Chytej.cz

Shimano Speedmaster 66MHB vs. Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS

14.11.2012 vložil osprey | Pruty | zobrazeno: 12.448×

Když jsme zavedli rubriku Duely, nechtěli jsme jen čas od času porovnávat dva srovnatelné produkty různých výrobců. Šlo tu i o to, ukazovat různé pohledy a přístupy, diskutovat nad věcmi, které nejsou úplně obvyklé a sem tam třeba i srovnat nesrovnatelné. Rybářovy obzory totiž takto vedená rubrika rozšíří nepoměrně více než kdyby pokaždé jen striktně porovnávala dva téměř identické kusy cajku.

Dnes ale mohou být spokojeni všichni. Budeme srovnávat dva velmi srovnatelné pruty a navíc to nebudou jen tak ledajaké klacky. Budou to totiž jednodíly.

Zavilí majitelé teleskopů by v tomto okamžiku měli přestat číst, protože jednodílný prut totálně neguje největší výhodu teleskopických prutů – snadný transport umožněný malou délkou ve složeném stavu. U jednodílného prutu složený stav neexistuje, fyzická délka prutu je i jeho délkou transportní a vždycky, když se snažím narvat jednodíl do auta, přemýšlím, jestli mi to stojí za to. A to je právě přidaná hodnota tohoto Duelu – odpovědět na otázku, zda stojí za to vlastnit dvoumetrovou tyč, se kterou jsou, dokud ji nedostanete k vodě, jen a jen problémy.

Odpověď není jednoznačná. V první řadě je třeba říct, že dnes jednodílné pruty zdaleka nejvíc používají vláčkaři. U ostatních disciplín se s nimi setkáme naprosto ojediněle. U plavané o ničem nevím, položená nebo kaprařina jen výjimečně a ne na našem trhu a v muškařině se poslední době (už víc jak 10 let) razí trend vícedílných prutů na úkor dříve převládajících dvoudílných. Jednodíly se ale celkem zdatně drží v nabídce náčiní pro přívlač a lov na moři. Dokonce i naši vláčkaři v posledních letech postupně propadají kouzlu jednodílných prutů. Proč?

Důvodem je pocit z prutu a vnímání záběru. U vláčky potřebujete mít z prutu prodloužený kus vlastní ruky a zároveň je dobré, aby se záběr přenášel do ruky rybáře co nejpřesněji. Zejména lovci candátů na „gumové“ nástrahy zjistili, že dokonalá citlivost je nade vše, protože tyto náladové a na našich vodách zhusta ochytané ryby berou často velmi povrchně a opatrně.

Srovnávat dnes budeme jako už mockrát Daiwu a Shimano a to proto, že tyto značky jsou na našem trhu hojně zastoupeny a k jejich výrobkům mám do jisté míry přístup. V případě Speedmasteru 66MHB je to ovšem přístup, který má každý, protože jsem si ten prut jednoduše a normálně koupil. Daiwu jsem si zapůjčil právě pro účely tohoto Duelu, protože utrácet za dva velmi podobné jednodíly už by bylo na moje poměry trochu moc.

Shimano Speedmaster 66MHB

Shimano Speedmaster 66MHB Shimano Speedmaster 66MHB Shimano Speedmaster 66MHB Shimano Speedmaster 66MHB


Recenzovaný Speed je prut určený hlavně pro americký trh, k nám ho dovezla firma Gammarus, díru do světa tu neudělal a v současnosti se doprodává za velmi sympatickou cenu. Materiálově odpovídá Speedmasterům první (nejstarší) řady, ale kdo si vybavuje poměrně měkké semiparabolické dvojdíly Speedmaster, ten bude tímto prutem překvapen. Jednak krátká délka vždycky prut trochu „vyvztuží“ a jednak má tento model silně kónický blank, takže je to na své parametry dost ostrý a velmi řízný proutek.

Jukněmež na něj v detailu. Kód 66 znamená 6 stop a 6 palců, což by mělo být 198 cm. Gramáž je psána jako 1/4 až 3/4 oz (tj. 7-21 g). Myslím, že sedí dokonale, ovšem s jednou poznámkou na okraj. U dvoumetrového prutu s touto gramáží byste čekali poměrně tenký blank, u rukojeti silný asi jako tužka. Tady to tak není. Blank rychle nabírá na síle a u rukojeti má průměr 12 mm, což je nepatrně víc než prut ze stejné série vyrobený jako dvojdíl s parametry 270 cm / 15-40 g. V praxi tak máte k dispozici poměrně citlivou špičku plně odpovídající deklarované gramáži, za níž ale prut postupně nabírá na síle a zejména v dolní polovině zesílí do pořádného "vykosťováku". V reálu to znamená cit a sílu v jednom. Ucítíte i velmi jemné záběry, prut není tupý ani s menší rybou, ale pokud se najde soupeř, který se vám ho pokusí ohnout až k rukojeti, někde za polovinou tvrdě narazí.

Díky popsaným vlastnostem se jedná o skvělý univerzál schopný se zodpovědně popasovat s rybami od 30 cm do metru, velmi citlivý a ochotný sofistikovaně vodit nejen gumy, ale i wobblery, třpytky a popy. Vzhledem ke své délce je určen hlavně k lovu z lodi, ale pokud byste s ním chtěli zabrodit někam pod jez nebo do proudu, myslím, že budete rovněž velmi spokojeni.

Trošku se podíváme i na výbavu prutu. Je osazen 8 očky Fuji Alconite s krásně řešeným přechodem od prvního velkého až po malé koncové, takže vlasec prochází z cívky navijáku téměř ideální trasou. Alconity jsou velmi kvalitní očka, což je dobře, protože když už si kvůli citlivosti pořídíte jednodílný prut, budete ho používat pravděpodobně s pletenkou.
Sedlo navijáku je klasické šroubení od Fuji o průměru 21 mm (dal bych přednost 18 mm). Rukojeť o celkové délce 37 cm je provedena v duchu první Speedmasteří série – tedy dělená a korková se stříbrnými doplňky. Před navijákem je korek prořezán až na holý blank, abyste mohli s prstem přímo na prutu vnímat „tep“ vaší nástrahy. Jedinou vadou na kráse je, že tento výřez je proveden na pohled dost amatérsky a minimálně polovina známých se mě ptala, zda jsem si to nedělal sám. Nedělal.
Umístění výřezu také není úplně ideální. Normálně držím prut tak, že mám 2 prsty před patkou navijáku a 2 za ní. Abyste dosáhli do zmíněného výřezu a mohli využít výhod pramenících z jeho existence, musíte pozměnit úchop na 3 prsty vpředu a 1 vzadu. Není to problém a má to ještě jednu výhodu. S navijákem velikosti 3000 je těžiště sestavy přesně v tomto místě, takže prst je tu optimálně zatížen a přenos záběru je opravdu skvělý. Jinak samozřejmě není problém chytat i s klasickým držením 2+2, jenom pak budete držet samotné šroubení.

Esteticky je prut proveden velmi pěkně. Šedý blank s typickou strukturou, černé vyvázání oček s jemným stříbrným proužkem, zajímavá korková rukojeť s ozdobnými prvky a účelně řešenou koncovkou (kov + plast) - prostě klasický Speedmaster. Zpracování je precizní, tak jak je u Shimana zvykem. Prut se dodává v černém plátěném obalu.

Praktické zkušenosti jsou velmi dobré, prut používám na přehradě při lovu z kajaku a pro ten účel je skutečně velmi vhodný. Ideálně pracuje s nástrahami na jigových hlavách 5 – 15 g, na menší mu chybí cit, na větší je jeho špička už příliš měkká. Při prudkých razantních skocích s těžšími jigovými hlavami začnete už někde u 12 g cítit, že by prut mohl být tužší. Při zdolávání prut není tupý a celkem slušně pracuje, tedy hlavně jeho horní část. Okouni do 30 cm jsou spíš oběti, kousky kolem 35 cm už ho začínají pěkně ohýbat – ovšem nemá cenu se do nich s pletenkou příliš opírat, aby se nevyřezávali. Velkou rybu jsem zatím nezapřáhl.
Prut používám s navijákem velikosti 3000. Jednak kvůli vyvážení (málokdy držíte vláčák přesně v těžišti a tady to jde), ale také kvůli rychlosti navíjení a robustnosti navijáku (rumplování těžkými jigy naviják docela zatěžuje).

Konečný verdikt je jednoduchý. Dobrý prut, momentálně za velice slušnou cenu (cca 1600 Kč) a kromě něj jsou v nabídce i kratší a delší verze s mírně odlišnými gramážemi. Je fakt, že jednodíl není prut pro každého a pokud zrovna nechytáte na velké hluboké vodě z lodi, tak nejspíš jeho výhody ani pořádně nevyužijete. Ale pokud už byste do toho šli a překousli nepohodlí při transportu, tak možná budete překvapeni.

Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS

Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS


Když už jsem měl Speedmastera, jehož nákup jsem si morálně zdůvodnil právě potřebou napsat nějaký ten Duel, chtělo to sehnat soupeře. Na našem trhu je jednodílů málo, dokonce tak málo, že si nadšenci nechávají posílat blanky ze zahraničí a dávají si pruty požadovaných vlastností stavět. Další část fanatiků si nechává dovážet jednodíly od G. Loomise, Fenwicku nebo St. Croix z USA. Asi bych si takový prut mohl někde osahat, ale zdálo se mi lepší nabídnout srovnání s něčím, co se u nás dá v normální distribuci koupit.

Na výstavách jsem narazil na dva vhodné soupeře, jeden byl vystavován na stánku WFT – Penn, druhý nabízela Daiwa. Oba byly mimořádně pěkné a povedené. Díky dobrým vztahům se zastoupením firmy Daiwa – Cormoran se mi podařilo půjčit si jejich výrobek z vzhledově zajímavé a atraktivní série Generation Black.
Miniaturní verze tohoto Duelu proběhla krátce nato u nás doma na dvoře. Pár kamarádů řešících svoje jednodílné problémy si osahalo oba pruty a kdyby vás zajímal výsledek, skončilo to nerozhodně. Pokud vím, ze zmíněné sešlosti dnes dva lidé vlastní Černou generaci a další dva Speeda. Je to názorná ukázka toho, že ne vždy můžete jednoznačně označit některý prut za lepší a u lidí, kteří mají něco odvláčeno, zpravidla rozhodují osobní preference.

Ale pojďme už k recenzovanému prutu. Celým a úplným názvem se jmenuje Daiwa Generation Black Twitchin Stick D66/MHFS. Černou generaci asi překládat nemusím, Twitchin Stick je něco jako „pocukávací tyčka“. Vypovídá to něco o tom, že prut je určen k aktivnímu vedení nástrah krátkými ostrými pohyby. Míní se tím spíše nástrahy tvrdé – wobblery a menší jerky, ale proutek je velmi univerzální a bez mrknutí oka (stejně žádné nemá) zvládá i popy, plandavky, rotační třpytky a samozřejmě i gumy. Na nějakou jemnou gumovačku a pidlikání se smáčky moc není, ideální je začít s hmotností hlavy až někde u 5 g, ale rozpohybovat těžší gumu z paluby lodi nebo provozovat vertikální přívlač, to zvládá velice slušně. Ostatně ti, kdo si ho koupili, počítali s tím, že většinu prováděných aktivit bude tvořit právě „gumování“.

Jistě jste si všimli i dvou šestek v názvu, je to opět vyjádření délky 6 stop a 6 palců, převedeno do metrické míry 198 cm. Papírově je tedy délka stejná jako u soupeře, v reálu je asi o půl centimetru delší. Ne, že by na tom záleželo, ale když tak vidím ty pruty vedle sebe...

Výrobce uvádí gramáž 1/4 – 1 oz, tedy 7-28 g. Je to o něco víc než u soupeře a prut je skutečně tužší a výkonnější. Pořádně zacukat 15 g těžkým jigem zvládne lépe než soupeř, jehož jemnější špička už se při těchto pohybech poddává. Možná větší rozdíl než v gramáži je ovšem v akci prutu. Daiwa nemá tak strmě ujímaný blank, u špičky je o něco silnější a nad rukojetí je naopak slabší (10 mm proti 12 u Speedmasteru). Křivka ohybu blanku je proto pozvolnější a ačkoli je těžší ho ohnout, ohýbá se pozvolněji a ve větším rozsahu. Má to jistou logiku – prut je krátký a poměrně tuhý, takže je lepší zapojit při zdolávání do akce větší část blanku. U Speeda podobnou službu odvede měkčí horní třetina plynule přecházející do tuhého spodku.


Celá série Generation Black má velmi odolné blanky vyrobené kombinací uhlíkového vlákna s malým množstvím laminátu. Obrovská odolnost je vykoupena poněkud vyšší váhou, proto v sérii nenajdeme dlouhé pruty a u právě recenzovaného se těžší blank projeví posunem těžiště o dva tři centimetry dopředu oproti soupeři – pocit vyvážení proto není takový. Opět bych doporučil naviják velikosti 3000, i když vím, že většina majitelů si takto krátký prut bude chtít osadit něčím menším a lehčím.

Design prutu je poplatný jeho jménu. Vše je černé – matně nastříkaný blank, vyvázání oček, samotná očka i rukojeť. Jen pár bílých nápisů a výrazné firemní logo narušuje tu záplavu temnoty, která ale v kombinaci s futuristickými tvary rukojeti dává prutu přitažlivý a originální vzhled. Proti soupeři je vzhled poněkud spartánský – žádné ozdobné prvky, lakování, cingrlátka. Jen matná čerň připomínající povrch zbraně. A ona to zbraň v jistém smyslu je.

Očka jsou opět Fuji Alconite a na prutu je použita naprosto stejná sada jako u soupeře. Shoduje se nejen celkový počet (8 ks), ale i velikosti. Vzhledem k akci prutu je ale odlišné jejich rozmístění – jsou roztažena v delším úseku a mají trochu jiné odstupy v oblasti špičky.

Rukojeť prutu je také dělená, ale místo korku tu najdeme černou mechovku (je to takový ten nesmekavý materiál označovaný většinou Hard EVA). Celá rukojeť měří 35 cm. Ačkoli je kratší než u soupeře, naviják nakonec u obou prutů odstává svou patkou 26 cm od koncovky.
Sedlo navijáku má velmi originální konstrukci. Naviják se upevňuje horním převlečným šroubením a samotné sedlo je kombinací měkkého a tvrdého plastu. Ergonomie je mimořádně dobře vyřešená, na lovu si znovu a znovu uvědomuji, jak mi prut skvěle sedí v ruce. Měl jsem v ruce spoustu moderních sedel, tohle se ale mimořádně povedlo - alespoň z pohledu mé pravačky. Chybí tu sice dohmat na holý blank, ale ten tvrdý plast přenáší vibrace natolik účinně, že jsme se s kolegy během naší „pavlačové debaty“ nad oběma pruty nedokázali dohodnout, co je lepší.
A tady maličko uskočíme do praxe. Zatímco já chytám kdeco a s kdečím a díky různému „testování“ pomalu ani nemám šanci zvyknout si na jeden prut, kolega, který si Černou generaci pořídil, strávil přes léto dost času lovem candátů a zaznamenal určitý prvotní šok. Ryby mu po přechodu na nový prut padaly. Bylo to z velké části způsobeno daleko výraznějším přenosem záběru – tady vibracím nic nepřekáží a i klep od malé ryby cítíte jako slušnou ránu, na kterou se podvědomě snažíte co nejrychleji reagovat. Navíc je prut kratší a tužší. Takže bylo třeba si vybudovat nové návyky a teprve pak se dalo z vlastností prutu začít těžit. Tímto odstavcem vlastně odpovídám i na případnou otázku, zda je mezi jednodílem a dvoudílem až takový rozdíl. Musím říct, že to sice není rozdíl výrazný, ale rozhodně tu je a pokud opravdu máte potřebu co nejpřesnější detekce záběru, stojí za to si jednodílný prut vyzkoušet. Předem ale zdůrazňuji, že to není tak extrémní, aby to cítil každý a kdykoli a aby si kvůli tomu půlka vláčející populace spěchala jednodíl koupit.


Pokud jde o praxi, s prutem je radost chytat, díky vyšší gramáži zvládne těžší nástrahy než soupeř a opravdu je schopen dynamicky rozpohybovat téměř cokoli do 25 g. Kde jsou hranice jeho možností, jsem nezjistil, štika kolem 65 cm pořád není žádný extra soupeř. Myslím, že pokud zapřáhnete něco kolem metru, poslední, o co byste se měli starat, bude prut. Naopak snažit se s ním cíleně o úlovek ryby pod 30 cm je trápení zvířat.

Kdybych měl sám srovnat oba pruty a říct, který je lepší, asi bych se nerozhodl. Jsou oba skvělé. A jiné. Speedmaster má citlivější špici a je soupeři mírně nadřazen v oblasti lehčích nástrah a při lovu na menší hloubce nebo v menší vzdálenosti. Zdá se mi být vhodnější k lovu na gumy. Black Generation je víc cílená na tvrdé nástrahy a vzhledem k vyšší gramáži je ráznější. Poradí si s většími nástrahami a při "gumování" s ní můžete vláčet těžší hlavy na větších hloubkách. Rozhodovat by tím pádem mohl i revír, kde budete s prutem nejčastěji lovit. Speedu by víc sedělo např. mělčí Lipno, Černá generace by stoupla na ceně v podmínkách hluboké nádrže jako je Orlík nebo Slapy.

Cena obou prutů byla kdysi téměř stejná (kolem 3300 Kč), dnes se Speedmaster doprodává za výrazně menší peníz, ale je to jen otázka toho, kdy ze skladů zmizí pár zbývajících kusů. Obecně musíte počítat, že prut těchto kvalit a s touto výbavou se s výjimkou různých akcí a výprodejů bude pod 3000 Kč shánět špatně. Na druhou stranu – kde by byla dnešní doba bez akcí a výprodejů, že?


Klady

Příjemný a osobitý prut

Velmi citlivá detekce záběru

Klady

Univerzální, výkonný a odolný prut

Zajímavý futuristický vzhled

Velmi povedené sedlo navijáku

Zápory

Nic zásadního

Zápory

Pro někoho bude futuristický až moc, ale to není vada, nýbrž vlastnost

Váš názor

Máte návrh na duel? Dejte nám vědět!

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k duelu

Pondělí 17. března 2014 v 18:44® Václav Říha

Robur> Ta daiwa je vážně nepraktická ale z této série se dá najít i praktičtější mo­del.

Čtvrtek 22. listopadu 2012 ve 13:24® Robur
Robur

osobně mne tahání dlouhé neskladné věci neoslovuje. Tipuji, že nepraktičnost 85% záporných bodů versus lepší chytací kmofit možná 15% kladných bodů.

Pondělí 19. listopadu 2012 ve 20:50® kerob
kerob

Tohohle speeda jsem v ruce mel, parkrat si s nim nahodil a docela se mi libil, presto to neni nic, co bych musel mit doma. Daiwu jsem v ruce nemel, takze nehlasuju, ale vypada fakt hezky.

Pondělí 19. listopadu 2012 v 15:50® troutkiller

Tak včera sem Spída vzal k vodě a kupodivu lape pořát dobře:-))Povedlo se pár pěknejch Okyšu a Céčko:-))

Pátek 16. listopadu 2012 v 15:05® troutkiller

sethy>Tak já už nevim:-(

Pátek 16. listopadu 2012 ve 13:31® osprey
osprey

tom.fík> Ten Speed se v castu určitě dělal, ale je to starý model. U nás jsem ho neviděl, doprodávají se skladové zásoby a za kopečky už bude nabídka jiná.

Pátek 16. listopadu 2012 ve 12:51® Zmata

sethy> Na deep woby a MP mám Generation Black Crazy Cranker je to sice dvoudíl, ale dělení je tak, že se blank zasunuje do rukojeti. Nejlepší prut, jaký jsem kdy měl. Používám to i na spinnerbaity. Super se s tím hází. Mám na něm Revo Winch. NanoCor 38 mám taky (na twiching). Na něm mám Ballistica. NanoCor je moc pěkný, ale dnes bych raději koupil Generation Black Twiching – po velice dobré zkušenosti s Crazy crankem. Nyní zvažuju nákup nějakého Crankovacího jednodílu s trochu větší délkou (tak 210 – 220) z USA. Líbí se mi Cielo a Ballistic (obojí Daiwa a lehce přes 100$) Můj hlas je jednoznačný ;o)

Pátek 16. listopadu 2012 v 9:25® tom.fík
tom.fík

ahoj, nevíte někdo zda se dá ten speedmaster koupit někde v cast verzi?

Čtvrtek 15. listopadu 2012 ve 20:33® sethy
sethy

troutkiller> a zas vím houbelec :-D

Čtvrtek 15. listopadu 2012 ve 20:32® sethy
sethy

osprey> Tos mi teda pomohl :-D Tak 50 nebo 38. Když budeš mít čas, rozepiš se mi do osobky prosím. Lehčí určitě ne, na lehčí mám smekáče :)

Čtvrtek 15. listopadu 2012 v 18:10® osprey
osprey

sethy> Ten Nano Cor je super. Neboj se ani toho do 50 g. Není tupý. Na to, co píšeš, bych vzal 198 cm do 50 g. Vyzkoušeno, guma na hlavě 10 – 20 g je pro něj v podstatě ideál. A na ty woby bude jak malovanej. I ten do 38 g by se snes, lehčí bych nebral.

Čtvrtek 15. listopadu 2012 v 17:31® troutkiller

sethy>Na mém klacku je napsáno 70MB.Je fakt že ho mám min.4 roky:-))

Čtvrtek 15. listopadu 2012 ve 12:30® sethy
sethy

osprey> Míro a něco takového na multík (nemusí to být jednodíl) aby se na tom s přehledem daly vodit hlavy 20g a deep woby jako např SR9, Ristorap atd :)
Líbí se mi tohle, ale v ruce jsem to neměl, nevím: http://www.abos.cz/…rmoran--.htm

Čtvrtek 15. listopadu 2012 ve 12:25® sethy
sethy

osprey> Určitě počká :)

Čtvrtek 15. listopadu 2012 ve 12:24® sethy
sethy

troutkiller> 70MB je který? Vidím tam jen 70M http://www.rybarsky-market.cz/…default.aspx?…

Středa 14. listopadu 2012 ve 22:28® osprey
osprey

troutkiller> Souhlas. Na kajaku prut č. 1 na veškerou větší rybu. Na lov srkajících ryb a lov v mělčinách na lehké gumy vozím měkčí. A tu akci fakt vyřešili dobře.

sethy> Jestli jich tam mají stovky, tak na mě do jara ještě jeden počká. Ten sedmistopák je ještě lepší (ale jemnější), jestli budu mít po zimě splín a budu si muset udělat radost, třeba ho pořídím taky. Na boat s hlavami 20 g už to asi nebude. Tenhle ji utáhne, ale už se s ní pere. To tak ta Daiwa.

Středa 14. listopadu 2012 ve 21:49® troutkiller

skwor>Kouzlo tohodle prutu je v tom že po prvním uchopení ho nedáš z ruky:-)Jeho akce je ve srovnání s jinejma Speedama užasná!Prostě rychlej Bassovej prut made in USA.

Středa 14. listopadu 2012 ve 21:47® troutkiller

sethy>70MB ty hlavy v klidu zvládá mám vyzkoušeno.To že je nikdo nekupuje je problém neskladnosti ne akce protože ta je u tohoto prutu parádní:-))

Středa 14. listopadu 2012 ve 20:42® sethy
sethy

Míro:
„dnes se Speedmaster doprodává za výrazně menší peníz, ale je to jen otázka toho, kdy ze skladů zmizí pár zbývajících kusů“ dle informací co mám, jich mají na skladě ještě stovky, nikdo to prý nekupuje.

Středa 14. listopadu 2012 ve 20:41® sethy
sethy

troutkiller> Můžeš mi o nich napsat víc (o těch co máš), klidně do osobky. Zajímá mě prut na bout na hlavy kolem 20g.

Středa 14. listopadu 2012 v 17:47® skwor
skwor

troutkiller> Boat nemám (zatím, párkrát už jsem o nějakém plavidlu uvažoval), ale jak píšu – prostě jednodíly jsou všeobecně něco, na co bych si musel zvykat.

Středa 14. listopadu 2012 v 16:28® troutkiller

skwor>Na tu rukojet si zvykneš,hlavně na boatu je to výhoda:-)

Středa 14. listopadu 2012 v 16:24® skwor
skwor

Letos ve Švédsku jsem si u kolegů zkoušel jednodíly G Loomis IMX. Asi bych si ho nekoupil, přece jenom se to chová jinak než pruty, na které jsem zvyklý a krátká rukojeť mi taky moc neseděla. Hlasoval jsem pro Speeda, mám jeden dvoudílný.

Středa 14. listopadu 2012 ve 14:41® troutkiller

Speedy mám dva kratší a delší tuším 2,1 a 2m.ten kratší super na boat (díky DAMe)ten delší ze břehu.Nejpove­denější Speed z celé kolekce.