Chytej.cz

mazanie navijaka necteno

28.11.2005 | RASTOK | 15.573 zobrazení | 104 odpovědí

čím mažete navijáky ? aké plastické mazivo používate, aby neztuhlo pri teplotách okolo nuly ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 4. prosince 2005 v 18:58 ® PetrC

Milky: jsem rád, že jsi veselá kopa.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:58 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Milky: Suchýho, to nerozchodí

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:57 @ 

PetrC : no že jsi hvězda si právě nemyslím,proto se k tvé osobě nebudu raději vyjadřovat. Nerad bych byl považován za nějakého buřiče. Měj se.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:56 ® Milky
Milky

BoBo To vypadá slušně! A stávající garnituru naházíme do napuštěnýho, nebo do ještě suchýho?

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:55 ® PetrC

Alivio: smím-li se ptát, v čem je ta chyba? Teď, když se zamyslím, myslím, že by jsi se měl zamyslet nad tím, jak to myslíš. A nebo si přečti znovu můj příspěvek : 2005–12–04 v 15:37, jako mou reakci na tvou!!! Pak, myslím pochopíš. Pokud ne, přečti si vše znovu.

Je skutečně možné, že mé příspěvky vyznívají tak, jak upozorňuješ, ale asi jsem dle tvých slov skutečně hvězda a proč být skromným.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:54 @ 

to už bych navrhoval „přivlastnit si“ nějakej hrad blízko vody a nemusíš nic zaplavovat. Navrhuju hromadné stěhování na Vranovský zámek. Zámecký pán Milky s chotí BoBo. Budu vám dělat dvorního šaška,prosím prosím. Chci na Vranov.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:51 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Milky: Jaká politika? Na hradě budou jenom rybáři, z Chytej uděláme oficiální hradní stránku, zatopíme Jelení příkopy a budeme chodit na ryby, ne?

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:50 @ 

Milky:tak jako tak bys byl v těch srač*ách,ne?

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:48 ® Milky
Milky

BoBo Všechno BoBo, všechno – jen ne politika. To bych si raději vrazil ruce do kýblu se sračkama! Slabší povahy prominou, ale lépe to přirovnat nejde

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:47 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Milky: Teď se mi Tvůj vytříbený styl začíná líbit, nechceš mi dělat poradce?

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:45 @ 

Pánové Milky a BoBo na to právě kápli a stanou se z nich olejoví magnáti firmy Shimano.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:45 ® Milky
Milky

BoBo jsi pašák! BoBo na hrad!

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:44 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Milky: A teď už jenom průsery s LRO (Lehký Rybářský Olej) a budem všichni na jednom revíru (Orlík)

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:43 ® Milky
Milky

BoBo A u garáže s rybářskejma potřebama tank na olej a železniční vlečka

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:41 ® Milky
Milky

BoBo Je pravda, že modelová řada FšiMáňa má už na příští rock v sobě vlastní olejničku? Neoficiální zpráva říká, že to okopírovali od Stihlu – z motorovek

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:41 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Milky: Pro Fšimáňo by jsi musel na sezónu vyfasovat nádrž na záda

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:36 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

PetrC: I přes Tvůj přezíravý a krajně netolerantní tón s Tebou musím souhlasit

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:33 ® Milky
Milky

PetrC Jasně! Super! Je třeba mazat, klidně si ho na zimu nalož do oleje!

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:31 ® PetrC

xycht: jasně, jsem z Prahy a rád s tebou poklábosím a tvé GTM-RA 2500 ojuknu! Rozhodně se však divit nebudu, protože nebude čemu (neber to zle). Ten pán je níže jmenovaný p. Strunc a opět jsem se ujistil, že by se měl spíše věnovat fakturám, dobírkám a objednávkám.

BoBo-Falknov: „Buď rád, že s ním nevláčíš, po měsíci vláčení byl tenhle kousek suchej:“ že by Shimano?

„Kolega má ten samý jako Ty a má ten samý problém jako já, včetně vůlí:“ aha, Shimano!

„Ten "olejíček“ co k tomu fšimáňo dává, stačí na den, dva, intenzivní vláčky:" no jasně, Shimano!

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:29 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Alivio:Ehmmm a kolik jsi toho navláčel? Já mám cca 130 vycházek vláčky za rok. Tj. cca 600 prutohodin vláčky ročně. O tom to právě je, pokud ho používáš občas, tak je to OK a moc ho mazat nebudeš muset (tady porovnání s motorovým olejem docela sedí), ale jak začneš vláčet opravdu intenzivně, tak nemá šanci bez mazání vydržet (úbytek mazadla, nečistoty, změna struktury…).

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:23 @ 

BoBo:Byl jenom na přívlač. PetrC:tak v tom asi bude ta chyba. Zkus to. Když se někdy zamyslíš a myslet začneš,tak tvé příspěvky nebudou znít stylem JÁ JÁ JÁ a JÁ jsem hvězda.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:07 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

xycht: Buď rád, že s ním nevláčíš, po měsíci vláčení byl tenhle kousek suchej (pomalejší převod). Kolega má ten samý jako Ty a má ten samý problém jako já, včetně vůlí. Ten „olejíček“ co k tomu fšimáňo dává, stačí na den, dva, intenzivní vláčky.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 18:02 ® xycht

Samozřejmě, že by to šlo. Jestli jsi z Prahy, rád ti svůj GTM-RA 2500 přivezu. asi se budeš divit. Říkal mi to takovej silnější pán ve Slezský, on doslova pověděl že když mazat tak opravdu minimálně…

Quote: On 2005–12–04 14:30, PetrC napsal: Milky: Tica? Mám jinou představu o slušném výrobci slušných navijáků! Samozřejmě že dám na rady výrobce(ů), na DVD rekordéru mačkám knoflíky přesně podle návodu a ctím rady výrobce a přístroj neumisťuji pod okap (vlhko) a ani ho neprovozuji v kamenolomu (prach a otřesy). U navijáků proto pravidelně čistím a mažu.

xycht: jak to myslíš, že se navijáky Shimano nemají moc mazat? Rád bych viděl tvé, tři roky nemazané Shimano. Tedy, pokud by to šlo. V jaké prodejně Gammarusu? V Praze? Snad ne pan Štrunc? Něvěř všemu, co kdo tvrdí a někdy ani vlastním očím, viz servisní otvor na navijácích Shimano.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 17:59 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Alivio: A kolik má ten naviják navlíčeno? 7 let bobkařiny se dají srovnat s jedním rokem intenzivní vláčky…

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 16:37 ® PetrC

Alivio: rozhodně si nemyslím, neb jsem si nikdy nemyslel a myslet nebudu. Pokud jde o mázání, ty rozhodně mazat nemusíš. A šlapání zdar?

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 15:53 @ 

PetrC : mám 7 let starej naviják Zebco Ventura a za celou dobu jsem promazal pouze kličku za kterou držíš,protože vrzala při točení. Jinak ten naviják šlape. A klidně to ho ukážu. Problém v tom nemám. Snad si nemyslíš že když tys musel mazat,že musej i všichni.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 v 15:30 ® PetrC

Milky: Tica? Mám jinou představu o slušném výrobci slušných navijáků! Samozřejmě že dám na rady výrobce(ů), na DVD rekordéru mačkám knoflíky přesně podle návodu a ctím rady výrobce a přístroj neumisťuji pod okap (vlhko) a ani ho neprovozuji v kamenolomu (prach a otřesy). U navijáků proto pravidelně čistím a mažu.

xycht: jak to myslíš, že se navijáky Shimano nemají moc mazat? Rád bych viděl tvé, tři roky nemazané Shimano. Tedy, pokud by to šlo. V jaké prodejně Gammarusu? V Praze? Snad ne pan Štrunc? Něvěř všemu, co kdo tvrdí a někdy ani vlastním očím, viz servisní otvor na navijácích Shimano.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 ve 14:07 ® xycht

Nordboy: souhlasim, zcela jistě na to mazání má vliv i frekvence používání navijáku…

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 ve 14:06 ® xycht

tucnak11: jak jsem koupil tak prodávam, prodavač z Gammarusu mi sdělil, že nemazat a když ano tak jednou za 3 roky zakápnout.

reagovat
Neděle 4. prosince 2005 ve 13:47 ® BigMike

Loni jsem po sezóně (také byl v prosinci naviják TICA asi 15 min. pod vodou)komplet vymyl vnitřek a namazal jen olejem na zbraně a šicí stroje. Cylou sezónu OK, letos to provedu stejně! I s jinými.

reagovat