Chytej.cz

Slezská Harta necteno

17.9.2007 | Petula | 746.972 zobrazení | 6.261 odpovědí

Vodní dílo leží v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím.Ačkoliv mladý rybářský revír,ale uloveno již bylo na této přehradě mnoho trofejních ryb,převážně dravci štika,candát.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 30. července 2014 v 9:57 @ Bruzly reakce na …

Máš Petulo pravdu pouze v tom ,že na to serou vlastníci pozemků a Pčr a Povodí Odry.Bordel u vody dělají z 90% rybáři a to systémem „přisypu na hromadu " na igelitový pytel.Je to opracdu HNUS.Lidi jednat systémem-CO si přivezu to odvezu- u nás neumíJestli na Hartu jezdíš,tak se mnou musíš souhlasit,jestli ne tak jenom tlacháš a tom co jsi někde slyšel.A hluboce se mýlíš v tom ,že na to sere svaz nebo "BOHATĚ“ zaplacená RS.Tady meleš nesmysly. Za prve by mne zajímalo odkud víš jak je RS placená?Něco se domníváš nebo jedna bába povídala,či jenom někomu něco závidíš/což je v Čechách zvykem/.Viděl jsi snad nějakou výplatní pásku RS? Pokud vím ,tak všeci RS mají normální zaměstnání a žádný z profi RS se tímto výkonem služby neuživí. Všeci to dělají jako vedlejší zaměstnání. A musím se jich z vlastní opakované zkušenosti zastat,chovají se ,zvláště pak na Hartě ,velmi seriozně a profesionálně. Za druhé.Na otázku vjezdů vozidel rybářů nemá RS žádnou oporu v stávajících předpisech a není v tomto ani trochu kompetetní ,aby rybáře natož „rekreanta“ vykazovala s autem od vody.Tomu snad rozumíš.Je to věc pouze Pčr,Povodí Odry a majitelů pozemků. Petrův zdar.Tak a teď se do mne pusť.Dopředu Ti děkuju za slušnost.

reagovat
Středa 30. července 2014 v 6:34 ® Petula reakce na …
Petula

Mysak1> Vidíš a já místo abych šel chytat tam kam jsem poslal tebe,tak jsem šel mezi ten příbřežní dobytek což nemohlo asi ani jinak dopadnout.:-)

reagovat
Středa 30. července 2014 v 6:15 ® Mysak1 reakce na …

džigit> Já jsem si teda zachytal docela slušně,teda žádné óbr ryby ale početně to bylo víc než slušné. To co se děje na březích komentuju níže. Nakopat to řití!!!

reagovat
Úterý 29. července 2014 ve 23:42 ® Petula reakce na …
Petula

džigit> Záměrně konstatuji pouze dění ve vodě,na souši se to ani slušným slovem okomentovat nedá

reagovat
Úterý 29. července 2014 ve 23:24 ® džigit reakce na …

Petula> co se týká ryb, neovlivníš ale ta svoloč na břehu?!?

reagovat
Úterý 29. července 2014 ve 23:05 ® Petula reakce na …
Petula

džigit> z hlediska aktivity ryb je letošek k nepoznání oproti jiným rokům

reagovat
Úterý 29. července 2014 ve 22:50 ® džigit reakce na …

Petula> jenom letos?

reagovat
Úterý 29. července 2014 ve 21:50 ® Petula reakce na …
Petula

kingkubik> ani nemluv,Harta je letos úplně o ničem.:-((

reagovat
Pátek 25. července 2014 v 11:07 ® Petula reakce na …
Petula

Mysak1> Je to tím,že okolním obcím to vyhovuje,mají vyděláno,bouří se pouze vlastníci pozemků,kterým neustále někdo jezdí po polích autem.PČR na to kašle stejně jako svaz a bohatě zaplacená profi RS,každý si tam dělá co chce a to je pásmo 2.hygienické ochrany.Kde není žalobce,není soudce.Všichni jsou spokojení,však na jaře se to formou brigády za těžké svazové peníze uklidí.Povodí do toho zasáhne až se změní kvalita vody a bude prokazatelné,že na vině je stav,který odpovídá tvému příspěvku.

reagovat
Pondělí 21. července 2014 v 8:07 ® Mysak1

Tak krásný víkend strávený na Hartě, s kolegou něco pochytáno viz z lovu. Proč proboha povodí Odry nedělá něco s tím bordelem kolem vody? Zalezlí jsme byli v lese a i tam posbírány tři velké pytle bordelu před zahájením lovu. V zátoce proti nám vybudované kempy,v noci nespočet ohňů ,auta až u vody to opravdu nikomu nevadí??? Co jsem tak vypozoroval v těch kempech je rybářů minimum ,stačilo by podle mě jen flastrovat ty zákazy vjezdu a rádoby koupačů by rázem ubylo. Proč já můžu nechat auto před cedulí a s vercajkem dojít na místo kde jsem pod deštníkem tři dny a trouba který se jede vykoupat zajede až do vody. Uffff, jak psal „Petula“ Harta jde do kopru. Je to škoda ,nevím co udělat pro to aby se s tím nějak hnulo. Je to nádherná voda.

reagovat
Čtvrtek 17. července 2014 v 10:59 ® kingkubik reakce na …

Petula> taky se ti letos dari jo:D

reagovat
Čtvrtek 17. července 2014 v 5:49 ® Petula
Petula

Letos to je nějaké zamrzlé i v létě,opět ani ťuk.:-)

reagovat
Pondělí 14. července 2014 v 10:31 ® kingkubik reakce na …

Luukii> jestli ty nejsi kus vola?!!!

reagovat
Pátek 11. července 2014 ve 21:43 ® Pařez reakce na …

Tuším, že tam plave poslední kus. Příští sobotu už nebude, pokud mě někdo nepředběhne :-) .

reagovat
Pátek 11. července 2014 ve 21:16 ® Pařez reakce na …

petrikveprik> jasně, že se ryby tahají i z 25+, ale tak od půlky října. Můj hlubinný rekord z Harty je 27 m. Kolegovi jsem chtěl poradit, že v létě si má dát pozor na velkou hloubku. Skočná vrstva se mění v průběhu roku. Kaprař v červnu chytí kapra třeba na 13 m a potom se diví, že na tom samém fleku uprostřed léta nemá záběr. V průběhu září se posouvá vrstva třeba na 15 m a v říjnu na 20–25 m, v listopadu zmizí. Studenou hlubokou vodu nepovažuji za úživnou. Tam už se jen přemísťují hejna ryb zimovat a dravci za nimi.

reagovat
Pátek 11. července 2014 ve 14:59 ® BIGCARP reakce na …
BIGCARP

Dík za info … :-)

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 9:33 @ Luukii

Varování!! Dnes bude na celé Hartě probíhat zátah policistů na zákazy vjezdů, stání vozidla v zátopové zóně apod… Lovu zdar

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 6:07 ® Mysak1 reakce na …

Stroft> A hlavně nebudou!!! A vlastně Harta je ještě pořád zamrzlá. Vypadá ,že letos ani nerozmrzne.pivo

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 ve 20:45 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

Stroft> A nikdy nebyli. ;-)

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 v 17:24 ® Petula reakce na …
Petula

cesilko> Vážně jsi tak najivní,že ti někdo prozradí stanoviště velké štiky?Musíš se víc u vody snažit,ono to není jenom o tom,nahodit a čekat až něco příjde.

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 v 11:11 ® Stroft reakce na …
Stroft

cesilko> Dravci na Hartě nejsou, kolikrát to tady mám ještě napsat????

reagovat
Středa 9. července 2014 v 16:50 @ cesilko

Kingkubik tak to zrejmne neprozradis jezdim do roudna na psi zatoku a s dravcama slabota berou jen maly candati chtel bych vetsi stiku ulovit nebo sumce letos jsem tam byl a nic ani tuk jen kapri braly

reagovat
Středa 9. července 2014 ve 13:37 ®  reakce na …

Pařez> hmm uvažoval jsem velmi podobně (s tou hloubkou), než mě harta přesvědčila a teď nechci říci o opaku ale o tom, že jsem běžně tahal (např. štiky) z 25m+.. kdybych se o tom nepřesvědčil – nevěřil bych.. Takže těch hektarů je trochu více.

reagovat
Středa 9. července 2014 v 1:22 ® Pařez reakce na …

cesilko> super místa jsou podél obou břehů Harty od přítoku k hrázi. Všude je to samý šutr a peň. Kdysi se ryby chytaly všude. Problém Harty je někde jinde. Úživná voda je tak do 12 m hloubky. To v případě Harty je pás břehu odhadem tak 30 metrů. Někde blíž, někde dále. Délka zátopy cca 11 000 m x 30 m x 2 břehy = 660 000 m2 = 66 hektarů. Na tak malou vodu je vyvíjen enormní rybářský tlak. 90 % vody je příliš hluboká pro rybí obsádku a po většinu roku je bez ryby. Snad jediná praktická rada, nyní v létě je skočná vrstva na cca 8 – 10 m, to znamená, že hlouběji není nic, co má ploutve.

reagovat
Úterý 8. července 2014 ve 21:49 ® kingkubik reakce na …

letadloaero> rs straz?jsi blazen?jsem tam 3–5× tydne a kolega to same…rocne mivame jednu kontrolu maximalne a to jeste hnedka z jara pak uz kdyby jsem chytal s granatama tak se nic nedeje!!!vsude nasrane jsi trefil dobre…zrovna jsem se vratil z vlacky a potreboval jsem projit na dosti frekventovanem miste.vazne bylo slozity do niceho neslapnout!auta u vody ,uz jsou samozdrejmost!stej­ne jako chrapani,lov na vice prutu,lov 24h.bez osvetleni a podobne…jeste by jsem hrdinum doporucil aby si po vikendu udelali prochazku kolem vody.ti co vyrvavali ze nonstop je kvuli sumcum…vsude po brezich nastrazni ploticky maximalne 10cm

reagovat
Úterý 8. července 2014 ve 21:41 ® kingkubik reakce na …

cesilko> ja jo!

reagovat
Úterý 8. července 2014 ve 13:01 ® zander1980 reakce na …

cesilko> Ne…

reagovat
Pondělí 7. července 2014 v 19:54 @ cesilko

Zdar nevite nekdo o nejakem fleku na sumce a stik dik za odpoved

reagovat
Pondělí 7. července 2014 v 19:35 ® letadloaero

V pátek štika cca 50, a kolem 20.6. kamoš vytáhla dva sumíky 120 – 150 a jinak ani ťuk. Jinak všude bordel a doslova nasrano na každém kroku a naše skvělá RS nikde, hlavně že se chytá non stop.

reagovat
Středa 2. července 2014 ve 14:15 ® miki499
miki499

V něděli candoš 50cm jinak nic:)

reagovat