Chytej.cz
Nastrahy.cz
smartCHYTEJ

Rybaření v zahraničí

V diskuzi je 1.477 příspěvků, z toho 1477 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

• Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
AKCE ADLER
Pondělí 21. května 2012 v 19:42® ondrulin

Sháníme část posádky na rybolov do Norska-Skutvik.Máme volná 4 místa, dopravu na místo, ubytování, lodě vše zajištěno.výpravu podnikáme již po 8. Chata hned u vody. Pobyt na místě 14–21.9.2012. Doprava Ford Transit. Další info 724201690 , belohoubek@seznam.cz

Pondělí 21. května 2012 v 7:06® dynafit

Norsko Bakkan Wahl volné místo Volné místo na Bakkan v termínu od 29.5.- 7.6.2012 tj příští neděle ze Semil, možno nabrat cestou (LBC, JBC..) Zajistíme i parkování v Semilech-garáž. onemocněl nám kolega. Jedná se o chatu Arild u Bena Máme objednány dvě lodě. Jedeme do Norska už 15× auto Opel Vivaro 6 míst jedeme ve čtyřech + Jetbox další info:pp@outdoordistribution.cz tel: 602410702 zdr­aví polda

Sobota 21. dubna 2012 v 8:28® satan666
satan666

cau lidi.tak s temi Poppy na more sem pochodil…mam radost jak malej kluk. lidi nebyl jste nekdo na Kapverdskych Ostrovech za rybami..budu tam skoro 3 tydny na prelomu cervna a cervence.placene rybareni mam zajistene…me dotazy smeruji k tomu…soukrome budu rybarit po CELEM OSTROVE-tak sem se chtel zeptat,jestli by ste nekdo dokazal poradit nejaka DOBRA MISTA K LOVU PRIVLACI,ci SURFOVEMU CHYTANI..jde mi treba jen o to,abych se mel ceho chytit"ZACHYTNY BOD"jestli mi rozumite..?!za kazde rady,tipy,bych vam byl MOC A MOC VDECNY!!! s pozdravem Satan

Pátek 20. dubna 2012 v 19:57® osprey
osprey

Karel-SM> Ono je to těžké. Nevěřím, že se ti tu ozve někdo, kdo už tam byl. Ale chytat ryby není zas tak komplikovaná činnost.

Vzal bych teleskopy s kratším dělením kolem 3 m (s tím se dá chytat plavaná, položená i vláčet) a nějaký slušnější naviják na střední přívlač.

Dokonce i pouhé kolečko vlasce plus pár háčků a olůvek by mohlo na spoustě míst stačit.

Čtvrtek 19. dubna 2012 v 19:54@ Karel-SM

Zdravím, mám s rybařením nulové zkušenosti a hledám radu. V létě se chystáme ve 4členné skupině na 6 týdnů do Izraele. Rádi bychom trochu času zabili pokusem o rybaření v Eilatu, Kinneretu a středozemním moři. Nevím, čím tuto skupinku vybavit. Jde mne zejména o malou váhu, velikost a nízkou pořizovací cenu. Chceme to pojmout skutečně jen jako odpočinkovou činnost a nejde nám o nekompromisní úspěšnost lovu. Díky Karel

Sobota 14. dubna 2012 v 19:03® satan666
satan666

hering> zdravim.pravdu mas.az jak si to napsal me to trklo…31.cervna"he­he".jako predstava je to ale pekna!

Pátek 13. dubna 2012 v 7:48® chosebaits
chosebaits

hering>:-D

Čtvrtek 12. dubna 2012 v 18:44® hering
hering

satan666> 31 června!Hm tak to se asi nevrátíš nikdy :-D

Úterý 10. dubna 2012 ve 22:39® osprey
osprey

satan666> O nikom nevím. Pokud jde o mě, utrácel jsem letos už dost.

Úterý 10. dubna 2012 ve 14:52® satan666
satan666

osprey> diky za tip..nahodou bys asi nevedel o CLOVICKU co by se chtel treba pripojit na vypravu na Kapverdske Ostrovy.vse je zarizene pres meho kamarada,ktery tam dela v rybarske cestovce Baraccuda tours.ubytko je zarizene,Placeny Rybolov mam se slevou"pri 2 lidech by se naklady jeste snizili"na nejake dny bude k dispozici Soukroma mala lod s motorem"na soukrome chytani",je sliben Nocni lov Zraloku..atd.le­tenka se da poridit zpatecni od Exim tours.za cca.11000–14000 kc.odlet 16 cervna-prilet 30 ci 31 cervna.APROPO-budu tam v Nejlepsi moznou dobu na lov Marlina ci Plachetnika,dale na programu-Dorada,Amber jack…a spousta jinych rybicek.

Úterý 10. dubna 2012 v 11:31® osprey
osprey

satan666> Kup si normální návazcový vlasec na moře, nemusí to být fluorocarbon. Obyčejný čirý vlasec 0.80 mm. Unese to 30 kg v klidu a nedáš za to tolik. Hotové návazce jsou u nás stejně tak na štiky a jsou krátké. Na to moře bych dal takový, aby se s tím ještě slušně házelo – určitě kolem metru, i víc.

Pokud jsi tu šňůru přilepil tou páskou, tak už to nic dělat nebude, tam není co testovat:-))

Úterý 10. dubna 2012 v 11:25® satan666
satan666

osprey> porad mi prosimte,kde sehnat hotove Fluorocarbonove navazce od firmy Spro ci Dragon..nosnost min.30 kg a vic.koupil sem jeden v Ravenu a od te doby nemuzu sehnat.jen treba na 18 kg a to potrebuju trochen vice.jinac pletenka namotana a zkousel sem to a drzi to docela pekelnicky.se uvidi za necelej mesiv ve Svedsku.

Úterý 10. dubna 2012 v 10:45® osprey
osprey

satan666> Spíš bych dal takovou tu kobercovou nebo co se s ní omotávají hokejky. A těch ovinů nemusí být bůhví kolik.

Pokud jde o tu šňůru, tak těžko radit. Ale nezapomeň na nějaký ten silný návazcový vlasec. Zas nevím, jak dalece je třeba, ale mohl by. I obyčejná treska je dost zubatá na to, aby předřela holou tenčí pletenku.

Úterý 10. dubna 2012 v 10:31® satan666
satan666

osprey> penn atlantis nemam,tak to udelam jak pises,neco pod a neco nad.staci jednou tou paskou omotat ne..?trebas elektrikarskou paskou…a jeste dotaz s temi poppry az 75 gr.na ty Kapverdy budou v poho ne..a snuru nakonec budu brat 0.30 mm.akorat to Power pro to v teto sile nedela..myslim ze sou pak uz jen silnejsi

Úterý 10. dubna 2012 v 9:38® osprey
osprey

satan666> Pokud tam nedáš podvin z vlasce a nemáš tam na cívce žádný speciální povrch (koukni na Duel, kde je Penn Atlantis, ten to má), tak to k té cívce uvážeš a ještě to přelepíš lepicí páskou (ideálně pár ovinů pod, přelepit a pár ovinů přes).

Na holém kovu se návin pletenky protáčí – osobně jsem to vyzkoušel. Je to prdel, když zdoláváš rybu a nemůžeš pořádně brzdit, protože se ti při určitém tahu točí celý návin.

Chtěl jsem to vidět, tak jsem to jednou navinul naholo a tu lepenku vzal s sebou. Po první větší rybě (treska, jižní Švédsko) jsem to fofrem vymotal a přilepil. A byl klid.

Úterý 10. dubna 2012 v 9:20® satan666
satan666

nazdar.jeste malej dotazek.jak spravne navinout Pletenku na navijak..?! diky za rady

Pondělí 9. dubna 2012 v 17:36® Firefighter
Firefighter

osprey> OK,děkuju.Budu si pamatovat pro příště:-)

Pondělí 9. dubna 2012 ve 12:40® satan666
satan666

Mikyška> a jakou silu bys doporucil…cihni na nejake video jak treba ten kranas bojuje.je to i tady v galerii..

Pondělí 9. dubna 2012 v 11:54® Mikyška
Mikyška

satan666> Spiderwire mám v klasický zelený barvě a průměru 0,17 nebo tak nějak. Mám na ní pár sumíků okolo metru a celkem se nechá. Ale osobně bych volil to Power pro. Zdá se mi ještě o něco lepší.

Ty ryby na který to chceš budou mít asi hned po záběru slušnej odpal. Asi bych se nebál jít do silnějšího průměru. U tý power pro opravdu to co udávaj celkem sedí. Například mám ho na navijáku kde je uvedená kapacita 130 m 0,30 a mám tam cca 130 m 0,28 power pro a ještě by se možná krapet vešlo.

Pondělí 9. dubna 2012 v 6:43® satan666
satan666

cau.jeste by me zajimal vas nazor na šňůra Spiderwire ULTRACAST – invisi průhledná.tam sem nasel 0.25 prumer a nosnost 25.80 kg.jestůi si to dobre pamatuju..

Neděle 8. dubna 2012 v 17:42® satan666
satan666

Mikyška>nazdar.diky za nazor.pouzivat ji chci na Privlac na Kapverdske Ostrovy-lovene ryby..Kranasy,Do­rada…atd.

Neděle 8. dubna 2012 v 17:29® osprey
osprey

satan666> Jak píše Mikyška. U Whiplashe nosnost sedí, ale šňůra je mnohem silnější. Měl jsem v ruce 0.28 mm, ale hádám, že to byla aspoň 0.40 mm.

Neděle 8. dubna 2012 v 17:00® Mikyška
Mikyška

satan666> U whiplashky ten uváděnej průměr vůbec nesedí. Je minimálně jednou tak silná než to co uváděj. Jinak se přiklánim k power pročku. Tam bych řek že ty parametry celkem seděj. Taky by bylo dobrý napsat na co tu šňůru chceš používat.

Neděle 8. dubna 2012 v 16:29® satan666
satan666

osprey>a co rikas na Whiplashku..tam me zaujal Tenky prumer-Velka Nosnost

Neděle 8. dubna 2012 ve 14:10® osprey
osprey

Firefighter> Vypadá to jako nedospělý jedinec, jsou špatně vidět určovací znaky, bojím se, že ti asi nikdo moc nepomůže.

Tyhle fotky, které by měly posloužit k určení ryby, je třeba fotit naplocho, tak aby byla jasná poloha úst, daly se spočítat ploutevní paprsky apod.

Neděle 8. dubna 2012 ve 14:07® osprey
osprey

satan666> Klidně zůstaň věrný Power Pro, je to pravděpodobně jedna z nejlepších.

Sobota 7. dubna 2012 v 16:50® satan666
satan666

cau.jakou pletenku poridit.power pro,whiplash,spri­dervire…porad­te.nosnost musim mit min.na 25 kg..diky za rady

Pátek 6. dubna 2012 ve 21:22® Firefighter
Firefighter

Zdravím všechny diskutující:-) potřeboval bych poradit s touhle čudlou. Chytil jsem jí v září na řeckém ostrově Kos z pláže na malou plandavku. Nevíte o co by se mohlo jednat??? Procházel jsem atlasy ryb na netu a nejblíž tomu odpovídá Oblada melanura,ale ty černý fleky moc nesedí.

http://zivazeme.cz/…s-ryb/oblada

díky moc

foto/diskuze/zahranici/2012/th-img48333.jpg
Středa 4. dubna 2012 v 11:26® osprey
osprey

satan666> Já toho v zahraničí moc nenachytal. Ve Švédech jsem byl na jižním pobřeží a pak na Alandech, i když ty patří už Finsku. Ale mluví se tam švédsky.

Getno Gard je myslím jezero Asnen. Článků o lovu na Asnenu je na síti dost, hoď si to do Googlu. Poměrně dobrá lokalita a hlavně se tam nechytá na nějakých megahloubkách.

Vzal bych si asi ještě Power Pro na 65 lb. Používá ho kolega Prutos, který tvrdí, že 50 lb ještě serve prutem a u 65 lb už se o to nemusí starat. Loví ale u nás (sumcovláčka), na moři ne.

Středa 4. dubna 2012 v 11:18® satan666
satan666

osprey> diky za info.co bys mi tedy doporucil za silu te pletenky na tu privlac…vezu si sebou i Surfovej prut a tam mam nosnej vlasec 40,co by melo stacit myslim…jinak sebou vezu hodne kvalitnich vlascu od prumeru 0.30 mm az po 0.60 mm.no krom Popu vezu Plandavky,woble­ry,ruzne gumy…atd.tim bych si chybu udelat nemel coz…?!jinak zacatkem kvetnajedu jeste do Svedska na Stiky-revir-Getno Gard…nemas s touto lokalitou nejake zkusenosti,,ze bys poradil nejake uzitecne INFORMACE.