Chytej.cz

Prsačky - broďáky necteno

29.1.2006 | Libor | 25.214 zobrazení | 106 odpovědí

Ahoj všichni, vím že tu toto téma bylo nedávno. Chci si koupit prsačky a nevím jaké? (materiál,léto,zi­ma, výrobce) Můžete mi někdo poradit dle čeho vybírat atd?Jistě máte zkušenosti. (do 5000kč) Děkuji

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 1. prosince 2009 ve 22:26 ® Libor reakce na …
Libor

sethy> 194cm, 100kg, po vánocích 105kg :-)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 22:10 ® dam reakce na …
dam

Libor> osobně si myslím, že při běžným nošení vydrží max. 3 roky, déle mě žádné nevydržely

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 18:58 ® sethy reakce na …
sethy

Libor> Na vystavach budou tak maximalne, jako obvykle jen simms a fenwick. Ale snad se něco změní. To máš nějakou netypickou postavu nebo co:)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 18:45 ® Libor
Libor

no a já s mojí postavou jsem v háji, co si na sobě nezkusím, to nekoupím. Počkám na nějakej veletrh, snad bude co k vidění.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 18:40 ® sethy
sethy

Tak zaprve jiříku (myslím jirisa) ty maš LL pokud si dobře pamatuju:) a stejne by ses na šířku do nich vešel dvakrat (regul možna i třikrat a prutosa rači nezmiňuju) Ty boty super, regulovych 30 vycházek ročně asi zvladnou pár let bez problémů, mojich cca 150 vycházek ročně vydržely tři roky, dobrodím v nich do konce roku a poleti do koša, nove budou ty same!(můžu nafotit až budu doma jak vypadají po třech letech) Co se týče toho blata a zipu, nevim jak u SIMMS ale u těch mojich sragor za par kaček je to v pohodě, v blatě su pořád, hold morava. Toho bych se taky nebal.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 15:27 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

jiris> ok, díky za informace :-)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 15:26 ® jiris reakce na …
jiris

MP-E65mm> já mám L 9–11. V XL bych byl jak v pytli, manévrovací prostor mám i v těch dost velký, zřejmě se s tím počítá.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 15:25 ® jiris reakce na …
jiris

MP-E65mm> rozhodně bych si je nekoupil jen tak bez vyzkoušení. To bych risknul u prsaček za tri litry, tyto si vyzkousej. (bud shop nebo rybari, ma je dost lidi).

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 14:44 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

jiris> ok, já jsem taky tintítko takže u mě prošoupaný vnitřní stehna nehrozí :-) Ale měl bych ještě jednu otázečku, co se velikosti při výběru týká. Dejme tomu, že mám velikost L , vzhledm k tomu, že jsem neustále zmrzlej počítám s nějakým termoprádlem + je asi potřeba nějaký manevrovací prostor pro případné pohyby, jako sed, v kleči atd. stačí jít o jednu velikost výš? tedy na XL ? jak si to řešil? vím, že je nejlepší si to na místě vyzkoušet, ale to jen abych měl nějakou představu , thx

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 13:59 ® jiris reakce na …
jiris

MP-E65mm> ano bude, pokud si je nerozpares o nejaky drat :-)) Ale nemam verzi se zipem, nevim co zip a blato. Mam stary clasic. Problemy u tohoto modelu mohou mit prostorove vyraznejsi lide, kteri si osoupaji svy na vnitrni strane stehen a nasledne to muze prosakovat. Ja ten problem nemam.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 13:08 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

jiris> ty máš ty G3 vid? zeptám se hloupě, když zapadnu do bláta po pas bude vše v poho ?

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 13:01 ® jiris reakce na …
jiris

regulus> to máš asi jiné boty :-))

MP-E65mm – bacha ty boty za studeneho pocasi praskaji (minusove teploty), v teple jsou super a na lehke brodeni v lete na lehkem terenu jsou taky good :-)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 12:57 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

sethy> regulus : to že mám slabost na goretex a jasně ho upřednostnuji bych tu moc nerozebíral (každý má svojí značku a nedá na ní dopustit) proč se ptám na to sezebí atd. není to proto, že bych při brodění odpočíval v sedě někde na pstruhovém potoce, ale jak jsem již avízoval nebudu to používat pouze pro rybařinu a kdo slyšel pojem fotovor ví, že stát v tomto smysluplném „zařízení“ čtyči hodiny je docela makačka takže nejjednodušší křesílko vždy příjde vhod. Nicméně ze zkušeností s membránou vím, tedy pokud pouze chodím nebo stojím, že nepromokne. Horší je to když si např.sednu do mokrého......tak proto taková otázka. Každopádně díky za informace, které mi určitě pomůžou při výběru.

Regul : ty boty vypadají solidně a jsou za dobrou kačku :-)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 12:12 ® regulus
regulus

sethy> jo jsou to goráče, ale ten light, původní cena byla tuším kolem 200$, byl to výprodej malejch čísel, výhoda nás chcíplejch, takový zdechnily v Americe nejsou. :-)) )

Libor> kolena vystužený jsou, u těch dražších podstatně víc než u levnějších.

MP-E65mm> nejsu berná mince, nejsem zarputilej brodič, dá se říct, že jsou ve vodě průměrně tak 30 dní v roce, takže to nelze srovnávat s někým kdo v tom lítá skoro furt. Do vody nesedám, nemám proč, vlastně bych ani prsačky nepotřeboval (stačily by do pasu) nikde tu na P není víc vody než do půli stehen, teda sem tam je, ale proč bych si prolízal tůně kde jsou s velkou pravděpodobností ryby a plašil si je, dycky to jde obejít.
Jak jsem psal, koupil jsem ty svoje s laufem, hodlal jsem si koupit ty cabeláčový Dry-Plus, ale naskytly se tyhle. Je sice fakt, že Gore-Tex mě taky oslovuje daleko víc, ale není to jediná membrána a zdaleka není jistý jestli je nejlepší. Z druhé strany je fakt, že ty G3 budou určitě lepší ne snad kvůli tomu goráči, ale budou líp vystužený, myslím že to má až nad kolena zdvojenou vrstvu, mrkni na stránky výrobce, určitě to tam je popsaný.
Pokud se bot týká, tak z vlastní zkušenosti doporučuju tohle http://www.cabelas.com/…ard-item.jsp?… , jsou lehký, mám je druhej rok bez jakejchkoliv problémů, nekloužou a i kdyby se posraly, tak jsou za pár peněz.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 10:55 ® Libor
Libor

dobrý info pánové, pro mě jsou kolena riziková partie, dělají se taky s vyztužením?

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 7:43 ® sethy reakce na …
sethy

MP-E65mm> Gore-tex negoretex na to se vykasli. Když sedíš ve vodě tak netečou proč by měli. S prsačkama zachazim všelijak a zatim v pohodě (je pravda že předešle se rozlepily, ale reklamace to vyřešila.) Teď mam snowbee xs-pro a to že to není gore-tex mě vůbec netrápí. Prolezam křovím a vším možným a že bych je prorval o něco na břehu se říct nedá. Mám jednu díru na kolení z pádu tak z metru a pul a pak jednu diru dole u boty, tam se zapichla zběsila kudla i s woblerem:) vše zalepene a žadný problem. Jezdím v nich i na kle když jedu někde poblíž na ryby atd. takže fakt dostavají zabrat. U mě je to spotřební zboží, když vydrží 3 roky jsem spokojenej (kupoval jsem v anglii za 3 tis). Jinak G3 ma Jiris zeptej se jeho, pokud vím má je 3ti nebo 4tou sezonu, dír v ních má desítky:) ale včšechny zalepeny a bez problému. regulus: ja myslel žes v te akci koupil pravě: freestone a ne nejaky gorače.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 2:34 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> ty taky nejsou špatný, hlavně ta cena je super, ale nejsou goretexový, ja mám k tý membráně kladný vztah a asi bych dal přednost goretexu :-) těch 200 doláču vem čert :-) je pravdou, že bych za to měl i boty :-) to zase dopadne......­...jestli tam narazím na nějaký krámek tak mi peněženka opět zapláče :-)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 2:28 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> Tak to je luxusní cena, ty kráso jak to může někdo prodávat za dvojnásobek..­........no to je hnus velebnosti :-)

Samozřejmě nějaké zběsilé honení za hmyzem atd. probíhat nebude. Ten strašák, že by se to dalo protrhnout tam bude :-) když si např. sedneš neprosakuje to? jaké máš zkušenosti...­......klidně se rozepiš :-) myslím, že to nezajímá jen mě thx

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 2:20 ® regulus
regulus

MP-E65mm> BTW koupil jsem loni lehký Goretexový SIMMSy za 100$ + cesta.

Neřeš SIMMS nebo něco jinýho, pokud to bereš na prodírání křovím při honění se za ptákama, hmyzákama, rybama a jinou havětí, díra se dá udělat do všeho, je to jen hadra trochu jinak. Čím odolnější, tím víc tuhý a relativně nepohodlnější i když se to takhle zrovna specfikovat obecně nedá. Zalepit jde všecko, záleží jak moc velká díra a kde …

Co takhle toto, jen to není Gore Tex … http://www.cabelas.com/…ard-item.jsp?…

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 ve 2:12 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> :-) :-)) ) http://www.cabelas.com/…ard-item.jsp?…

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 1:58 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Libor> tohle je moje představa http://rybarske-potreby.monfish.com/…l-4,545.html využil bych to i při focení hmyzáku, však víš :-)

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 1:37 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Libor> já to chci zjistit než pojedu do USA, chci si je koupit tam, bo to vyjde levněji než tady. Simms se mi velice zamlouvají, ale ta cena je vražedná. Taky by mě zajímalo jak dlouho vydrží při normálním užívání a zda se dají nějakým způsobem opravit když bych je nedej bože nějak prorval.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 1:26 ® Libor reakce na …
Libor

dam> tyjo, díky za info, prolezu to.

MP> koukej to sledovat, pak to proberem a zakoupíme je.

reagovat
Úterý 1. prosince 2009 v 1:18 ® MP-E65mm
MP-E65mm

mě by zajímalo pokud budu mít dejcháče např. goretexové a sednu si v nich ve vode jestli to nebude prosakovat? Uvažuji o koupi techto prsaček, alek informacím jsem se zatím moc nedostal. díky

reagovat
Pondělí 23. listopadu 2009 ve 12:22 ® dam
dam

Libor – pokud hledáš poměrně slušné dejcháče, tak jich najdeš spoustu na www.hobby-g.cz v e-schopu, jsou tam slušné i s botama. Zrovna jsem si jedny pořídil. Do teď chodím v Aguazech, ale boty už jsou na pokraji rozsypání, ale dejcháče drží pořád, Musíš počítat, že to není na věky, dávám všemu 2–3 roky. Teda podle používání. Já jsem v nich asi 150× za rok.

reagovat
Pátek 20. listopadu 2009 v 16:58 ® FISHERBOY
FISHERBOY

Tak jsem byl dneska zklamán:( zajel jsem do Sportcarpu, vyzkoušet si ty Behry a ejhle…bota 44/45 malá, ale na tělo mi to sedělo..... bota 46/47 akorat, ale tělo asi vyrabějí pro pupkatý dědky…takže jsem v prdeli jak Baťa s dřevákama…

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2009 ve 23:44 ® Desire
Desire

MP-E65mm> http://www.kahan-speleo.cz/…a-do-hlubin/

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2009 ve 23:43 ® Desire
Desire

http://www.kahan-speleo.cz/…lubin/--snad ti to pomuže-ale newim nečetl sem to

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2009 ve 21:11 ® -zruseno

co říkáte na tyhle? http://www.rybarskepotreby-eshop.cz/…cky-albastar díky

reagovat
Čtvrtek 19. listopadu 2009 v 19:52 ® FISHERBOY
FISHERBOY

dotázek lidi.....jakej je rozdíl mezi těmito prsačkami http://www.sportcarp.cz/…mm-behr.aspx?…

a těmito: http://www.e-rybarstvi.cz/…ion-5mm.html

krom toho že jedny maji 4mm a druhé 5mm neopren

reagovat