rozporu. Protože neznalost zákona neomlouvá.

reagovat
Úterý 16. února 2016 v 18:34 ® Twisp258

Mohl by mi někdo prosím říct ke se v RŘ píše že se nesmí u vody dělat ohýnek ? díky

reagovat
Úterý 16. února 2016 v 15:37 ® Bahňák

…bratr bratru přinese světlo :-D

reagovat
Úterý 16. února 2016 v 15:17 ® Twisp258

Já svítím čelovkou vždycky když chodím vláčet večer. Když chodím na položenou tak chemickým světlem, ale je to stejně na prd… vždycky mě lákalo na tý večerní rybačce ten plápolájící ohýnek nebo petrolejka. Dávalo to tomu chytání tu atmosféru. Nevím proč je to zakázané to určitě vymyslel nějakej Ichťoš :-(( Je pravdou že když chytám u nás na Labi v nějakým odlehlým místě kde je trošku prales tak si malej ohýnek stejně udělám to mi nezakáže nikdo :-D jedině že by mě pan porybný na místě rovnou zastřelil :-)

reagovat
Neděle 31. ledna 2016 ve 21:58 ® Markoman

Zkusil bych toto :-) http://www.solarislights.cz/…larni-lampa/

reagovat
Čtvrtek 5. srpna 2010 v 9:36 ® Bulldog.o
Bulldog.o

Zahradní zapichovací samonabíjecí lampa. Přez den se nabíjí v noci svítí.. 49kč a šlape jedna báseň.., jinak nechápu co je RS do rozdělávání ohně…

reagovat
Středa 4. srpna 2010 v 18:42 @ tomas13

A smí se používat ty zahradní louče na slapech??

reagovat
Úterý 3. srpna 2010 ve 21:13 ® PetrC

Světlo? Světlo! Padlý anděl? To je také o Luciferovi, že?

reagovat
Úterý 3. srpna 2010 ve 20:20 ® masina.007
masina.007

Jo ja mam vychytavku na to nikdo to nenapsal.Ja si koupím v papirnictví hřb.el svíčku na 2 tužkovky je tam červena dioda kterou vyměnim za bílou a světlo je na světě.Některa dioda ma na sobě jen takovej navlek kterej se da sundat a pod tím je bílá dioda.

reagovat
Čtvrtek 8. ledna 2009 v 8:10 ® cormoran reakce na …
cormoran

Třeba tady:) meteostanice.e-pocasi.cz

reagovat
Středa 7. ledna 2009 ve 23:28 ® LojzaRybka reakce na …
LojzaRybka

Robur>kde to seženu?? :-)) )))

reagovat
Středa 7. ledna 2009 ve 20:24 ® Robur
Robur

taky by bylo dobré používat onanovací nabíjecí svítilny, to aby se k rybáři bál někdo přiblížit.

reagovat
Středa 7. ledna 2009 ve 20:05 ® Losfedos
Losfedos

Klasika celovka je dobra ,rucni halogenku a pak nejsou spatny zahradni solarni lampy-pres den se nabiji a vecer vydrzi krasne svitit.

reagovat
Středa 7. ledna 2009 v 0:40 ® cercer
cercer

hm…a co je ještě neoslňující a co už oslňující????

reagovat
Středa 7. ledna 2009 v 0:24 ® CeP reakce na …
CeP

jasne ze je to buzerace.

  1. Osoba provádějící lov ryb je povinna v době od 00:00 hod. do 04:00 hod. osvětlit místo lovu umělým bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.

jestli tam napisou ze ma byt misto osvetlene UMELYM svetlem, pak si to vylozim tak, ze NE-umele svetlo je slunecni svit, mesicni zare. vsechno ostatni je pro mne umele. ze zarovka stejne jako ze svicky. kdyz bude trvat na bilem, pak se mi vybavuje fyzika zakladni skoly, kde jsem se ucil, ze svetlo vyzarene jakoukoli vlaknovou zarovkou je zlute. bile je svetlo jen z ledek pokud se nepletu. mozna kecam, ale at mne presvedci ze nemam pravdu. at mi ukaze pravni vyklad pojmu „bile umele svetlo“ kde mi moje tvrzeni vyvrati a sezeru svy boty

reagovat
Středa 7. ledna 2009 v 0:18 ® Alov reakce na …
Alov

Lojzo, však právě. Skončím lov, svouknu louč, zavřu víčkem na závit, šup do batohu a jdu. Ale tady u nás jsou i takoví čípci v RS, že jsou schopni tě za to ukřižovat. Ale že o 100 m dál si nějaký carpteam pořádá grilovačku na 2 m ohni, to je nezajímá. No co už…

reagovat
Středa 7. ledna 2009 v 0:14 ® LojzaRybka reakce na …
LojzaRybka

Alov>používám také vykuchanou louč,je to skladné a stěma komárama máš pravdu,jako člena RS by mě nenapadlo zato někoho buzerovat,jiná jsou ty ohně

reagovat
Úterý 6. ledna 2009 ve 23:32 ® Alov
Alov

Na manipulaci s čímkoliv na lovném místě čelovku a vždy při nočním lovu mám ve sklenici postavenou vykuchanou louč. Prostě jen tu plechovku z louče na olej. Jednou v noci na Hartě došel porybný a začal mi za to dávat přes uši, tak jsem mu slušně řekl, že jestli si sedne ke mě a bude odhánět komáry a jinou havět, tak to klidně svouknu. Nakonec jsme si spolu dali panáka z mých zásob a bylo. Tak trošku zákaz těchto svítidel (svíček, petrolejek apod.) nechápu. Kdybych měl rozdělaný nějaký ohen, atk to beru, ale jinak to pro mě není nic jiného než buzerace. . .

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1