Chytej.cz

chytej ostrava a okolí!!! necteno

25.5.2007 | HaD | 1.094.526 zobrazení | 16.008 odpovědí

Pro všechny z regionu Ostravy a okolí. Poznatky, zkušenosti, o revírech, setkání…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 28. července 2015 v 19:50 ® mkratas

VÝJIMKY MNÍK JEDNOVOUSÝ, JELEC JESEN BPVRP

Český rybářský svaz, územní svaz pro Moravu a Slezsko zajistil pro všechny rybářské revíry výjimku ze zákazu zasahovat do ochranných podmínek druhů MNÍK JEDNOVOUSÝ a JELEC JESEN.

Vyžádání a schválení výjimek bylo mimořádně náročné – pracoval na tom Ing. Gebauer více jak půl roku.

Zásadní je, že již můžeme uvedené druhy oficiálně lovit a v souladu rybářským řádem si ulevené ryby přivlastňovat.

VZHLEDEM K PODMÍNKÁM UDĚLENÝCH VÝJIMEK JE NUTNO RESPEKTOVAT PODMÍNKY PRO EVIDENCI ULEVENÝCH A PONECHANÝCH SI RYB OBOU JMENOVANÝCH DRUHŮ

Plné znění výjimek je k dispozici v oddílu DOKUMENTY KE STAŽENÍ na stránkách Český rybářský svaz, územní svaz pro Moravu a Slezsko

reagovat
Pondělí 27. července 2015 ve 12:39 ® daja

http://ostrava.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

reagovat
Neděle 26. července 2015 ve 20:18 ® mkratas reakce na …

IV.TO.ŠIRDA> Toníku volej.

reagovat
Sobota 25. července 2015 v 8:57 ® džigit reakce na …

Mysak1> vidím,že už to maš upravene ;-)

reagovat
Pátek 24. července 2015 v 19:51 ® Mysak1

Mě to nějak začalo bavit, dodělávám to co bylo původně na minulý týden pro p. Havlíčka. :-P Sme na to tři,cca šest kg ,fuj to bude dřina. Hade díky.pivo

reagovat
foto/forum/2015/th-img115004.jpg
Čtvrtek 23. července 2015 ve 14:01 ® džigit reakce na …

Klobasa> chtěl bych mít Tvé starosti…

reagovat
Čtvrtek 23. července 2015 v 9:15 ® daja

Vedro jak cyp, ale navecer se da. Pokus o rusaka na merunku nevysel. Mel jsem 2 nesmele jizdy, ale zrovna ve chvili kdyz jsem delal neco jineho, tak uvidim priste. Na chleba z hladiny 2 kapri. Pro jednoho jsem musel zabrodit, zajel do vetvi.

reagovat
foto/forum/2015/th-img114974.jpgfoto/forum/2015/th-img114975.jpgfoto/forum/2015/th-img114976.jpgfoto/forum/2015/th-img114977.jpg
Čtvrtek 23. července 2015 v 7:33 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

džigit> Podezřívám tě, že nechodíš vůbec chytat ryby ale jenom žrát a chlastat:-)

reagovat
Středa 22. července 2015 ve 20:09 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

džigit> jj. Už jsem si to nechal popsat i Chorchusem. Prý nemůže minimálně týden maso ani vidět a stane se vegetarián. Příště se mnou počítejte.

reagovat
Středa 22. července 2015 ve 13:13 ® Mysak1 reakce na …

džigit> koukám jak si mi elegantně retušoval spz na vuzku. :-))

reagovat
Středa 22. července 2015 v 8:24 ® džigit reakce na …

lubo OV> trochu ze zázemí ;-)

reagovat
foto/forum/2015/th-img114967.jpgfoto/forum/2015/th-img114968.jpgfoto/forum/2015/th-img114969.jpgfoto/forum/2015/th-img114970.jpg
Pondělí 20. července 2015 v 15:27 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

Mysak1> OK. Klidně se nechám ukecat. Uděláme Colours of Mohelnice

reagovat
Pondělí 20. července 2015 v 15:13 ® Mysak1 reakce na …

lubo OV> No vidíš, tak příští rok pojeď s nama a bude veselo. Byl tam i kachon (trohla), jakesik dvě perkuse a chorchíno nenašel naščestí tamburínu. Jestli to vyjde příští rok Davidovi ,už vidím jak mlátí do bedny od steaků. :-)) Asi z teho bode brzo fesťák.

reagovat
Pondělí 20. července 2015 ve 13:02 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

Mysak1> to věřím, a když jsem ještě navíc viděl ty tři kytary ..... hotoví tamburáši. Teda na ryby chodím 35 let, na kytaru si brnkám třicet let, ale vzít kytaru na ryby, to mně ještě nenapadlo :-D :-1

reagovat
Neděle 19. července 2015 ve 21:46 ® Mysak1 reakce na …

lubo OV> Peťo nemosíš, bez džigitka bych se z teho osrál, hodně pomohl logisticky. To horko se s naloženym masem fakt nemosí. Zmákli zme to všici společnyma silama a bylo fajn.

reagovat
Neděle 19. července 2015 ve 21:19 ® lubo OV
lubo OV

V tym přypadku se temu mohelnickemu bagrystovi omluvam kurde :-1

reagovat
Neděle 19. července 2015 ve 21:06 ® džigit reakce na …

lubo OV> Myšak je synek učenlivy a odolny
Včil sem enem častečně „zaclaněl“ ;-)

reagovat
Neděle 19. července 2015 ve 21:02 ® Mysak1 reakce na …

lubo OV> :-P ;-) :-D

reagovat
Neděle 19. července 2015 ve 20:45 ® lubo OV
lubo OV

To by mě zajímalo, jak jste v tom horkém pekle mohli ještě obsluhovat gril. Jediný, kdo by to snad dokázal a přitom přežil, je známy grilman Džigit, který jak známo dokáže ugrilovat kdykoliv, za jakýchkoliv podmínek, kdekoliv a na čemkoliv cokoliv a to ve špičkové kvalitě :-)

reagovat
Neděle 19. července 2015 v 15:32 ® Mysak1

Druhé Mohelnické bagrování za námi. Bando, dík za super weekend.

reagovat
foto/forum/2015/th-img114899.jpgfoto/forum/2015/th-img114900.jpgfoto/forum/2015/th-img114901.jpgfoto/forum/2015/th-img114902.jpg
Pátek 17. července 2015 ve 20:53 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

lubo OV> Peťo,udělal jsi dobře, že jsi to předal do těch nejlepších rukou,protože lepší ruce jsem ve své dosti dlouhé rybářské pouti nepoznal,Širda

reagovat
Pátek 17. července 2015 v 9:02 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

RADE4EK> OK :-) Tím je tedy tato debata již bezpředmětná. Právě jsem je daroval tomu nejpovolanějšímu a nejšikovnějšímu člověku, jakého znám a o kterém jsem 100% přesvědčený, že je určitě využije. Protože jeho šikovné ruce a práce jsou obecně dobře známé. Sám mám jeho výrobek doma na nejčestnějším místě :-1

reagovat
Pátek 17. července 2015 v 8:39 ® RADE4EK

V mém příspěvku nebylo nic co bych chtěl někomu vnucovat, navíc nikoho neposuzuji ani neodsuzuji. Majetek nehromadím, jen to co zdědím je pro mě svaté. Samozřejmě kdo to cítí jinak, nechť tak s ním naloží. Lubo já tě přece nekritizuji, jen jsem napsal svůj názor, že je možná škoda se toho zbavit, ale budiž, nemáš k tomu vztah, chápu. Strofte samozřejmě o pozemky je postaráno, máme celkem velkou rodinu, která se o pozemky stará, kosí si ho pro dobytek, část polí v pronájmu a dům se využívá k rodinným sešlostem a k rekreaci.

reagovat
Pátek 17. července 2015 v 7:23 ® hraji reakce na …
hraji

RADE4EK> nijak ti tvůj názor neberu a respektuji ho, ale je nesmyslné jej vnucovat ostatním. Je to tvoje rozhodnutí, tak si za ním stůj, ale neposuzuj ostatní, protože ne každý je ochoten otročit a hromadit majetek. Já se dědictví po rodičích vzdal, dům a pozemek jsem prodal. A nepovažuji to za žádné zpronevěření se rodinným vazbám. Žiju si svůj život, tak proč si ho nechat ovlivňovat majetkem, který mi k ničemu není?

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 ve 22:49 ® Stroft reakce na …
Stroft

RADE4EK> Mno…o pozemky se musíš starat, přinejmenším 2× do roka posekat.Pak zaplatit daně. Pak to zdědí tvoje děti a budou mít stejný problém. Zastávám teorii co je mi k hounu,prodat!

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 ve 22:24 ® lubo OV
lubo OV

Mysak1> člověče, možná ani nevíš, jak dobrý nápad jsi napsal. Tomu to dám klidně zadarmo, protože vím, že to bude v dobrých rukou. Díky.

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 ve 22:19 ® lubo OV
lubo OV

Bóóže, člověk by nevěřil, co způsobí jednou nabídkou. Fakt už tady asi není o čem kecat, ale potřeba žvanit o čemkoliv, je asi u spousty lidí drogou, i když se jich to vůbec netýká. Zde tedy nezbývá, než napsat mé oblíbené a trefné: „Nejvíce o daném tématu mluví ti, kteří o tom nejméně vědí. Ti kteří opravdu vědí, zpravidla mlčí.“ :-P

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 ve 22:06 ® RADE4EK

Málokdy přispívám do diskuzí, ale tentokrát musím. V podstatě jsem zdědil majetek od mého dědy přes otce, umřeli v rozmezí 14 měsíců, děda v pěkném věku nedožitých 90 let a otec v 66. V podstatě jde o pouhé zemědělské pozemky, pole, louka a starý kamenný dům. Vše za pár korun. Nikdy by mě nenapadlo se toho zbavit i kdyby to mělo milionovou hodnotu. Naopak nepřísluší mi prodávat, nebo se zbavovat co mi bylo předky svěřeno,za co museli zaplatit a kde se museli a chtěli plahočit dlouhá léta. Nevím jak Vy, ale nejde o majetkové dědictví, ale o duševní dědictví. Nevím jak ostatní, ale nikdy bych se zděděného majetku nevzdal, třeba bych ho daroval někomu z rodiny, když už mi to není k ničemu, tak ať to alespoň zůstane v rodině. Ba naopak, pokud bych věděl, že se svůj podíl bude chtít prodat, tak ho budu chtít odkoupit.

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 ve 14:51 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

Klobasa> nemám k tomuto řemeslu žádný vztah a jak jsem psal níže, raději ať to využije nějaký šikovný řemeslník, třeba ze staré školy, který to bude umět ocenit, než aby to tam leželo bez užitku.

reagovat
Čtvrtek 16. července 2015 v 8:29 ® Klobasa
Klobasa

lubo OV> Když to táta vymyslel a sestrojil, tak nerozumím tomu, proč se toho chceš zbavit?? Vlastním truhlářskou dílnu o velikosti Cca. 70 metrů čtverečných, kde už deset let nic nevyrábím a netvořím. Každý se mě ptá: „Proč neděláš řemeslo kterým jsi se vyučil a které tě baví?“ Odpověď je jednoduchá. Protože to nikdo nedokáže náležitě ocenit. Ale my bychom chtěli a potřebovali TO a To? A kdyby to ještě šlo levně a rychle? Odpovím vždycky stejně. Běžte si to koupit do Baumaxu nebo do Hornbachu. Ale tam atypické věci nemají a nevyrábí. Tak víte co, to musíte někam k soukromníkovi a nechat si to vyrobit na zakázku, Nashledanou.

reagovat