Chytej.cz

Jak na okouny necteno

16.9.2004 | Prizrak | 9.559 zobrazení | 32 odpovědí

Nemáte nějaký „recept“ na větší okouny ( od 25cm nahoru ) na menším rybníce, ve kterém jsou kvanta okouních trpaslíků a voda je lehce zelená. Prosím pomozte jak dostat nějakýho bobra.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pátek 22. dubna 2005 v 16:42 ® Spine

Asi tak před dvěmi lety jsem chytil 2pěkné okouny na Kališovém jezeře na „gumy“. Jednoho 39cm na 7cm bílo-červeného twistra mezi potopenými stromy a druhého na stříbrného ripera se zeleným hřbetem 10cm,také mezi stromy. Technika vedení nástrahy:pouhé nadzvedávaní a spouštění nástrah 2–3m od břehu. V obou případech jsem hned po chycení okounů vytáhl ještě po mírové štice na těch samých místech.(Trpělivost růže přináší!)Tím chci říct,že z dobře vytypovaného lovného místa se bez boje(trpělivého provláčení ze všech možných uhlů)neutíká!

reagovat
Pátek 22. dubna 2005 v 7:31 ® DEATH

Lidi,špatně ste to četli,on nechce chytit velkýho okouna,ale bobra! A to je rozdíl. Ale 100% návnadu na bobry fakt neznám. Třeba tu bude někdo chytřejší

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2005 v 19:49 ® Tomik
Tomik

Prizrak: Zkus nekdy chytat na hodne nenapadny twistry(černá, slonová kost, prusvitný) nebo maly cerny rotacky parkrat me to zachranilo. Ale ty píšeš že je voda zakalená tak to bych spíš nasadil něco víc viditelnějšího Bílá, Červená

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2005 ve 13:58 ® Tloust

Já je chytám na plavačku na hnojky a kostní červy, ale málokdy se chytí něco slušného.

reagovat
Čtvrtek 21. dubna 2005 v 10:46 ® BigMike

V první řadě ty okouni nad 30 cm v tej vodě musej bejt. a jestli je jich tam trošku více, přijdeš na to sám. Malá rotačka, twistry do 5 cm a jestli jsou, ozvou se. OPokud je to velká voda, už je to horší. Když to uzavřu, je to o čase, kdy je hledáš a možnostech (lodička a pod.) Třeba na Lužnici jsem už přes 30 okouna nechytil už asi 3 roky. A že chodím na vláčku dost často. Nejsou a když, chytí se sporadicky. Teď se asi přemnožili Ševci, je jich jak much. Ale přes 20 žádnej.

reagovat
Středa 20. dubna 2005 v 9:40 ® Robur
Robur

Já používám chleba a vidličku a smažím je na pánvi s kořením.

reagovat
Úterý 19. dubna 2005 ve 21:25 ® Ciffik
Ciffik

>ilky: nebyl jsi to ty,kdo napsal že se dali na farmarinu a bobule?. myslim ze to bylo ve foru kam mizeji velci kouni…

takze je chytejte na ryzi a bobule…

reagovat
Úterý 19. dubna 2005 v 18:44 ® ywan

ja som si donedávna myslel že v našom revíry ostrieže nad 25 niesú. Ono len treba hľadať, najčastejšie v takých neprístupných miestach, s miernejším prúdikom +konáre na dne a v stĺpci boli skoro vždy. Je to dosť akrobatické, ale za tú srandu to stojí. Skús malinkým žltým twisterom pocukať medzi konármi, možno daaký skočí

reagovat
Úterý 19. dubna 2005 v 18:09 ® SALAM

Já chytám okouny kolem 30 cm na cidlině v Chlumci což je říčka s hloubkou kolem 70 cm (tam kde chytám). Pravda je že maximální velikost je 29 ty mám už tři, ale věčina je mezi 24–28, teď o vejkendu sem je zkoušel na plavačku a šli jak zběsilý, na malej háček sem napíchl cca 7 cm dlouhou žížujen za ocásek a zbytek cca 5 cm visel volně dolů¨, chytl sem jich cca 15 + jednu rybu a to se stydím, páč nevím na 100% co to bylo, vživotě sem takovou nechytl, odhaduju jesen ale fakt si nejsem jistej, foťák samo v pr… Na písákách byť vím, že tam sou se do nich nějak nemožu trefit a tak když nějakýho trefím, je to spíš náhoda.

reagovat
Pátek 19. listopadu 2004 ve 21:28 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

anebo jak říkal sedum,zkus marmyškovat!

reagovat
Sobota 13. listopadu 2004 v 17:23 @ 

Marmyška " Rowner de si Clark " a máš ho tam.

reagovat
Sobota 13. listopadu 2004 v 17:16 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Táhni rotacku(ja požívám mepps aglia vrch zeleny,stred zluty s napisem mepps a spodek oranž) strašně pomalu a vždy když budeš na místě,proházej to tam na všechny úhly 2krát,kdyz nic,tak popojdi a znova,ale jakmile něco chytíš,tak nahazuj do stejnych mist)

reagovat
Neděle 3. října 2004 ve 21:58 ® Milky
Milky

Já taky nevím! Ryby neberou, houby nerostou, víno nezraje, asi si koupím album a nebo se dám k mysliffcum

reagovat
Neděle 3. října 2004 ve 21:54 ® jaryn

Milky nepsal jsem to , ale přiznávámmmm, tak babo raď

reagovat
Neděle 3. října 2004 v 18:47 ® Milky
Milky

jaryn: Že zrovna ty nevíš, kam na velký okouny!!! Ty jsi snad nečetl krásný seriál o pruhovaném barbarovi??? Jestli to nějací velcí okouni četli, tak se nedivím, že je to pobouřilo natolik, že už nesežerou všechno, co před vydáním tohoto seriálu baštili normálně … udělali jste si to sami

reagovat
Neděle 3. října 2004 v 18:09 ® jaryn

tak už se konečně vymačkněte, jak na ty okouny, dneska jsem byl ny Orlíku a no a nic, Tak jak na ně?

reagovat
Středa 29. září 2004 v 18:04 ® morpheus

Tomas: Kam na ně na Labi chodíš???

reagovat
Středa 29. září 2004 v 17:50 ® Tomash
Tomash

Větší okouny kolem 30cm lovím často na Labi na twistry a woblery. Na rybnících občas bývají pěkní okouni. Jen jde o to, jestli ti malí nejsou všechna okouní obsádka rybníka, a tak líčit na velkého by byla jen ztrátou času. Každopádně bych zkusil nasadit woblery(používám Rapaly kolem 6–15cm) anebo méně férový způsob tedy brčko,pletenku a jednoho z těch menších okounků. snad nějakýho dostaneš!!!

reagovat
Čtvrtek 23. září 2004 ve 22:02 ® BigMike

Hodil bych do rybníčka 2–3 štiky a čekal:-) Ale v takovejhle návesákách velký okoun nedoroste. Velká potravní konkurence a rodí se stále nové a nové pokolení. A mezi sebou se nevyžerou.

reagovat
Čtvrtek 23. září 2004 v 7:11 ® toulovec
toulovec

mirmen: já si to myslel

reagovat
Středa 22. září 2004 ve 20:21 ® mirmen

toulovec: po klidném spánku vydatná snídaně . Často už mají do 8 – 9 ráno jednu až dvě rybky v sobě. A jestli se chovaj jako já, tak si s plným teřichem daj taky dvacet

reagovat
Středa 22. září 2004 v 8:44 ® toulovec
toulovec

Poslední dobou (asi 3 týdny), mám pocit že se velcí okuni nějak stáhli a tlemí se mi z povzdálí. Pokud někde natrefím na lovící hejno, vždy se jedná o mrňousky do 20 cm. Pořádného jsem od léta nechytil. Poradíte jak nalézt nebo identifikovat místo kde natrefit na pořádný bafany??? Chytám na přehradě přez 100 ha ze břehu převážně rotačky a teď začínám nabízet gumky. Ze zoufalství jsem zkoušel i malou rybku a oproti gumě jsem nepozoroval rozdíl. Myslíte že loví celý den?? Vždy když před rozedněním přijdu k vodě, tak je vidět velká aktivita a nedaří se mi přemluvit je do rozednění k záběru. Tak hodinu po rozednění mívám největší úspěchy a tak 7.30 to většinou umře úplně a můžu tam házet co chci.

reagovat
Sobota 18. září 2004 v 16:32 ® mirmen

Podle mne je hledání větších okounů na některých typech vod jen ztrátou času. Okouny nad 25 cm jen zřídka chytám na tloušťových a parmových řekách. Malé rybníčky a ramena – zrovna tak. Podle zkušeností rybářů z mého okolí jsou mnohem úspěšnějšími místy především písníky nad 2–5 ha výměry, z hloubkami od 4–5 metrů výše. Proč to tak je, to nevím.

reagovat
Pátek 17. září 2004 v 16:46 ® overhaul

black fury nade dnem se mi vzdycky osvedcila

reagovat
Pátek 17. září 2004 v 9:51 ® Prizrak

DaH: Tak 3 m vody. Dno je bahnitý. Jo a doplňuji: voda lehce zakalená.

reagovat
Pátek 17. září 2004 v 9:01 ® HaD
HaD

jiris: to je pravda, ale někde u výpustě můžou být v hloubce, zlomy, nebo někde pařžezy, proto se ptám

reagovat
Čtvrtek 16. září 2004 ve 23:40 ® Dědek
Dědek

„Obra“, pokud se dá počítat 30, jsem chytil poze náhodně a výhradně v hloubce na přehradách. A na rotčky.

reagovat
Čtvrtek 16. září 2004 ve 22:55 ® rybopet

Tam podľa mňa,žiaden veľký ostriež nie je a ked sa náhodou mýlim,krmi sa tými malými. Skúsiť nastražiť malého.

reagovat
Čtvrtek 16. září 2004 ve 22:28 ® jiris
jiris

DaH – většina rybníků má tento profil dna, představ si talíř plnej vody. A teď babo raď

reagovat
Čtvrtek 16. září 2004 v 19:43 ® HaD
HaD

jaká je tam hloubka a profil dna?

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1