Chytej.cz

jak udelat okouna necteno

6.10.2006 | ART | 10.601 zobrazení | 55 odpovědí

chtel bych se zeptat jak nejčastějí upravujete okouna

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Pondělí 15. září 2014 ve 23:31 ®  reakce na …

Zettim> moc masa z něj není a je třeba si uvědomit že okoun roste hrozně dlouho a dnes je fakt již vzácností. Přecejen před 8 lety (kdy jsou tu poslední reakce) to s okounem bylo trochu jinak než dnes. Byl považován za plevel. Hodně se toho změnilo a dnes je hájen a mnohde chráněn včetně míry..

reagovat
Pondělí 15. září 2014 ve 23:10 @ Zettim

Ahoj,čtu všechny rady..a nevím co vybrat,okouny si nachytám každý den,ale všechny je pouštím.Jsem nerybář a proto zkušenosti s přípravou ryb žádné nemám.Ale láká mě ochutnat Okouna,dle reakcí a pochval.Od jaké míry má smysl rybu vzít na jídlo? Díky za rady,Mirek

reagovat
Pátek 13. října 2006 v 16:47 ® MiK
MiK

all>malé prkýnko probiju hřebíčkem tak, aby na druhé straně ca 1 – 2 cm vyčuhoval. Na ten hřebíček napíchnu okouna za kořen ocasu. Chytím levou rukou za hubu, okouna natáhnu, čímž se šupiny trochu naježí a pravou rukou škrábu. U leváků je to naopak :-) Jde to celkem dobře. Ta mňamka za tu práci stojí.

reagovat
Čtvrtek 12. října 2006 v 15:12 ® Prichy reakce na …
Prichy

kamarad takoveto skrabky dela sam, staci nerez plech, nabrousit dulcik do tvaru ctytrhranneho jehlanu a na drevene podlozce prorazit jednu dirku vedle druhe. Fungujou skvele. .....Ja okouna stahuju, neb jsem linej a tak mi to i chutna;-)

reagovat
Čtvrtek 12. října 2006 v 11:33 ® toulovec
toulovec

tady je to vidět líp

reagovat
foto/forum/2006/th-img1086.jpg
Čtvrtek 12. října 2006 v 11:32 ® toulovec
toulovec

tak koukám že na tý škrabce je prd vidět, ale to neva, tady máš detail toho struhadla, tímdle to musím zkusit,

reagovat
foto/forum/2006/th-img1085.jpg
Čtvrtek 12. října 2006 v 11:31 ® toulovec reakce na …
toulovec

tak v každým případě je to práce pro vraha, ale má to jednu zásadu, kokouna škrabat hned jak ho mignu po palici, jak zaschne, jde to většinou špatně. Takže škrábu hned u vody. Mám na to škrabku, lepší foto jsem nenašel, ale je to ona. Už dlouho se chystám vyzkoušet škrabku co doporučuje p. Štěpnička – kus plechu ohnout do tvaru „U“, větším hřebíkem protlouct díry, nebo použít originál struhadlo, ale pouze tu stranu co se na ní strouhají brambory na pyré (foto najdu a dodám). Štěpnička to někde ukazoval v Receptáři a fakt mu to šlo od ruky.

reagovat
foto/forum/2006/th-img1084.jpg
Čtvrtek 12. října 2006 v 11:13 ® regulus
regulus

Když už jste u toho papání, minochodem Toulíku, máš poslintanou klávesnici, tak mě řekněte jako barbarovi nerybožerovi, jak tuto delikatesu škrábete, nějakej fígl. Jak jsem už několikrát psal, ryby nebaštím a je pravdou, že čas od času když se podaří pánvičkovej ho vezmu jako pamlsek pro familku. Obvykle skončí na grilu, nicméně ho barbarsky stahuju, protože fakt nevím, jak ho oskrábat, páč to prostě nejde nebo na to nemám nervy.

reagovat
Čtvrtek 12. října 2006 v 10:52 ® Robur
Robur

Ivoši, už dál nepiš, páč si to přečte hodně lidí a Unie nás oplotí ostnáčem, že je u nás slintavka

reagovat
Čtvrtek 12. října 2006 v 10:41 ® toulovec
toulovec

já nevím, když slyším o filetování a stahování okouna, otvírá se mi kudla v kapse. Vždycky opakuju vždycky si dám tu práci si okounka oškrábat protože okounek je taková delikateska, že připravit se byť jen o jediný gram chutnýho masíčka, asi bych bulel až do rána. Křupavá kůžička na povrchu, dovedete si vůbec představit že bych se o tuto pochutinu ochudil??? já teda ne

okounek oškrabat, den dopředu nasolit, popřípadě maličko rybího kořeníčka, položit tak, aby ležel břichem nahoru a prosolil se hřbet, druhej den rozpálit gril a na ohýnek s ním. Není lepší ryby a lepší úpravy. Ježíš já mám hlad !!

reagovat
Středa 11. října 2006 v 19:54 ® njesek

v alobalu nad uhlím jednoduše,vykuchám,ko­ření dle chuti,zabalím a dám na rošt,po udělání jen stáhnu kůži i se šupinama,no a mám zase hlad

reagovat
Úterý 10. října 2006 ve 20:21 ® Klon
Klon

no to fakt nevim,jedine se zeptat nejaky okounice :-)) )

reagovat
Pondělí 9. října 2006 v 16:44 ® hraji
hraji

Z okouna jsou nejlepší filety, odpadá kuchání, škrábání a stahování, konečný produkt je čisté maso bez kostiček vhodné ke všem gurmánským úpravám. Kořenění je otázkou osobních priorit, je zbytečné tu cokoliv uvádět.

reagovat
Neděle 8. října 2006 ve 21:11 ® Krvinka reakce na …

vegeta a kmin…lepsiho jsem nejedl jinak z nich prvni udelam filetky…a pak zustanou jen ty velke brisni kosti a ji se to pak super jako rizek…jen kdybych nechytal jednoho okouna za dva roky :-((

reagovat
Neděle 8. října 2006 ve 20:55 ® kubas
kubas

prutos:o)))))))­)))))))))))))))))))))))

reagovat
Neděle 8. října 2006 ve 20:20 ® Prichy reakce na …
Prichy

Prutos: vetsinou jsem linej…ale ne skrabat, ale cistit cely panelakovy byt :-)

reagovat
Sobota 7. října 2006 ve 22:31 ® Sander
Sander

Prutos > zapoměl jsi na ty, kdo kůži nejí :-)) )

reagovat
Sobota 7. října 2006 ve 22:28 ® Prutos reakce na …
Prutos

Kubas: Zásadně protestuji. Okoun se NESTAHUJE! Dělaj to jen ti co jsou líní nebo ho neumí oškrábat. :-((

reagovat
Sobota 7. října 2006 ve 21:18 ® kkarlos
kkarlos

no nevim nevim, vlastne ani nevim jak se dela nejaka ryba, zatim bych to zkusil treba u kapra… je preci jen vetsi… ;-) a az ho udelas… tak pak zkus toho okouna… ;-)

reagovat
Sobota 7. října 2006 v 19:39 ® ART
ART

dik du neco z toho zkusit

reagovat
Sobota 7. října 2006 v 9:18 ® kubas
kubas

stáhnout,osolit,ci­trón,grilovací koření,obalit v mouce,hodit na pánvičku a sežrat.

reagovat
Sobota 7. října 2006 v 8:46 ® mirmen

Při táboření třeba jen na ohni. Pouze vykuchat a opláchnout, prut tlamkou dovnitř a vyvést bokem. Pomalu otáčet nad uhlíky. Je dobré mít s sebou trošku soli. Mňam.

reagovat
Pátek 6. října 2006 ve 22:52 ® Bezrybka
Bezrybka

sůl,citron,koření vitana-ryby, na pánvičce

reagovat
Pátek 6. října 2006 v 16:28 ® Robur
Robur

lepší je začít s něčím méně náročným, co třeba jak se peče banán:-)

reagovat
Pátek 6. října 2006 v 16:16 ® hajan

Mno, receptů je asi mraky, ale s takovou delikatesou, jakou okoun bezesporu je, bych nedělal žádný harakiri. Jednoduše sůl, kmín a opéct na másle. Maximálně obalit drobet v mouce (paprice), a musí to bejt supr. K tomu pivínko…, jé to jsem se nějak zasnil. :-)

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1