Chytej.cz

Nerezová přenosná udírna necteno

20.2.2007 | Kulik | 31.665 zobrazení | 32 odpovědí

Mám v úmyslu koupit od firmy IMPULS z Křižanova, nerez udírnu izolovanou k celoročnímu používání, ale nemám s takovouto udírnou žadné zkušenosti a ani neznám nikoho kdo by mi řekl nějaké vlastní poznatky. A tak se obracím s prosbou na Ty, co takovou udírnu vlastní, aby se se mnou a své zkušenosti podělili. Nevím zda takovouto udírnu koupit nebo budovat zděnou nebo dubovou a obezděnou. Takže ještě jednou prosím o Vaše zkušenosti a rady. Díky Kulik.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pondělí 5. listopadu 2018 v 0:42 @ DUNAMENTI reakce na …

>kozelsvetly60 Ahoj, nějak se mi nedaří najít tu Tebou uvedenou udírnu, na tom odkazu udírny začínají na 5,5 tisících… Jinak ale máš pravdu, maximální péči je třeba věnovat přípravě ryb na uzení, to je vlastně 3/4 úspěchu. Já udím v plechovém grilu s deklem, má regulovatelný tah pod topeništěm, ale stejně topím jen dřevěným uhlím a na vytváření „studeného“ kouře mám udělaný nástavec, na který sypu navlhčené piliny, nad ně mám další krytí na zachytávání okapu během uzení. Prostě je to tak, že každá udírna musí být „omáklá“ a pak je uzení hračka, ať to jsou tyby nebo cokoliv jiného. Chlapci, dobrou chuť všem, ať se dílo daří!

reagovat
Středa 25. dubna 2018 v 11:34 @ AlešTera

Držel se někdo podobné ho návodu jako na https://www.chytej.cz/…osna-udirna/
Zajímá mne výsledek

reagovat
Sobota 21. dubna 2018 v 18:53 @ JanMag

Zrovna se na stavbu udírny chystám. Našel jsem si návod na https://www.chytej.cz/…osna-udirna/, tak doufám, že dopadne dobře. Může mi někdo poradit co by udělal v návodu jinak?

reagovat
Neděle 17. prosince 2017 ve 20:07 ® pepanek reakce na …

taky rybář> Za těch 10 let se to možná naučil:-)

reagovat
Pátek 15. prosince 2017 v 18:58 @ taky rybář

udím a mám malé zkušenosti.ale rozepisovat se před tolika „odborníky“ nebudu.Přijeď,u­vidíš a možná i ochutnáš.Určitě je to lepší než číst polopravdy

reagovat
Pátek 10. března 2017 ve 21:25 ® patast

hulvatské chování nepatří do žádného společenství

reagovat
Pátek 10. března 2017 v 18:28 ® proutek reakce na …

jsem blbej,jsem blbej, jsem blbej

reagovat
Pátek 10. března 2017 v 15:30 ® džigit reakce na …

hraji> jj, není co dodat ;-)

reagovat
Pátek 10. března 2017 v 9:07 ® hraji reakce na …
hraji

džigit> nevím jak to napsat slušně, co si o tom člověku myslím. Ale je to chudák, je mi ho líto. Tolik frustrace, závisti a nenávisti. Jak píšu, je to chudák.

reagovat
Pátek 10. března 2017 v 8:59 ® džigit reakce na …

proutek> áááá, přítel zdravého stylu života a odborník na VŠE, se opět projevil? Zřejmě dostal z ústavu vycházky :-))

reagovat
Čtvrtek 9. března 2017 ve 23:27 ® proutek reakce na …

džigit> příspěvek uživatele proutek byl smazán administrátorem, protože neobsahoval nic než urážky a osobní útoky.

reagovat
Středa 8. února 2017 v 19:36 ® patast reakce na …

samozřejmě všechno chce svoje

reagovat
Středa 8. února 2017 v 18:42 ® džigit reakce na …

patast> to se dá i v přímé udírně,enem nesmiš topit špalkama.Kdysi sme tak udili štěpkama v kyblu. Ten dluhy kouřovod je v něček dobrý v něčem na pikaču,ale to se bude muset přebrat každy sam.Co sem chtěl řect, sem řekl a vyučovat nebudu,neoplatilo se mi to ;-) Jinak jak sem psal udim momentálně v nerezce,ve velkym dřevěne.U obou mám „pohon“ na elektriku a udim aj tyden v kose, na stejnu teplotu

reagovat
Středa 8. února 2017 v 16:22 ® patast reakce na …

džigit> jasně že jde udit všude ale a člověk se musí přizpůsobit ale pokud chci udit studeným kouřem je jednoduší udit s delším kouřovodem ta regulace teploty je jednoduší

reagovat
Úterý 7. února 2017 ve 22:33 ® džigit

chjo,další chytrak s dlouhým kouřovodem… Udim už několik desetiletí,prošel jsem za tu dobu všemi typy udíren !
Vše je o lidech,potažmo udičích a umění v tom kerem, JEJICH, daném typu udírny!!!
Momentálně,krz drobného uzení využívám nerez z ojczyzny. Krom teho mam dřevěnu velku a zděnu.Tu posledni enem proto,že sem se debil nechal ukecat…
Jinak sem jako děcko pomahal na slovakach udit v budě,kaj horalo uprostřed na podlaze a vyrobky visely kolem zdí.Pak u stařička řeznika ve velke plechove,kaj horalo pod masem a nakonec aj ve vlastni zděne,na celeho vepřa a kouřovod sem měl 40 cm!!! Tak mi kujwa eště chvilu něco vykladej o delce kouřovodu

reagovat
Úterý 7. února 2017 ve 20:46 ® patast reakce na …

kozelsvetly60> tohle je spíše na zauzení ale svůj účel to určitě splní na cesty nebo rybářské výpravy ideální , na kvalitní uzení bych doporučoval klasickou udírnu

reagovat
Úterý 7. února 2017 ve 20:36 ® patast

IvetaHomo> záleží jak teplým kouřem chcete udit , na materiálu až tak nezáleží spíš jak dlouhej bude kouřovod . Pokud chci udit studeným kouřem musí být kouřovod delší aby se dala teplota lépe regulovat. Uzení studeným kouřem je uzenina kvalitnější a určena pro dlouhodobou spotřebu ale uzení trvá dosti dlouho , při uzení teplým kouřem je uzenina rychle hotová ale musí se co nejdříve skonzumovat

reagovat
Pondělí 6. února 2017 v 18:16 ® kozelsvetly60
kozelsvetly60

Nerezová udírna od IMPULSU je skvělá, mám ji už asi 4 roky a nemůžu ji vynachválit. 4 pstruzi hotoví za 30 minut, spotřeba pilin na uzení minimální – pořád těžím z prvního 1 kg pytlíku. A HLAVNĚ stojí cca 3 x méně (780,– Kč), než za kolik se běžně prodává v rybářských potřebách apod. (cca 2500,– Kč). Po předchozí dohodě jsem si ji vyzvedl v Jílovém u Prahy. Viz.: http://www.udirny.cz/…olni-udirny/ POZN. Nakládám jen do soli, případně trochu cibule a česneku na cca 2 hodiny. Ryby se před uzením musí pořádně opláchnout, osušit a je-li čas a podmínky, nechat ještě oschnout v průvanu. Jinak okap strašně zaneřádí udírnu.

reagovat
Čtvrtek 18. září 2014 v 18:46 @ jurik74 reakce na …

jurik74>

reagovat
foto/forum/2014/th-img109614.jpgfoto/forum/2014/th-img109615.jpgfoto/forum/2014/th-img109616.jpgfoto/forum/2014/th-img109617.jpg
Čtvrtek 18. září 2014 v 18:38 @ jurik74

Ahoj uzenáři koukám tu na udírny a tak chci vám taky mojí ukázat zrovna zejtra budu udit

reagovat
Čtvrtek 18. září 2014 v 18:38 @ jurik74

Ahoj uzenáři koukám tu na udírny a tak chci vám taky mojí ukázat zrovna zejtra budu udit

reagovat
Pondělí 24. února 2014 v 17:55 @ sahan

tak Kulíku,už jsi něco zjistil? Já bych chtěl taky tuhle udírnu,myslím že co do množství masa je pro nás dostačující,ale jde o tu funkčnost a pod,ani nevím jestli se v ní může topit svým dřívím,nebo jen těmi jejich brigetkami,jestli se to brzy nedovím,začnu udit provizorně v sudu.

reagovat
Pondělí 13. července 2009 v 8:53 ® Kulik reakce na …

Nemám. Nakonec jsem postavil topeniště s kouřovodem k dubové udírně.

reagovat
Neděle 12. července 2009 ve 23:01 @ ??? reakce na …

Kulik> Dobrý den. Chci se zeptat, máte tu přenosnou plechovou udírnu? Jestli ano, prosím o info, jak jste s ní spokojen. Já bych si jí rád pořídil také

reagovat
Pátek 9. března 2007 v 9:44 ® Kulik reakce na …

Tak stále nikdo?????

reagovat
Středa 7. března 2007 v 10:04 ® Kulik reakce na …

Díky všem za rady a informace. Ta nerezová udírna je tato: www.udirny.cz a byl bych moc rád kdyby se mi ozval někdo kdo ji má nebo měl a řekl mi své poznatky a zkušenosti. Díky a Petrův zdar, Kulik

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 12:33 ® coatnick
coatnick

s prenosnou udirnou zkusenost nemam. Ja volil cestu postupne dostavby. Udelal jsem topeniste (silne doporucuju samotky a sehnat dvirka od kamem), na kourovou rouru jsem nasadit flexibilni hlinikovou trubku tj. muzes si hrat se vzdalenosti, stoupanim. Konecna vzdalenost se ustalila cca 1,5m mezi topenistem a udirnou. Samotna udirna byla puvodne drevena (tady si neodpustim poznamku, bacha at to drevo neni necim napusteny). A pak jsem testoval a postupne to obestavel. Udirna sanozrejme funguje , ale dnes vim, ze bych vic bych testoval, komin bych udelal z trubky vetsiho prumeru,volil bych vetsi dvirka… Kupodivu jsem v tomhle pocitaci nasel fotku z nejake faze vystavby, tak prikladam.

reagovat
foto/forum/2007/th-img1786.jpg
Středa 21. února 2007 v 0:49 ® Gagi

O té udírně nic nevím, ale od obyvatel kŘIŽANOVA bych si nevzal ani zlatý tele … a to znám osobně jen jednoho (jednu).

reagovat
Úterý 20. února 2007 ve 21:09 ® toulovec
toulovec

letos z jara budu řešit stejný problém na chatě. Přenosná plechová udírna je to nejhorší co bych asi udělal. Já budu dělat jednoduchou dřevěnou . Konstrukce ze zbytků střešních latí co mi zbyly ze stavby, okolo pomlátit silnými palubkami, topeniště tak 2 metry o kousek níž ve svahu, kouřovod do udírny kameninovou trubkou. Dřevo dobře absorbuje dehet, je to takové přírodní. v takové udírně udím docela často bez nejmenších problémů. V létě používám u souseda zděnou, když se dobře udržuje, není problém. snadno se v ní udržuje teplota, když se vyhřeje je to jak akumulačky, má to své výhody. Pokud se ti do toho chce, rozhodně bych šel do zděné. promysli topeniště, pokud možno alespoň metr od udírny, když to bude o něco více, můžeš občas vyzkoušet i uzení studeným kouřem.

jaknato.webpark.cz www.sweb.cz

reagovat
Úterý 20. února 2007 ve 13:04 ® breca

Kulik – nevím, co chceš udit, ale pokud máš místo a prostor, tak bych řešil raději pevnou zděnou. Známý si dělal plechovou s tím, že ji bude převážet a brzy se na to vykašlal, protože vyčistit ji tak, abys na ni mohl sáhnout a nic z ní neteklo, je záležitost pomalu delší než vlastní uzení. A navíc, pokud ji někde necháš bez dozoru, tak o ni asi brzo přijdeš. Mám dojem, že se o stavbě udírny dá sehnat i jednoduchá brožura, podle které to zvládneš.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1