Chytej.cz

Polarizační brýle necteno

29.12.2006 | Majo123456 | 6.682 zobrazení | 35 odpovědí

Plánujem kúpiť polarizačné brýle.Cena do 1000Kč.Ale ak to bude menej je to len plus.Aké máte skúsenosti z praxe?Budú to moje prvé a nechcem sa učiť na vlasnej peňaženke.Stačí mi značka približná cena a neaký komentár z použivania pri vode. ĎAKUJEM.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 15. srpna 2015 v 11:21 ® vezirek reakce na …

To jsi začal ve škole rozum brát.

reagovat
Sobota 15. srpna 2015 v 11:04 ® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

Reagujeme na několik let starý dotaz.A začal s tím hupert…

reagovat
Sobota 15. srpna 2015 v 7:29 ® janbajtek

Zkus zajít do jakéhokoliv sportu a kup si relaxy :-D

reagovat
Středa 12. srpna 2015 v 10:16 ® kerob reakce na …
kerob

Ja si nechal laserem opravit bulvy a už nemusim vybirat silene hnusný sluneční brejle jenom proto, protože musim mit i dioptricky. Doporucuju.

reagovat
Středa 12. srpna 2015 v 5:48 ® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil reakce na …
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

BigMike> Solano má polarizáky s hlubším rámem, určené na nasazení na xicht, když máš už dioptrické. Zní to možná směšně, ale nemá to chybu. Používám to i v autě. Třeba tady je jeden typ: http://www.rsp-fishing.cz/…solano-fl-21

reagovat
Úterý 11. srpna 2015 ve 14:04 @ Hupert

Polarizační vrstva bývá u polarizačních brýlí zpravidla uvnitř mezi dalšími vrstvami skla(plastu), které slouží k mechanické ochraně nebo jako antireflexní a hydrofobní vrstvy, které jsou vrchní. K poškrábání polarizační vrstvy tak prakticky nemůže docházet.

reagovat
Pondělí 1. ledna 2007 v 16:16 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

M.Burnes: Koukám – další, co tomu rozumí…

reagovat
Pondělí 1. ledna 2007 v 15:40 ® M.BURNES reakce na …
M.BURNES

Zase chyba pokud to není Polaroid tak to nemá na očích co dělat a pokud to není Shimáno tak na to rybu nechytíš :-P A teď z jiného soudku mám polarky Solano za cca 400 a jediné SHITMANO je přehazovačka na kole co mam.:-D

reagovat
Neděle 31. prosince 2006 v 17:02 ® Kubajs
Kubajs

Jednou jsem jel takhle v autě po silnici a vidím velkou ceduli ,,POLARIZAČNÍ BRÝLE PRO RYBÁŘE A ŘIDIČE"spíše ze zvědavosti se zastavuji a na zkoušku kupuji brýle za 99kč brýle jsou super a slouží do dnes

reagovat
Neděle 31. prosince 2006 v 16:57 ® kulin
kulin

BigMike>U nás je maj normálně v ryb.potřebách,ale zkus se zeptat v cyklo potřebách,značka FEEL cena bez dio. 590 Kč.

reagovat
Neděle 31. prosince 2006 ve 13:49 ® pilot reakce na …

Taky bych měl zájem! Diky Pilot

Apropó, přeji všem z Chytej Ostrava a okolí jen to nejlepší,hodně zdraví štěstí rodiné pohody ženáčům a mladíkům,ať do chomoutu hned tak nelezou.
Samé velké a trofejní úlovky.
Přejí Hradec a okolí. a Lámejte pruty.
Petrův zdar

reagovat
Neděle 31. prosince 2006 ve 13:05 ® BigMike reakce na …

Sakra, to není špatnej typ!Mám jen 1,5 dio, tak bych s tím neměl mít problémy!!! Kdo byste o něčem takovém věděli, kde to sehnat, sem s tím!!! Díky!

reagovat
Sobota 30. prosince 2006 v 10:58 ® kulin
kulin
reagovat
foto/forum/2006/th-img1483.jpg
Sobota 30. prosince 2006 v 10:57 ® kulin
kulin
reagovat
foto/forum/2006/th-img1482.jpg
Sobota 30. prosince 2006 v 10:38 ® kulin
kulin

BigMike>není problém si sehnat polarizáky s dioptrickou vložkou,prostě si do tý vložky necháš dát dioptrie a jeto vyjde to cca na 1200 kč a je to fakt bomba.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 23:25 ® BigMike reakce na …

Ja mám diopt. brýle, tak ani polar. neřeším, byť bych někdy chtěl také kouknout pod vodu! A kupovat nějaké drahé kombinované se mi nechce. Kdybych vzal čočky a polary asi bych měl bolení hlavy natotata. Čočky moc nenosím.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 23:17 ® Prichy reakce na …
Prichy

toulovec: s polarizacnim efektem mas asi pravdu…ja osobne jsem hodnotil subjektivne (jinak to asi nikdo znas stejne nezvladne) a hlavne jsem nehodnotil jen polarizacni efekt ale i dalsi filtry subjektivne, cili za jakou dobu me zacnou bolet oci(potazmo hlava). S tvym nazorem vcelku nemam zadny problem, jen musim pridat ten svuj. Verim, ze jsou lide, kteri nemaji zadny problem s pouzivanim bryli od spoluobcanu stankaru nebo dokonce nepouzivaji bryle vubec. To ze je to samozrejme spatne muze kazdy zjistit casem (nebo vubec nezjistit). Asi je to otazkou priorit, ktere se mohou ovsem u kazdeho soudruha menit at jiz od kusu ci dokonce v case. Cili jen abych ten muj nazor upresnil.

Ratlin: neni mi znamo, jak je polarizacni filt implementovan na „skla“ bryli, ale jeste se mi to nikdy nestalo.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 22:46 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

Ivošku, to není racionální uvažování, ale pohodlné a krátkodobé ;-)

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 22:39 ® ZN
ZN

Ivošku, styď se.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 21:24 ® toulovec reakce na …
toulovec

příchy: přesně, téma polarizaček se tu tak jednou za 2–3 měsíce objevuje s naprostou pravidelností

nebyl bych ve své kůži kdybych tady pravidelně nenapsal jak jsme testovali polarizační efekt u polaroidů a u nějakejch plastovejch brýliček za 380 a že jsme se museli podívat na obroučku abychom věděli co je to za brýle, protože oboje ve všech podmínkách fungovaly naprosto stejně – ty moje za 380,– touto dobou leží na břehu Kocáby a ani slzu jsem pro ně neuronil, rád si na jaře koupím nové

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 21:17 ® toulovec reakce na …
toulovec

nikolivěk mladý muži nejsou optici, ale praktici, znají sami sebe a vědí že prostě jedny až dvoje brýle za sezonu nechají ve vodě, tak uvažují racionalně a zjistili že nepotřebujou skleněné brýle ve značkových obroučkách, ale na těch 6 měsíců jim ty plastové potvůrky bohatě poslouží a polarizační efekt je u nich naprosto stejný za 2000 nebo za 380 :-)

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 20:47 ® Ratlin reakce na …

Prichy: Čas od času je potřeba čočky vyčistit, malým škrábancům se po nějaké době nevyhneme a pokud je povrch čoček nekvalitní, rýhy proniknou do filtru a polarizační efekt je ten tam.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 ve 20:16 ® Prichy
Prichy

Ratlin: poskrabe polarizacni filtr? muzes to prosim rozvest? All: nase oblibene tema ze…dost me vadi prudke svetlo, mam vyzkousene balzery a polaroidy…po­laroidy u me vedou ( skla clovek poskrabe u obou typu stejne)

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 19:41 ® Prutos reakce na …
Prutos

Kulin: Šňůrky nevedu,normálně je neztrácím. Ty předtím jsem si rozsed v autě… :-( Bobo: Ty nový plánuju využívat o něco dýl. Snad mi to bude umožněno… :-P

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 19:33 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Toulovec, Prutos: Koukám, že pánové jsou optici :-)

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 19:01 ® kulin
kulin

Prutos,toulovec> Tak si na ně dejte šňůrku ptáci,já ztratit ty svoje,tak mě vomejou.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 18:36 ® okoun 1 reakce na …
okoun 1

PRUTOS TOULAVEC>I já souhlasím.Mám taky Solana fishing line.Druhej rok slouží a stále na jedničku.Každý je prostě jinej a ty si musíš vybrat na konec sám Majo 123456.Moje stáli 550kč.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 18:18 ® Prutos reakce na …
Prutos

Toulovec: Přesně tak, já nedávno svoje Solana ztratil. Už mám objednaný nový…a rovnou dvoje :-)

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 18:07 ® toulovec
toulovec

polarizačky za víc jak 400 nemaj cenu. ještě ani jedny mi nevydržely déle jak sezonu.

reagovat
Pátek 29. prosince 2006 v 18:03 ® Ratlin

Konkrétně ty moje nesou označení Polaroid Furore, ale i těch je spousta druhů. Zkus se podívat na www.polaroideyewear.com (jejich český stránky sem nenašel), nebo dobrý sou určitě i od Shimana (www.gammarus.cz). Ty svoje sem koupil v Brně na výstavě u stánku Polaroid, měli tam obrovskej výběr.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1