Chytej.cz

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 746.972 zobrazení | 6.261 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 4. srpna 2014 v 19:41 ® zander1980 reakce na …

Stroft> Už jsem byl blízko,ale včely mi zatím asi ještě nejsou souzeny8-(

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 19:39 ® zander1980 reakce na …

mazar> Tož jsem synek bystrý,tak mi to docvaklo:-) .Kurde,zajímavé ale je,že celé jaro až tam nedošla ani noha a i roky nazpět jsme tam bývali sami.Holt,tlak se zvyšuje a je třeba neusínat na vavřínech a hledat nová místa.

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 18:18 ® Stroft reakce na …
Stroft

zander1980> Nemalý cíl, ale možný. Loni tam kolega vylouskl 49cm.

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 18:01 ® mazar reakce na …

zander1980> JJ, přesně tak, zajímavé, že víš který jsem já :-) . Ten den co jste odjeli, tak kapři teprve začali brát, večer jsem lapl několik pětašedesátek a jeden přes sedmde mi utekl, ale o takovém hovadu se mi ani nesnilo :-) . Byl jsem s druhým kolegou i teď v sobotu a jeli jsme kolem tvého auta, ale říkal jsem, že už by to bylo trošku moc velké dejavue, kdybych tam znova sedl :-) . Ale já jsem byl stejně jenom vláčet přes noc a ráno ze člunu, pochytal jsem hafo okounu a těch pade by dohromady možná dali :-) . Každopádně té hlášky kámoš…, jsem se ještě nezbavil. Jinak na to místo jezdím docela často, tak se možná ještě potkáme, třeba ti teď budu „držet“ místo já.

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 17:33 ® zander1980

mazar> Aha,tak už vím odkud vítr vane:-) .14 dnů zpátky jsi seděl s kolegou vedle nás a on lapl po ránu celkem pěknou štiku,že?

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 17:25 ® zander1980 reakce na …

mazar> A ty jsi nějaký vyžírka,že se hned chytáš?:-) Samozřejmě že jsem nemyslel Tebe,vždyť Tě neznám.Ale už se mi nejednou stalo,že supi u vody vypozorovali,kde tahám a měl jsem na pár měsíců po žížalkách.Takže trochu schýzy není nikdy na škodu.

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 16:45 ® mazar reakce na …

zander1980> Začernit? Vždyť ti nejde vidět :-) . Tím vyžírkou jsi doufám nemyslel mě ?

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 15:55 ® zander1980 reakce na …

mazar> No jasně.Jen přemýšlím,jestli si nemám na fotce začernit tlamu,ať se na mě potom nenalepí vyžírkové.. Ty asi nevěříš,co?

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 15:30 ® zander1980 reakce na …

Stroft> Díky.Ještě okouna přes padesát a můžu začít dělat do včel.;-)

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 15:22 ® mazar reakce na …

zander1980> Kámoš a rybu máš?

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 11:36 ® Stroft reakce na …
Stroft

zander1980> Tak to je pecka! Gratuluji!!!

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 9:13 ® cigán reakce na …

Dost dobrý !!!!

reagovat
Pondělí 4. srpna 2014 v 9:06 ® zander1980

Po pátečním okounování,kdy jsem si málem uhnal vláčecí loket,jsem přebil cíleně na to,co tam neplave.A ejhle,ono to tam plavalo..

reagovat
foto/forum/2014/th-img108738.jpgfoto/forum/2014/th-img108739.jpgfoto/forum/2014/th-img108740.jpg
Čtvrtek 31. července 2014 v 9:37 ® Galileo

Ahoj všichni. Na Hartě je super Chtělo by to hodnotnější diskuzi.

reagovat
foto/forum/2014/th-img108656.jpgfoto/forum/2014/th-img108657.jpgfoto/forum/2014/th-img108658.jpg
Středa 30. července 2014 ve 22:48 ® malamut reakce na …
malamut

máznuto

Příspěvek nebyl k věci a těch urážek a vzájemného napadání už tu je poslední dobou docela dost! Džigit

reagovat
Středa 30. července 2014 ve 21:41 ® Petula reakce na …
Petula

hraji> Další věc,kterou zřejmě stále nechápeš je ta,že těch přestupků na úseku rybářství jako že zřejmě máš na mysli pytláctví se tady tolik neřeší jako spíše přestupky o ochraně přírody a krajiny ještě k tomu v hygienickém pásmu ochrany.Letos jsem udělal takovou věc,že jsem se prošel s igelitem kolem jednoho takového městečka a naplnil jsem ho celý bordelem,když jsem se rybářů zeptal jestli je to jejich,tak řekli,že nikoliv.Druhý den jsem udělal to samé u těch samých rybářů.Opět jsem nasbíral plný pytel.Zeptal jsem se jestli krom nich tady někdo byl,řekli,že ne,tak jsem jim řekl,že potom ten nasbíraný bordel je jejich,někteří mlčeli,jiní něco pobrukovali a ti poslední se dali do pohybu a začali kolem sebe uklízet.Toto vážně není přestupek který by mohla řešit jen RS,dokáže to plnohodnotně vyřešit MP nebo prostý rybář jako jsem já.Nehledej pořád milion výmluv a alchimii důvodů,které ti vždy svážou ruce,někdy stačí přemýšlet,nic víc.

reagovat
Středa 30. července 2014 ve 21:31 ® Petula reakce na …
Petula

hraji> Tvé znalosti a praxe s prací PČR a MP je zřejmě chabá.Má zkušenost a praxe bohatá,vyplývá to asi i z mého povolání,ale neobhajuj pořád jedno a to samé.Stanové městečka s hromady bordelu a s pytláctvím se na Hartě nezrodí na jednu noc,ale bohužel drží se tam celou hlavní sezonu,když k tomu přidám,že je tam více karavanů jak bivaků,tak není o čem diskutovat,jelikož jsou všude jasně napsané cedule o zákazech,takže tyto přestupky plně spadají pod řešení MP,nepotřebují na to PČR,tu volají až k trestnému činu a nebo,když si to vyžádá druhá strana.Že to není jednoduché ohlídat revír je každému jasné,to není zapotřebí komentovat,ale když je někdo placený za hlídání našimi penězmi a já jako plátce nemůžu nikde zkontrolovat jeho činnost a výsledky,jelikož toto se dočíst nikde ani nedá,tak to už je zase trošku jiné téma.Když na Hartě někdo a není jich málo,tráví v karavanu čas od května do září a nemá jedinou kontrolu,tak tomu se nedá říct,že zrovna někdo ten revír hlídá.Profíci byli zřízeni na Sev.Moravě právě kvůli Harty,ale dříve je potkám u mně na štěrkovně než na Hartě.A z klasické dobrovolné RS tam její členové trefí akorát na ryby nikoliv na kontrolu.Znám revíry jako jsou Těrlice či žermanice,kde zájem MO a následně RS je na jiné úrovni a proto ti co chtějí pytlačit a dělat si co chtějí jezdí na Hartu,tam je jistota,že si jich krom rybářů nikdo nevšimne.Letos jsem řešil konkrétně 4 přestupky s MP a 6 vážnějších deliktů s PČR.Neměl jsem jediný problém.

reagovat
Středa 30. července 2014 ve 21:14 ® hraji reakce na …
hraji

Petula> ty někde v mém příspěvku vidíš napsané, že to nejde? Pak vidíš víc než já. Já jen napsal, že to není tak jednoduché, jak se tu snažíš naznačovat. A věř, že mám hodně dlouhou zkušenost s prací RS. Hele jak si představuješ, že bude RS reagovat na telefonické udání, že někdo porušil zákaz vjezdu? Půjde mu vypustit kola? Kolikrát jsi volal PČR nebo tu MP k přestupku na úseku rybářství? Nemusíš přesně, stačí přibližně. Mimochodem MP udělá jedinou věc, zavolá PČR.

reagovat
Středa 30. července 2014 ve 20:47 ® Stroft reakce na …
Stroft

džigit> Tak tam jsem nebyl 20let:-(( Zítra jede mistr Kejra tak jsem zvědav jak dopadne. Čekám na ochlazení, pak vyrazím.

reagovat
Středa 30. července 2014 v 19:36 ® romanek26
romanek26

Z tohoto důvodů přes léto v podstatě na hartu nejezdím,stačí že se nervuju doma z manželkou 9-) .sere mne že některé opice ničí tuto krásnou vodu.ale myslím že je to na těch našich svazovkach všude stejne .párkrát jsem volal rs i já,slibily že dojedou,nicmene nikdo nepřijel,asi řešili závažnější přestupky chrr .já mám za 3roky 2 kontroly což mi připadá málo.

reagovat
Středa 30. července 2014 v 18:49 ® džigit reakce na …

Stroft> na Hartu ni,byl sem prubnut Vítovku

reagovat
Středa 30. července 2014 v 18:24 ® Stroft
Stroft

Chodí ještě někdo na ryby? :-(

reagovat
Středa 30. července 2014 v 16:06 ® Petula reakce na …
Petula

hraji> Jsem vždy nadšený z tvých příspěvků,jelikož vždy napíšeš jedno a to samé......že to nejde.Propírání RS nemá význam,je mnoho jiných způsobů jak čelit správním deliktům u vody.Když napíšu,že se ani RS ani profi RS na Hartě neobjeví jak je léto dlouhé,tak je jisté,že vodu nikdo nehlídá.Další věc je vjezd vozidel do zákazů,když nepřijede PČR rádi přijedou z MP a rádi vyřeší i bordel u vody z řad rekreantů,jelikož Harta je druhé hygienické pásmo,tudíž zasahovat né že můžou,ale musí.Dnes každý disponuje mobilem s foťákem,takže pořídit si důkazní materiály a dál to řešit není taky žádný problém.Ale pokud tedy jako rybář spolupracuji a nahlásím mimo jiné pytláctví,ale nikdo z řad RS na to nereaguje,není divu,že na Hartě je potom povoleno vše.Osobně jsem jen letos několikrát povolal PČR,vždy max.do 20 minut přijeli,mají stanici v Benešově,což je kousek.Za to RS nepřijela nikdy a tak to je každý rok.Tvá obhajoba RS už mě docela štve,pokud členem RS sám jsi,tak musíš vědět proč jím jsi a jaké máš možnosti.Když se něco řešit chce,tak to jde vždy a nemusím mít žádné pravomoce.

reagovat
Středa 30. července 2014 v 15:53 ® hraji reakce na …
hraji

Petula> já bych s dovolením jen uvedl pár postřehů k té placené RS.

  1. Tím že je placená, nená ani o milimetr větší pravomoce jak jakýkoliv jiný strajde s plackou RS.
  2. Přivolat si PČR sice může, ale s tím, že ta PČR musí dojet bych to po vlastních zkušenostech neviděl tak růžově. Klidně se může stát, že tam bude RS na tu policii čekat pár hodin, protože PČR řeší úkoly dle naléhavosti a společenské důležitosti. A protože RS nemá právo zadržovat osoby, není v jejích silách přimět toho, kdo se dopustil přestupku, aby setrval na místě.
  3. RS (ani ta profi) nemá žádnou pravomoc dohlížet na rekreanty nelovící ryby, nemá pravomoc na řidiče nedodržující dopravní předpisy ani na žádné další osoby, mimo rybáře. Představa, že například v sobotu odpoledne zavolá RS na odbor životního prostředí do Bruntálu, aby nahlásila nějakou nepřístojnost je hezká, ale …
  • nikdo ten telefon nezvedne
  • i kdyby ho zvedl, tak nikdo z úřadu nepřijede dělat pořádek
  • Policie ČR, když jim vysvětlíte, že se jedná o přestupek například vjezd do zákazu vjezdu bez povolení, nikam nepojede, protože má důležitější úkoly.

4. Žádná RS, ani profesionální, ani neprofesionální, není schopna uhlídat revír jako je Harta. Proto je věcí rybářů, aby se zapojili. Máme mnohem jednodušší revír na hlídání a přesto jsme rádi, když nám rybáři přestupky, které vidí hlásí jednotlivým RS telefonem. Bez pomoci těch, kteří kritizují nepořádek, ale nepřiloží ruku k dílu, to tedy na Hartě nepůjde.

reagovat
Středa 30. července 2014 v 15:30 ® Petula reakce na …
Petula

Bruzly> přečti si třeba tento příspěvek. http://www.ceskatelevize.cz/…zapade-cech/

reagovat
Středa 30. července 2014 v 15:09 ® Petula
Petula

Bruzly> Kolego,co se týká skládky,plně souhlasím s tvým názorem,ale když už reaguješ na příspěvky,je nutno si je řádně přečíst.Já jsem psal bohatě zaplacená profi RS a to je bohužel nebo bohu dík placená funkce.Rybářský svaz a povodí tomu bordelu tiše přispívá svou právě nečinností.Profi RS je HPP,nikoliv nějaká brigádka po šichtě.To ví asi každý krom tebe,ale rádi ti to tady vysvětlíme.Pokud někde končí pravomoc RS,má možnost si přivolat k vyřešení PČR,která je povinná se na místo dostavit.Plně souhlasím s Džigitem co se týká ankety o kontrolách RS na Hartě.Žádné prostě nejsou,toď vše,kolego

reagovat
Středa 30. července 2014 v 11:52 ® džigit

klidně tu možem dat anketu,kdo byl na Hartě přes léto kontrolován a kolik návštěv tam měl.
Myslím,že by Tě výsledek nepotěšil ;-)

reagovat
Středa 30. července 2014 v 11:50 ® džigit reakce na …

Bruzly> jako že bych dojel motorák na gumáku?!? :-)) A nezalézám za křak, neboj.
Krz své bývalé povolání o pomáhání řešení průseru něco vím a taky o tom že nemůžou být všude.
Jenže ti v na lukách za Roudnem jsou jedni a titíž a nikam jim neunikají!!!!!!!!!!­!!

reagovat
Středa 30. července 2014 v 10:30 @ Bruzly reakce na …

Dobře to určitě není,ale když jsi toho byl svědkem,proč jsi nebyl hrdina co na to poukáže.Každý jen kecá o průserech/ tak je to tady v republice zažité/ aale když má pomoct vyřešit průser,tak zaleze za keř.Kamaráde přiznej, že RS nemůže být všude a všechno vidět.

reagovat
Středa 30. července 2014 v 10:16 ® džigit

Bruzly> kdyby ona „kvalitní“ RS vykonávala činnost alespoň tak, jak se jich zastáváš,tak jsou na ti taky rybáři na lukach u Roudna dávno bez not.
Pokaždé,co sem tudy plul byli zalezlí ve svých příbytcích a pruty nahozené!!! A taky jsem byl,ne sám, svědkem, jak chytal boryš na dva pruty na těžko,vedle plavajdu se splávkem a když viděl ,že nám na vláčku občes zabere, jal se i vláčet. RS i s policajtem na člunu najeli ve velkém stylu k němu,div nás neobrátili a pak cosik přátelsky prohodili a toť vše…
A to nejsem zdaleká sám,kdo má takovou zkušenost s tou seriózní RS !

reagovat