Chytej.cz

chytej ostrava a okolí!!! necteno

25.5.2007 | HaD | 1.094.526 zobrazení | 16.008 odpovědí

Pro všechny z regionu Ostravy a okolí. Poznatky, zkušenosti, o revírech, setkání…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 16. března 2014 ve 20:38 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

daja> Vratimov má to konce dubna celoroční povolenku za polovinu. Po výplatě tam valím.

reagovat
Neděle 16. března 2014 v 19:57 ® mkratas reakce na …

IV.TO.ŠIRDA> no kurňa – nový hospodář na revíru dnes řádil – já byl jen do počtu:-/

reagovat
Neděle 16. března 2014 ve 13:23 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

mkratas> co léni ještě zobou?? po neděli mám čas tak ti to tam trochu odlehčím,Širda

reagovat
Sobota 15. března 2014 v 17:11 ® mkratas reakce na …

lubo OV> no kurňa když je to tak dobrý papáničko.:-P

reagovat
Sobota 15. března 2014 ve 12:47 ® daja reakce na …

lubo OV> presne tak. Ale proc nespojit prijemne s uzitecnym,ze? :-)

reagovat
Sobota 15. března 2014 ve 12:33 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

daja> copak? Chlebodárci tě povolali k práci na severu ? :-)

reagovat
Sobota 15. března 2014 ve 12:30 ® lubo OV
lubo OV

Dnes jsem se byl podívat do té nové rybářské prodejny Rybomania na Nádražní ulici v Ostravě. Majitel má evidentně velký zájem dělat to pořádně a poctivě. Každopádně podle mne naslouchá zákazníkům, aby zjistil, co potřebují a mohl postupně vyhovět co největšímu počtu. A v rybařině to nebude žádný začátečník. Obchod zatím ještě stále dovybavuje, ale to se časem poddá. Megafish ve Vítkovicích taky nezačínal hned s plnými sklady. Když si připočtu, že to mám cca 5 minut pěšky od baráku, chrochtám blahem :-)

reagovat
foto/forum/2014/th-img105509.jpg
Sobota 15. března 2014 ve 12:21 ® daja
reagovat
foto/forum/2014/th-img105505.jpgfoto/forum/2014/th-img105506.jpgfoto/forum/2014/th-img105507.jpgfoto/forum/2014/th-img105508.jpg
Sobota 15. března 2014 ve 12:20 ® daja

Zdravim po navratu z Finlandu :-) Pocasi vyslo paradne, led asi 30cm, rybky braly ochotne. Je videt, ze zivotni podminky tam maji drsne a praly se o kazdeho cerva ve vode…

Vsechno dlanova velikost, ploticky a okounci, ale o to vetsi zabava. Se splavkem jsem totalne vyhorel, takze jsem si musel pujcit finsky vercajk a ukazat jim jak se ma chytat. 50ks rybek za 4h nebyl problem. Jedina vetsi ryba, potocak mi ohnul hacek a zdrhnul, svinak jeden :-) Chytaji tam na jakehosi maleho pilkrika pod kterym je na retizku maly hacek, na ktery se napichuji cervici. Nejlepsi bylo mit silon pres prst, poskubavat a chytat na cit.

Ubytovani u znameho na chate, sauna, pivko a dobre jidlo bylo samozrejmosti.

reagovat
foto/forum/2014/th-img105501.jpgfoto/forum/2014/th-img105502.jpgfoto/forum/2014/th-img105503.jpgfoto/forum/2014/th-img105504.jpg
Sobota 15. března 2014 ve 12:08 ® lubo OV reakce na …
lubo OV

mkratas> jsem v klidu. Na Bečkárně chodí RS tak akorát kolem grilu :-)

reagovat
Sobota 15. března 2014 v 7:59 ® mkratas reakce na …

lubo OV> já ti dám kde šlápne – jenom se přiblíži na vzdálenost 50m a už Tě mám ;-)

reagovat
Sobota 15. března 2014 v 7:46 ® lubo OV
lubo OV

Včera jsem navštívil revíry MO Jistebník a měl jsem celkem tři kontroly RS. Ostatní MO učte se, jak se starat o revíry :-) Teda mimo MO Poruba 1, tam taky kam člověk šlápne, narazí na RS :-)

reagovat
Pátek 7. března 2014 v 19:18 ® mkratas reakce na …

Ciffik> a nezapomněl jsi náhodou na krásnou českou kačku a i vím kde by se hodila:-)) :-)) :-93;

reagovat
Pátek 7. března 2014 v 19:17 ® mkratas reakce na …

kety.vydra> určitě jsi o nic moc nepřišel. Ale ukecal mně nyní kolega a jedu s ním v pátek na otčku do Budapešti na jejich výstavu – takže uvidíme jestli bude lepší.

reagovat
Čtvrtek 6. března 2014 ve 23:09 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

mkratas> miluju tančíky, to vypadá (zleva) na něm. STUG, usa M4 (sherman? jumbo?), něm. panther/m10, ussr kv1 a usa zřejmě patton46

reagovat
Čtvrtek 6. března 2014 ve 20:08 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

mkratas> Návštěvu BVV jsem měl v plánu,ale překážka ve formě šichty a vymetené peněženky před výplatou udělaly svoje…Říkáš,že jsem o nic nepřišel?

reagovat
Čtvrtek 6. března 2014 v 19:41 ® mkratas

Tak jsem se vrátil s prodejní výstavy v Brně.A nejvíce mně uchvátili prodejci kteří tvrdí o svých věcech že prý novinky 2014 a od té firmy na ten samý materiál chytáš loni.Jinak nic moc, jenom samé koule,dipy,pelety no prostě kapr a lov na položenou středem veškeré rybařiny no asi už nemá cenu se o tom dál rozepisovat. Celková ztráta času.Co bylo nejkrásnější na výstavišti? – Uvidíte na fotkách.

reagovat
foto/forum/2014/th-img105346.jpgfoto/forum/2014/th-img105347.jpgfoto/forum/2014/th-img105348.jpgfoto/forum/2014/th-img105349.jpg
Středa 5. března 2014 v 19:37 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

Hora> S tím vyhazováním za 2× neúčast bych byl opatrný…z jaké­hokoliv důvodu.A pochy­buju,že v dnešní době by měla MO zájem se za takovou prkotinu zbavovat členů-přecijenom,každá kačka za prodanou povolenku dobrá,že.Sám tu účast vidíš.Dovedeš si představit,že by ti chroničtí nechodiči byli vyhozeni za to,že nechodí na schůze? To by ten počet členů v ČRS měl pěkný sešup k nule.Já chodím pravidelně (nikdy jsem nevynechal).Sice to přetrpím,protože nechápu,proč se musí zdlouhavě po sobě číst,co a kolik se chytlo a kolik se nasadilo-stejně to nestíhám sledovat,když to předseda čte tak nějak jedním dechem po sobě a podle toho,jak mají i ostatní sklopené hlavy-se to tak nějak stejně míjí účinkem (dle reakcí-nikdo nic).Co chceš taky na to říct,žejo.Já si nestěžuju,že by bylo málo ryb.Jinak, samotného mě ta účast na schůzi zajímá…Mám dojem,že stejně každý čeká na závěr,kdy se otevírá „volná diskuze“…Na to asi čeká každý,kdy už bude konec a jestli náhodou nemá někdo něco na srdci.Já mám stejně dojem,že kdyby se náhodou našel „odvážlivec“,který by měl nějaký dotaz-bude zodpovězen,a nebo nedej bože nějaký návrh (dle věkového průměru zúčastněných a hlasovací síly)-bude nejspíš zamítnut-a můžeš hlasovat proti jak chceš-jsi přehlasován..­...Taky o přezenčce si nedělám iluze-je normální obrázek,že dotyčný příjde „na schůzi“,hodí podpis,že je ZDE a pak se otočí na podpadku a odejde.....

Co s tím chceš dělat?

reagovat
Středa 5. března 2014 v 9:39 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

Ciffik> uzený kapr nebo tolstolobik :-)) a co tomu říkal tvůj čtyřnohý přítel? Doufám, že jsi mu dal ochutnat, vypadá to kráásně…

reagovat
Středa 5. března 2014 v 0:51 ® 00Inferno00 reakce na …

Ciffik> To je nádhera

reagovat
Úterý 4. března 2014 ve 20:13 ® Ciffik
Ciffik

dneska veleúspěšný lov v místním uzáčku =)

reagovat
foto/forum/2014/th-img105326.jpg
Úterý 4. března 2014 ve 13:15 ® vezirek reakce na …

Hora> Hoši, již jsem to tady jednou psal. Členské schůze jsem pořádal vždy druhou sobotu v lednu. Protože mohli členové odevzdat úlovkové listy. Účast se zvedla z 8% na 70%. Nikde není ve stanovách uvedeno kdy se mají členské schůze konat. Někdo kdysi argumentoval tím, že nemají všichni zaplacené příspěvky. Argument neobstojí, protože členství zaniká až nezaplacením čl. příspěvku do konce měsíce února.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 20:51 ® Hora reakce na …
Hora

mkratas> kdysi myslím bylo něco o docházkách na schůze a evidovalo se to.Škoda,že se zrušila ta pasáž.:-x

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 20:33 ® mkratas reakce na …

Hora>Jeníku -klídek můžu Ti dát jen za pravdu – 485 členů na jedné MS a přišlo 20 lidí a to je potom mazec s výborem nebo 524 členů a přišlo 48 a mohu pokračovat u jiných MS no sám jsem zvědav na účast u nás – osobně jsem předal – náš kalendřík s osobním pozváním 585 členům naší MS do dnešního dne – a příjde podle mne 30 lidí a vsázím 3 ks lína od nás z rybníku a prásknu kde se zdržují velcí kapři na našem revíru když bude více a prohraju.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 20:04 ® Hora reakce na …
Hora

džigit> vím,musím se snažit,asi už půjdu ku vodě na fišle.O víkendu už někam vyrazím.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 19:54 ® džigit reakce na …

Hora> klid Jeníku,praskne Ti žilka a budeš tahat haksnu ;-)
Prostě národ bojovníků od hospodských stolů,potažmo od klávesnic :-((

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 19:49 ® Hora reakce na …
Hora

mkratas> hezký povídání,ale to by ti lidi museli mít zájem a na schůze chodit.Naše MS má schůzi za sebou a na ni přišlo z cca 145 členů pouhých 15 členů.Přestože všeci dostali pozvání při výdeji povolenek,tak neměli zájem.A to přišli členové výboru + 10 členů,jeden kolem 45 roků a zbytek od 60 výše.To je do nebe volající pohrdání celou MS.Nevím proč se za neúčast neplatí aspoň pokuta,nebo není pozastaveno členství,já bych za 2ojí neúčast vyhazoval ze svazu.Lidi prostě nemají zájem být ve výboru,natož s něčím pomáhat.Jsou to líné vši,co by se jenom vozily s davem.Ale v hospodě se budou dušovat jak ten hospodář,nebo někdo jiný to špatně vede apod.Pánové rybáři,měli jste možnost pomoci změnit to špatné ve svazu,ale vysrali jste se na to.STYĎTE SE. Nechci být více sprostý.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 18:24 ® mkratas

Vážení zrovna jsem si přečetl jeden příspěvek a myslím si že má docela pravdu – co vy na to ?????:-/8-( :-( Přepis je málo upraven ať se zde vejde – ale jinak zcela autentický

Zdarec kamarádi, tož synci, probíhají členské schůze MO, volí se nové výbory, takže doufám, že na ně chodíte v hojném počtu a bedlivě dbáte na to, koho si zvolíte, aby vedl vaši organizaci. Chlapci i děvuchy, nezapomeňte však i na to, že se budou volit i členové do výborů územích svazů a nejvrcholnějšího orgánu ČRS – Rady. Proto si každý jeden z vás pohlídejte, kdo a proč na kandidátkách je. Mluvte do ní, v každé MO by měla proběhnout diskuze, kdo bude organizaci zastupovat na územní konferenci, a kterého kandidáta budete podporovat. Dbejte na to, aby váš delegát jel na územní konferenci a posléze třeba i na republikový sněm s jasným stanoviskem, pro koho má za vás hlasovat. A hlavně – rozhlížejte se kolem sebe, kdo by byl vhodný pracovat ve výborech,komisích, odborech v Místních organizacích, a toho navrhujte a podpořte. Synci, teď si tak trošku nadělám do vlastních gatí a naštvu své vrstevníky, ale řeknu vám jedno: není nic horšího, než když je na jakoukoli funkci navržený pouze jediný, navíc stárnoucí kandidát jen proto, že není žádoucí vybřednout ze zaběhnutých kolejí. Vy tak při volbě prakticky nemáte z čeho vybírat a ta se pak stává hloupou fraškou. Nelze v dnešní dynamické době vykonávat funkce za zásluhy a doživotně. Schválně se mrkněte na věkový průměr výborů svých územních svazů i Rady ČRS i místních organizací ať víte, o čem mluvím. Vypadá to, že funkce jsou skutečně doživotní a na některých svazech jde spíše tradiční měsíční sjezd abiturientů domova důchodců. Zní to tvrdě, ale je to třeba. Je prostě čas problémy jasně a otevřeně pojmenovat a začít řešit. Dejme si tu práci a snažme se o to, aby se vybíralo vždy z více kandidátů, vždyť vzájemné soupeření jejich ideí a myšlenek, může posunout náš svaz o kus dál. Určitě se to vyplatí víc, než zakonzervování současného stavu tradiční volbou, s tradičními kandidáty Proto si dejte tu práci a zhodnoťte si každý z vás, jaká práce zůstává za každým členem současného vedení, co se vylepšilo směrem nejen k našim rybám, ale především k Vám –rybářům. My jsme ta základna, pro kterou funkcionáři pracují, oni jsou jen servisem pro nás a ne pro ně samé. Volby jsou šancí toto ovlivnit v náš prospěch. Nenechte se opít rohlíkem, současní bafuňáři určitě budou objíždět jednotlivé organizace a přesvědčovat Vás o tom, jak moc pro vás pracují, a v jak skvělé kondici je náš rybářský svaz. Já si naopak dovolím tvrdit, že naše současná situace není vůbec růžová, jen jaksi není vhodné o ní příliš mluvit (protože budou přece volby). Já se k těm problémům ještě vrátím, teď jen jediný poznatek – výrazný úbytek členské základny!!!!, nižší příjmy apod.. A můj selský rozum říká: ti lidé od nás neodcházejí proto, že jsou spokojeni, a že je jim poskytovaný ten nejlepší servis, jaký si zaslouží, a jaký nedostanou nikde jinde… Tak Petrův zdar

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 18:22 ® kamos007 reakce na …
kamos007

IV.TO.ŠIRDA> kdybys tam měl nějakou brigádu tak se ozvi naše ms už asi brigády mít nebude když pstruzi se lovit už nebudou protože to nemá cenu.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 14:44 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Přátelé, pořád je co dělat duháci rostou…bude co sadit a Ivča je přemlouvala aby na zahájenou brali, Širda

reagovat
foto/forum/2014/th-img105288.jpgfoto/forum/2014/th-img105289.jpgfoto/forum/2014/th-img105290.jpgfoto/forum/2014/th-img105291.jpg