Chytej.cz

otázka selského rozumu necteno

29.5.2006 | pif | 142.878 zobrazení | 2.007 odpovědí

Měl bych takové dotaz.Co kdyby se zavedl poplatek těm,kteří chytají a pouštějí ryby pořád dokola?Mám namysli „cumbajšpíl“,jak k tomu přijdu já.Chytnu první rybu,má míru,mlasknu ju po palici a jedu dom.Za to ti,kteří chytají ryby a pouštějí je,podporují nemoci,plísně a plachost ryb.Jak já k tomu přijdu,když ryba je od pouštěčů vyškolená a je opatrnější?Zavedl bych poplatek,aby nám,co ryby mordujem,zaplatili cca 5 korun na hodinu. To by kompenzovalo čas na ulovení vyškolené ryby.Co vy na to?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   67 66 65 ...
Čtvrtek 18. února 2016 v 18:41 ® regulus reakce na …
regulus

breca> pokud myslíš Pifa a Kelta, tak pokud se týká Pifa, tak lehce tuším, ale vzhledem k tomu, že je to jednak pravěk, byl by to asi román jako svińa a hlavně jen moje čistá domněnka, tak to sem nenapíšu, ale těch důvodů bylo určitě víc, nejspíš v tom hrál roli i fakt, že už možná nebylo co psát, přestalo ho to bavit, kdo ví.
No a Kelt se, pokud si dobře pamatuju, sice zapojoval ještě možná tak o půl roku dýl, ale pak už oba jen monitorovali a napsali něco jen jednou za uherskej rok.

reagovat
Čtvrtek 18. února 2016 v 16:47 ® breca reakce na …

regulus> nevíš, proč ty dva odtud zmizeli? Byla tu s nimi zábava! :-)

reagovat
Středa 17. února 2016 v 18:46 ® regulus reakce na …
regulus

hraji> a s Pifáčem jsi mluvil naposled kdy???

Já mu před pár lety volal když jsem jel na ten směr, že bysme splkli, ale von zásadně nebere telefon, Kelta jsem se myslím dovolal, ale byl někde v trapu, ani jednoho jsem už pěknejch pár let neviděl, naposledy jsem se s nima náhodou srazil na Křetínce, ale to už je taky 5 nebo 7 let.

reagovat
Středa 17. února 2016 v 18:02 ® hraji reakce na …
hraji

regulus> občas s vnukem Čingischána telefonuji. Ten by asi vysíračům nepěkně zatopil, kdyby sem ještě chodil. Jeho hláška: Kdo se tě ptal na tvůj názor, koho vůbec zajímá tvůj názor, by asi často vyvolala flame

reagovat
Středa 17. února 2016 v 17:29 ® regulus
regulus

Robur oživuje svoje fóra a já si dovolím oživit jedno z nejsofistiko­vanější fór tohoto webu, za které vděčíme Mr. Pifovi.

;-)
reagovat
Úterý 18. prosince 2012 v 7:57 ® LuboO reakce na …
LuboO

nnnap> mne sa niekedy stane, ze sa mrska, ked ju beriem z panve. Ale to sa libi mne, lebo mam rad fresh fish, tak si z toho nic nerobim…

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 ve 21:08 ® nnnap reakce na …
nnnap

LuboO> to se mi taky občas stane, že zapomenu rybu omráčit než jí dám na pánev. Ale se jí to líbí, tak si z toho moc nedělám.

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 ve 20:57 ® LuboO
LuboO

Poznate knihu Čenkovej deti? Tie tiez vyzerali tak hladno, ako tieto dve…

reagovat
foto/forum/2012/th-img90691.jpg
Pondělí 17. prosince 2012 v 19:32 ® Shrek reakce na …
Shrek

nnnap> kočkám je to škoda, ryby je nejlepší nachytat a hodit na hnůj. Na hnoji se na ně vrhnou mouchy a budou v nich červi, na červy pustím slepice a ty mají pak dobrá vejce. No a taky se na ty červy dají nachytat další ryby. Prostě takový koloběh – ryba-hnůj-červ-ryba-hnůj-červ-ryba :-)

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 19:12 ® nnnap reakce na …
nnnap

Bigpista> takhle dělám ty plevelný ryby kočkám. Úplně stejně akorát bez těch brambor. Já jsem si koupil merlina a sem zvědavej jestli ho budu, po ochutnání pouštět nebo konzumovat. Jako třeba tuňáka. Toho už rovnou mačkám kačenám. To už u nás nejedí ani kočky.

Stará furt, co nadělíme kočičkám na vánoce. Já jí říkám, že když bude vánoční kapr v nejedlé přerostlé velikosti, tak ho vezmu a nasmažíme z něj škvarky. To mi ještě kočky vezmou do tlamky. Jak z toho kype sádlo-halibut, makrela a K70, to ony jo.

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 16:15 ® Bigpista
Bigpista

Nějak mi to nejde vložit do „Z lovu“, tak to dám sem.

reagovat
foto/forum/2012/th-img90689.jpg
Pondělí 17. prosince 2012 v 16:11 ® džigit reakce na …

skwor> pěkná nástraha,co na to chytáš a jak to vodíš?

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 16:11 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

skwor> Tady to spíš chtělo zátiší s okounem, krájecím prkýnkem a fileťákem, ne? :-))

reagovat
Pondělí 17. prosince 2012 v 16:00 ® skwor
skwor

Nějak dlouho je to tady bez příspěvku… Říct mrtvé se mi v téhle diskuzi zdá dvojsmyslné :-D

reagovat
foto/forum/2012/th-img90688.jpg
Sobota 1. září 2012 ve 23:35 ® cormoran reakce na …
cormoran

Luban> Tam po ní určitě nějakej násoska skočí, minimálně za dva piváky:-)

Robur> Na parmy jedině s kyblíkem (abys je naválel po zemi) a s kladívkem (abys neničil vidličky) :-))

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 ve 22:06 ® Mary
Mary

uneal> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> jóó

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 17:30 ® nnnap reakce na …
nnnap

Robur> bez prdele, já jsem tak o psa zrušil 2 pánve :-D
Zlatíčko, měl jsem ho rád.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 15:29 ® Robur
Robur

parma je sviňě odolná, tudlevá jsem ji mlátil do hlavy vidličkou a ona se ohla (jako vidlička), pak se ten rybolov má rentovat. Tak jsem těch dalších 8 parem nechal pokapat na břehu, ale vidlu už mně to bohužel nenarovná, takže nejde vytahovat pípáček.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 15:19 ®  reakce na …

cormoran:Oni sa rozomelú ale časť ostáva na tom šneku.Okrem toho je parma hnusná fúzatá ryba,nechce to žrať ani kočka.Skúsim ju predať v hospode ako amura:)

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 15:08 ® cormoran reakce na …
cormoran

Luban> Já karboše neumím, takže nevím, jak moc ty kosti vadí, ale zeptám se na to, jak to kolega řeší. Je moc línej na to, aby řešil kosti v mlýnku, tak má asi lepší mlýnek a pravděpodobně je prostě rozemele:-)

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 ve 14:21 ® timbab reakce na …
timbab

MIG-35> Nezapomeň na kachny :-)

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 11:44 ® MIG-35
MIG-35

A uh nic nepustim!! Rozšířim stádo slípek a budu též vyrábět domácí, eko, bijo, omega6 vejce.. :-D Táák :->

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 11:40 ®  reakce na …

nnnap:Ja bielou rybou kŕmim moju somálsku kočku.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 11:37 ®  reakce na …

cormoran,Robur,Nechcem vám do toho kecať,ale parma sa do karbošov moc nehodí,má veľa kostí a zaserie šnek v mlynku.Najlepšia ryba je podoustev a ostroretka,po­prípade kapor nad 70cm,malé kapríky by neboli zlé,ale poprvé musíš ich mať hodne a po druhé decká nejem.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 9:58 ® nnnap
nnnap

kdysi sem si dělal rybí salát z plotic. Dneska jsem vděčnej za malý potočáky. Na červa to jde na hod. Ale nejsem vydra, 2–3 kila nám stačí. Na týden. Majonézu taky svou, z domácích vajec s omega 3. Vezmeš slunečnicový ojl, prdneš domácí žloutky sycené omega3 a je to mňamka. Jak na omega3 vajca? Kdysi jsem mohl slépkám přilepšit bílou rybou, dneska musím být vděčný za mastné z velkých sumců. Říkám jim Vágnerovy vajca. On má ohromný podíl na tom, že mám domácí sumčí omega3 vajca. Nějaký poplatek bych mu rád platil. Zeptej se fotra, jakube, jestli ti to budu platit od chované hlavy slepice, jestli zprostíme od platby kohouty/ kokoty pro šlonzáky/, nebo to bude od pařátu nebo paušál za biskup. Nebo to budeme platit podle počtu ok v plotě. Ale tam pozor- čím řidší, tím větší jistota, že si slepice zobne bokem nelicencovaný plevel a na licencovaný škvarek se nám vysere.

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 9:12 ® cormoran
cormoran

1Mara> Blbě se škrábe, tak se s ním nechce patlat a dá ho raději slépkám, neoškrábanýho, kapiš?:-) Mně je lína líto pro slepice. Já ho dám vždycky na sumce a když není záběr, tak ho sežeru sám, však to znáš:-)

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 9:10 ® cormoran
cormoran

Robur> To věřím, ale kapr týhle velikosti je dobrej na dost způsobů. U těch parem je to přeci jen horší. Na tý si nepochutnáš, kdybys jí dělal klasicky. Ten kaprofil už se dá:-)

reagovat
Pátek 31. srpna 2012 v 0:20 ® 1Mara
1Mara

Robur> Ty ho slepicím škrábeš ? To unás se to dává v celku , akorát se to naseká ..... :-)

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 22:54 ® Robur
Robur

nnnap> na žloutky jsou dobří malí potočáci, ale musí bý čerství ze sádek, dokud ještě mají červený maso. Pak už jen na pečenáče. škoda, že jsem těch malejch psturhů nachytel víc jak 15 jen na 4 vycházkách, pak už to bylo slabší.

reagovat
Čtvrtek 30. srpna 2012 ve 21:38 ® MIG-35
MIG-35

To je zasejc nášup! Pěkně sem se pobavil… :-D

reagovat
novější starší
Stránky:   67 66 65 ...