Chytej.cz

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 746.972 zobrazení | 6.261 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 20. září 2016 v 7:13 ® RADE4EK reakce na …

alfík> Tak to jehký faux pas.

reagovat
Úterý 20. září 2016 v 6:50 ® alfík reakce na …
alfík

Ano máš pravdu, měl jsem asi spíš dát odkaz, diskutovat s tebou nechci vím že jsi lepší rybář, a máš pravdu že to nemá cenu, zkoušel jsem i MRS a POD. Jen říkám škoda této vody.

reagovat
Pondělí 19. září 2016 ve 23:42 ® kingkubik reakce na …

podam vysvetleni kekvalite vlozenych fotek…on je totiz alfik ukradnul primo od sousedu… alfík> nechlub se cizim perim pls po pripade aspon uved ze jsis foto vypujcil . jinak to co pises o zatokach a hlavni zatope je kktina nejvetsiho kalibru a jestli se chces pustit do diskuze o lovu candatu tak prosim muzeme to zkusit… nonstopka je picovina ale jakozto velky kluk uz by jsi mohl vedet ze tady nic nevybrecis…zkus to na kompetentnejsi miste kde te sice taky poslou k sipku ale sance je stale vetsi jak na tomhle serveru

reagovat
Pondělí 19. září 2016 v 6:49 ® alfík
alfík

http://www.inrybar.cz/…ako-prasata/

reagovat
Neděle 18. září 2016 ve 21:03 ® malamut reakce na …
malamut

RADE4EK> co je mě známo, tak ty jejich vody jsou už vyrabovaný.

reagovat
Neděle 18. září 2016 ve 20:51 ® RADE4EK reakce na …

malamut> Přesně tak, vždyť mají svojí vody dost, hned za čárou. Asi je to pro ně tady rentabilnější a ČRS se nechová k vodám jako správný hospodář. Nevím proč takový masařským cizákům prodává papíry. Vždy když vidím u vody Polské RZ, tak se mi otevírá kudla v kapse. Samožřejmě taky nechají u vody svou krásnou posranou Polskou vizitku v podobě flašky od žubrowki bialej a že jsem jich už pár našel. Šmejdi.

reagovat
Neděle 18. září 2016 v 19:42 ® malamut reakce na …
malamut

otec Fura> no já si nemyslím, že by Poláci rubali uhlí za míň, než Češi, zatímco Češi v Německu asi budou levnější pracovní síla, než Němci, ale možná se mýlím, každopádně není sebemenší důvod, aby u nás Poláci lovili ryby a rabovali revíry.

reagovat
Neděle 18. září 2016 v 18:23 ® otec Fura reakce na …

malamut> jj, to bude ono. To máš to samé proč češi dělají v měměcku co bydlí poblíž hranic asi finančně je to pro ně výhodnější. To už jsem daleko od tématu :-) Když to shrneme je to bordel všude

reagovat
Sobota 17. září 2016 ve 22:32 ® malamut reakce na …
malamut

otec Fura> to je asi trochu jinak, tam co dělá brácha, dostávaj ročně nějakej příspěvek na různý aktivity, třeba na chození do fitka, do sauny a tak, on to využívá na nákup povolenky, je to asi něco jako býval kdysi FKSP (fond kulturních spotřeb pracujících). Spíš mě zajímá, proč na šachtě dělaj Poláci, naši horníci řvou, že nemaj práci a debil Sobotka jim bude doplácet bůhvíjak dlouho osmičku měsíčně, aby nestrádali. Špatně je to, že jsou členy Svazu, je to snad ČRS, ne PRS, český ryby patřej do českejch kuchyní.

reagovat
Sobota 17. září 2016 ve 12:43 ® otec Fura reakce na …

malamut> Nevím co je na tom pravdy, jeden děda mi povídal. Takže s rezervou brát ale prej Poláci co dělali zde dělají na šachtě tak mají nárok teda že můžou zde rybařit za příspěvek od šachty. Nevím, je to asi blábol ale co vím ve firmách existují různé členské příspěvky tak čert ví co je tam. Takže mají volnou vstupenku za pakatel tedy jestli je to pravda.

reagovat
Sobota 17. září 2016 ve 12:37 ® malamut reakce na …
malamut

otec Fura> Poláci jsou na Rozkoši problém v posledních letech, u nich si vody vyrabovali a pokračujou u nás, jako členové ČRS, to mi palice nebere, proč ten xindl MO přijímaj, asi kvůli pár stovkám za brigády, ale jak píšeš, zmasej co vytáhnou, už párkrát dostali na budky ale hovno platný, je to další důkaz, že opici polidštit nejde.

reagovat
Sobota 17. září 2016 v 11:14 ® otec Fura reakce na …

malamut> Jsem z Ostravy a z vlastní zkušenosti můžu říct kdo se přidává k takovému rabování jsou Poláci. Loni jsem seděl na štěrkovně Vrbice. A dorazila banda Poláků a braly vše od plotiček ( opravdu malých plotiček) až po kapry. Dokud nebylo 7kg nešli pryč a bůh ví jestli se drželi stanoveného limitu. To samé se děje i na přilehlých rybnících kolem Pol. hranic Větrov atd. Opravdu tohle humus největšího zrna. Proto píšu že by se mělo přistupovat k vodě a okolí s pokorou. Neříkám že si nikdo nemá brát rybu, to je každého věc. Ale na každém z nás je to že by měl usoudit zda opravdu tu rybu chce k jídlu nebo na kšeft. Pokud kšeft je to smutné.

reagovat
Sobota 17. září 2016 v 10:12 ® malamut reakce na …
malamut

otec Fura> podobná rybářská turistika a nájezdy probíhaly v devadesátých letech na Mušov a na Rozkoš, a z valné části to byly party ze severní Moravy (nejspíš důsledek útlumu těžby uhlí, horníci začali těžit jinde a z vody, času měli dost a prachů nejspíš taky), tehdy to byly poměrně divoký doby a RS je obcházela obloukem, tak si snad teď rabujou už jen „svoje“ vody v rámci ÚS.

reagovat
Sobota 17. září 2016 v 8:23 ® otec Fura

Joo Harta, nikdy jsem tam nechytal a chytat ani asi nebudu jelikož mě neláká rozlehlé kaluže ale co čtu a poslouchám tak mi připadá že je to velký hit nájezdních ryb.turistů. Vše zničit,vyrabovat a nechat bordel po sobě. Je to smutné jak se někteří dokážou chovat u vody a jak dokážou zneužívat dobrodiní obce a ryb.svazu tak že si dovolí ještě víc. Dobře vám tak jak si neumíte vážit všeho. Dopadne to tak jak to vypadá na velkých nádržích i malých vodách. Hov..no ve vodě a brečící rybáři co vzpomínají jak bylo pár let z5 dobře. A modlete se ať ne přijde doba kdy bude vše soukromé a nebudete moct nic, jen chytat dokola ty samé čuníky. Kdo s čím zachází tak i schází. A nebo možná že když bude vše soukromé a nastaví se tvrdé pravidla bude ryb dost pro všechny?

reagovat
Pátek 16. září 2016 ve 20:18 ® RADE4EK

Taky jedu 1–2× ročně na hartu, půjčím loďku, motor. Vzal jsem z tama 1 céčko, dva duhoně, kolega pár okyšů, vypijeme plaskočka mojí domácí. Jde mi spíš o zábavu a odpočinek. Nicméně, pokud je to tak, příjde doba, kdy ji uzavřou a bude klid. Pro mě za mě klidně. Lidi si neumí vážit toho co mají.

reagovat
Pátek 16. září 2016 v 6:46 ® alfík
alfík

Vím že většina z Vás co zde píšete jste slušní rybáři, ale pokud chceme aby byla Harta tím čím byla ještě před cca 5 lety, tak budou muset být pravidla jako tehdy a navíc by mělo být ještě hajení bílé ryby jako všude jinde (konec října a začátek listopadu). Věřím že většina bordelářů sem jezdí jen kvůli 24 hodinovce. Dřív bylo 6 prutů na jeden stan, dnes tam je 6 stanů na jeden prut.( je jedno jestli stan a nebo bivak to dnes nikdo neřeší). Včera večer jsem konečně vyrazil na Hartu, tam kde jsem si myslel že nikdo nebude a nebyl, takže nádherný večer s úplňkem.

reagovat
Pátek 16. září 2016 v 6:29 ® alfík
alfík

Sám rád jezdím na několikadenní výpravy, ale dnes už jinam než na Hartu, ta je pro mne uzavřená celé prázdniny. To co se děje na Hartě už je pro mne neúnosné. Učím mladé rybáře, aby se chovali tiše, nedupali, našlapovali na špičky a nechodili po patách, sedačku netahali po zemi, nosili si s sebou pytlík na odpadky a oni pak vidí – stanové tábory, bordel, celou noc diskotéka, dokonce někdo skácel zdravý smrk, nařezal a posekal a světe div se ono mu to nehořelo, auta až u vody. Já měl to štěstí že jsem byl na Hartě od jejího napouštění, chodili jsme třeba kilometr pěšky na místa, kde nikdo ještě nebyl a kluci (dnes již dospělí) na to často vzpomínají. Spali jsme u vody, do půlnoci se chytalo a do čtyř spalo, třeba i pod širákem. Ryby si aspoň ty čtyři hodiny odpočinuly.

reagovat
Pátek 16. září 2016 v 6:25 ® alfík
alfík

S těma fotkama se omlouvám, než jsem je přidal tak byly normální, nevím co se stalo, někde jsem udělal chybu. Sám chytám z loďky, ale bohužel jsou i tací, kteří přijedou ke břehu a mají v ní třeba deset malých candátů (to jsem viděl). Dokud se chytalo na hlavní zátopě a nesmělo se do zátok, tak tam chytali hlavně „rybáři“, Džigit, Stroft, Zedus, Bugs Bunny a další, tam to totiž je o znalostech. Kdežto v zátokách už to není takový problém vytáhnout ty podměrečný, dokonce někteří čeřínkovali z loďky. Od povolení lovu v zátokách najednou byly desítky lodí na vodě. Takže loďky ano, ale ne do zátok.

reagovat
Čtvrtek 15. září 2016 ve 12:09 ® Stroft reakce na …
Stroft

alfík> Ty odpadky jsou od lodičkářů? Dobře ty:-)

reagovat
Středa 14. září 2016 ve 14:37 ® RADE4EK

Vodu zavřít a hotovo. Na Šanci, Morávce i Kružberku se taky nechytá a nikomu to nechybí. Lidi si poserou všechno sami.

reagovat
Středa 14. září 2016 v 10:53 ® zedus reakce na …
zedus

alfík> Naopak, naprosto zakázat chytání ze břehu.

reagovat
Úterý 13. září 2016 ve 20:03 ® palab reakce na …
palab

To lowend: také si myslím že za to nemůžou jen lodíčkáři a pár slušných přes půlnoc lovících rybářů. To je delší práce než těch co chytají o pár hodin déle, to jsou většinou bivakovci co tam chodí přes léto popít a udělat neplechu, ty osobně jsem tam minulý rok bohužel v noci zaregistroval i na větší vzdálenost.

reagovat
Úterý 13. září 2016 v 19:50 ® lowend reakce na …

No nevím, že by za ten bordel mohli lodičkáři. Spíše bych si vsadil na borce z Kapří Lhoty.

reagovat
Úterý 13. září 2016 v 19:49 ® palab reakce na …
palab

Tak to opravdu nechápu, tak špatné fotky jsem neviděl udělat ani tím nejhorším mobilem, ale rád se nechám poučit.. :-) Jinak, horší hromadu jsem už viděl i na antoškách ale to nikdo nikdy neřešil, tam se dováží horší odpad. Byl jsem na hartě minulý rok i ten nynější, ale toto jsem neviděl nikde. Asi záleží na tom, že člověk musí vědět kde něco takového hledat, ale i tak si myslím že za to nemůže někdo kdo slušně chytá přes noc, ale ten kdo na vše kašle a je mu jedno jak okolí vody vypadá. Já chytal i přes půlnoc, ale že bych měl bůhví jaké úspěchy a že bych tam nadělal bůhví jaký bordel to zase ne, ono to není o tom házet všechny do jednoho pytle. Někteří udělají větší bordel, když chytají do půlnoci a pak od čtyř do ráno, asi si myslí že dříve za tu dobu vystřízliví.. :-) Ano v něčem je pravda co píšeš, ale vždy záleží i na samotných rybářích, není to o tom jak dlouho se má chytat, ale o tom, jaký je rybář opravdu rybář a ne ničitel a plenitel…toť můj názor.. ale každopádně je to smutný pohled…

reagovat
Úterý 13. září 2016 ve 14:36 ® džigit reakce na …

alfík> fajn foto,určitě zrcadlo ;-)

reagovat
Úterý 13. září 2016 ve 13:06 ® alfík
alfík

Takto se likviduje Harta. Tyto hovada si říkají rybáři. Zakázat 24 hod, lodě, zpřísnit kontroly a dávat vysoké pokuty.

reagovat
foto/forum/2016/th-img120610.jpgfoto/forum/2016/th-img120611.jpgfoto/forum/2016/th-img120612.jpgfoto/forum/2016/th-img120613.jpg
Čtvrtek 1. září 2016 ve 3:59 @ Cesilko

Konečně si harta odpočine po náročné nonstopce

reagovat
Sobota 27. srpna 2016 ve 13:22 ® mkratas reakce na …

Promiň, ale je tam v tuto dobu rybářský tábor dětí.každoročně žádám osobně funkcionáře ÚS o zveřejnění této informace na stránky ale bohužel.Ještě jednou se ti omlouvám za problémy ale nikdy jsem od vody i v době zákazu nevyhodil ,naopak jsem ho nechal chytat na zakrmených místech.Ahoj

reagovat
Sobota 20. srpna 2016 ve 12:40 @ PetrNike72

Dobrý den. Chci se jen zeptat na problém který se vyskytuje druhý rok v zátoce Roudno.Vloni kolem 20.8. cca 10 dnů zákaz rybaření. Letos od 18,8 – 24.8 opět zákaz rybaření. Chápu že je to vaše právo ale proč to není nikde zveřejněno????? Stačilo by třeba do Bílčic, kudy jezdí rybáři z Opavska, dát upozornění že se nechytá. Na vašich stránkách taky nic, jezdí se zbytečně sem a tam. Benzín není zadarmo, co na to ekologové a navíc po té polňačce = zážitek. Prosím o odpověď. PetrNike72

reagovat
Pondělí 15. srpna 2016 v 16:06 ® Oňas28
Oňas28

Zažil jsem Hartu jen minulou sezónu a musím říct krásná voda…až na chování rybářů, kteří ji navštěvují. Každej plače, že nic nechytá a když chytí všechno sejme!!!Nikdo tam nic nepustí, všechno zabijou. Když sem na podzim pustil lepšího candáta, lidi na mě čuměli jako blbci-ničíte si tu Hartu sami, tak tu neplačte. To že chcete zakázat lodě v zátokách je moc pěkný, i já tam rád chytám, ale pro zlepšení podmínek bych to i oželil…ale když už tak všem!!!Ani ze břehu, ani z lodí. Plačete tu nesmysly a stejně co chytnete to selmete!!!Nebláz­něte a ukliďte si před vlastním prahem!!!

reagovat