Chytej.cz

Střelné hlavy necteno

5.2.2008 | modrak | 8.721 zobrazení | 47 odpovědí

Dovolil bych si mezi zdejším osazenstvem provést menší anketu na téma:

  1. Jako running lajnu preferujete a proč?
  2. Jakým způsobem vybíráte kombinaci střelné hlavy a running lajny (průměry, AFTMA … )?
  3. Jak volíte AFTMA hlavy s ohledem na AFTMA prutu? Přizpůsobujete hlavu prutu jejím zkracováním?
  4. V čem vidíte zásadní odlišnosti v technice hodu, třeba oproti dablcuku s běžným WFkem?

Děkuji za vaše odpovědi k tématu.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Středa 6. února 2008 ve 14:56 ® ZN
ZN

regulus: pupák ti zapomněl říct, že jestli chceš házet dvouručákem, musíš mít něco natrénováno s krompáčem.

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 14:52 ® pupak reakce na …

regulus – no vidis to jsem nevedel, RIO dela do 6 wt

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 14:51 ® pupak reakce na …

regulus – jak uz jsem psal nize vim o tom skoro hovno, ale to malo co vim reknu, ja osobne jsem loni stal pred problemem. Misto kde jsem chtel chytat – byl potreba hod prez 25 metru, pouzity strymr cca 20 cm a misto za mnou cca 8–12 metru, takze docela problem, s klasickou lajnou a jednorucnim klackem jsem byl vice ci mene v haji, pokud jsem chtel delsi hod pravidelne jsem zachytaval za sebou o kere a kratsim hodem jsem zas nedosahl na rybu.

Vyrtesil jsem to strelnou hlavou a 13 stopym 9 wt dvourucakem, ke sve spokojenosti. Po te jsem si double hand tak oblibil, ze jsem si udelal jeste 13 stopej 6tkovej DH a musim rict, ze to na velke vode ma sve kouzlo:-)) )

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 14:50 ® regulus reakce na …
regulus

Co sem našel tak od 6 www.riverwire.com

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 14:28 ® pupak reakce na …

fikus – strelny hlavy se myslim delaji jen do sedmicky, takze si musis koupit k tomu i vetsi kalibr klacek:-)

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 14:27 ® regulus
regulus

No když tak na to koukám, tak mám pocit, že dost velká část lidí (včetně mě a nejspíš i některých muškařů), naprosto netuší vocogo. Nestálo by to někomu kdo ví která bije za napsání článečku???

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 14:25 ® fikus reakce na …
fikus

Dědek> na přehradu ideální věc, potřebuji házet daleko. Na TVV budu objednávat od Barona.

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 13:33 ® pupak reakce na …

fly lines – shooting heads – zadej to do vyhledavace a vybehne ti jich milion . . .

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 13:22 ® OndruchM reakce na …
OndruchM

mám dotaz, kde ty střelné hlavy seženu, máte nějaký odkaz na internet. obchod, či adresu pevného? Díky moc

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 12:52 ® Firetiger reakce na …
Firetiger

rgb> střelná hlava je pro muškaře něco podobného jako pro vojáka těžká artilerie. Pro jemné posazení suché mušky před čumák sbírající ryby jsou vhodnější metody; ale když potřebuješ „mouchu“ velikosti mírového pstruha dopravit v silném protivětru směrem obecně dopředu tak Ti na eleganci moc nezáleží. Druhá výhoda je, že se dají ušetřit nějaké peníze tím, že místo několika šňůr a hlavně cívek máš jeden naviják s running lajnou a hlavy máš smotané v kapsičce a dle potřeby je prohazuješ.

reagovat
Středa 6. února 2008 ve 12:36 ® pupak reakce na …

fikus, – naprosto jiste, strelna hlava ma 11 metru+ 2 metry navazec a uz mas hod 13 metru dlouhej, ty 2 metry running lajny nejak ven uz dostanes:-)) )

reagovat
Úterý 5. února 2008 ve 23:35 ® Dědek reakce na …
Dědek

fikus : pokud chceš chytat na veverky jako pupák, tak ano. akorát nevím, kde by jsi chtěl u vás využít 30m :-)

reagovat
Úterý 5. února 2008 ve 23:23 ® rgb23
rgb23

jako totální antimuškař bych se dovolil zeptat: o co jako go?

reagovat
Úterý 5. února 2008 ve 20:54 ® fikus reakce na …
fikus

jestli tomu rozumím správně, tak bych i já mohl se střelnou hlavou házet dál než 15m.......?

reagovat
Úterý 5. února 2008 v 15:19 ® Firetiger
Firetiger

Musím podpořit Pupáka. Preferuji lajnu od Barona, protože tomu rozumí víc jak já. Zásadní odlišnost je v tom, že při WFku držím ve vzduchu lajny docela dost a při SH fakt jenom hlavu (do který jebnu jak do kapráku).

reagovat
Úterý 5. února 2008 v 11:41 ® pupak

Takze Franz – 1– Running lajnu preferuju od Barona RIO. Proc? Protoze mi ji Karel doporucil, kdyz jsem ji kupoval vedel jsem hovno ted vim stejne, ale mam ji. 2– Nevybiram, beru je od Barona. Proc? Protoze mi ji Karel doporucil, kdyz jsem ji kupoval vedel jsem hovno ted vim stejne, ale mam ji. 3– Zde jsem si pred koupi u Karla par hlav zkusil na klacku, Proc? Nemusel jsem je pak upravovat 4– Technika je jednoducha – vyndas hlavu z klacku, pak s tim svihnes jak s kaprakem a pokud se ti nezacucha running lajna co sis vymotal pod nohy tak po cca 30 metrech si drcne reel a mas to ve vode:-)) )

reagovat
Úterý 5. února 2008 v 11:15 ® cercer
cercer

:-)) )

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1