Chytej.cz

chytej ostrava a okolí!!! necteno

25.5.2007 | HaD | 1.094.526 zobrazení | 16.008 odpovědí

Pro všechny z regionu Ostravy a okolí. Poznatky, zkušenosti, o revírech, setkání…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 20. července 2014 ve 20:19 ® Petula reakce na …
Petula

IV.TO.ŠIRDA> Můžu jen potvrdít,že Olešná je candátova voda,včetně dobrého výtěru těchto dravců,jistého času na tom stejně dobře byla i Baška.Na Olešné je dost candátů přes 1 metr,je to dobrá voda pro ně.

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 19:08 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

kamos007> klid, neber všechno tak vážně.

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 16:43 ® kamos007 reakce na …
kamos007

lubo OV> a myslíš že nejsou? jak jsem níže psal loni jsem viděl cca metrového zdechlého a letos už jsem slyšel o 2 co se přes 80 chytli

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 16:37 ® Stroft reakce na …
Stroft

lubo OV> To je záchranář, hlídá jestli se netopím!

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 16:22 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

Stroft> no nevím, nevím. Na té fotce to zvíře očividně zajímá něco jiného, než plavání

reagovat
Neděle 20. července 2014 ve 13:19 ® Stroft reakce na …
Stroft

IV.TO.ŠIRDA> Ten bagr vypadá luxusně, kdyby jste potřebovali plavce na bojkování, mám natrenováno:-)

reagovat
foto/forum/2014/th-img108385.jpg
Neděle 20. července 2014 ve 12:48 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

IV.TO.ŠIRDA> Toníku já bych si tak dal pořádný řízek ze sumce, přes celý talíř :-)

reagovat
Neděle 20. července 2014 ve 12:16 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Jížní morava je krásná,třeba koupání v lomu. Další moje výprava je na sumce Nový Bagr Mohelnice. Podám info. Širda

reagovat
foto/forum/2014/th-img108382.jpgfoto/forum/2014/th-img108383.jpg
Neděle 20. července 2014 ve 12:11 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

kamos007> jo, hezká ryba. Akorát Toník nenapsal, že ho chytil snad ještě za hlubokého rudého míru :-)

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 11:09 ® kamos007 reakce na …
kamos007

kety.vydra> samovýtěr, a taky se vysazují každý rok a celkem v hojném počtu oproti jiným organizacím, z těch menší candátů mělo dost dojebané hřbetní ploutve nebo jednomu chyběla prsní ploutev, ale jako by ji ani nikdy neměl,to je ze sádek ještě od podběráků se vysazují jako ročci přip, dvouročci a dožijou se v poho míry. plus kolik jich je ze smovýtěrů.dovolím si tvrdit že koncem sezóny je ve vodě víc candátů jak kaprů, pak se zas dosypou kapři a je to zas kaprodrom

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 11:02 ® kamos007 reakce na …
kamos007

IV.TO.ŠIRDA> palec hore kdo zná vodu ví co v ní plave.

reagovat
Neděle 20. července 2014 v 1:19 ® džigit reakce na …

IV.TO.ŠIRDA> to se kujwa mate

reagovat
Sobota 19. července 2014 ve 22:34 ® lubo OV
lubo OV

Co s candátem ..... Je náladový, choulostivý, bídný bojovník, zkrátka člověk si s nim nic neužije. To takový KAPR ........ to je jiná. Smrt dravcům, do všech revírů pouze KAPR :-D :-1

reagovat
Sobota 19. července 2014 ve 21:19 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

@ kety.vydra> na Olešné do čeřínku s malými 7cm okounkami se chytali i 7cm candátci takže se tam candáti vytírají. Na jaře když jdou do tření není problém chytit i 90cm,ale po zahájení lovu dravců tito velcí jedinci se někde zašijou a tahají se pouze do 50cm Byly roky kdy pán Horáček dělal a kontroloval hnízda candátů a jak se vytřeli tak se převezli na Žlab a tam se nechali vykulit a potáhli se do 10cm a šup zpět do Olešné. No prostě troufám si tvrtdit,že na Olešné máme candáty i přes 1m

reagovat
foto/forum/2014/th-img108377.jpg
Sobota 19. července 2014 v 8:54 ® Stroft reakce na …
Stroft

kety.vydra> Nechceš to pochopit, tudiž je diskuze zbytečná. Až přijde doba kdy už 50cm bude malý zázrak, pochopíš.

reagovat
Pátek 18. července 2014 ve 23:10 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

kamos007> Bývají případy (roky),kdy se do čeřínku nachytá ‚pytel‘ candátků (a buďme za to rádi),ale kolik procent se jich dožije dospělosti,aby mohli čelit predátorům?

Nespoléhej se na samovýtěr,ne všude má pro to podmínky.Stejně jako kapr…

reagovat
Pátek 18. července 2014 ve 23:07 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

Stroft> 70ka vzácností.....Možná je,možná není.A nebo ten candát nebude takový blbec…Nebo holt žije na dané vodě v jiné zóně (hůře dosažitelné-a proto je třeba lobovat za použití lodiček třeba i na 1 ha kačáku,že?...­..........pří­klad!).

Chránit,abysme ho mohli chytat a pouštět,chytat a pouštět,chytat a pouštět,chytat a pouštět.......až do omrzení.Nezlob se na mě,já takhle prostě nejsem stavěný.Ale taky si nestěžuju,že někde není velká ryba.Nepotřebuju se honit za rekordy a honit si.......triko.

A proto,abys ty mohl chytat 70ky,tak přikážeš ‚rybičkářům‘ min.délku nástražky......Je to logické,ALE sobecké.

reagovat
Pátek 18. července 2014 ve 22:56 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

džigit> Problém? S tebou ne,jen máme výměnu názorů.Já si stojím za svýma ty za svým.Ty s tím máš problém?

Kdo to je – ‚my dojebeme‘ ? Myslíš mě a 007? Jestli tě to uklidní,tak letos nemám vytáhnutého jediného candoše (ano,ani podmíráka).

Ano,máš pravdu-kdejaká sladkovodní a sebedražší ryba v krámě vyjde levněji než si ji chytit.To jsem shodou okolností vysvětloval kolegovi v práci,který si chce udělat ‚papíry‘. (Doufám,že k tomu nedojde,bo učit 40ti letého chlapa od základů,na to fakt nemám nervy).....

Mě jde o to,že ‚vláčkaři‘ co to třeba ‚umí‘,se víceméně lehce strefují do ‚rybičkářů‘ jako jsem já nebo 007.....Já nemám problém si jít zavláčet,nebo použít jakoukoliv jinou rybolovnou techniku (kromě muškařáku),ale taky nemám problém použít nástražní rybku a ve velikosti,která mi vyhovuje svou velikostí,nebo použít ‚řízky‘ z jedné větší plotice při lovu feederem (což bude asi lepší než zmrvit třeba 10 plotiček,že?)

Povím ti to asi takhle-využívám,co mi dovoluje RŘ,ale i vlastní rozum.Takže opravdu nenechávám třeba 100 okounků chcípnout v pračkovém bubnu,jako je to mnohde vidět (a s čím jsem se osobně setkal a nelíbí se mi to).

A v tomhle duchu bysme mohli pokračovat do aleluja.......

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 19:27 ® kamos007 reakce na …
kamos007

Stroft> unás candáty sadí poctivě, a i ty 70-ky jsou i větší, já jsem takového nechytil ale věřím že jsou, jsou chlapi že mají každý rok candáta kolem 80 cm, loni jsem viděl mrtvého candáta cca metr buď ho někdo urval nebo stářím, takoví candáti při dnešním rybářském tlaku hold už ví co žrát nemají toď můj názor. a na rozdíl od kapra se candáti přirozeně vytírají.

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 17:45 ® Stroft reakce na …
Stroft

kety.vydra> 70sátka candoš je na dneska vzácnost a pokud ho chceme chytat, tak ho musíme chránit. A kde začít než zavedením minimálni velikosti nástražní rybky.A to platí na všech revírech. Candát není kapr, ten se nesype ve velkém. Je to otázka přístupu a vyzrálosti.Taky jsem na rybky chytal a vím jak to končívalo:-(

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 17:29 ® kamos007 reakce na …
kamos007

IV.TO.ŠIRDA> tak ti sou :-) , neassy sedím tam skoro každý den a jestli na 5–10 docházek něco zabere že ostatní sedí leda u kompu a chuja chytnout zato já nemůžu, ja taky pracuju kolikrat du ve 2 spat než to zrobim všecko a rano stavam na šichtu a teš žiju.

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 16:37 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Chlapi, mám velký hlad protože jsem velký chlap a proto candáty masím ve velkým…napadejte raději mě a kamose007 už nechte prosím vás na pokoji,osobně ho znám a není to žádný masař,Širda

reagovat
foto/forum/2014/th-img108368.jpg
Pátek 18. července 2014 ve 13:33 ® džigit reakce na …

kety.vydra> nějaký problém? U vás diky lovu na pidinástražky taky kus zřejmě nikdy nedoroste,bo jich většinu dojebete!
Já ho mám z normalniho kačoku v Ostravě,pokud mi budeš chcet předkladat Hartu a mou finančni situaci!!!
Je třeby se uvědomit,že pokud chcete ryby, bo nemate co do huby,lacnějš to vyjde v krámu! ;-)

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 11:03 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

džigit> Jeden příklad z kolika?

Teď se tu budete se Stroftem předhánět ve výčtu příkladů,kdy jak velký candoš vzal nevímjak velkou nástražku…Že?

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 10:57 ® džigit reakce na …

Stroft> já měl kdysi na suma okutou plotku blízko 30cm, rána do prutu, zaseknu a odpor po chvíli ustal.No a na břeh šel zub 78cm.Když vemu v potas ty trojháky,teorií o opatrnosti lovu candáta to dává dosti na frak. V každém případě bych tu nástražku zvednul!

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 10:54 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

Stroft> Proč mám pocit,že vycházíš z Harty? Olešná (kam chodí 007) nemá téměř 1000ha ,ale ‚jen‘ cca 75.Nehledě na to,že tu platí pouze povolenka SH MO FM,takže nelze na tyto papíry chytat jinde (krom Bašky)-tudíž,kdyby chtěl vyjet na vodu s většími candáty (kteří by tu tvou rybku 20 cm vzali),nemá šanci (a pochybuju,že bude mít příjem jako ty,aby si pořídil nevímkolikery papíry).Dále-jeho a tvoje zkušenosti a možnosti taky nelze srovnávat (myslím materiální stránku).Dále-kolik candátů do (dejme tomu) 60cm si vyšlápne na 20cm rybku,že se oháníš příkladem candoše útočícího na okouna 35?

Nijak zvlášť se 007-čky nezastávám,ale chtít na SM minimálku nástražky 20cm či snad úplně zrušit lov na Ž nebo M rybku,jak navrhuje Džigit,je kravina jak troky.Pánové,vidíte tu snad někde v okolí Lipno,že se tady oháníte rádoby skrytým humanismem vůči nástražkám…? Já v lovu na Ž nebo M rybku nevidím absolutně žádný problém…To je jen současná moderní póza.

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 10:21 ® Stroft reakce na …
Stroft

s14sh> Jak píšeš, zavést minimální velikost nástražky.

reagovat
Čtvrtek 17. července 2014 ve 20:02 ® s14sh reakce na …

no ale vem si ze minimalni lovna mira u dravcu je takova ze se ani nevytrou tj dalsi smutna vec.. a kdyz das pruves na policajta 50cm tak zadne zazrani nehrozi nebo na feedr.. jenze kdyz to nekdo dela ze ho necha nez vykouri cigo tak co se od toho da cekat.. nez zakaz lovu na nastrazky bych u nich zvedl tu velikost treba 15,20 cm +

reagovat
Čtvrtek 17. července 2014 v 19:42 ® Stroft
Stroft

s14sh> Hele jde o to, že s malýma nástražkama se dojebe dospívající populace dravců. Kapiš to?

reagovat
Čtvrtek 17. července 2014 v 19:38 ® Stroft
Stroft

džigit> Loni jsem tahal okyša cca.35cm, už byl pod lodi, bomba do prutu, čumím jak puk a naježený candoš cca 70 čísel zahryzlý do okouna!

reagovat