Chytej.cz

chytej ostrava a okolí!!! necteno

25.5.2007 | HaD | 1.094.526 zobrazení | 16.008 odpovědí

Pro všechny z regionu Ostravy a okolí. Poznatky, zkušenosti, o revírech, setkání…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 4. května 2015 v 18:25 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

džigit> Tak to je v ryti,hceme se vybrat s Předsedou bo my jezdimy spolu na Feedr,teras bylisme na Moravě 741044,řadna slava jen 2 kapřyki a krasna ostra.

reagovat
Pondělí 4. května 2015 v 8:45 ® Petula
Petula

Po nedělní návštěvě je tabule se zákazem lovu na pláži tam kde cca má být,pochvala hospodáři!!!

reagovat
Neděle 3. května 2015 ve 20:45 ® džigit reakce na …

tucnak11> 68 jsou slepá ramena skoro ve městě.Dojezd i přístup v pohodě. 69 už musíš trochu znát

reagovat
Neděle 3. května 2015 v 17:00 ® tucnak11
tucnak11

chystam se na Odru na Feedr 741068–69,jak tam vypada s dostupem k vodě.Diky

reagovat
Sobota 2. května 2015 ve 13:48 ® Gill

Zdar všem. Včera bylo na Bečkárně voňavo. Zábava byla pro děti i dospěláky. Dobrot na zub bylo též dost. Prostě fajna akce … :->

reagovat
foto/forum/2015/th-img113470.jpgfoto/forum/2015/th-img113471.jpgfoto/forum/2015/th-img113472.jpgfoto/forum/2015/th-img113473.jpg
Pátek 1. května 2015 v 19:45 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

jezdik> taky bych tě rád uvítal. Ale když jsem se podíval do tvé karty, tak jsi vlastně obyčejný anonym. Takže zatím tě nevítám :-1

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 18:30 ® džigit reakce na …

jezdik> nebudeš,naopak Tě tu vítáme! ;-)

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 18:25 ® Petula reakce na …
Petula

jezdik> v pohodě

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 18:20 ® jezdik

Jsi hodně podezíravý ale nejsem z žádné s.r.o. a pokud se o věci kolem rybařiny zajímám tak jsem jen přidal příspěvek. Pokud se jedná o registraci není mou povinností veřejně uvádět svoje jméno nebo data či příslušnost. Dneškem jsem se registroval abych mohl také reagovat na příspěvky. Teda jestli tím nebudu nějak podezřelý :-) .

reagovat
Pátek 1. května 2015 ve 13:08 ® Petula reakce na …
Petula

jezdik> Z tvého přesvědčení a podání příspěvku jsem na váškách,nehledě na tvou registraci učiněnou dnes a vlastně ve skupině anonimů,jestli ty nebudeš jeden z toho slavného s.r.o. :-)

reagovat
Pátek 1. května 2015 ve 12:05 ® jezdik

Jsem skoro přesvědčen že to bude v souladu se zákonem a bude spokojenost u všech.

reagovat
Pátek 1. května 2015 ve 12:01 ® Petula reakce na …
Petula

jezdik> Když to hospodář a jeho s.r.o. pochopí tak jak píšeš,budu jen rád,myslím si,že už těch experimentů bylo dost,ať si to zkouší doma na zahrádce a na sousedech a ne na nás rybářích.

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 11:30 ® jezdik

O těch hranicích pozemků vím taky a věřím že MO to dá do pořádku ke spokojenosti svým členům a hospodář provede jasné a kvalitní označení cedulemi. A pokud RS tam nechodí nebo nechce chodit je to jejich problém ! Já osobně mám kontroly jen od jendné profi RS která tam chodí aktivně i v noci a chodí všude i na nuda pláž ,nedávno tam v noci sebral 3 povolenky nonstopářům :-) .Ostatní nechodí snad vůbec a to prý má MO Ostrava kolem 40 RS . Nedávno byly ustanoveni noví RS tak ještě jsem je neviděl teda jestli aspoň budou aktivně chodit.

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 11:06 ® Petula reakce na …
Petula

jezdik> Hranice pozemků nově od loňského roku řeší betonové sloupky kolem štěrkovny a ono taky stačí zvednout telefon a situaci si prověřit na úřadě,není to nic tajného a rádi úředníci informaci podají.Já tak učinil a vím,že kromě samotné špice pláže mají pozemky pronajaté minimálně 30–50 metrů od vody a příjezdovou cestu ke které dostali od úřadu vyjímku udělovat povolení vjezdu,takže z hlediska dopravy to mají zcela v pořádku a legální.Dokonce s námi rybáři nemají žádný problém,nechtějí pouze aby jsme lovili ve špici pláže kde se koupou a na to taky požádali město a MO,aby tam dali zákaz rybolovu,léta letoucí to tak bylo,až vloni začala MO dávat tabuli se zákazem tak,že uzavřela čtvrt revíru.Vymlovali se jeden na druhého čí to byl výmysl,až se hospodář přeřekl…asi… a sdělil mi,že je to kvůli RS,která tam nechce chodit,proto říkám,že MO jedná proti zákonu.

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 10:52 ® jezdik

S povolením do zákazu vjezdu by měl každý mít vijímku z úřadu a ne od nějakého správce. Já osobně to neřeším mi je to jedno. Dokonce někteří bývalí funkcionáři mají povolení do zákazu od úřadu a přitom už žádnou funkci nevykonávají ! Cyklisti samozřejmě taky ale na kole se dá dostat třeba přes Antošovickou lávku a tím neporušil cyklista nic. Jinak celkově je zákaz autem všude na Antošovicích ale ČRS není vlastníkem pozemku tak nemůže vyhovět. Rybáři jsou rádi ke schovívavosti městské policie kdy je pokutují symbolickou pokutou protože sami ví jak to tam celé funguje včetně nuda pláže. Další věc je jakou část pozemku mají nudisté pronajatou !!!???. Podle katastrální mapy je vlastník pozemků město ale smlouvu odkud pokud a jaké pozemky byly pronajaty a za jakým účelem jsem neviděl a asi ani neuvidím :-) Ze strany nudistů by mělo být označeno cedulemi hranice pozemků které si pronajali ale nejsou ! Podle mne záměrně protože ví jaké pozemky mohou užívat podle smlouvy. A jestli sis všimnul tak ještě před nuda pláží mají zákazovou značku kterou po sezoně odstraní ! :-)

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 10:10 ® Petula reakce na …
Petula

jezdik> Dovolím si s tebou prokonzultovat jednu jednoduchou otázku ohledně vjezdu do zákazu.Za prvé,je tam dopravní značka zákaz vjezdu všech motorových i nemotorových vozidel mimo dopravní obsluhy.Tudíž tam mají zákaz vjezdu i cyklisti,ale o to mi nejde,jde mi o to,jaký je rozdíl mezi návštěvníkem areálu,který si platí za pláž a rybářem,který si platí vodu k lovu,proč by jeden směl tam vjet autem a druhý ne???Sprostá diskriminace!!!!Po­kud je možno si vyřídit vjezd ať už na pláži či na radnici,tak ať si ho kdo chce vyřídí.Ten,kdo má vjezd od nudistů,má ho platný a opravňuje ho to k vjezdu do zmíněného zákazu,ale pouze na parkoviště před pláží,nikoliv kde se komu zachce.Co se týče tabulí kolem vody,ano souhlasím,pokud je to napsáno v BP,není o čem diskutovast,ale pokud jsou ty tabule tak hodně opravdu hodně daleko od zmiňované pláže,tak jsou opět protiprávní.Nikdo mě nesmí bezdůvodně omezovat v lovu a tam je konkrétní příklad bezdůvodného omezování v lovu.

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 9:51 ® jezdik

K tomu že RS odmítá někde kontrolovat je asi špatná výmluva. RS může využívat veškeré přístupové cesty z důvodu kontroly. Ale není RS jako RS !!! Já je dělím na Aktivní RS a pak jsou jen držitelé odznaků ! Co se týče Antošovic na nuda pláži kde se může lovit a kde ne je pro mě jednoduché. V soupisu je napsané že je označeno cedulemi ,tak pokud tam budou tak je budu respektovat. Pokud cedule nebudou tak není co respektovat. Někteří si to vykládají po svém . Koupí si povolenku ke stání před nuda pláží ale povolení do zákazu vjezdu nemají . Jsem si jistý že pokud by tam vlítla dopravka tak se s toho nevyvlíkne nikdo. A to není pár lidí co jsi to od správce nudapláže koupilo !!!

reagovat
Pátek 1. května 2015 v 9:27 ® jezdik

Pokud si někdo zakoupí povolenku k lovu tak k tomu má Oddíl č.III a dodatek a podle toho loví .Pokud někdo z ČRS během roku vymyslí nějakou změnu tak lovící není povinen sledovat nějaké vývěsky nebo internetové stranky atd.Při kontrole RS musí postupovat podle toho co jsem výše uvedl a pokud lovícímu bude něco oznamovat nebo poučovat co není uvedeno v povolence k lovu nebo v BPVRP dále zákon č 99/2004 , vyhl 197/2004 a stanovy ČRS. Jinak by se taky mohlo jednat ze strany RS o šikanu.

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 ve 21:01 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

gavlos> Petula> Stalo se mi asi před třemi lety něco podobného. Zavřeli revír, který má slovy čtyři přístupové cesty, na čtrnáct dní z důvodu hájéní kapřů, ale cedule natloukli jen dvě – u dvou přístupových cest. Jezdím tiše na kole z druhé strany revíru, abych si nevyplašil loviště, zrovínka tam, kde žádné cedule nebyly. Za půl hoďky na mě kdosi řve z druhé strany rybníka, že na mě zavolá porybného. Nevědom si žádného přestupku proti ryb. řádu, odpovídám klidně zavolej a myslím si cosi o bláznech. Za pár hodin co nikdo nepřišel jsem v klidu dochytal, sbalil se a objel si revír z druhé strany a vidím malinkou ceduličku na stromě o hájení čtrnácti dnů od do, a docvaklo mi proč ten týpek na mě volal. To je ten lepší případ. Nikde na netu MO ani zmínka o něčem takovém. Z toho vyplívá, že neznalost neomlouvá a rybář musí předvídat co se radě starších urodí v hlavách a čekat a předvídat i nečekané:-D

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:51 ® Petula
Petula

Proto a pro mnohé jiné důvody jsem vyzdvihl práci a zájem mkratase,protože tak jak on se stará o MS a revír,tak by se měli starat i ti nahoře,bohužel tito pánové už ani neznají jak vypadá svazový revír a svazový rybolov,i proto je vše u nás,tak jak je.Levá ruka neví co dělá pravá.:-)

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:47 ® Petula reakce na …
Petula

gavlos> u mně mají bohužel smůlu,umím si své práva i povinnosti dobře ohlídat a polemizovat s mima,na to mívám dostatek trpělivosti.Vadí mi a moc,že jakýkoliv problém se řeší tím nejjednodušším způsobem,zakáže se rybolov a je po problému,alespoň ze strany funkcionářů.

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:32 ® gavlos reakce na …
gavlos

Ikdyz jakakoliv zmena doby hajeni apod ma byt upresnena na tabulich na vsech pristupovych cestach,dle platne vyhlasky,je moc nezajimala…ated bych se hadal s rs,kdo ma pravdu…

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:30 ® gavlos
gavlos

Me nedavno vyhazoval jeden aktivista z reviru,ze uz je dva dny hajeny.ale pouze zapomeli na nize zminovanou tabuli…aze je to nezajima,ze vse je na strankach nasi MO…a ze mam zrovna chciply internet doma a 80lety dedula ho ani nema je moc nezajimalo :-d

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:26 ® gavlos reakce na …
gavlos

Treba jeste prijde to slibovane ochlazeni :-)

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:24 ® Petula reakce na …
Petula

gavlos> U našich scifi funkcionářů je možné vše.:-)

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:23 ® gavlos reakce na …
gavlos

Hehe..zakaz vstupu na led…a to k 1.5…to snad nemyslis vazne :-D

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:17 ® Petula
Petula

Další super fór jsem zažil včera na Antošovicích,kdy tam hospodář přijel nabít tu nesmyslnou tabuli zákaz rybolovu okolo nuda pláže a nelenil přijít za mnou mě na to upozornit.Když jsem chtěl znát důvod,prvně se vymluvil na Jaroně,ale rychle ze sebe vysoukal ten důvod pravý,RS odmítá do těchto míst po tmě chodit,že je to o hubu z čehož jsem usoudil,že za prvé,když se slavné RS někde nebude chtít chodit,tak budou přibývat zákazy rybolovu a za druhé,ten úsek už nebude hlídaný nikým a polští nudisti můžou směle pytlačit.Pravdou je,že po naší výměně názoru odjel a za hodinu na to se vrátil a tabuli sundal,možná se jen spletl a přibil tam tabuli zákaz vstupu na led a nebo si uvědomil,co vypustil z úst za hovadinu a dá už s tím nesmyslným zákazem ještě k tomu protiprávním pokoj,nechám se překvapit.:-)

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 17:03 ® Petula
Petula

Kouknul jsem na stránky přímo ČRS a tam o lovu nonstop na Hartě nikde nic viz níže:

Přehled revírů: Lov ryb nonstop

Rada, územní svaz: — Vše — Český rybářský svaz – Rada ÚS města Prahy Středočeský ÚS Jihočeský ÚS Západočeský ÚS Severočeský ÚS Východočeský ÚS Moravskoslezský ÚS

1. 421 073 VLTAVA 21 – 22, ÚDOLNÍ NÁDRŽ HNĚVKOVICE Jihočeský ÚS 16.06.2015 – 31.08.2015

2. 431 028 MŽE 4 Západočeský ÚS 16.06.2015 – 31.08.2015

3. 431 040 OHŘE 19 Západočeský ÚS 16.06.2015 – 31.08.2015

4. 481 501 VLTAVA 16 – 19, ÚDOLNÍ NÁDRŽ ORLÍK

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 v 15:47 ® prroud

Petula> stejnej problem je v myslivosti,jak jsem tak vysledoval,jsem presvedcenej o tom ze je to vsechno kvuli tomu,ze to je o prachach az teprve v prvni rade,az potom mozna o lidech,coz je dneska prakticky problem vseho.Kam to povede neni zas az takovej problem odhadnout,nic peknyho to nebude.

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 ve 12:11 ® bobajz
bobajz

Myslím,že pan Martínek uvedl hovadinu ohledně používání olověných zátěží.Přečetl si o tom článek,ale ne dokonce,pak by zjistil,že se jedná o aprílový žert,prozatím. http://www.inrybar.cz/…risny-zakaz/

reagovat