Chytej.cz

Co candáti a plandavky? necteno

7.9.2004 | Holajz2 | 4.885 zobrazení | 10 odpovědí

Dlouho už brousím po tomhle foru a jak pročítám, dravci se chytají všude a na všechno. Ale zkoušel někdo chytat candaty na plandavky. Může mi někdo poradit?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 5. listopadu 2015 ve 14:33 ® jepice-zruseno reakce na …

David H.> Já mám s plandavkama celkem pozitivní zkušenosti, ale je pravda, že na candáty moc často nechodím. V dřívějších dobách na lipně jsem je chytával celkem pravidelně na podlouhlý typ plandavky, hodně často to vzali už při propadu, když se plandala na napnutém vlasci. Ale je pravda, že tenkrát šli i na gumy a woblery. Jenomže když byly dál od břehu, tak se ta plandavka dala tahat pomalu nade dnem a přitom daleko nahazovat. Pro tyhle situace je plandavka ideální. Když vypouštěli před lety ú.n. Hostivař a povolili tam přívlač, tak byly plandavky nejúspěšnější právě z těhle důvodů, a to i ty široké. Náš předseda tam pak dokonce chytil candáta přes 90 cm na 60g prohnutého pilkra. Ten totiž létal nejdále. Dle mne jsou plandavky nejenom na candáty dobré, většinou mám u sebe nějakou užší a širší v délce od pěti do osmi centimentrů, už mě mnohokrát vytrhly trn z paty, když jsem nemohl nic chytit. Problém plandavek podle mě je, že je ryby špatně trefujou a tak se často špatně zaseknou.

reagovat
Úterý 27. října 2015 ve 21:47 ® HaD
HaD

duhák a plandavka je známá věc. Ovšem duhák není candát. Ale určitě se sem tam na plandu povede. Nicméně znám hodně hoooodně dobrejch candátobijců a nikdo céčka cíleně na plandu nechytá. Kdyby to bylo nějak významně účinné, určitě by to dělali. Nikoho ale neodrazuju – aspoň se jich méně vychytá :-D DD

reagovat
Úterý 27. října 2015 ve 21:31 @ JacobK

V neděli kolega chytl 60cm také na plandu, myslím že je to hlavně o rychlosti vedení. Spousta vod je dneska protahaná woblerama, gumama aj. a plandy spousta lidí nepoužívá, hlavně ty starý komunistický výrobky. Vypadají jako hračky a kolega na ně nachytá hafól duháků atd. Lítá to daleko a na lemroidní ryby ze sádek je cool , že to pracuje i při pomalém vedení…Takže za mne palec nahoru, teda když opomenu muškaření… A na duhákodromech nástraha jako hrom a laciná. Dneska leckterá guma stojí stejně jako planda…

reagovat
Úterý 27. října 2015 v 11:28 ® HaD
HaD

Spíše to budou náhody…

reagovat
Neděle 25. října 2015 ve 14:50 ® gems
gems

Včera na plandavku candát 72 cm v 5 hodin odpoledne

reagovat
Pátek 19. listopadu 2004 ve 21:20 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Tomash-souhlasím

reagovat
Čtvrtek 18. listopadu 2004 ve 14:51 ® Prizrak

O prázdninách jsem chytal na rybníku malý candáty na třícentimetrovou plandavku od Hammeru, ale žádní velikáni…

reagovat
Středa 17. listopadu 2004 ve 23:20 ® Tomash
Tomash

Na plandavky chytám hlavně štiky a sem tam okouna. Bratr ulovil candáta na cikádu – ta je myslím plandavce docela příbuzná, ale typická plandavka to není. Jinak candoše lovím hlavně na gumy a woblery…

reagovat
Neděle 14. listopadu 2004 ve 20:32 ® dopravka

Vzpomínám si, že když jsem začínal s přívlačí, tak na pultech rybářských prodejen byly většinou pouze plandavky a občas rotačky. Candáty jsem chytal na plandavky celkem pravidelně, i když žádné trofejní. Ale na druhou stranu ryba okolo 70 cm taky potěší. V té době jsem byl mnohdy jediný vláčkař u vody a ostatní rybáři se divili, že je možné uvláčet candáta. Nejdůležitější je nástraze věřit a naučit se ji rozpohybovat. Plandavky jsem používal veškerých druhů i když nejvíce uspěšné byly Heinzky a dále oválné typy. Dnes bych raději sáhnul po ripperu, ale mnohdy tyto opomíjené plandavky přinesou úspěch.

reagovat
Sobota 13. listopadu 2004 v 17:23 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

O candatovi na plandavku jsem neslysel,pokud ho chces zkusit chytit na vlacku,tak tak poves smacka,twiste­ra,rippera nebo woblera,ale plandu ne

reagovat